Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tami92


tami92
aktív tag

jóféle lesz :) pofás kis gépek :)

észrevettem 1 kis bakit a cikkben

"1,4 GHz-es akkumulátort és 1800 mAh kapacitású akkumulátort kapott."

sztem oda jobban illene a processzor
nem kötözködésből írom hanem csak azért h jó legyen a cikk.

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#2) Sn00k válasza tami92 (#1) üzenetére


Sn00k
veterán

azaz én is 1,4 Ghz-es akkumlátorral jön , az meg mi ? ;]

A 4 hüvelykes kicsikére azért kíváncsi lennék élőben....

3njoy the Lif3

(#3) Ricardo


Ricardo
félisten

Kíváncsi leszek. A hírekkel már tele a padlás. Bízzunk benne hogy nem tolják el a megjelenést. Az árak a másik nagy kérdés. remélem nem árazzák túl őket.

(#4) solanthugor válasza Ricardo (#3) üzenetére


solanthugor
aktív tag

Hát pedig arra sztm felkészülhetsz, ha hasonlóan lesz árazva az újonnan megjelenő symbiam-os okoskákhoz képest, sőt még rá is dobnak.... :O

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#5) zazahoho válasza Ricardo (#3) üzenetére


zazahoho
őstag

A túlárazásra azért lehet számítani :U ,de inkább neked legyen igazad.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Nagy a lemaradás.Nagyon sokat húzzák vonják már....

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#7) stewe780


stewe780
őstag

EDOF kamerát akarok! Mi az hogy autófokusz? :Y Fúúúúj! :DDD

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#8) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Tuti, hogy "ACE" lesz az? Nem lesz ehhez 1-2 rossz szava a Samunak? :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9) Iomega


Iomega
őstag

Ez igen, le a kalappal! Ütős lehet a piacon, attól függetlenül, hogy Windows mobil. Ezek szerint a Nokia is vált szép lassan, nem erőlködnek az OS fejlesztésén, bár ki tudja.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10) callmeakos válasza stewe780 (#7) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Trolololo :DDD :DDD

(#8) bolondember Háááát biztos lesz, de max annyit fognak elérni hogy leveszik ezt a nevet és találnak majd mást....

De azért a Nokia védelmére szóljon, hogy ez a Sea Ray név messze a legszebb név a piacon :P

All→M8

(#11) solanthugor válasza callmeakos (#10) üzenetére


solanthugor
aktív tag

Én jobban el tudnám képzelni a Sea Ray-t mint nevet a nokia zászlóshajójának..

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#12) hackeeeee válasza bolondember (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugyan, a mai világban szokás perelni mindenkit... :DDD

Véleményem szubjektív...

(#13) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Jók lesznek ezek. Nem kizárt, hogy ezek közül választok egyet.
(Vagy egy Samsungot.)

valami

(#14) kcsa


kcsa
veterán

Valószínűleg nem ez lesz a készülékek neve, hanem három számjegyből álló kódot kapnak :)

(#15) David75


David75
őstag

Annak idején arról volt szó, hogy 3,9". Ha nem lesz 4"-os vagy 3,9"-os új mangós készülék akkor azért elég mérges leszek. Mi az hogy vagy 3,6"-os cuccokat árulnak ami nekem kicsi meg 4,3"-os tepsiket ami meg nagy? :(((

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#16) keIdor


keIdor
titán

Kíváncsi leszek a formára azért, a koncepciók szépen voltak. Az N9 formaterv nekem annyira nem tetszik.

David75: Gondolom 3.9 lett volna az, csak a gombok is helyet vesznek el.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) Pete55555


Pete55555
addikt

Egész pofás a teló, és a paraméterek is jók. Itt most drukkolok a nokiának, hogy valami használhatót hozzon össze (bár én utálom a WP7-et), mert máshol már eltolt mindent amit tudott: ( S40-->Meltemi, MeeGo-->kuka, Android )

(#15) David75 Jó az aláírásod :DDD

(#16) Keldor papa Nem tetszik az N9 :F El nem tudtam képzelni eddig, hogy van olyan, akinek nem jön be az a gyönyörő készülék. Persze ízlések és pofonok. :R

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#18) kcsa válasza Pete55555 (#17) üzenetére


kcsa
veterán

(bár én utálom a WP7-et),

Ezt már észleltem... De akkor komolyan, minek írogatsz? :)

(#19) brendoncsopi


brendoncsopi
tag

Erről a Sea Ray-ről a Sony Ericsson Ray jut az eszembe :-D csak szigorúan Xperia nélkül.

Amugy bejövősek a telók,nekem meg a Nokia miatt is,az egész wp7 tetszik, egyedi, szinte él a rendszer, csak azt a fránya netmegosztást tudná a wp...igy sajna felejtős :-(
Pedig Androidon is wp7 launchert használok...

(#20) kcsa válasza brendoncsopi (#19) üzenetére


kcsa
veterán

mangósok tudják elvileg. Főleg ha open market készüléket veszel.

(#21) brendoncsopi válasza kcsa (#20) üzenetére


brendoncsopi
tag

"open market" ???

(#22) kcsa válasza brendoncsopi (#21) üzenetére


kcsa
veterán

nem szolgáltatótól vásárolt. (mostanában úgyse olcsóbbak :D)

(#23) iNfAntRy válasza bolondember (#8) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe, hogy megengedhetik ezt maguknak? :) Samsungtól az Ace, SE-től meg a Ray az ihlető.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#24) Воланд


Воланд
titán

4,3"-os nem lenne rossz, de az árára én is nagyon kíváncsi vagyok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Sea Ray vagy N9 alig várom a teszteket :)

(#26) tjb007 válasza iNfAntRy (#23) üzenetére


tjb007
nagyúr

Miért ne engedhetné meg magának ?
Egyik szó sem áll védjegyoltalom alatt a mobilkommunikációs berkekben, ha holnap Omniafit néven dobnék piacra egy telefon akkor sem lenne hozzá a Samsungnak semmi köze, persze ugrálni lehet csak jogalap nélkül nulla értelme van,
A Ray -re és a Sony Ericsson -ra ugyanez vonatkozik.

(#27) bolondember válasza tjb007 (#26) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nem lennék benne biztos, hogy ez így van teljes mértékben...

Nem tudom emlékszel-e a Volvo mizériájára, mikor a 460-at leváltó S40/V40 eredeti neve S4/V4 lett volna... Ott az Audi is verte a tamtamot, ha jól emlékszem ott is perre mentek volna...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#28) iNfAntRy válasza tjb007 (#26) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Engem igazából nem zavar, csak érdekes. Nyilván van omnia kávé, meg omnia i900, de ezek különböző termékek. De úgyis kapnak valamilyen számjegyet majd, pl nokia 600 Ace, igy már biztos elfogadható lesz.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#29) tjb007 válasza bolondember (#27) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azzal lehet érvelni, hogy ki használta először ezt az elnevezést, jelzést stb. és még azzal is gond szokott lenni (ha perre mennek), hogy a két telefon ugyanabba a kategóriába tartozik de ez ebben az esetben nem így van.
Se az USA -ban, se az EU -ban, se a Távol-Keleten nem áll oltalom alatt az ace szó így erre hivatkozni nem tud, max. arra (mint ahogyan egy bekezdéssel feljebb írtam), hogy ők alkalmazták először ezt az elnevezését a telefonjaikon (mert kettő van/volt nekik).
Az meg a másik, hogy ezek nagy valószínűséggel csak kódnevek, szóval korai még egy esetleges Nokia vs.Samsung "összecsapásról" beszélni :)

(#30) leviske


leviske
veterán

"Az év vége előtt piacra kerülő modellek ára és részletes műszaki specifikációja egyelőre nem ismert."

[troll]Ha nem lesz ilyen termék, akkor nem is csoda.[/troll]

Miért esik ennyire nehezemre elhinni, hogy a szoftveres csapatnak ennyi időbe telik a Maps-et átpakolni WP7-re? Csak mert mást nem igazán tudok elképzelni, hogy mire várnak a starttal, mire megszülnek egy telefonbejelentést, már a piacon lesz az új HTC és Samsung konkurens...

(#31) blueMerle


blueMerle
veterán

Többek közt Mango kódnevű Nokia is létezett (7600) :D

Néha halálra röhögtem magam mikor jöttek a beta készülékek tesztelésre, rajta ilyen kódnevekkel hogy: Popeye, Pippi, Wolfgang...aztán hogy lestem mikor egy Athlon kódnevű Nokia is landolt a kezeim közt :)) Ó régi szép idők :U

A Nokia legnagyobb dobása WP7 fronton az ingyenes offline navigáció lesz. És ezzel bizony nehéz lesz versenyeznie akár a HTC-nek akár a Samunak (hacsak nem lépnek ők is valami haosnlót, de ezt kétlem)

[ Szerkesztve ]

(#32) David75 válasza leviske (#30) üzenetére


David75
őstag

Ez így van de az említett két gyártó se villantott valami nagyot mondjuk hátha a samsung még virít valamit. A nokia hátránya az lesz többek között hogy mire kijön addigra a htc meg samsung készülékeknek esik az ára.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#33) adrianv


adrianv
tag

Az aceröl a samsung telefonja jut eszembe, ami nem a legtökéletesebb név egy bivalyerös telefonnak... Egyébként szurkolok a Nokiának, lesz ebböl még virágzó kapcsolat! Persze most az iOS meg az android a menö, de ki tudja?

Sorry for party rocking!!!

(#34) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Ha ilyesmi alakúak lesznek a Nokia WP7-es telefonjai, mint amik a képen vannak, akkor az nagyon állat lesz. :K :C

PS4

(#35) Gadgetfun


Gadgetfun
tag

Sokszor szóba kerül a Nokia kapcsán a "túlárazás" de nem igazán értem mitől vagy mihez képest van túlárazva. Egy készüléknek van költsége, a hardver, a belekerülő szoftver fejlesztések, a gyártáskor használt alapanyagok, az összeszerelés költsége, reklám, terjesztés, szervizhálózat, értékesítés hálózat működtetése stb... ezeket mind kiszámolva + egy tisztes haszon adja az árát egy-egy telefonnak. A Nokiára jellemző, a prémium minőségű anyaghasználat, az európai összeszerelő üzemek (nem egy marék rizsért csináltatják valami eldugott kínai gyáregységben), a normális garanciaszerviz és bolt hálózat miegymás. Ezektől lesz relatív drágább egy Nokia mint egy koreai vagy kínai készülék. Lehet persze drágának nevezni a Nokiákat, de ettől az még nem lesz túlárazott, legfeljebb valakinek nem telik rá, vagy nem akar annyit áldozni egy telefonra... Amúgy meg a Nokiára jellemző, a jóval kedvezőbb szolgáltatói ár, csak várni kell pár hetet.

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#36) Ricardo válasza Gadgetfun (#35) üzenetére


Ricardo
félisten

" de nem igazán értem mitől vagy mihez képest van túlárazva. "

A konkurenciához képest.

(#37) blueMerle válasza Gadgetfun (#35) üzenetére


blueMerle
veterán

prémium minőségű anyaghasználat

Ez fájt, de nagyon. Nagyon-nagyon. :) Tervezési hibák (5800), eleve brutál shit minőségű burkolatok a közép-felső kategóriában, csakhogy minél nagyobbat lehessen szakítani (6220 classic, 6210 navigator, N79, N96,....).

Európai összeszerelő üzem? A komáromi még csak-csak, de a kolozsvári üzemet bizony jobb is hogy bezárják. Akkor inkább legyen ázsiában minőségi gyártás.

Ha nagyon sokáig vernél lehet hogy kiköpném mennyi pl. egy N8 anyagára, de valszeg akkor se tenném. Hidd el nekem, a szék mellé ülnél a döbbenettől.

Maradjunk annyiban hogy amit Te látsz az a csak a sütin a hab, annak is a legteteje. :)

Rengeteget mesélhetnék, de nem lehet. Csak mosolygok ezeken a kijelentéseken :)

[ Szerkesztve ]

(#38) =Mentor= válasza blueMerle (#37) üzenetére


=Mentor=
őstag

Szerintem maradjunk annyiban, hogy ez a többi gyártóról is elmondható, de legfőképpen az Iphone-ról! A Samsung azért tud ár érték arányban jobb lenni a konkurenciánál, mert házon belül készül a kijelző, proci, memória is...

A Nokia összeszerelési és anyagminőségéről én is tudnék beszélni, méghozzá csupa jót, véletlenül van a környezetemben egy Nokia 5130 "Made in Romania" készülék is amivel semmi gond nincs...Tök mindegy hol gyártják mert a minőség NEM országfüggő, kb olyan állítás ez, mint ha azt mondanánk ha valamelyik szegény ázsiai országban készül a Nike cipő az szar, ha az USA-ban az jó.

[ Szerkesztve ]

(#39) blueMerle válasza =Mentor= (#38) üzenetére


blueMerle
veterán

Srácok, please: ha soha nem volt annál több közötök pl. a Nokiához mint hogy a tulajdonotokban van egy olyan készülék, akkor NE menjünk bele ilyen vitába. Én egy hangyafasznyit közelebbről ismerem ezt a gépezetet és egy picit nagyobb számokban, arányokban. Senki nem állította hogy rosszak lennének a termékei, sőt, vannak kiemelkedően fasza cuccok, de épp úgy arányosan előfordul a hulladék kategória. De itt már olyan mélységekbe kellene belemászni amibe nem mászhatok és nem is szeretnék azt hiszem érthető okokból. :)

Ami a gyárakat illeti: a minőségellenőrzés pl. egy elég sarkallatos pont hogy hol készül az adott telefon, csak ha ezt az EGY szempontot veszem alapul. Nehogy azt hidd hogy többdiplomás okleveles szakértők állapítják meg hogy mi OK és mi nem. Ez egy nagyon szép, naiv de téves elképzelés. :) És akkor ez csak EGY szempont a sok közül. Hagyjuk a témát szerintem, egyébként is off.

[ Szerkesztve ]

(#40) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Kiegészíteném a hírt azzal, hogy már készül a Nokia 303 Touch and Type qwerty készülék is, sőt október végén nagy valószínűség szerint egy Nokia 603-as típusjelű középkategóriás qwerty is debütál :)

(#41) Gadgetfun válasza blueMerle (#37) üzenetére


Gadgetfun
tag

Az nagyjából érdektelen, hogy "mit mesélhetnél" meg, a hasonló "bennfentes" "mire mennyi az anyagköltség" dolgok, mivel bármelyik másik gyártó hasonló adataira nincs rálátásod, így önmagában ezek az adatok semmit nem jelentenek, nem cáfolják az általam leírtakat.
Nekem mint felhasználónak pedig csak az a lényeg, hogy mikor kezembe veszem a készüléket, milyen érzésem van. A Nokia prémium telefonjai pedig többnyire igen csak jól összerakottak és kellemes anyagokkal, kellemes tapintású műanyagokkal és fémmekkel készülnek (nekem pl. egy Samsung telefon kézbevétele fizikailag rosszul esik, annyira gagyi bakelites, műanyagos érzés). A tizenöt év alatt, jó pár Nokia készülék megfordult a kezemben, és jó néhány más fajta is így van némi összehasonlítási alapom. Ráadásul részben ipari formatervezéssel, dizájn és arculat tervezéssel foglalkozom így valamennyire szakmailag is meg tudom ítélni, nem csak a szubjektív véleményem ez.

(#36) Ricardo

Hát ezt csak akkor tudhatnánk, ha belelátnánk a többi gyártó költségeibe és árrésébe.
Szokás például az Apple-t is túlárazással "vádolni", de számtalanszor kiderült, ha más gyártó megpróbálta ugyanazt az anyaghasználatot, specifikációt és felhasználási élmenyt nyújtani a készülékével, és úgy "leverni" az almát, nem tudott árban alámenni, mert vannak dolgok ami annyi amennyi. Legutóbbi példa ezekre az iPad és az Air book gyilkosnak kikiáltott Samsung tab-ja és 9-es sorozatú ultrabookja...

[ Szerkesztve ]

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#42) Pete55555 válasza Gadgetfun (#41) üzenetére


Pete55555
addikt

5800 bőven felső kategória, és bili műanyg az egész.
nekem pl. egy Samsung telefon kézbevétele fizikailag rosszul esik, annyira gagyi bakelites, műanyagos érzés
Volt már a kezedben Omnia 7, vagy Wave ? Gondolom nem. Akkor ne egy egész gyártót szidj, hanem modellt nevezz meg.
Ha már a minőségnél tartunk, ugyan a HTC-t is szokás túlárazottnak hívni, de nekik tényleg minőségi az összes készülékük, ajánlom, hogy nézz meg egyet. Tény, hogy van a nokiának is jópár kellemes anyagokkal, és összeszereléssel rendelkező telefonja, de nagyon sok olyan is van, ami semmiben nem jobb, mint egyes konkurens termékek.

...Szeretem leracsniztatni...

(#43) Gadgetfun válasza Pete55555 (#42) üzenetére


Gadgetfun
tag

Volt a kezemben, hidd el. Nálam nagyobb kütyümániást nem nagyon találsz, minden megjelenő telefont, tabot, notebookot meg kell buzerálnom, amint lehetőségem van... :D
Amikor a 5800-as friss és felső kategóriás telefon volt, akkor a maga nemében az az anyaghasználat is jobb volt mint a legtöbb akkori konkurensénél. A Samsungnál konkrétan a SGS és SGSII -re gondoltam, összehasonlítva mondjuk egy N8 vagy E7 kézbevételével, most szigorúan a tapintási élményre és nem a tudásra gondolva.

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#44) Probber


Probber
őstag

Én majd az "egyedi" kezelőfelületre leszek kíváncsi, mégpedig hogy mennyire lesz kreatív ebben a műfajban a Nokia. Ez sosem volt az erősségük...

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#45) bolondember válasza Gadgetfun (#43) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, az 5800-s megállapítással, hmm, hogy is mondjam: vitába szállnék...

életem legrosszabb minőségű telefonja volt - dobozból kivéve is recsegett-ropogott a készülékház... Az akkori készülékek abban az árkategóriában nem köröket, fényéveket vertek rá..

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46) =Mentor= válasza Probber (#44) üzenetére


=Mentor=
őstag

Szerintem semmilyen egyedi kezelőfelület nem lesz... Nem arról volt szó, hogy nem engedik buherálni a rendszert még a Nokiának sem? :F

(#47) bolondember válasza =Mentor= (#46) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

volt arról szó, hogy de, aztán ezek a mende-mondák elhaltak, s most úgy tűnik, hogy ha lesz is valaha WP7-es Nokia, semmi ilyesmiben nem fog különbözni a többi WP7-es készüléktől...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.