Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanyijedi


sanyijedi
őstag

az vicces, hogy az Apple iPhone 5s 16GB hivatalos apple boltban 119.990 Ft.
míg itt dominoval 125.. de hát ezt már megszokhattuk.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Szép áresés az A5-nél.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

5S ar tenyleg vicces dominoban. :)

(#4) Richie86 válasza hemaka (#3) üzenetére


Richie86
senior tag

Dominoban gázos, de mondjuk aki újít egy Next S díjcsomagot, és megfelel neki az 5S, azért az nem rossz ár :)

(#5) fornettisuti válasza Richie86 (#4) üzenetére


fornettisuti
veterán

nem kötelező csomaghoz készüléket venni.
ember megveszi a független készüléket olcsóbban es a szolgáltatónál csak csomagot/simet kell venni. máris spórolt emberünk pár ezret.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#6) Richie86 válasza fornettisuti (#5) üzenetére


Richie86
senior tag

Persze, hogy nem kötelező.
Én ezt írtam " aki újít egy Next S díjcsomagot, és megfelel neki az 5S, azért az nem rossz ár".
Itt arra gondoltam, hogy aki pl.egyébként is ebben a díjcsomagban van, és kihasználja, kell neki, egyébként is ezt választaná, stb. az ha aláír két évet, hozzájut ~50 ezerért egy vadonatúj 5S-hez. Ami valljuk be, elég jó ár. (használtat veszel ennyiért, általában amin már nincs garancia)

[ Szerkesztve ]

(#7) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Az 5s egy kicsit drága.

[ Szerkesztve ]

A térerő veled van!

(#8) embe válasza Richie86 (#6) üzenetére


embe
nagyúr

Igen igazad van. Arról nem beszélve, hogy neten megrendeled 20 havi költség mentes részletre. Nem kell hozzá semmi papír.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9) Richie86 válasza embe (#8) üzenetére


Richie86
senior tag

Így van. Így például egy kisebb pénzű ember is kipróbálhatja az iPhone-t (ha akarja).

(#10) hyperspace válasza sanyijedi (#1) üzenetére


hyperspace
őstag

Szerinted a sim lock ingyen van? ;]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#11) scbb


scbb
tag

Ennyiert mar nem rossz ajanlat elofizuval az 5s, szivesen ki is probalnam az iOs-t, de sajna nekem a 4 inch kicsi, az i6 meg tul draga

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#12) Richie86 válasza scbb (#11) üzenetére


Richie86
senior tag

Én 5,2"-ről váltottam 4-re, nem mondom első napokban szokatlan volt, de egész jól kezelhető :)
Amúgy szerintem ha vársz még, az i7-es biztos lenyomja majd a 6-os árát is.

[ Szerkesztve ]

(#13) embe válasza Richie86 (#12) üzenetére


embe
nagyúr

De azt meg már valóban tök felesleges megvárni. Valszeg 1,5 év, és itt van az i8...... Bár igaz lehet rá 1 év, és akkor meg az i9.......... ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14) scbb válasza Richie86 (#12) üzenetére


scbb
tag

Az mikor jon ki kb?

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#15) hyperspace válasza scbb (#14) üzenetére


hyperspace
őstag

Szept-okt.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#16) scbb válasza hyperspace (#15) üzenetére


scbb
tag

Koszi az nekem nagyon soka van. Osszetort a lumia 920-am kijelzoje es mar kiesett belole par darab :( De meg mukodik :DD

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#17) Richie86 válasza embe (#13) üzenetére


Richie86
senior tag

Hát igaz, de akinek nincs sok pénze, az mindig "csak" 2-3 éves konstrukcióhoz juthat (ha iPhone-t szeretne), mert az aktuális csúcsmodell nagyon drága, illetve a tavalyi, tavalyelőtti eszközök is rendesen tartják az árukat, az új modell megjelenéséig. Látod a kollégának most még az i6 is drága, pedig az már 2014-es megjelenésű.

(#18) Richie86 válasza scbb (#16) üzenetére


Richie86
senior tag

Nem tudom hogy viszonyulsz a márkához, de nézegesd meg szerintem a Huawei P8-at. Nagyon jó telefon, sok mindent koppintott az iPhone-ról, így még (bár androidos), de a kezelőfelülete is hasonló, pl.nincs hagyományos menürendszer, vagy lezárt képernyőről alulról felfelé húzva elérheted a számológépet, zseblámpa funkciót, kamera progi hasonló, stb. És prémium anyaghasználat jellemzi, meg kedvező ár. Most hogy megjelent a P9, biztosan lejjebb ment az is. Nekem a mostani i5S előtt az volt, szerettem, csak nekem már nagy volt, azért cseréltem le (5,2")

(#19) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Az A3 2016 menne le 4nnyire kártyásan.

(#20) Gzolo válasza Richie86 (#6) üzenetére


Gzolo
senior tag

A baj, hogy ilyenkor nincs odaírva, hogy a díjcsomag ára 6500 helyett 8000 ft/hó, ha készülék is van mellé. Így már 86000 a vége, ami még mindig olcsóbb, mint a független, de annyira már nem best buy.

Természetesen az 1500 Ft bünti minden telefonra érvényes, nem csak Apple-re.

(#21) hemaka válasza fornettisuti (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha valaki siman kicsengeti egyben, akkor persze egy sim only csomaggal is jol elvan.

De en nem szerettem volna egyben kifizetni, inkabb koltom masra, egyebkent is van egy next s kacatom havi 3k-ert, a telot meg eltorlesztgetem, raer.

(#22) Richie86 válasza Gzolo (#20) üzenetére


Richie86
senior tag

A 6500 nem csak új előfizetés kötésére van?
Régi előfizetőknek, + újításnál 8000 asszem.

(#23) Richie86 válasza hemaka (#21) üzenetére


Richie86
senior tag

+1

Mindenkitől elnézést, totál figyelmetlenségből dupláztam... :O

[ Szerkesztve ]

(#24) janeszgol válasza Richie86 (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem. Ha nem választasz hozzá készüléket, olcsóbban kapod az előfizetést. Lényegtelen, hogy új vagy hosszabbtó előfizető az illető.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) Richie86 válasza janeszgol (#24) üzenetére


Richie86
senior tag

Akkor ezt rosszul tudtam. Én mindig készülékkel hosszabbítok, ezért nem is tudhattam :)

(#26) janeszgol válasza Richie86 (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Kb egy hónapig én is rosszul tudtam. :R
Rusi világosított fel. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) hemaka válasza Richie86 (#22) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha már nincs készülékes kötbéred és a hűségidőd is lejárt, kérheted a meglévő csomagod SIMO(nly) változatát olcsóbban. Arra viszont nem vásárolhatsz készüléket, csak ha vissza tolod a drágábba.

[ Szerkesztve ]

(#28) scbb válasza hemaka (#27) üzenetére


scbb
tag

A honlapjuk félreérthető, ott úgy szerepel ha nincs hűség akkor olyan 10e forint körül van a nex s.

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#29) Richie86 válasza hemaka (#27) üzenetére


Richie86
senior tag

Értem, jó tudni :R

(#30) hemaka válasza scbb (#28) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hűség nélkül annyi igen(9500 asszem), én újraindított két év hűséggel mondom, de átváltva sim onlyba, mert akkor csak 6500 huf.

[ Szerkesztve ]

(#31) scbb válasza hemaka (#30) üzenetére


scbb
tag

jaa értem, világos :) azért mindenképp érdemes volt megnézni mert nekem 7990-et számláznak és már vagy 3 éve nem vettem tőlük telefont, szóval rendesen fizetek havi 1500-at a semmire :DD :W :W :W

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#32) Richie86 válasza scbb (#31) üzenetére


Richie86
senior tag

Ú az szívás...

(#33) hemaka válasza scbb (#31) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha a 2 hűséggel nincs gondod, akkor váltasd vissza sim onlyba. Aztán ha akarsz rá készüléket venni, simán megteheted később is, fentebb váltják és rá teszik a telót.

[ Szerkesztve ]

(#34) Rusi


Rusi
senior tag

Sokan rosszul viszonyulnak a havi előfizetési díjakhoz, mivel azt gondolják, hogy készülékkel drágább egy adott tarifa, ami viszont a Telenor esetében nem igaz. Egy tarifa alap havidíjának azt kell tekinteni, amikor készülék és bármiféle hűség nélkül kéred. Ehhez képest van még kétféle konstrukció. Az egyiknél veszel készüléket, ekkor a vállalt hűségért cserében kedvezményes áron kapod a telefont, a tarifád viszont ugyanannyi, mint az alaphelyzetnél (hűség és készülék nélkül). Ám ha készüléket nem szeretnél, viszont a tarifára vállalsz hűséget (kvázi nem váltod kisebbre/olcsóbbra 2 éven belül), akkor viszont a hűségedért cserébe alacsonyabb havidíjat kapsz a hűséged ideje alatt (amikor lejár a hűséged és nem csinálsz semmit, akkor a normál, készülék és hűség nélküli, alap havidíj lép életbe). Íme egy konkrét példa:

Telenor MyTariff M tarifa:

- alap havidíj (hűség és készülék nélkül): 7490 forint
- havidíj készülék nélkül, 2 éves tarifahűséggel: 5990 forint (hűség után 7490 forint)
- havidíj készülékkel és 2 éves hűséggel: 7490 forint

Megjegyzés: Telenornál a hűségidő alatt is lehet készüléket cserélni, illetve a tarifahűséges konstrukciót is bármikor át lehet váltani készülékes verzióba, ez utóbbinál a havidíj természetesen 5990 forintról 7490 forintra módosul, a 2 éves hűségidő pedig mindkét esetben újraindul.

Ám a Telekomnál már eléggé más a helyzet, egyrészt itt van 1 éves hűség is, mind készülék, mind anélküli esetben és hűség nélkül is számít, hogy készüléket vettünk-e hozzá vagy sem. Nézzük is meg ugyanígy egy példán keresztül:

Telekom Next S tarifa:

- alap havidíj (hűség és készülék nélkül): 9490 forint
- alap havidíj (hűség nélkül, készülékkel): 10990 forint
- havidíj készülék nélkül, 1 éves tarifahűséggel: 8490 forint (hűség után 9490 forint)
- havidíj készülékkel, 1 éves hűséggel: 9990 forint (hűség után 10990 forint)
- havidíj készülék nélkül, 2 éves tarifahűséggel: 6490 forint (hűség után 9490 forint)
- havidíj készülékkel, 2 éves hűséggel: 7990 forint (hűség után 10990 forint)

Végül lássuk, miként működik a Vodafone-nál a tarifák havidíjának variálása. Itt azért jól látszik, hogy hiába van csupán négy tarifája a Vodafone-nak, valójában igen komoly káosz uralkodik náluk, amiben még nekem, mint a témában igen jártasnak sem egyszerű eligazodni. Szintén egy példát mutatok:

Vodafone Go+ tarifa:

- alap havidíj (hűség és készülék nélkül): 5790 forint
- havidj készülék nélkül, 1 éves tarifahűséggel: 5790 forint (hűség után ugyanennyi)
- havidíj készülék nélkül, 2 éves tarifahűséggel: 4990 forint (hűség után 5790 forint)
- havidíj készülékkel, 2 éves hűséggel, "F" kategóriában: 5490 forint (hűség után 5790 forint)
- havidíj készülékkel, 2 éves hűséggel, "E" kategóriában: 5990 forint (hűség után 5790 forint)
- havidíj készülékkel, 2 éves hűséggel, "D" kategóriában: 6990 forint (hűség lután 5790 forint)
- havidíj készülékkel, 2 éves hűséggel, "C" kategóriában: 7990 forint (hűség után 5790 forint)
- havidíj készülékkel, 2 éves hűséggel, "B" kategóriában: 9990 forint (hűség után 5790 forint)

Remélem, ezek után már mindenki egy kicsit tisztábban fog látni a dolgokban, ráadásul mostantól nekem is csak elég ezt a hozzászólást linkelni, magyarázkodás helyett. :)

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#35) hemaka válasza Rusi (#34) üzenetére


hemaka
nagyúr

Frankó hsz, csinálhatnátok egy kisebb cikket erről, hogy pár ember tisztábban lásson. :D

(#36) Rusi válasza hemaka (#35) üzenetére


Rusi
senior tag

Nem is rossz ötlet amúgy. :)

Mobilaréna (2010-2017)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.