Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

CM Hyper 212-nek új ellenfele érkezik? :)

Harrrr!!!!

(#2) shtml


shtml
őstag

Egész jónak tűnik, remélem, lesz róla teszt. 30 euró nem sok érte, de lesz az 10 rugó is, mire ideér.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3) Lipton


Lipton
őstag

Na végre, csak egy évet késtek vele, de végre kapható. :)
Kíváncsi leszek rá, az AC hűtők nagyon jók szoktak lenni.

(#4) Ayg0 válasza Ndruu (#1) üzenetére


Ayg0
senior tag

Nem csupán ellenfele lehet, de még túl is szárnyalja azt, hála a +2 ágnak.
Bár a koncepcióban erős hasonlóságot vélek felfedezni a Tuniq bajnokával. Csak szélek kiképzése visel Freezer jegyeket, amúgy már ismerős kialakítás...Vajon miért? :U

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#5) X Factor


X Factor
addikt

Ezaz új xtreme széria elég brutálnak tűnik. VGA-knál is egy időbe telt feldolgozni h. mit hoztak ki, most meg cpu fronton is produkálnak hasonlót;)

Make things work

(#6) jenei92


jenei92
senior tag

Jó ksi hűtőnek érkezik :C ,de szerintem se lesz 10alatt..

(#7) Zso2


Zso2
őstag

Szerintem ez már állatság, ha ez így folytatódik lassan egy egész háznyi hűtést fognak csinálni.Inkább a procik energiatakarékosságán kéne javítani, vagy ez jó a népnek hogy kinek van a legnagyobb hűtője?
ennyi erővel lassan egy 20 tagos öntött vasradiátort hozzáhegeszt az ember és akkor .... no1. :)

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#8) Coyot


Coyot
őstag

Nah egy hűtő ami vetélytársa lehet a CM 212-nek? kíváncsian várom a teszteket, ha a megszokott AC minőséget kapjuk ez (is) best buy lesz :)

Má' nem

(#9) Coyot válasza Ndruu (#1) üzenetére


Coyot
őstag

énis erre gondoltam :D

Má' nem

(#10) pisti válasza Zso2 (#7) üzenetére


pisti
őstag

Jóez, egy ilyennel gyakorlatilag hang nélkül lehet hűteni egy átlagos procit.

(#11) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nagyszerű. kijön egy erőműhöz való hűtő... amikor a procik fogyasztását mindkét nagy gyártó megpróbálja a béka hátsója alá szorítani.oké, a tuningos kihozza onnan, nekik lehet, hogy jó. de erre az igen szűk rétegre alapozni kicsit kockázatos.

nekem is ac hűtőm van, teljesen elégedett vagyok vele, egy hangja nincs, kellemesen hidegen tartja mind a 4 magot. lehet, ha húznám a procit, akkor hengoskodna picit.

úgy érzem, egy kicsit elkésett vele az ac.

(#12) nike_


nike_
addikt

Nagyon szép, remélem nem lesz hangos és könnyen melegedős tuning alatt sem.

(#13) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

hát, elnézve a cuccot -igen erőteljes, halk cucc... :R

Azt tudnám, h ezek a svácji őrültek h a pékbe tudják ilyen alacsonyan tartani a cuccaik árát?! :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#14) proci985 válasza Ayg0 (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vagy akár a Thermalright IFX14 is eszünkbe juthatna.

ha akkora lesz, mint a TR terméke, akkor a Hypert (és a gyengébb vízhűtéseket) kb pufira fogja verni, de igazából ekkora hűtő max erősen meghúzott quadra kellhet (vagy kevésbé húzott ámde csendes üzemre szántra). kérdés, hogy alapból milyen ventit adnak hozzá, az ebben a kategóriában már létfontosságú.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) venember83 válasza bolondember (#13) üzenetére


venember83
nagyúr

Svájc a pénzügyi hozzáértéséről híres, lásd mennyi svájci bank és biztosító létezik.

(#16) DeadMeat válasza Ayg0 (#4) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igen-igen,kisse hasonlit... Kivancsi vagyok a teljesitmenyere,bar nekem kicsit surunek tunik a lamellazata.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17) bolondember válasza venember83 (#15) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

de akkor is - pofátlanul olcsóak a cuccaik... :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#18) #65675776 válasza bolondember (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem raknak rá (akkora) extraprofitot.

(#19) nike_ válasza #65675776 (#18) üzenetére


nike_
addikt

De ez nekünk csak jó.. :)

(#20) Kombat


Kombat
őstag

Meg van mire fogom cserélni a Freezer 7 Pro-t! :D
Szerintem ez még venti nélkül is elég lesz nekem bőven! :C

(#21) Ste


Ste
addikt

marha nagy sajtszeletelő - kisállat tartók előnyben
robosztus és sűrű lamellás - csak legyen a venti is elég hozzá (800on lehet nem célszerű járatni)

most már igazán jöhetne az a nagy borda is, ami az egész gépet betakarja és 2db 12-essel lehűti (vizezés nélkül)

(#22) hcl válasza bolondember (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet hogy nem arra mennek hogy mindenen 327652846583% nyereségük legyen, hanem reális árat képeznek, így több fogy, lehet jobb a hatásfoka a dolognak mint a nagy nyereség...

Azért az előállítási költsége nagy darabszámban nem lehet nagyon sok, heatpipe + réz ide-oda.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) nike_ válasza Kombat (#20) üzenetére


nike_
addikt

Ha jó lesz az ára, én is benevezek egy ilyenre szerintem..

(#24) alien_


alien_
őstag

Bestbuy gyanús! Talán ez fogja majd hűteni a köv configomban az E8400-amat?

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#25) luw2win


luw2win
őstag

Azta :U
Az AC mostanába bestbuy- :C

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#26) Eagle16


Eagle16
addikt

Jó cucc. Valami kisebb verzió nem lesz belőle? :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#27) nike_ válasza Eagle16 (#26) üzenetére


nike_
addikt

Elég nehéz az tény, de szerintem nem nagy. :D Csak tömzsi.

(#28) P00By válasza nike_ (#27) üzenetére


P00By
nagyúr

Tömör gyönyör wazé :D

(#29) nike_ válasza P00By (#28) üzenetére


nike_
addikt

Nekem is nagyon tetszik. :) Ízlésesebb szerintem mint a 212.

(#30) Sebastian072


Sebastian072
csendes tag

Jól néz ki, és elég sok hőt von el ha jól láttam.Kiváncsi vagyok kis hazánkba mennyi lesz majd.

(#31) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Gyönyörű! AC barátunk ismét nagyot alkotott! :C
A legszimpatikusabb és innovatívabb csapat. Minden elismerésem nekik. :R
Ej! Ha nem vízre gyúrnék...

Alléz Olympique de Marseille!

(#32) F e Z o


F e Z o
veterán

a heatpipe végek elég rondák lettek, tehettek volna rávalami kupakot

H2O über alles!

(#33) as_Rock válasza Eagle16 (#26) üzenetére


as_Rock
őstag

Egy 7 centi magas verzió jól jönne, akkor "pofalapos" htpc-t lehetne összedobni :K

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#34) edipqe


edipqe
senior tag

puritán, egyszerü megoldás, semmi csicsázás, ezért nagyon szimpatikus, bár nem bánnám ha lenne olyan verzijó amin a lamellák meg vannak cikk-cakkosra hajlítva.
Occsóis, elegáns is. semmi led, vagy ufóra hasonlító borda........szimpi. nagyon is.
gratz :R

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#35) oliba válasza Ndruu (#1) üzenetére


oliba
őstag

Xigmatek HDT-S1283. Ugyanannyiba kerül, csak jobb. Alacsony fordulaton jobb, mint a TR Ultra-120 Extreme, magasabb fordulaton alig kap ki tőle. Mindezt 10ezer alatt. Ez a best buy :D

(#36) sNORh válasza F e Z o (#32) üzenetére


sNORh
addikt

Király kis cucc,
a heatpipeokról annyit, ugyanaza szinvonal mint a az előzőeknél(F7, F64) kicsit adhatnának rá, dehát elvileg nem mindenki alulról nézi az alaplapot hogy hű eza heatpipe mijen csunya, sőtt nemis látod :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#37) Lipton


Lipton
őstag

Ízlés kérdése minden, nekem meg a kupakos vég nem tetszene. :)

(#38) Geller72 válasza Lipton (#3) üzenetére


Geller72
veterán

..még nem kapható..a cikkben julisura datálják..

(#39) Pubszon válasza Geller72 (#38) üzenetére


Pubszon
veterán

A kánikula közepére adják ki? :F
Én már most kiadnám, olyan meleg van.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#40) Ayg0 válasza proci985 (#14) üzenetére


Ayg0
senior tag

Ezzel csak az a probléma, hogy a Tuniq Towere kb 1,5 évvel korábbi koncepció, még az általad említett Thermalright bordánál is. ;)
Időrendi sorrendben: Tuniq, Thermalright, CM, Asus és végül az AC is beállt a sorba. Bár ez szubjektív, de én mérhetetlenül szánalmasnak tartom, hogy ennyire a mások ötleteiből élnek az ismertebb nevek. Csudálkozok, hogy a Titan vagy Monsoon TEC coolereit még nem koppintották le, pedig azoknál jobb léghűtés nincs is piacon...

Deadmeat: csalóka lehet a kép. Szerintem pont akkora a távolság közöttük, mint a sima Freezernél, bár nem ismerem a paramétereket.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#41) yakuza.tora válasza Ayg0 (#40) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ha már a történeti résznél járunk, akkor onnan kellene kezdeni, hogy a Tuniq előtt már piacon volt a Tt Sonic Tower megoldása! Ha jól tévedek, akkor Ő volt az első... :K
Egyébként sok variálási lehetőség nincs a hasonló megoldású hőcsöves hűtők esetében. :(

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#42) Ayg0 válasza yakuza.tora (#41) üzenetére


Ayg0
senior tag

Igaz, ezt kifelejtettem, bár itt még nem jutott eszébe a Tt-nek, hogy eldugja a ventit a bordák közé, ergo féligmeddig kakkuktojás.

[OFF]Egyébként sok variálási lehetőség nincs a hasonló megoldású hőcsöves hűtők esetében.

Azzal nincs is baj, amikor egy, már adott kialakítással variálnak, mert talált még pár fokot egy másik gyártó abban az elképzelésben. De az már idegesít, amikor meglátom szakasztott ugyanazt a koncepciót drágábban, más színben, más logóval ellátva, mint a "saját" termék. (lásd: ASUS stb) :((([/OFF]

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#43) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Én eddig nagyon szerettem az AC-ot. De ezzel a batárral egy cseppet lealacsonyodtak a szememben. Nem azt mondom, hogy nem jó, csak azt, hogy szinte teljesen felesleges. Akinek ekkora hűtési teljesítményre van szüksége, az rég vizet használ. Mert ha csak a reális oldalát is nézzük a dolgoknak, azt a hatalmas hőmennyiséget, amelyet ez a szerkezet el tud vonni arról a pár négyzetcentiről, azt a házból ki is kell bizony szellőztetni. És pont itt válik értelmetlenné a rengeteg anyag, a hatalmas méret. Arról nem is beszélve, hogy x-ediknek kijönni a gyártók közt egy ilyen nagy névnek egyazon konstrukcióval, azt hiszem egy kissé égő.

(#44) proci985 válasza Ayg0 (#40) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, utánnanéztem, tényleg korábbra datálható ez a felépítés, és konkrétan a Tuniq megoldását követi. a TT és az TR verzió kivételével viszont ahogy néztem a venti fixen, középen és nem cserélhetően van jelen, és egyedül a TRre lehet több ventit rakni.

a Titan és a Monsoon Peltier elvűek, és azért egy picit más kategóriába esnek, legalábbis szerintem.

DuplaZso: pl a delikvens nem akar vizet. mert csak egyszer engedjen el a csati... egyébként meg ki lehet vontatni a házból a meleget, azzal nincs probléma. egy jobb 12es venti elviselhető hangerő mellett ki tud húzni 90-100CFMet, ha pedig magasabb a tűréshatárod, lehet kapni 200+CFMes Deltát is;> szóval az átszellőzés tornyoknál is megoldható.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) Ayg0 válasza proci985 (#44) üzenetére


Ayg0
senior tag

Titan és Monsoon: kétségtelen, hogy nem a hagyományos elvet követik, hanem egy peltier-elemmel javítják a hatásfokot, de ettől még a léghűtések csoportjába sorolandóak. Vajh Ánuszék miért nem másolták le? Túlságosan bonyolult és drága lett volna kivitelezni "saját" termékként? Jobban belegondolva tényleg ez lehetett ok. Az ennyire extrém hűtőkkel viszonylag kis létszámú célcsoportot fedhetnek le, így kockázatos és drága a koppintás. :D

A TT és az TR verzió kivételével viszont ahogy néztem a venti fixen, középen és nem cserélhetően van jelen, és egyedül a TRre lehet több ventit rakni.

Nem kötözködés képpen, de a középső venti is mozgatható alkatrész. :U Ha nem tetszik a hatásfoka, vagy bekrepál a csapágy és hangoskodik, kiszeded, kuka és mehet a helyére az saját szerzemény.
És a több pörgettyűs dolog is csak lefogató"keret" kérdése. A Sonic Towerre is ráaggathatsz kettőt ha van hozzá kampód. Vagy ha nincs a bordán hova beakasztani, elég egy műanyag kábelbilincs és voala: kész a fix rögzítés, aminél stabilabban egy kampóval se szorítamá. Tehát ez se nem egyedi, se nem újdonság, csak egy TR stílusjegyekkel kicsipkézett TT borda. (lásd: Tuniq Tower -> AC Freezer Xtreme)
Mellesleg ha már nagyon kategorizálni akarod őket a ventizés szerint, akkor a CM Hyper 212 (/Deluxe) hűtője is külön "alfaj", mert nem a bordák elé vagy közé, hanem mellé rakták a szélkereket.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#46) proci985 válasza Ayg0 (#45) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a besorolás végülis mind1, az a lényeg, hogy eléggé komoly szerkezetek:).

jah, a célcsoport kicsi, a licensz drága, szal nem véletlenül nem terjedtek el jobban.

jólvan, szóval mégiscsak cserélhetőek/variálhatóak a ventik. mondjuk a sok hűtő olyan szempontból jobb, h verseny van, a picit eltérő specifikációk pedig azt is jelenthetik, hogy A és B nem fér be a házadba/inkompatibilis valamivel, C meg megfelel.

ebben pl tetszik, hogy a lamellákat nem a pokolbéli tüzek mintájára tervezték, mivel a TR konkrétan eddig kétszer vágta el a kezemet szerelés közben. a középső helyre ventit pedig csak házon belül lehet szerelni... ez 120x32es méretűnél már finoman szólva is problémás:) meg ahogy nézem azért ezek kompaktabbak... ami nem feltétlenül baj, figyelembe véve, hogy a TR verziónak 16.3 centi a magassága és 880g venti(k) nélkül. szóval így belegondolva, az ördög nagyon is a részletekben lakozik jelen esetben (méret, súly, hővezetési képesség, ár négyesben azért vannak eltérések).

a CM Hyper 212 meg furcsa egy jószág, de ettől függetlenül egész jó tapasztalatokat hallottam róla.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.