Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Tényleg nagyon tetszik és szuper, hogy ilyen cuccokat is lehet építeni a gépedbe. A sebessége így elképesztő, :R de nem tudom azt az aktív hűtést elfelejteni neki. :N Igazából csak a vezérlőt fogja hűteni, mivel fizikailag külön van az SSD-ket hűtő bordrész. Oda max egy kis szellő jut. HTPC-be persze nagyon szuper lehet egy ilyen, de én valamiért oda sem szeretnék ilyen kis "fülyülőket" tenni, ha nem feltétlenül szükséges. :K :U

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#2) dabadab válasza ElEvEn11 (#1) üzenetére


dabadab
titán

HTPC-be pont nem nagyon látom értelmét HW RAID-be rakott NVMe SSD-knek, ott ilyen sebességre kb. akkor lenne szükség, ha a Gyűrük Ura 4K kiadását kevesebb, mint egy perc alatt akarnád végignézni (még nem jött ki, de az UHD BR max 100 GB, három lemezzel az 300 GB, 7 GB/s-nél ezt ~40 máodperc alatt beolvassák az SSD-k).
HTPC-ben, ha az ember mindenképpen helyi SSD-n akarja tárolni a filmeket, akkor SW RAID tömbbe rakott SATA SSD-k jobbnak tűnnek, melegedés és helyigény szempontjából is.

DRM is theft

(#3) erer1000 válasza ElEvEn11 (#1) üzenetére


erer1000
őstag

meglepődnél hogy egy minimális szellő mekkora csodákra képes
12V-os 40mm venti 5V-on üzemelve kb éppen csak hogy pörög.
mégis, egy raspberry-t képes a 70-80fokról 50 fokos sávba lerántani, és az egész nyákot átmelegedés helyett kvázi hűvösen tartani.

úgyhogy itt az a nagy borda az SSD-ket hidd el, szépen megsegíti azzal a csöppnyi levegővel ami oda jut.

apropó, ha normális szellőző házba van, akkor a gépház levegője is besegít

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez pár éve még menő lett volna, ma már PCIE 4.0-val kéne megcsinálni. De sokáig ne üljenek a tervezőasztal mellett, mert akkor már 5.0-val kéne.

(#5) Dr. Akula válasza erer1000 (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet, de ennél mégjobb egy egész bordát lefedő nagyobb venti alacsonyabb rpm-el.

(#6) ivarg


ivarg
tag

A legnagyobb probléma, hogy a jigu ezt 6000ft alatt kínálja az aliéknál...

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#7) ivarg


ivarg
tag

Bocsánat jeyi

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#8) dabadab válasza ivarg (#6) üzenetére


dabadab
titán

Annyiért csak sima adapterek vannak, 4x PCIE interface-szel, gyakorlatilag nulla aktív elektronikával, ez meg 8x, beépített RAID kontrollerrel.

DRM is theft

(#9) ivarg válasza dabadab (#8) üzenetére


ivarg
tag

Nem szedem ki a gépemből, mert nem vagyok otthon, de 17,99-ért vettem, raid -ben használom és van rajta vezérlés is (JMS585), de 5 nvme foglalatos is létezik 60dodóért és az már a 0-5-ig az összes raid-et tudja nem csak a 0-1-et.
Az adapterem amit először vettem az 5dollár volt.
Nyilván az enyémet nem raknám egy HPC-be/szerverbe és nincs annyi flancos támogatása mint ennek, bár a win és az ubuntu nem gond neki, de 300dodo nanemáebbenanemzetközihelyzetben? :Y

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#10) dabadab válasza ivarg (#9) üzenetére


dabadab
titán

A JSM585 az SATA-s softraid, tényleg köze nincs ehhez.

Mégegyszer: 7 GB/s. Ehhez nyilván olyan SSD-k is kellenek bele, mondjuk ha az ember valami olcsóbbat akar, akkor mondjuk ott a 2 TB-s HP EX950, annak is kb 300 dollár darabja.

DRM is theft

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Én sem látom ennek túl sok értelmét.
Jó, bootolhatóvá válik az ezen létrehozott kötet, de egy szerver (HTPC?) boot kötethez valóban kell 1db nvme ssd-hez képest, 2x-ezett írás/olvasás sávászél, vagy a redundancia és 2x-ezett olvasás sávszél??
Ha meg nem kell a kötetre í boot lehetősége, mert egy szervert nem bootolunk naponta 15x hogy ekkora sávszél kelljen a boot kötetnek az "instant" indulásához, minek tenni "Hardveres raid vezérlőt" a 8x/8x sávszél közé, ha SW is meg tudja az elindulás után oldani a kötetek kezelését?! NVMe-nek alapból rendkívül alacsony a CPU terhelése, sw alapú raid 1/0-hoz meg amúgy sem kellhet jelentős CPU erő.
Másrészt ahova tényleg kell is ekkora sávszél, percekre akár órákra, oda pont nem jó választás a M.2 formátum, mert az eszközök TDP limitáltak és a fedélzeti memória végessége és a nand-ok csekély "nyers" sávszélessége miatt pofára esés lesz belőle.

Biztos jó valamire, csak én vagyok szűk látókörű. :R

[ Szerkesztve ]

(#12) ElEvEn11 válasza dabadab (#2) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Mert, hogy valójában HEDT-et akartam ám írni, csak nem voltam a toppon és kevertem a két rövidítést. Maradtam volna inkább a csúcspécé kifejezésnél! ;)

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#13) ElEvEn11 válasza erer1000 (#3) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Ez azért némileg megnyugtató, de a 90-es évek óta ódzkodom és berzenkedem az ehhez hasonló ventiktől és azóta szerencsére nem is volt velük dolgom. Mindig úgy építettem gépet, hogy ez ki volt zárva. Elhiszem, hogy menedzselve már jobb a "lányzó fekvése". Mondjuk ettől az ára még igen szép, főleg, ha belevesszük a tényleg erre a célra használható és megfelelően gyors SSD-ket is.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#14) Robert07


Robert07
aktív tag

Nem rossz, de lenyegeben aktiv komponensek nelkul is lehet RAID-et hasznalni, csak egy olyan alalplap kell, ami tamogatja a PCIe bifurcation-t es egy x16-os csatlakozot fel tud bontani negy x4-es eszkoznek. Es persze van rajta NVMe RAID tamogatas. Most ez igy eleg soknak tunhet, de szerintem aki iliyeneket akar RAID-ben haszalni, az valoszinu nem a logolcsobb lapot teszi alajuk, es abban az esetben pedig felesleges az ilyen aktiv kontroller.

(#15) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Jó cucc, mint szinte minden ami Highpoint, csak azt otromba ventillátort felejtenék már el gondolva a kevés home userre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.