Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Ryoo válasza bluemirage (#798) üzenetére


Ryoo
senior tag

A postodnak ez a lényege: "Na a 950-nél tényleg nem gondolja a külső szemlélő, hogy drága, csak a gazdája tudja..." Mikor megveszek valamit, ki a .......-t érdekli, hogy más mit gondol róla, és tudja róla, hogy az egy drága dolog?? Tipikus apple felhasználói felfogás, én azért vagyok menő, mert apple termékem van (tisztelet a kivételnek), és mindenki látja, hogy az egy apple cucc, így mindenki tudja, hogy az egy drága dolog. Érdekes módon egy Nexus 5X-nél, ami szintén full műanyag, és árban nem sokkal olcsóbb, ellenben sokkal kevesebbet tud, senki sem rimánkodik, hogy se nem fém, se nem üveg. Idén nem sok mindenbe tudtak belekötni a 950/XL-be, a szar a csempe és a kevés app már unalmas volt, kellett találni valami újat.

Nekem speciel tetszik a dizájn, a continuum egy nagyon hasznos dolog, én tuti használnám, ha kapnék egy ilyen telefont. :) Kamerában pedig az összes jelenleg kapható csúcskészüléket alázni fogja a közzétett képek alapján, amit persze még nem kell készpénznek venni. :)

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#802) bluemirage válasza Ryoo (#801) üzenetére


bluemirage
őstag

Kár, hogy a hosszú post többféle indoklásából egyet ragadtál ki. Mert az a lényeg?!? Szerintem nem apple felfogásról van szó. Alapvető emberi elvárás, amit szerintem majd minden gyártó minden területen be is tart világon.

A Nexus valóban jó ellenpélda, talán az egyetlen. Hogy mennyit adnak el belőle azt nem tudom... én mindig inkább szoftveres referencia készülékként tekintettem rá. Az volt az egyetlen igazi előnye. De ha most felsorolok sok prémium telefont, prémium anyaghasználattal, akkor gondolom a nexus továbbra is mindent visz? ;)

Abba egyébként igazad van, hogy másba nem nagyon lehet belekötni, mert ez az eddigi legjobb telefon. Ezt én magam is írtam az elején. De pont így kontrasztos, hogy bmw-s technika van trabant házban. Ennél sarkosabban már nem tudom érzékeltetni. Kár, hogy kihagyták ezt a ziccert. Egy mondás szerint:
"Tökéleteset pedig csak isten teremthet, ezért nem hangolnak pontosan a hagyománytisztelő hangszerkészítők/hangolók egy billentyűt a zongorán, egy likat a furulyán stb." :C :D

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#803) Ryoo válasza bluemirage (#802) üzenetére


Ryoo
senior tag

A prémium anyaghasználat sem mindenkinek azt jelenti, hogy fém és üveg. Rengeteg olyan telefon létezik, ami vagy az egyiket, vagy a másikat, vagy mindkettőt használja és nem lesz tőle prémium. Egy polikarbonát ház is ugyanúgy hathat prémiumként.
Személy szerint nekem sem ezektől lesz egy telefon prémium anyaghasználatú, konkrétan a hideg ráz az üveg hátlaptól, hozzányúlsz és gusztustalanul koszos lesz, aztán vadul törölgetheted, kiejted a kezedből és egyből pókhálós is lesz. Nekem pont attól prémium egy telefon, hogy nem törik halomra, ha véletlen elejti az ember.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#804) Ágógreen válasza Ryoo (#803) üzenetére


Ágógreen
senior tag

tökéletesen egyetértek, nem is beszélve hogy az üveg és a fém milyen barátságosan hideg a kéznek.
ez kb ugyanaz hogy egy prémium íróasztal nem üveg meg fém munkalappal bír hanem vagy minőségi fa vagy minőségi műanyag. polír 920 Lumiám policarbonátjánál én még nem fogtam jobbat. nekem az a csúcs

itt a legjobb teszt a 950 és 950XL között amit eddig találtam:
LINK

[ Szerkesztve ]

(#805) Plazmacucci válasza Ágógreen (#804) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Valami itt félrement.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#806) tomboy0013 válasza Locutus (#800) üzenetére


tomboy0013
veterán

Műanyag és bőr ;) Egy deka fém sincs rajta.

(#804) Ágógreen : Akkor fogj meg egy 930-at, a matt polikarbonát mérföldekkel jobb mint a karcolódó és csúszó csillogós polikarbonát ami a 920-on van.

Azt még azért hozzáteszem, hogy például hiába van szép dizájnja a 920-nak is, a 930-as sokkal de sokkal elegánsabbnak és igényesebbnek hat hála a fém keretnek. Nekem sincs bajom a polikarbonáttal, sőt igaz a fémről is, hogy sokszor túl hideg vagy túl meleg de ha valakinek az elegancia a célja annak a full műanyag szóba sem jöhet. Nem azt mondom, hogy a 950 nem elegáns, de egy 930-tól ilyen szempontból sajnos távol áll.

[ Szerkesztve ]

(#807) Ágógreen válasza Plazmacucci (#805) üzenetére


Ágógreen
senior tag

Gorilla 3 és 4 közti különbség.
Kb ennyi a különbség 950 és XL között

(#808) Ágógreen válasza tomboy0013 (#806) üzenetére


Ágógreen
senior tag

930-at fogtam, gyorsan le is tettem. 950 nem elegáns, cserébe barátságos az anyaghasználat.
920 volt a leggyönyörűbb. ha le lett volna kerekítve a sarkai akkor lett volna igazán tökéletes. hogy lehetne valami gyönyörűbb és letisztultabb mint egy unibody ház ? 930-ban ami viszont nagyon tetszett az a csúszós érintőfelülete.

(#809) tomboy0013 válasza Ágógreen (#808) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nemcsak a gyönyörűségen van a hangsúly, én az eleganciáról beszéltem. Szép az unibody, szép a 920 dizájn de a fém miatt elegánsabb a 930 és nekem valahogy jobb ránézni arra mint a 920-ra, habár mindkettő itt van előttem éppen, tehát a 920-at sem véletlenül vettem meg anno például egy 925-tel szemben. Szebb volt sokkal, viszont most már inkább az elegánsabb dolgok fognak meg.

(#810) Plazmacucci válasza Ágógreen (#807) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Melyikben melyik van?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#811) Ágógreen válasza Plazmacucci (#810) üzenetére


Ágógreen
senior tag

GG3 is more resistant to scratches, and GG4 is more resistant to drops. It makes sense that the smaller 950 (the only one available from any carrier) uses a more scratch resistant glass, and the larger, and potentially harder device to hold, uses a more drop resistant glass.

valaki meg tudja erősíteni hogy a GG4 könnyebben karcolódik mint a GG3 ?

(#812) migabi24 válasza Ágógreen (#811) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez így van

(#813) junior11


junior11
veterán

950XL first impressions: [link]

950 review: [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#814) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Ami user review-t olvastam én eddig (jó még nincs túl sok a neten), mindegyikben azt írták, hogy szerintük ez az anyaghasználati herce-hurca túl van fújva.
Majd ha megjön az én készülékem én is leírom a gondolataimat, bár akkor meg majd jön, hogy elfogult vagyok, már látom előre. :D (920-ról fogok váltani)

Szerk.: Én pl elfogadom, hogy valakinek az üveg és fém hoz minőségi élményt. Nem fogok senkit rábeszélni erre az akarata nélkül (nem is lehet).
Az egyetlen dolog amit nem értek és nem tudok elfogadni, hogy ha valakinek nem tetszik valami kütyü azt miért kell világgá kürtölni? Foglalkozzon azzal amit szeret. Nem kötelező megvenni-használni. Én példának okáért elfogadom, ha valaki Apple terméket vesz, mert úgy érzi az divatos. Neki és a körülötte lévőknek erre van igénye, kész. Sokan vagyunk és sokfélék. :)

[ Szerkesztve ]

(#815) applause


applause
aktív tag

Váratóan a jövő hét elején megtudjuk milyen, már aki vásárol ilyet. A T-nél már nem előrendelni, hanem rendelni lehet. Az elrendeléseket nem tudom mikor szállítják.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#816) Mooka-Miki válasza applause (#815) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Én pár perce kaptam sms-t, hogy elsejétől vehető át előreláthatólag.

(#817) rambolo válasza Mooka-Miki (#816) üzenetére


rambolo
tag

Én is most kaptam smst, nekem dec. 2-t írtak.

(#818) Mooka-Miki válasza rambolo (#817) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Kíváncsi lennék mennyi előrendelés volt. Lehet nem akarják, hogy ellepjék az emberek a T-pontokat? Őszintén szólva nem hiszem, hogy olyan sokan lennénk. Inkább arra gyanakszok, hogy a fekete péntekes akciók is egybe esnek ezzel és azért van ez.

(#819) Amiens


Amiens
tag

Érdekes, hogy a T honlapján fehér színben már átvehető (598 helyen :D ), avagy 1-2 munkapanon belül kiszállítják. Ámbár feketében még mindig "csak" előrendelhető. :DDD

Kedvencem pedig az volt, mikor az első hétben még Droid rendszerrel volt hirdetve... :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#820) jeni válasza Plazmacucci (#805) üzenetére


jeni
félisten

nem csak az occsóó konyhakés sem passzol oda :C

(#821) Plazmacucci válasza jeni (#820) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is a Lumiát kerestem a videón.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#822) bluemirage válasza Amiens (#819) üzenetére


bluemirage
őstag

A droidos L950 már elfogyott :(, egyenlőre most csak a fehér van WP-vel és a fekete is várni kell. Ez a nagy helyzet...

:D

Meliora sunt bono inimica

(#823) Pearce válasza bluemirage (#798) üzenetére


Pearce
aktív tag

Ezeket még a Nokia tervezte, nem az MS.

[ Szerkesztve ]

(#824) Locutus


Locutus
veterán

Jó volt látni és megtapogatni élőben a 950XL-t :) Azt hiszem jól tettem, hogy előrendeltem.

Az egyetlen szépséghibája az a szeggel ütött lyuk az üveg alsó részén :) Állítólag mikrofon, de inkább random sérülésnek néz ki...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#825) csakomako


csakomako
csendes tag

Sikerült bezsákolni a 950 XL DS-t. A régi skála helyén. Futottam amikor megláttam, hogy van raktáron.

(#826) Tibi09


Tibi09
tag

Ma estére legalább 30 új hsz-t, akiknek megjön a teló a Telekomtól. :)

(#827) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Skacok akkor véleményáradaaaatt.... :) Már kíváncsi vagyok a személyes tapasztalatokra. Főként az XL DS érdekel.

(#828) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Valaki aki a Telekomon keresztül szerezte be kérem ellenőrizze, hogy SIM lock-os-e a telefon!

(#829) klz80 válasza Pacee87 (#828) üzenetére


klz80
tag

Ezt valahogy meg lehet nézni sim kártya nélkül is? Mert nálunk mindeki Telekomos, és remélem este mire hazaérek az asztalon vár a 950. Visszaigazoló e-mail szerint szállításra vár státuszban van a rendelésem, gondolom annyian csak nem rendelték elő, hogy 1 nap alatt ne tudják leszállítani...

(#830) Воланд válasza klz80 (#829) üzenetére


Воланд
titán

ha sim lock-os, akkor a szamlan van egy olyan a keszulek megnevezeseben, hogy sl.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#831) Mooka-Miki válasza Воланд (#830) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Nálam van: "Cikkszám: MS Lumia 950 tel/SL+HD 500 kij dokk, feh"

(#832) zorzy4 válasza klz80 (#829) üzenetére


zorzy4
őstag

Bemész egy gsm boltba és kérsz egy simmet kölcsön,. Vagy másik szolgáltatóhoz, hogy azt mondod megnéznéd, hogy megy e az ő kártyájukkal.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#833) Воланд válasza zorzy4 (#832) üzenetére


Воланд
titán

gsm boltbol elzavarnak, mert tartanak attol, hogy lopott a keszulek. tapasztalat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#834) klz80 válasza Mooka-Miki (#831) üzenetére


klz80
tag

Utállak :) T-s rendelés volt, házhoz szállítással?

minolta5: Annyira nem érdekel, hogy független-e csak egy fórumtárs kérte, hogy nézzük majd meg. Évek óta T-s vagyok, és jó darabig az is maradok, lévén az asszony gyesen van tőlük, még 3 évig és dolgozóként jóárasítottak vagyunk :)

[ Szerkesztve ]

(#835) patkánymajom


patkánymajom
csendes tag

Yo
Arrol lehet tudni h nalunk is lesz e presale akcio a kepernyo es usb dokkoloval? A 950 XL DS erdekel, jelenleg 230ert van dokkolo nelkul. Vagy erdemes kulfoldrol behozatni ameddig van az akcio? Elvileg ev vegeig.

(#836) gretzky77


gretzky77
veterán

Csütörtökön én is beállok a sorba egy telekomos,fehér 950-el!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#837) Mooka-Miki válasza klz80 (#834) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

T-s rendelés igen de boltban veszem át.
Ne utálj, nem én tehetek róla. :D

(#838) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Szerintetek szoftveresen megoldható a duplakoppos ébresztés a 950-nél? Vagy a Hello miatt kizárt dolog?

(#839) zorzy4 válasza tomboy0013 (#838) üzenetére


zorzy4
őstag

Lesz rajta azt mondták a veletechen.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#840) tomboy0013 válasza zorzy4 (#839) üzenetére


tomboy0013
veterán

Akkor van rá esély, hogy majd jövőre valamikor pénzt is adjak egy XL változatért.

(#841) klz80 válasza tomboy0013 (#838) üzenetére


klz80
tag

Ez a duplakoppos ébresztés az egyedüli dolog ami hiányzott volna a 1020 után, ha ezt is megoldják örömöm teljes lesz. Pont nem értettem, miért vették azt el, és miért van benne az, hogy duplakopp a navigációs sávon és kikapcsol a kijelző, amikor arra tök jól működő programok vannak amiket kiraksz livetile-ra és egy kopp-pal megy a dolog, nemhogy kettővel.

(#842) Воланд válasza klz80 (#841) üzenetére


Воланд
titán

a duplakoppos ebresztes gondolom a windows hello es egy kifacsart gondolkodasmod vegeredmenye. vagy csak siman ennek a funkcio implementalasaval is csusznak.

a navigacios savon levo dupla kopp meg azert jobb, mert az mindig ott van, mig a live tile-okhoz ki kell lepni az adott programbol. es meg gorgetni sem kell a start kepernyon.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#843) klz80 válasza Воланд (#842) üzenetére


klz80
tag

Én mindig ugy kapcsolom ki a telefont, hogy kilépek a használt programból a főképrenyőre. Miért maradjon megnyitva? Görgetést se értem, főképernyőn pont oda rakom ki a tile-t, ahol a hüvelykujjam van, amikor fogom a telefont. De kinek hogy tetszik, én így szeretem használni. :)

(#844) zorzy4 válasza Воланд (#842) üzenetére


zorzy4
őstag

Csúsznak, mint az fm rádióval, 950ben. Most derült ki, hogy a korábbi modellekre sem lesz decemberben wp10, csak kb március.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#845) thxer válasza Tibi09 (#826) üzenetére


thxer
aktív tag

Még szállítás alatt :( Bár még bízom benne hogy kapkodják magukat és este érte mehetek.

(#846) gretzky77 válasza Tibi09 (#826) üzenetére


gretzky77
veterán

Ma voltam europark Telekomnál,akkor kaptak szállítmányt írd és mondd komoly 3 darabot, 2fekete,1 fehér! A fehéret gyorsan félre is dobattam csütörtökig,akkor tudok érte menni!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#847) tomboy0013 válasza klz80 (#841) üzenetére


tomboy0013
veterán

Van olyan alkalmazás amivel ki lehet lőni a képernyőt? :D Mi a neve? Utálom mindig a gombot nyomogatni és nem gondoltam, hogy létezik ilyen WP-re. :D

(#849) tomboy0013 válasza #40993792 (#848) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nézd már meg az aláírásom :)

Egyébként már találtam alkalmazást dologra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.