Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) WonderCSabo válasza huskydog17 (#100) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Okés, akkor indokolt, használd csak, ha ez sem segített, de ezt is írtad már. :K

Viszont azt nem értem, hogy a linkelt dolog miért nem segített. NV control panel beállításokban mire van állítva a színtér?

[ Szerkesztve ]

(#102) elithun


elithun
őstag

Nagyon jó írás, sokat segített, köszi szépen. :C

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#103) laci1128 válasza FoxiestFox (#3) üzenetére


laci1128
tag

A +4 pipeline biztosan nem fog teljesítménytöbbletet adni ebben a szituban.
Azt tapasztaltam, hogy Mobility Radeon X1400-al bizonyos effektek használhatóak voltak 1080p-s tartalmakon is.
Mivel a Mobility X1400 400 MHz-es magórajellel 4 pixel és 2 vertex árnyékolóval dolgozik, míg a GeF 6200 300 MHz körüli magórajellel 4 pixel és 3 vertex árnyékolóval dolgozik, ezért nem tartom kizártnak, hogy bizonyos hatások vele is elérhetőek legyenek. Másrészről azt nem tudom hogy a 32 bites (-- a mindenit, létezik ilyen is? :F :Y ) memória sávszélesség az mennyiben fogja vissza az nV chipet, a Mobility X1400-on legalább 128 bites a mem. sávszélesség.
Egy misét azért megérhet.

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#104) huskydog17 válasza WonderCSabo (#101) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"With the video player settings" van aktiválva azért a szín kimenetet nem lehet megváltoztatni, vagyis az szürke, inaktív, de azért így is ki lehet olvasni, hogy:
"Dynamic Range: Limited (16-235)"

De gondolom ez ilyenkor lényegtelen, mivel a lejátszó beállítását használja. Vagy állítsam manuálisan át a Control panel-ben?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#105) WonderCSabo válasza huskydog17 (#104) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát próbáld ki, hogy ne a lejátszó beállításait használja, és úgy rakd be neki a 0-235-öt. De sztem ettől nem lesz jobb. Egy próbát megér.

(#106) Zirowe válasza WonderCSabo (#67) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kockás,szemcsés,és nem csak a divx,hanem a hd anyag is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#107) WonderCSabo válasza Zirowe (#106) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt árnyékolókkal nem lehet megoldani, vmi más lehet a probléma. Más lejátszóval is fennáll?

(#108) band1103 válasza Zirowe (#106) üzenetére


band1103
őstag

Az attól függ mennyire kockás-szemcsés. Ha dobnál egy screenshot-ot akkor közelebb lennénk. Addig is amennyiben inkább mákos tehát kicsik azok a kockák de tele vele a képernyő, úgy én egy BT601 —> BT709 + denoise kombót próbálnék ki.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#109) eziskamu válasza LLKobe (#76) üzenetére


eziskamu
addikt

Ez a pszichiáteres/hipnotizálós rész ? :)

(#110) 8zabi


8zabi
őstag

nekem a legfontosabb shader a YV12 Chroma Upsampling, amely eltünteti a pirosas színek kockásodását

(#111) stevve


stevve
nagyúr

Látom, beindult a próbálgatás. Öröm látni, hogy hasznos az írás és nem fogtam nagyon mellé a témával. :C :R

(#112) WonderCSabo válasza stevve (#111) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Olvastad ezt a hszomat? Javasoltam benne vmit, de előtte asszem Pirk is vmi mást!

(#113) stevve válasza WonderCSabo (#112) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ki is egészítem, amint lesz egy kicsit több időm.

Igen, az GPU, természetesen. a CPU nem játszik a shadereknél, mert az csak a VGA-n fut.

(#114) DeltaPower válasza WonderCSabo (#86) üzenetére


DeltaPower
őstag

számít, hogy portable vagy telepítős mpc-hc? portablenál nekem nem engedi a screen space shadereket kombinálni, csak a sima pixel shadereket.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#115) Oliverda válasza WonderCSabo (#112) üzenetére


Oliverda
félisten

"Egyébként a shaderrekkel nekem az a tapasztalatom, hogy többet rontanak, mint amennyit használnak. A sharpen zajosít, a denoise homályosít, a színteres dolgok megint zajosítanak, és elrejtenek részleteket. Egyébként a színteret így érdemes átváltani."

Én azt vettem észre hogy a sharpen a jó minőségű HD anyagoknál szépen működik. A kisebb felbontású alacsonyabb bitrátával rendelkező videóknál viszont valóban többet árt mint használ.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#116) WonderCSabo válasza DeltaPower (#114) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elvileg nem kéne számítania, de úgy látszik mégis.

Oliverda: Én csakis HD anyagokkal nézegetem egy ideje, mert mást nem nézek. Sztem nem lesz szebb egyik sharpennel sem. Élesebb lesz, de nem szebb, és zajosabb.

(#117) Oliverda válasza WonderCSabo (#116) üzenetére


Oliverda
félisten

Zajosabb szerintem csak az lehet ami már alapból láthatóan zajos volt. Nézd meg egy jobb minőség 1080assal. Nálam a minimális zajjal rendelkező, kissé mosott 720-as filmeket és szépen feljavítja. Van egy TV-s 720-as 3.6 gigás Rain Man-em. Annál például ront. Ugyanakkor a 7 gigás szintén 720as TV-s K-Pax esetében egyértelműen javít. Hasonló a helyzet a BD-s 1080-as Pulp Fiction esetében is viszont az 1080-as BD-s X-aktákon már megint csak ront. Viszont ez utóbbi még filterek és shader-ek nélkül is láthatóan élesebb és zajosabb is mint K-Pax és a Pulp Fiction.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#118) WonderCSabo válasza Oliverda (#117) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Meglehet. Egyébként is, ízlés dolga, nekem az élesebb kép sem tetszik, mert természetellenesen éles. Meg recések lesznek az élek.

(#119) Oliverda válasza WonderCSabo (#118) üzenetére


Oliverda
félisten

Recés éleket én még csak játékok alatt láttam. :D Az már szvsz tényleg elég gyenge minőségű anyag lehet ahol az éleket is elcseszi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#120) ArGab


ArGab
őstag

Én is WonderCSabo-val értek egyet, szerintem felesleges a shaderek használata 2 kivétellel, mert nem lesz szebb tőle az eredmény. Ha eleve gyenge volt a minőség, ez sem segít rajta, ha jó a forrásanyag, akkor pedig felesleges trükközni vele. A két kivétel pedig:
16-235-->0-255 abban az esetben amikor szükség van rá. Az nVidia driverekben úgy tudom valahol beállítható a tartomány értéke, ATI-nál egy ideje már nem tapasztaltam ezzel kapcsolatos problémát. Oka amúgy a PC-s és TV-s világ találkozása, előbbi esetben a 0-255, utóbbinál a 16-235 a felhasznált tartomány.
YV12 Chroma Upsampling pedig határozottan ajánlott. Gondolom többen is felfigyeltek már rá, hogy a piros szín hajlamos arra, hogy erőteljesen "kockásodik", nos ez a shader ezen segít valamelyest.

[ Szerkesztve ]

(#121) ArGab válasza ArGab (#120) üzenetére


ArGab
őstag

Mintakép a második shaderhez, ugyanaz a képrészlet vele és nélküle, 200%-os nagyításban:
[link]

(#122) hackeeeee válasza ArGab (#120) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem a képélességet még van értelme állítani...az még javít, a szinek már máskérdés. Talán a BT- szineket érdemes állítani. Sztem.

Véleményem szubjektív...

(#123) Oliverda


Oliverda
félisten

beállítások:

eredmény:

shaders off majd on

Pulp Fiction 1080p

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#124) hfrankee


hfrankee
senior tag

Kösz-kösz a cikket,már állok is neki "bütykölni"!

(#125) JanFe


JanFe
aktív tag

Hasznos cikk. :C

"There is nothing permanent except change"

(#126) hackeeeee válasza Oliverda (#123) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt a 3. dolog az mit állít?

Véleményem szubjektív...

(#127) stevve válasza Oliverda (#123) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez a kép nagyon szemléletes lett. :K Ez is mutatja, hogy érdemes filmenként megkereseni az optimális kombinációt, ha van türelmünk hozzá.

hackeeeee:
Ezen a képen pont semmit, de a filmben a sok pirosat tartalmazó kereteknél segíthet. Feljebb egy kolléga linkelt képet a blokkosodásról bizonyos esetekben a piros szín esetében. :)

[ Szerkesztve ]

(#128) Oliverda válasza hackeeeee (#126) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

stevve: A már feljebb említett minimális zajjal és némi mosottsággal rendelkező filmekhez ez szerintem egy elég jó kombináció. Mondjuk elég gyorsan lehet látni hogy melyikhez jó és melyikhez nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#129) hackeeeee válasza stevve (#127) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hohó... :) Köszönöm. Nah ezt majd kipróbálom otthon.
@Oliverda: Neked is. :R

Viszont kérdeztem lentebb tőled, csak asszem nem kaptam választ, de ha mégis, akkor nem szóltam.. Tehát, monitorok szín beállításához van valami javaslatod? Ugye alapon mind3 szín 50-50-50. Eztr érdemes állítani, vagy jó ez így? :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#130) stevve válasza Oliverda (#128) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, például egy fekete-fehér dokumentumfilm nem igényel színtérváltást :D viszont jól jöhet az élesség.

hackeeeee:
Erre sajnos nem nagyon tudok válaszolni. dezz kolléga nagyon otthon van benne (nem csak ő, de róla biztosan tudom), én viszont nem.

dying_star és laci1128:
X1400-ból két fajta létezik, az egyik, a "sima" X1400, aminek 32x4 (128 bit) memória busza van, míg a másiknak, az X1400 HM-nek 32x2 (64 bit). Mindkettő DDR és kb. ennyiben ki is merül a különbség köztük.

[ Szerkesztve ]

(#131) FoxiestFox válasza laci1128 (#103) üzenetére


FoxiestFox
félisten

128 bites ez is, az Everest meg a doboza szerint is... De a GPU-Z nálam is elnézi valamiért.
Mindenesetre a mag 400MHz-en van futtatva, a memória is jócskán meg lett rántva, a legtöbb effekt mégis akadozik... :(

(#132) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Ezek közül szerintetek melyik a legjobb beállítás? Melyik lehet az eredeti "meant to be viewed" kép :D
Próbálgattam már sokféle dolgot, végül a haali+coreavcnél maradtam. Az 1. képen haali és coreavc is pc(0-255)-re van állítva(output). A 2. tv+pc, a 3. evr+ 16-235-0-255 sd hd+coreavc tv, a 4. ugyanez csak coreavc pc módban.
1 2 3 4
Az utolsó képen tetszenek legjobban a színek, de ez a legsötétebb is. A fűszálak a járda között szinte nem is látszanak nálam. tn+film paneles monitorom van, talán emiatt is lehet, de ha minden fényerőt maxra rakok akkor is csak feketeséget látok ott, ahol az 1-es képen tisztán látszanak a fűszálak. Esetleg aki jobb monitorral nézi az látja a 4-es képen is ugyanazt mint az 1-esen? Ha pedig nem, akkor felmerül a kérdés, hogy minek rajzolnak meg olyan részleteket, ami nem is látszik helyes beállításokkal(feltételezve, hogy a 4. kép a jó) :F

[ Szerkesztve ]

(#133) stevve válasza Pietrosz (#132) üzenetére


stevve
nagyúr

Most egy HP 1740 monitoron nézem éppen, (szóval elég messze a csúcs cuccoktól) de így is a 4.-re szavazok. Nem sok részlet veszett el és látszik a fű a sötétben nálam. :K

hackeeeee:
remélem, nem haragszik meg, hogy hozzá küldök embereket. :P Szokott segíteni, jó fej. :)

[ Szerkesztve ]

(#134) hackeeeee válasza stevve (#130) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, akko esletleg keressem meg priviben, azt mondod Ő segít ebben? :):B

Véleményem szubjektív...

(#135) Pietrosz válasza stevve (#133) üzenetére


Pietrosz
addikt

Az lol, ennyire gyenge lenne a monitorom? :D
A bekarikázott rész nekem tök fekete a 4-es képen:
[link]
Köszi azért, ezek szerint nem árt új monitort keresnem, de addig is maradok az 1-es verziónál, így legalább látom is, hogy mi történik a képen :D

(#136) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Köszönöm a cikket, hasznos :R . Állok neki én is tesztelgetni estefelé. A link is hasznosnak bizonyult valamelyik első hsz-ben, végre sikerült a legfrissebb verzióhoz hozzájutnom.

BÚÉK!

(#137) ArGab válasza Pietrosz (#132) üzenetére


ArGab
őstag

Szerintem az első a "meant to be viewed", mert már a másodiknál is mintha csonkolna, de ezt csak egy sötétebb/fekete képről lehetne igazából megmondani.
Az hogy dinamikusabbnak hat a 16-235-->0-255 után, attól van, hogy egy szűkebb tartományt húz szét, tehát a szűkebb tartományon belüli tartalomban a változás felskálázva sokkal erőteljesebbnek hat, ettől érződik a kép dinamikusabbnak, színesebbnek. Remélem érthető mit akarok mondani ezzel. :)

[ Szerkesztve ]

(#138) rumkola válasza LLKobe (#93) üzenetére


rumkola
veterán

monitorokon a dinamikus kontraszt különböző beállításaival ugyanezeket el lehet érni
élesebb kép, szebb színek, viszont a kontraszt miatt sötétebb kép amin láthatatlanná válnak a sötétben lévő apróságok...

(#139) Zirowe válasza WonderCSabo (#107) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Próbáltam ezt a három árnyékolót, de ha mind a három be van kapcsolva, akkor csak rosszabb.

De más lejátszónál is ez a helyzet.

Viszont a tv-n gyönyörű.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#140) eziskamu


eziskamu
addikt

Nekem a denoise filter éppen határeset, mert teljes képernyős módban lenyíló menüablak nélkül még megy folyamatosan, de kis ablakban, vagy lenyíló menüvel már szaggat. 9600GS-em van (alias gt130 OEM, de igazából olyan mint egy 9500 gt ddr2-de van benne +16 shadeder proci (összesen 48) valamint +64 bit (!) memó (összesen 192bit 768 mega memó) )
Driver a legújabb vantiszabályzó bugos változat. Ahogy nézem DVD-hez jó a denoise-sharpen komplex2 páros, de a színtartományok buzergálása nem egyértelmű, inkább jelenetfüggő, ezért nem éri meg bekapcsolni. Az MPC (asszem, tegnap óta nem néztem :) )a legutolsó 32 bites build.

[ Szerkesztve ]

(#141) WonderCSabo válasza Oliverda (#119) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem volt gyenge, épphogy teljesen éles volt. Egyébként a feliratoknál jött elő legjobban a rece.

ArGab: Sok új LCD TV már 0-235öt használ! :K

(#142) LLKobe válasza eziskamu (#109) üzenetére


LLKobe
veterán

Jaja az :K Régen nagyon szerettem, és most megint rákattantam a félszemű fakabátra :D

Tényleg: MPC-ből, illetve K-lite-ból érdemes 64bit-es verzsönt használni?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#143) stevve válasza LLKobe (#142) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, én is 64 biteset használok, de K-Lite felejtős. MPC-HC mellé nem kell semmi, max. Ac3 filter. :K

(#144) LLKobe válasza stevve (#143) üzenetére


LLKobe
veterán

Tyű, ez jól hangzik, de erről majd jöhetne egy bővebb leírás/cikk :B
Ezer éve K-lite-ot használok MPCHC-val és semmi gondom vele, egyáltalán miért előnyösebb a 64 bites?

Pár szóban leírod te hogy/honnan telepíted az AC3 filtert? A MPC-t még megoldom:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#145) stevve válasza LLKobe (#144) üzenetére


stevve
nagyúr

Van az MPC-HC-ről és néhány alap beállításáról egy remek cikk az oldalon. Annál jobb nem is kell. :)

Az Ac3 Filter telepítése egyszerű, mert van telepítője. Next-next-finish típusú, alapból nem is kell bántani sem. :)

(#146) WonderCSabo válasza LLKobe (#144) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Itt van leírva, hogy kell belőni az MPC-HCt farkón, AC3Filterrel is.

A K-Lite kodek csomag totál felsleges MPC-HC mellé, csak akkor kell, ha mondjuk WMP-t is használsz. Viszont, ha fennvan a K-Lite, akkor gondoskodj róla, hogy az MPC-HCba ne nyúljon bele, és az MPC-HC a saját kodekjeit használja.

(#147) LLKobe


LLKobe
veterán

Mindkettőtöknek :R Akkor ha megcsinálom ahogy a linken le van írva, mindent vinni fog továbbra is? Pl. .mov, satöbbi?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#148) WonderCSabo válasza LLKobe (#147) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Of krúz.

(#149) LLKobe válasza WonderCSabo (#148) üzenetére


LLKobe
veterán

Zsír. Neki is álltam a dolognak, az AC3 filterből milyen verziót szedjek? Full, Lite?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#150) stevve válasza LLKobe (#149) üzenetére


stevve
nagyúr

Mindegy. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.