Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rodrigez


rodrigez
senior tag

Árak fel lettek cserélve. :)

(#2) tserrof77


tserrof77
senior tag

A kérdés az, hogy nálunk mennyiért kerül boltokba. A jelenlegi árakhoz képest még akár ár/értékben is erősen piacképes lehet. Amúgy nem tűnik rossznak.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#3) Krix válasza rodrigez (#1) üzenetére


Krix
őstag

Vagy a nagyobb 154 akart lenni.

If it is not broken then don't fix it!

(#4) tibaimp válasza Krix (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos, inkább 154 lesz az...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) SunMount3r válasza Krix (#3) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

154?! Kicsit le vagyok maradva SSD fronton, mert azért ez 240GB-ért elég borsosnak tűnik. Ez a Biostar se egy hű de neves gyártó, hogy ez magyarázza...

Jól sejtem, hogy ezek az M.2-ös SSD-k drágábbak, mint a hagyományos házas SSD-k? :F És akkor még olyan alaplap is kell hozzá, ami fogad ilyeneket, amik gondolom megint nem általános és azok is felárasak...?!

(Ez a PC csak viszi a pénzt... :D :( )

[ Szerkesztve ]

(#6) Sanchez638 válasza SunMount3r (#5) üzenetére


Sanchez638
addikt

van filléres átalakító. Biostar egész jó és régi márka volt anno. Nem tudom mennyit változott.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#7) MasterDeeJay válasza Sanchez638 (#6) üzenetére

775-ös lapom volt biostar, brutál jó biossal azóta sem láttam annyira részletes biost. Kiírta a pillanatnyi fogyasztást, fázisokat...mindent. Aztán kinyírtam egy hibás FSP táppal. :W

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8) SunMount3r válasza Sanchez638 (#6) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azt tudom, hogy régi, de, hogy jó is?! :F Az alaplapjaikat anno nem vette körül túl nagy rajongói kultusz.

(#7) MasterDeeJay: persze lehet rosszul emlékszem...

[ Szerkesztve ]

(#9) Sanchez638 válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem itx-be volt lapom, aminél le tudta kapcsolni a ventiket.. Régi lapok között ugye kincs a Biostar.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#10) Akula


Akula
őstag

Nekem bejövős cuccok a notiba.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#11) Sipike19 válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


Sipike19
tag

De mindig a szar aszuszt tolták :U
Pedig valóban jó lapjaik voltak, ma Giga/MSI lapokat használok.

Sipi

(#12) .mf válasza SunMount3r (#5) üzenetére


.mf
veterán

"Ez a Biostar se egy hű de neves gyártó"

Pedig megérdemelné, méltánytalanul mellőzött régi és megbízható gyártó. Az Asust nyomták nagyon, aminek csak a közép- és felső kategóriás lapjai voltak jók, középkategória alján és alatta elég fapados vackokat gyártottak, support meg... máig nem kaptam választ, inkább RMA-ztuk azokat a lapokat. Lehet, hogy ma már jobbak, de anno utáltam az Asust. Az i5-750-em alatt egy Biostar lap van, ami bár egyike volt a piac legolcsóbb darabjainak, a fícsörjei bőven alsó-középkategóriába helyezték, BIOSa elég jól beállítható sok opcióval, a 750 gyári 2.66 helyett 3.84-en futkorászik, support 1 napon belül válaszolt, és mind a mai napig működik.

Furcsa ez a váltás, de remélem segít abban, hogy fennmaradjanak. Nagyon sajnálnám, ha az Abit vagy DFI sorsára jutnának.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) Sanchez638 válasza .mf (#12) üzenetére


Sanchez638
addikt

Asus-nak régen sokkal de sokkal jobb volt a minősége.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#14) SunMount3r válasza .mf (#12) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát nem tudom, ezzel bemondásra még akkor is nehéz meggyőzni az ASUS fan-okat (amilyen én is vagyok :D ).
Két ASUS lapom volt eddig egy P4P800 (ez anno P4-es csúcs lap volt) és egy P5QSE2 (ez pedig egy belépő 775-ös) és eddig semmi gondom nem volt velük, ficsőr terén se.

Volt már "legolcsóbb" Mercury lapom is, na azzal például voltak videókártya kompatibilitási gondok. Igaz az nagyon fapados volt, semmi extra ficsőr. Azóta óckodom a lapok terén az "olcsóbb" gyártóktól és inkább "biztosra megyek". De MSI-t pl. akkor se vennék, ha nyúznának, akkor inkább belevágnék egy AsRock-ba, ha már az olcsóság is számít, főleg...

Homályosak már az emlékeim abból a korszakból, de kezdenek sejleni azok a türkizkék Biostar lapok, hogy anno lehet tényleg volt miért szeretni őket...

[ Szerkesztve ]

(#15) -Skylake- válasza SunMount3r (#14) üzenetére


-Skylake-
addikt

"De MSI-t pl. akkor se vennék, ha nyúznának, "

En szerintem akkor sem, ha nem lenne mas. Akkor inkabb nem kell pc :) Bar abbol a szempontbol hazudok, hogy ketszereplos piacon ahol az egyik szereplo az Acer, barmi mast megvennek. Szamomra az Acer a szamtech legalja.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#16) nemlehet válasza Sanchez638 (#13) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez így van. Amikor még általános suliban vettem az első gépemet akkor több szervizes ismerős is mondta, hogy az asus meghibásodási aránya a legkisebb, tehát ők leginkább azt ajánlják. (Nekik is olyan deszka volt a gépben).

Ma már ahány szervizes annyi válasz :D De egy konszenzus van: Minden sokkal gagyibb lett.

Monjuk én inkább úgy látom, hogy a közép és felsőkategória lefelé, az alsó meg felfelé mozdult el így minőségben kevésbé van különbség, inkább feature-ben.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) .mf válasza Sanchez638 (#13) üzenetére


.mf
veterán

Nekem Socket A, majd AM2 és LGA775 korszakból (C2D-ig) volt velük tapasztalatom, akkoriban a BIOS eléggé fapados volt, alig lehetett pár dolgot beállítani, a lapokról hw-esen is lespóroltak sok dolgot, a táprész elég ergya volt fázisok száma, alkatrészek minősége és összerakás terén is (csálén álló alkatrészek), és pár fícsör nem is működött (pl. CnQ ventiszabályzás).
Annál nehéz rosszabbnak lenni, de ha sikerült, akkor ott nagy baj van. Vannak remek lapjaik is a felső-közép és a felső kategóriákban, de nem az alsóban.

SunMount3r: a fanokat úgyse lehet meggyőzni :) Meg persze biztos van másnak több tapasztalata is vele. Én mint, rendszergazda, haveri kör "hw-szakija", kisebb cégekben és haveroknak talán tucatnyi olcsóbb Asus-lapos gépet raktam össze, és semmi más lappal nem volt annyi gondom.

Oké, akkor úgy módosítom, hogy "a legolcsóbb, megbízható gyártótól származó lapja". Nem sok panaszt hallani a Biostar lapokra.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) Lacok


Lacok
őstag

Nagyon jó árakon jönnek ezek az ssd-k de ahogy előttem már írták fel lett cserélve a két ár.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#19) fonix232 válasza SunMount3r (#5) üzenetére


fonix232
aktív tag

Nem lenne sok, ha SATA helyett NVMe interfészt használna...

Az M.2 pedig az új általános csatlakozó SSD-knek. Az új generáció. Az alaplapok nem felárasak, mITX modelleket már 20-25e körül kapsz amik befogadnak egyet (ATX, E-ATX lapoknál már a 2-3 slot sem ritka).

[ Szerkesztve ]

Mert csak.

(#20) fonix232 válasza .mf (#17) üzenetére


fonix232
aktív tag

Asus-nál is vannak kirívóan problémás, illetve egészen korrektül működő darab. Ahogy laptopoknál is.

Azt mondanám, ők az a tipikus márka ahol minden egyes sorozatnak van egy repetitív mélypont-magaspont hulláma. Egyszer elk*rják az egyik szériát, miközben az ugyanakkor kiadott másik széria a csúcson van, aztán következő évben vice versa.

Mert csak.

(#21) Sanchez638 válasza .mf (#17) üzenetére


Sanchez638
addikt

Van itt egy Asus monitorvezérlő(Modernebben vga) gyűjtemény. Rengeteg az Asus deluxe kártya. És a legtöbb lapom is Asus a P3/SlotA-tól lelfele. Jók voltak. De ahány lap/ember annyi féle tapasztalat.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#22) Dedicted válasza .mf (#12) üzenetére


Dedicted
tag

Alig várom hogy az asus ne csak ígérjen ,mutogasson hanem ütős is legyen ,két példát felhozok ha nem emagtól vettem volna megszívtam volna a hazúg nagyzásmániásokat

-ASUS RT-AC87U direkt kábelen nem tudta hozni a tp-link TL-WR941ND -ét amit negyedáron vettem 4 éve. 3napig teszteltem komolytalan supportal ajánlott letöltő oldalról se vártam volna hogy ne ismerje fel a következő kiadású bios-t egyet s másikat meg felismerte ,de mintha csak ugyanazt a sz@rt tettem volna vissza ,mert semmi külömbséget nem észleltem vele ,visszatoltam rá az eredeti lementett verziót és vissza vittem reset-elt gyári beállitásokkal ,... a közepes internetcsomagnál a max 10Mb/s se volt képes hozni csak a tizedét azaz 1-et ,gondoltam váltok hogy tudjon usb-és modemet is ha netán vagy kinti kábel rongálás vagy benti kábel szakadás miatt tudjam használni ,de nagyon egyben dűhitő és egyben elszomorító is volt hogy hány emberből űznek gúnyt a kiadott pénzért .

-asus belső író ASUS DRW-24F1ST , az Lg mellett labdába se rúg a zajkímélésben ,hogy a nap bármely szakaszában csendben írhass meg valamit ...komolyan mondom nem tudom miért is árúlnak ilyen gúnyterméket ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.