Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Ha csak most kezdenek bele a fejlesztesbe, akkor nem lesz egy bonyolult technika, hogy Note 4 gyartasaig be is befejezzek. Kerdes, hogy minosegben is latszodni fog-e az a sok pixel a mostanihoz kepest.

[ Szerkesztve ]

(#2) batai15


batai15
félisten

Szerintem már a note 5 is készül a tervező asztalon. Most jött a n3 de már 4 is szóban van.

(#3) alfaromeo33 válasza batai15 (#2) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Nekem is ez volt az első gondolatom, hogy most jött ki a 3as de már a 4ről fecsegnek. Ez már amolyan ámokfutásnak hat. :D

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#4) Quasi_modo válasza Kasya (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Valószínűleg jóval előbbre vannak fejlesztésben mint amennyire látszik.

valami

(#5) Bilux


Bilux
veterán

Z1 kamerája se jó hiába 20mpx. N3 sokkal jobb képet csinál.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#6) batai15 válasza alfaromeo33 (#3) üzenetére


batai15
félisten

Kb.. Valszeg jópár évre be vannak már tervezve. A hulladékból meg jönnek ezek az olcsó csufság telefonok.

[ Szerkesztve ]

(#7) balazs1022


balazs1022
őstag

Minek tervezgetik?? Már van egy csomó fényképezőjük, csak át kéne rakni azokból a szenzort Oszt kész. Amúgy is, mikor a Sony bejelentette, hogy ők fogják megcsinálni az első 12mp-es kamerát (Satio), akkor a Samsung már azon a héten előrukkolt a Pixon12-vel, Ami a legjobb kamerás mobil lett az N8 mellett a VILÁGON. Erre most ott tartunk, hogy a csúcskészülékbe csak 8mp-es kamera van és és 3-4 évnek kellett eltelni h újra 12 mp-es kamerák legyenek a telókba..(inkább 13). Szal, ha nagyon akarná 1-2 nap alatt összehoznák a 20 mp-es kamerát, csak eddig sz@rtak rá mert a piac nem követelte meg... A másik meg, hogy Xenon vakut meg már 4 éve nem láttam a telefonokba (ami a zsebbe is belefér). Pedig simán elbírná akármelyik teló szenzorja.. (Ha kell képekkel is tudom bizonyítani)

Szal ez is csak üzlet, hogy mikor rakják bele, úgy ahogy a stabilizátort is. A technológia már több éve a zsebükben van..

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#8) Kasya válasza balazs1022 (#7) üzenetére


Kasya
nagyúr

"A másik meg, hogy Xenon vakut meg már 4 éve nem láttam a telefonokba (ami a zsebbe is belefér)."
A Nokiakat nagyon elkerulod akkor ;)

Mas: En is inkabb azt tartom valoszinunek, hogy nem most allnak neki a tervezesnek, hiszen ez a cegeknel eleg ritka, hogy "az utolso pillanatban" alljanak neki egy fejlesztesnek....vagy annak nem igazan van jo vege.

[ Szerkesztve ]

(#9) M5Norbi válasza alfaromeo33 (#3) üzenetére


M5Norbi
őstag

A fejlődés nem áll meg sőt kell.......

Múltkor ezt mondta nekem itt valaki :)

Persze igaza is van. De szvsz tényleg őrült a tempó.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#10) balazs1022 válasza Kasya (#8) üzenetére


balazs1022
őstag

Oké azt lehet eltúloztam. De androidos fronton ez igaz. Csak rossz h régen az 5mp-el mellé is berakták a vakut most meg itt vannak ezek az "okos" telók (amik már képesek lennének kezelni) és kihagyják belőlük.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#11) dreamdancer válasza balazs1022 (#10) üzenetére


dreamdancer
őstag

A méret a korlát, 7-8 mm-es vastagságba nem lehet begyömöszölni egy xenon vakut és kiemelkedően jó optikát. A Lumia 1020-nak is szép nagy a kamerapúpja, amit azért kevesen szeretnek.

Nem a lényeg a fontos.

(#12) balazs1022 válasza dreamdancer (#11) üzenetére


balazs1022
őstag

Ezzel nem értek egyet. Régen sokkal kisebb telefonok voltak, azokba is simán belefért. Most meg ugye sokkal nagyobbak a telók több hely is lehet bennük. Meg pl a a k800 vakuja 2x annyi helyet foglalt mint a Nokiáé. A Nokiába csak 1 kondenzátor volt, ellentétben a sony-val. Sztem ez nem foglal túl sok helyet. Ennyi bőven belefér..

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#13) M5Norbi válasza balazs1022 (#12) üzenetére


M5Norbi
őstag

Kisebbek de vastagabbak.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#14) Router


Router
őstag

Most ez csak azért hírértékű mert a samsung csinálja. Elaludtak a kamera fejlesztéssel nagyon.

www.reballing.hu/forum

(#15) Quasi_modo válasza dreamdancer (#11) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A Lumia 1020-nak is szép nagy a kamerapúpja, amit azért kevesen szeretnek.
Szerintem emiatt kevesen kötnek bele. Akinek nem tetszik, annak inkább másért nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

valami

(#16) RaveForce válasza Router (#14) üzenetére


RaveForce
veterán

Elaludtak a kamera fejlesztéssel nagyon.

húde elaludtak. haha :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#17) dreamdancer válasza Quasi_modo (#15) üzenetére


dreamdancer
őstag

A 1020-at azért írtam, mert ott még indokolja is a kamera minősége és mérete a púpot, de sok olyan "púpos" telefon van, ahol még a kamera is sz@r + így karcolódik az optika vagy legalábbis a körülötte lévő gyűrű stb.

A 1020 esetén meg a többségnek nyilván a WP a baja, amit én speckó kedvelek - a drabális telefonokat viszont nem. Akkor se, ha csúcsfotókat lő, és szvsz ezzel nem vagyok egyedül, az embereknek addig kell a jó kamera, amíg nem kell miatta kompromisszumot kötni. És ebben a Samsung is egyetérthet, nem áldozza be a dizájnt a kameráért.

Nem a lényeg a fontos.

(#18) Router válasza RaveForce (#16) üzenetére


Router
őstag

Ha most kezd el valamit fejleszteni amit más gyártók régóta röhögve árulnak, sőt, messze túl is mutatnak azon akkor szerinted nem aludtak el? Pláne, hogy a samu szeret(ne) első lenni innovációban. :U

www.reballing.hu/forum

(#19) alfaromeo33 válasza Router (#18) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

De nem értem mire gondolsz. Egyedül a Nokia mutat túl. A Sony is 20nál tart. Ennyi!! A többiek vagy egyszinten vannak vele vagy még mérföldekre lemaradva. :C

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#20) Quasi_modo válasza dreamdancer (#17) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hogy őszinte legyek nekem a túl vékony mobil a kompromisszum.
Kinek mi.

valami

(#21) Wynsent


Wynsent
tag

Végre vásároltam egy csúcskészüléket (LG), erre nem telik bele egy hónap és már elavult. Ez nagyon durva érzés.

Alcatlel OT 302 --> Nokia 3410i --> Nokia 3220 --> SonyEricsson 800i --> SonyEricsson 910i --> Nokia 5800 (tubi) --> SonyEricsson Xperia X8 --> Sony Xperia P --> LG G2 --> LG G4

(#22) Router válasza alfaromeo33 (#19) üzenetére


Router
őstag

Lehet túloztam a régóta szóval, de tudjuk, hogy van jobb modul is a boltokban és ha ez most hír akkor min. fél év mire ezt konkrét termékben látjuk.

Wynsent:
Mi lesz a jövő és meddig fentartható ez a mértéktelen erőforrás/anyag használat, nem beszélve a környezeti terhelésről és a véges korlátokról... Elég szétnézni a "fejlődő" országokban, milyen mennyiségű szemetet horndanak oda ez miatt. :F

www.reballing.hu/forum

(#23) Kasya válasza Wynsent (#21) üzenetére


Kasya
nagyúr

Miert lenne elavult? Csak mert a fejlodes nem allt meg es "hamarosan" jon ki ujjabb, az nem csokkenti a jelenlegi minoseget a gyakorlatban, csak gondolatban. Ha erted hogy ertem....

(#24) #31733248 válasza Bilux (#5) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#5) Bilux

"Z1 kamerája se jó hiába 20mpx. N3 sokkal jobb képet csinál."

Nézd meg a lenti linket, változott a helyzet egy szoftverfrissítéssel.

(#14) Router

Elaludtak volna? Mert én azt látom, hogy a két vastag Nokia után minden teszten a legjobb mobilok között szerepelnek a kamerás tulajdonságaikat tekintve. Itt a legutóbbik egyike például.

Itt például a Note 3 lett a második az év kamerás mobiljai között. Ezt azért rossznak nem mondanám. :)

(#15) Quasi_modo

"Szerintem emiatt kevesen kötnek bele. Akinek nem tetszik, annak inkább másért nem tetszik."

Azért ez is a fő okok között lehet, általános fogyasztói igénnyé vált a kecsesen karcsú mobiltelefon.

[ Szerkesztve ]

(#25) Quasi_modo válasza #31733248 (#24) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

általános fogyasztói igénnyé vált a kecsesen karcsú mobiltelefon.
Az rendben van. Csak két külön dolog, hogy jó ránézni, vagy hogy jó kézben tartani.

valami

(#26) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szerintem szót sem érdemelnek ezek a mai kamerák. Pár évvel ezelőtti telefonok sokkal jobb képeket csináltak 5 megapixellel. Tisztelet a kivételnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.