Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gianni85


gianni85
veterán

Jó drága (G27-hez képest. Jó tudom nyitóár meg minden), de legalább a váltó sincs benne :U

(#2) oriic válasza gianni85 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na épp mondani akartam, hogy a váltó miatt tuti hogy lesz majd anyázás hosszú távon...

Live-Die-Respawn

(#3) D.Va


D.Va
senior tag

értem h konzol meg minden, de minek telepakolni a kormányt 500 gombbal? Teljesen elrontja a látványt, ilyen gagyi kínainak néz ki tőle... én egy gombot se raknák a kormányra... max 2 pont elég mint a g25-nél... ha valaki gombot akar nyomkodni, ott a gamepad, vagy a váltó konzolja... :U

(#4) szentkuti11 válasza D.Va (#3) üzenetére


szentkuti11
addikt

A G25-nél pont a kevés gombbal kapcsolatban volt rengeteg kritika, szerény véleményem szerint a G27 hatgombos megoldása volt ideális, azt a kormányt elég sokáig használtam.

(#5) D.Va válasza D.Va (#3) üzenetére


D.Va
senior tag

plusz reménykedtem hogy a következő kormányukhoz lesz külön megvehető kézifék... de hát nem...

(#6) oriic válasza D.Va (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ő, most nem azért, de az alap gombkiosztás van rajta, nem hiszem hogy ez bárkit is zavarna. Így teljesen felesleges kézbe venni a kontrollert, amikor csak a két hüvelykujjunkat kell használni a navigáláshoz. Vagy ennyire zavaró tud ez lenni? Komolyan kérdem, nem nagyon szoktam kormányokat használni.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7) Entryy


Entryy
aktív tag

143.000
:DD :DD :C :C

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#8) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Mai napig G27 van, tuti le nem cserélném.

(#9) oriic válasza jozsef8 (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kurrens-gen konzolokhoz az már nem jó sajnos. :(

Live-Die-Respawn

(#10) D.Va válasza szentkuti11 (#4) üzenetére


D.Va
senior tag

nekem is g27 van, el nem adnám semmi pénzért :C csak én egy gombot se használok a kormányon, hiába van rajta 6... :P

(#11) D.Va válasza oriic (#6) üzenetére


D.Va
senior tag

persze a funkciója remek a gomboknak, értem a logikáját, de a kormány kinézetét elrontja az a sok gomb meg tekerentyű... olyan tőle mint vmi olcsó bazári cucc... én az egyszerű letisztult kormányt szeretem... ennyi... :)) menet közben úgyse a gombokat nyomkodom, ha meg nem vezetek hanem a menüben állítgatok, akkor úgyis kontrollert veszek a kézbe, vagy egeret...

(#12) Enton válasza oriic (#9) üzenetére


Enton
addikt

Mégha lenne mit játszani rajtuk akkor ok.
Amit ez az új generáció kinál az megint csak pc-seknek fog kedvezni, aki akart már rég beszerzett egy fanatec/trustmaster kormányt konzolhoz ha nagyon kormányra vágyott, plusz ez még drágább is lesz náluk. De hajrá külön váltó box(arról nincs kép vagy csak nálam nem látszott?)!

Így ránézésre a sok bizgentyű a kormány közepén hát vagy pont elég a hely a kéznek vagy pont mindig belenyúl majd az ember. Ez nagyon kézméret és kormányfogás/használat kérdése.
900 fok legalább megvan mindkét variánson?
Én pl szeretem a sok gombot, de azt lehetne sokkal nem bazáribb/ócskaműanyag feelingel is megcsinálni. Főleg ilyen áron.
Az a sok műanyag évek alatt úgy fog lekopi, hogy öröm lesz nézni ahogy mindenki erre fog panaszkodni. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#13) szentkuti11 válasza Enton (#12) üzenetére


szentkuti11
addikt

A sajtóközleményben sajnos nem szerepelt fotó a váltóról, csak a hírben is említett információkat kaptuk róla. A 900 fokos kormányszögről sem írtak, de feltételezem, hogy ilyen szempontból nem „butították le" a két új modellt.

(#14) gyuribácsi88

Ennyiért már kocsit veszek !!44!4nyóc ;]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#15) Enton válasza szentkuti11 (#13) üzenetére


Enton
addikt

Ha véletlen nincs 900 fokos fordulat minimum(mondjuk full G25/G27 ház meg belső ami így képekről lejön) akkor kb el is áshatják ahova akarják kb a kutyát nem fogja érdekelni, főleg ilyen áron, ennyit nem ér a X1/PS4 támogatottság, akkormár inkább átalakítózok vagy másik márka. :(

Hiába a jó hírnév a logitechnél ha maguk alatt vágják a fát.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#16) szentkuti11 válasza Enton (#15) üzenetére


szentkuti11
addikt

Friss info: A 900 fokos kormányszög megmaradt, ezen a linken pedig van néhány kép a váltóról.

[ Szerkesztve ]

(#17) a lovas válasza D.Va (#11) üzenetére


a lovas
tag

Ezekszerint nem nagyon játszottal te még szimulátorral vagy ha igen akkor az összes segítség ON :D
En a ligában (rfactor2 F1) el nem tudnám képzelni hogy gombnélküli kormannyal menjek mert annyi mindent kell állítani hogy lehetetlen lenne. Es egyáltalán nem bazari ettol a kinézete.
Egyebkent tetszik ez a kormany,sanszos h veszek egyet PC-Xbox One-hoz.

(#18) shteer válasza Enton (#12) üzenetére


shteer
titán

Jövőre jön az AC mindkét új konzolra.
PC szintén időszerűvé tette a frissítést.

..szerintem jónak tűnik

(#19) khron78


khron78
őstag

ez milyen ár, te jó ég.

(#20) ribizly


ribizly
veterán

Oké. Akkor most megnyugodtam, hogy kb. 1.5 éve vettem egy szinte új G25-öt 40.000 ,-ért... :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#21) D.Va válasza a lovas (#17) üzenetére


D.Va
senior tag

mostanában assetto-zok de kizárólag help nélkül, ne viccelj már :DDD gombokat meg vagy a váltón lévőkre állítom, vagy billentyűzetet használok.. ennyi :P

(#22) D.Va válasza a lovas (#17) üzenetére


D.Va
senior tag

F1 meg nem a szivem csücske, és egy kis bmw-s drifteléshez assetto-ban nem igen kell vezetés közben gombokat nyomkodni... de richard burns-ben sem... :))

(#23) schawo válasza D.Va (#22) üzenetére


schawo
titán

Driftelés=bohóckodás :P

Rendes autóversenyben csomó mindent kell állítani körről körre, vagy akár kanyarról kanyarra: fékerőelosztás, stabilizátor, startautomatika, kézikuplung, stb. Jöhet a sok gomb miatt, a rossz ár miatt meg mehet a fenébe...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) a lovas válasza D.Va (#21) üzenetére


a lovas
tag

Erről beszéltem.akkor jol gondoltam...

(#25) mlinus


mlinus
őstag

jaj de bénán néz ki szegénykém. első ránézésre azt hittem olyan 30-40k körüli kormányról van szó. Hát.. egy g27-hez képest elbújhat.

(#26) FoxiestFox válasza schawo (#23) üzenetére


FoxiestFox
félisten

+1, bár nekem csak egy Formula Force Ex-em volt, LFS-eztem vele, szükség volt a gombjaira. :K

A driftelés meg jó móka. :D

(#27) a lovas válasza mlinus (#25) üzenetére


a lovas
tag

Szerintem meg jol néz ki nagyon.ez eleg szubjektív nem?tedd hozza ezután ;)

(#28) Peppo


Peppo
őstag

Tetszik, ahogy az elődei is tetszettek. Csak hát az ára...

(#29) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Már nem emlékszem, ki, asszem' a nagy kormányos fórumban megmondotta, hogy pár év múlva jön a G29, több gombbal, jó drágán. Nem igaza lett?

- küldve az Atari Portfoliomról

(#30) szentkuti11 válasza Krisszer (#29) üzenetére


szentkuti11
addikt

A két év nem jött be, minden más igen. Beszélgethetnénk bele kicsit a lottószámokról is. :DDD

(#31) Enton válasza szentkuti11 (#16) üzenetére


Enton
addikt

Hát nagyon jót röhögtem itt magamban ülve rajta. ;]

Tehát akkor a váltókonzol gombjai átkerültek a kormányra DFGT/X1 feelinggel, plusz már azt is külön árulják, szekvenciálisnak nem átállítható. Ez az ami ha 18000ft lesz akkor talán elgondolkodik az ember rajta???
Áhh még mindig egyszerűbb egy teljes g25/27es szettet átalakítózni.
Sebaj pc-re még az se kell.
Inkább veszek használtan tuti jól működő dolgot mint látatlanba ilyet újjonnan.

Amúgy kiváncsian várom a véleményeket róla, hátha mégse akkor baklövés ez, piaca tuti lesz, ha más nem a konzolosoknál.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#32) D.Va válasza schawo (#23) üzenetére


D.Va
senior tag

a valóságban profin driftelni sokkal nehezebb mint tégla módjára pályazgatni..., fékezéshes meg gyorsításhoz nem sok skill kell... driftelni és rallyzni sokkal nagyobb fun sztem, nekem az f1 pl dögunalom...

(#33) Krisszer válasza szentkuti11 (#30) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Igen, ezzel fel is keresem!

- küldve az Atari Portfoliomról

(#34) vzsryl válasza gyuribácsi88 (#14) üzenetére


vzsryl
nagyúr

És az kb. olyan állapotban lesz, hogy a Lidl-be elugrani is egy kész Nürnburgringnek fog tűnni. ;]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#35) guftabi96


guftabi96
addikt

Kb egy hónapja vettem G27-et a Media Markt-os akcióban. (70k).
AKkor azt mondtam, hogy újonnan ez lenne a reális ár ezért a kormányért.
Erre kijön ezzel a bazári kinézettel (igen tudom, hogy megvan az előnye a sok gombnak pl Formaautóknál), ráadásul váltó nélkül... mindezt 130 körül... Elmennek a..
Ez a kormány egyszerűen nem ér ennyit.
A reális az lenne, ha váltó nélkül olcsóbb lenne a G27-nél.
Kíváncsi leszek, hogy a PC-n játszók közül ki az, aki váltani fog.. Nyilván lesz pár vérpisti, aki csak azért vált, mert ez már G29, de szerintem épeszű ember meg sem fontolja a cserét.

#KeepFightingMichael

(#36) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak!

Az áron ne menjen már a nyafi, a Logitech shopban minden jóval drágább, mint máshol. A G27 jelenleg 112K náluk, Iponban meg 76K, tehát elérhetőek lesznek ezek jóval olcsóbban is! ;)

www.smart-bus.hu

(#37) guftabi96 válasza -Solt- (#36) üzenetére


guftabi96
addikt

De még mindig drágább, mint a G27...
Az lenne a normális árazás, ha így váltó nélkül olcsóbb lenne, mint a G27.

Ja, és a váltó... Ha már így külön is megvásárolható cucc, legalább visszarakták volna a szekvenciális váltás lehetőségét. Még meg is fontolnám, hogy megveszem G27 mellé. De így....

#KeepFightingMichael

(#38) -Solt- válasza guftabi96 (#37) üzenetére


-Solt-
veterán

Újdonság varázsa... ahogy kivezetik a G27-t, lejjebb megy az ára.

www.smart-bus.hu

(#39) Enton válasza guftabi96 (#37) üzenetére


Enton
addikt

Na várjál csak a végén még az is kiderül hogy csak a g29 és g92-el fog kompatibilis lenni, na az lesz az igaz öngól!
Hivatalos honlapról egy kis idézés:

"Driving Force™ Shifter is designed for both G29 and G920 Driving Force racing wheels..."

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#40) neilszab


neilszab
őstag

Ez semmi más csak egy G27 facelift: plusz gombok + feltehetőleg Nixim mod a pedálban, minden más tök ugyan az. :U

Ami az árat illeti, valóban az lett volna az elvárható, ha vmivel a G27 alá pozicionálják... most vagy ennyire elszálltak, vagy ennyie drága lenne a a next-gen konzol license? Erről esetleg tud vki valamit? :F

---------
hiba a cikkben:

"...a pedálblokk ezen eszközök esetén is különálló, a fékpedál nyomásérzékeny, a gyártó szerint precíz és érzékeny fékezési élményt nyújt..."

A pedál nem nyomásérzékeny (tehát nem load cellás), hanem feltehetően csak a rugó felkeményedése progresszív, vagy a Nixim mod-ot gyáriasították, erről ebben cikkben írtam bővebben: [link]

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#41) Enton válasza neilszab (#40) üzenetére


Enton
addikt

Hátha E3-ra vittek belőle pár példányt. Ott tuti akad aki majd jobban szemügyre veszi a dolgokat. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#42) szentkuti11 válasza neilszab (#40) üzenetére


szentkuti11
addikt

A hivatalos sajtóközleményben említették, hogy nyomásérzékeny, ettől függetlenül természetesen ők is hibázhattak, ha esetleg biztos infód van, akkor átírom.

(#43) neilszab válasza szentkuti11 (#42) üzenetére


neilszab
őstag

A hivatalos honlapon ez áll:

"The nonlinear brake pedal mimics the performance of a pressure-sensitive brake system for a more responsive, accurate braking feel. "

"A nemlineáris fékpedál a nyomásérzékeny fékrendszereket imitálja az érzékenyebb, pontosabb fékérzet érdekében."

Tehát nem valódi nyomásérzékelős (load cell, vagy hidraulika), hanem csak utánozni próbája azt a hatást. A képek alapján maga a pedál felépítése nem változott, feltehetőleg csak a rugóval, vagy plusz gumival trükköznek (trükkök itt), illetve ha potméter helyett load cell lenne benne, az biztos nem győznék hangoztatni. :B :U

Nem tűnik nagy dolognak, de aki komolyan szimulátorozik, az bizony tudja, hogy óriási a különbség a valódi nyomásérzékeny és a potméteres pedál között. :K

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#44) szentkuti11 válasza neilszab (#40) üzenetére


szentkuti11
addikt

Javítottam a hírt! :R

(#45) Pipó


Pipó
őstag

Valamikor 2001-2002 körül vettem egy MOMO-t, azóta is azt használom. Egy centit lóg már a kormány, de azért jól működik. Aztán 2004. körül innen a PH!-ról vettem egy használt MOMO-t tartaléknak (elvesztették a tápját, ezért szinte új.) Most, hogy költöztem találtam rá a padláson, úgy döntöttem, hogy már azt fogom beüzemelni, hátha bír az is 15 évet. Jók ezek a cuccok.

[ Szerkesztve ]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#46) shteer válasza guftabi96 (#37) üzenetére


shteer
titán

a kulcsszó: PS4 és Xbox One kompatibilitás - emiatt sem lesz olcsóbb mint a G27

..szerintem jónak tűnik

(#47) total90


total90
veterán

Én tervezek venni valamit Xone-hoz, de ezt drágának találom. 200€ körül gondolkodtam...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48) gyuribácsi88

De amúgy ez milyen szívás már, most akinek van ps4-e meg One-ja is annak mind a kettőt meg kell vennie? Sose értettem ezt a nyűglődést a kormányoknál.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#49) Motion_Blur válasza neilszab (#40) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nincs konkurencia ebben az árszegmensben. Én még anno 35k-ért vettem boltban a G25-öt, aztán rájöttek hogy lehet ezt duplájáért is adni :) ebből lett a G27, amit nemrég újítottam be és akkor se cserélném le ezekre a csilli-villi, moddolt kormányokra ha 2x ekkora árcédula lenne rajta. Egy hányinger ahogy kinéz.. Logi G25/27 még mindig a legjobb vétel :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#50) BlackSoft válasza gianni85 (#1) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát drágától szerintem azért messze van. Egy komoly szetthez a pedálok 80k + váltó 120k + kézifék 60k + kormány 150k...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.