Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hackeeeee válasza stevve (#50) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az itteniek közül egyik sem stable verzió? Most nézem a legutolsót, ott írja is, hogy: Attention!
You get the not stable version of the program!

Nekem máig az a verzió van, ami hivatalos oldalról jön, van különbség?

Véleményem szubjektív...

(#52) stevve válasza hackeeeee (#51) üzenetére


stevve
nagyúr

Van különbség bőven. Sokkal sűrűbben jön béta verzió és emiatt rengeteg változást tartalmaz a "végleges" verzióhoz képest, de nem szokott gond lenni velük. :N Stabilak. :K

[ Szerkesztve ]

(#53) hackeeeee válasza stevve (#52) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát jó, hiszek neked. :D És így akkor mindig figyeled az oldalt, és töltöd le a frisebbeket? :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#54) stevve válasza hackeeeee (#53) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem, dehogy. Általában hetente szedek frisset.

(#55) hackeeeee válasza stevve (#54) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jha értem.. :)

Észrevettem 1 apróságot, ha külön nyomok az árnyékolóknál a ki-be kapcsolásra, csak 1 kép csík jön be, de nem írja, hogy mit csinál. :D De segáz. :)

Nha, próbálgattam most, kb amióta megjelent a cikked. :D

edge sharpen+BT601 —> BT709.

16-235-->0-255[SD][HD]-vel tény, hogy még élénkebbek a szinek, de valahogy nekem túl sötét lesz a film, ami olyan, és elveszik a színvilág. Pedig bekapcsoltam direkt a monitoron a dinamikus kontrasztot, hátha jobb, de nem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#56) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó lett a cikk, grat! A VGA kihasználtságos táblázathoz sztem oda írhatnád, hogy mit jelentenek az oszlopok. (VGA kihasználtság, nem CPU, ugye?)

Egyébként a shaderrekkel nekem az a tapasztalatom, hogy többet rontanak, mint amennyit használnak. A sharpen zajosít, a denoise homályosít, a színteres dolgok megint zajosítanak, és elrejtenek részleteket. Egyébként a színteret így érdemes átváltani.

Megnéztem a shader programozást, és fél évnyi bev prog után nem sokat értettem belőle. Eddig csak C++t tanultam. Asszem az előző képen is látszik, hogy most is ott a Code::Blocks a tálcán. :) :(

[ Szerkesztve ]

(#57) hackeeeee válasza stevve (#54) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De ha már itt tartunk, esetlegesen...

LCD monitorhoz van tipped szín beállításra? Nekem 50-50-50-en vannak a szinek, állítgatni nem nagyon akartam... Tény, és tudom is, hogy ez ahány monitor, annyi féle, csak hátha. :)

Véleményem szubjektív...

(#58) hackeeeee válasza WonderCSabo (#56) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az edge még nem homályosít, ahhoz képest..

Ezzel sz@roztam most, amióta kikerült a cikk, a sima sharpen az már elég durva zajokat produkál...Ha erre rámegy a denoise, akkor már jó lenne, de akkor meg homályos lesz kicsit, ahogy te is írtad. Viszont a BT színekkel én látok olyan részleteket is valahol, amit eddig nem vettem észre, szal sztem az még segít.

Véleményem szubjektív...

(#59) WonderCSabo válasza hackeeeee (#58) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze, meg erősen filmfüggő a dolog.

(#60) hackeeeee válasza WonderCSabo (#59) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaja. Észrevettem. Akkor úgy mondom, hogy ezek a beállítások so mindegyikhez jók (lehetnek), meg ugye ezt más is írta már. :) Bár Blu-ray-em nincs, szal arról nem tudok nyilatkozni. :B

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#61) GgG91 válasza hackeeeee (#60) üzenetére


GgG91
tag

Helló!
Valaki tudna nekem segíteni, hogy mit kell beállítani hogy menjen a dolog mert most szürke az egész shader menü...

(#62) WonderCSabo válasza GgG91 (#61) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elindítottál egy filmet?

(#63) GgG91 válasza WonderCSabo (#62) üzenetére


GgG91
tag

Igen!

(#64) hackeeeee válasza GgG91 (#63) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az érdekes... DX-ed friss? Esetleg.

Véleményem szubjektív...

(#65) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Én 32bites win7el használom az mpc-hc-t a laptopomon, 8600 gt-vel.
Alapjáraton minden effekt ki van kapcsolva a lejátszón, dxva bekapcsolva, ffdshow tiltva, helyette matroska.

Alapesetben a laptop kijelzőjén pocsék a kép (1280*800),bár jobb,mint ami xp alatt volt, a hd anyagok se olyan szépek.
42es full hd lcd tvre kötve pedig minden film gyönyörű lesz, még az ócska divx is.

Vajon milyen képjavítókkal érhető el olyan kép a gépen,mint a tv-n?
Tudom,hogy más a paneljük,de csak el lehet érni vmi hasonlót,nem?

Próbáltam ezt a három árnyékolót,de nem nagyon győzött meg.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#66) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Nem tudjátok véletlenül hogy meg-e lehet oldani azt, hogy a monitor akkor is átmenjen sleep-be, ha közbe az MPCHC fullscreen-be megy?

Remélem érthető voltam:) Köszi a választ előre is!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#67) WonderCSabo válasza Zirowe (#65) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mit jelent az, hogy pocsék a kép?

(#68) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nagyon szépen köszönöm a cikket!
Ezzel bebizonyítottad számomra, hogy eddig nem a legjobb minőségben néztem a filmeket :) .
VMR9-ben nálam alapból szaggatnak a 720p filmek, viszont EVR Custom-ban nagyon szépen megy és amikor sikerült bekapcsolni a "16-235 -> 0-250 SD HD" shader-t, akkor sokkal szebb lett az egész.
A Denoise nálam teljesen megfektette a 7600-as kártyámat, kisajtolt vagy 5-6 FPS-t a film. :DDD
Most csak az előbbi SD HD szín árnyalót használom és tényleg sokkal szebb így, mint ahogy eddig néztem a Haali Renderer-el.
Szóval kösz még egyszer!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#69) JanR válasza stevve (#50) üzenetére


JanR
addikt

Na es akkor melyiket valasszam? Sajnos oroszul nem tudok :)

(#70) dbius


dbius
veterán

Köszi az írást! :K :R

Egy kérdés: Függ a lejátszón kívül valamitől (pl. vga), hogy milyen shaderek jelennek meg a listában?? Mert nekem pár, amiről Ti itt beszéltek, egyszerűen nincs:

Lejátszó a legfrissebb, ami az itt linkelt orosz oldalról van, vga egy 7900gto. Többi részlet a gépről adataimnál. :R

(#71) dbius válasza JanR (#69) üzenetére


dbius
veterán

Próbáld Google Translate útján ;) [link]

De akár magyarra is fordíthatod vele. :K

(#72) hackeeeee válasza JanR (#69) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott van angolul is, ha kiválasztod... :)

Véleményem szubjektív...

(#73) LLKobe válasza hackeeeee (#72) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem ez a kombó jön be a legjobban:

Valóban látványos javulást hoz.
Köszi az írást, nagyon hasznos! :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#74) hackeeeee válasza LLKobe (#73) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próbáltam ezt is, engem az zavar, hogy az SD HD sötétít... :)

Véleményem szubjektív...

(#75) WonderCSabo válasza JanR (#69) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És angolul sem? :U

Ezt válaszd. Itt van 32 és 64 bites változat, portable és telepítős is.

[ Szerkesztve ]

(#76) LLKobe válasza hackeeeee (#74) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen tényleg, de így legalább LCD-n is fekete a fekete.

Egy kis sample:

Aki esetleg az eddigiek alapján nem hitte volna el :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#78) hackeeeee válasza LLKobe (#76) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Plusz nálam Edge sharpen van belőve...

De viszont ha olyan filmet néz az ember, amiben sok a sötét rész, az túl sötét... :( És úgy sajna nem jó. Így ezért nem jó nekem a 255-ös szín, csak a BT.

Nah megyek hunyni most, jóéjt Nektek. :)

Véleményem szubjektív...

(#79) Thom!


Thom!
veterán

sharpen complex 2
HD3200 beledöglik 1080p-nél :DDD
720p viszi frankón

(#80) dbius válasza dbius (#70) üzenetére


dbius
veterán

Megvan miért nem voltak nekem meg a shaderek. Két verzió volt a gépen és duplakattra a régivel indultak a filmek :B

(#81) ArGab


ArGab
őstag

A 16-235-->0-255 konverzió a legtöbb esetben alapból megtörténik amikor szükséges (régebbi, ~9.6 előtti ATI driverekkel voltak ilyen gondjaim, de csak a HD tartalmak 70-80%-ánál). Ebben az esetben egyáltalán nem ajánlott a használata, mert így a tartomány alját és tetejét csonkolja, azaz képi információt vesztünk ennek a használatával. Akkor szükséges csak, ha a konverzió alapból nem történik meg a lejátszás során; ezt pl. onnan könnyű észrevenni, hogy a fekete helyett csak sötétszürke jelenik meg, lásd itt.

[ Szerkesztve ]

(#82) band1103 válasza ArGab (#81) üzenetére


band1103
őstag

Viszont nV-nél ha jól emlékszem nem automatikus hanem opcionális hogy a driver-ből működjön vagy a player állíthassa. És ebben az esetben viszont ajánlott a használata és érdemes kipróbálni hogy melyik tud szebb képet adni. A driver vagy a player.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#83) WonderCSabo válasza band1103 (#82) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Így van.

ArGab pedig nagyon jól mondja! Legtöbb esetben felesleges berakosgatni a színtér shadereket, mert csak információ veszik el. Viszont ha tényleg szükséges, akkor inkább így állítsuk át.

[ Szerkesztve ]

(#84) LLKobe válasza ArGab (#81) üzenetére


LLKobe
veterán

Megnéztem egy frankó HD filmmel, és igazad van... Valóban egyszerűen eltűnnek bizonyos részletek a képből ha a 16-235-->0-255 konverzió be van kapcsolva.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#85) scream


scream
veterán

Hogz lehet feloldani a shadereket? Mmint hogy elérhetőek legyenek ? mert nekem mind szürke ... :(

(#86) WonderCSabo válasza scream (#85) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elindítottál egy filmet? Legújabb directx, driver fennvan? Ha igen, rakd újra/fel a telepítős MPC-HCt!

(#87) JanR válasza WonderCSabo (#75) üzenetére


JanR
addikt

Angolul mar megy, de addig nem jutottam el, hogy azt is eszrevegyem :D

Kosz a segitseget!

(#88) huskydog17 válasza LLKobe (#84) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nálam ha ez a konverzió ki van kapcsolva, akkor tűnik el sok részlet, legalábbis 720p filmeknél. Túl világos és fakó lesz.
Ha viszont be van kapcsolva akkor sokkal szebb a kép. Gyönyörűek a színek és részletesebb.
Akkor ez is konfig vagy videokártya függő dolog vagy miért van ez?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#89) WonderCSabo válasza huskydog17 (#88) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem. Ez monitor/TV függő. Ha nálad fakók a színek, akkor így állítsd át.

(#90) Oliverda válasza LLKobe (#73) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez a kombó tényleg elég látványos javulást eredményez. :K

Köszönjük az újabb hasznos ismertetőt! :R

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#91) Jester01 válasza stevve (#48) üzenetére


Jester01
veterán

Ha lefut minden pixelre a shader a kis képen és utána ezt nyújtani akarod, akkor nyilván nem ugyanannyi lesz az erőforrásigény, mint amikor először méretezel és utána fut

Így van, én is ezt mondom! Csak vegyük észre, hogy a nagyobb kép lesz az erőforrásigényesebb! Tehát a screen space lesz a lassabb (felskálázás esetén)

Ott volt a példád: alapesetben 921600 shader pixel + méretezés, screen space esetén méretezés + 1764000 shader pixel. A méretezés pedig konstans, tehát a screen space lassabb. Szerinted nem?

Jester

(#92) scream válasza WonderCSabo (#86) üzenetére


scream
veterán

igen elinditottam,de semmi. Xp-m van és egy HD 4850.dx szerintem legujjabb. Akkor most ujra kéne rakni a driver-t? Amugy a cikkben azt irták hogy aapbol le vannak tiltva a shaderek.de azt nem irták (legalábbis nem találtam) hogy hogyan kell feloldani,aktiválni ...

(#93) LLKobe válasza huskydog17 (#88) üzenetére


LLKobe
veterán

Attól függ honnan nézzük: ha bekapcsolom valóban élénkebbek a színek, és kontrasztosabb a kép, ebből a szempontból szebb valóban. Viszont ahogy előbb is írták valóban veszteséget is okoz sajnos :(

Csináltam egy összehasonlítást egy rendes 720p filmből (Törvénytisztelő polgár), nézd csak:

Ha megnézed a bal oldalt, a háttérből szinte minden eltűnik, mintha ott se lenne.
Hasonlítsd össze.

Itt kikapcsolva:

Itt bekapcsolva:

Nézd meg a háttérben a könyvespolcot jobboldalt, ha bekapcsolod az szinte egy az egybe eltűnik. Sajnálom, mer a színek tényleg sokkal jobbak lennének vele, de így nem fogom használni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#94) huskydog17 válasza WonderCSabo (#89) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az alapból úgy van beállítva. Tehát:
EVR Custom módban árnyaló nélkül alapból is 0-255 módban fut a videó (amit linkeltél képet, úgy van beállítva), de pont, hogy így nagyon fakó (illetve talán túl világos is) a kép, a fekete pedig szürke. Ha bekapcsolom az árnyalóknál az említett konverziót, akkor tökéletes lesz.

Haali Renderer alatt pedig nem is engedi átállítani a szín kimenetet, ott automatikusan 0-255. Itt nem annyira részletes a kép, viszont a színek tökéletesek.

Nekem van egy olyan gyanúm, hogy ennek köze van a CoreAVC 2.0 beállításához, mert az a filter manuálisan 0-255 szín kimenetre van állítva. ha viszont ennek semmi köze hozzá, akkor nem tudom, de a lényeg, hogy shader konvertálóval nagyon szépen megy.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#95) scream válasza WonderCSabo (#86) üzenetére


scream
veterán

... törölhető ...

[ Szerkesztve ]

(#96) huskydog17 válasza LLKobe (#93) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hiszek neked. :)
Ahogy kicsivel korábban WonderCSabo kolléga is írta ez monitor függő dolog. Lehet, hogy teljesen más monitorunk van. Másrészt én animációs filmeket teszteltem/tesztelem ha ez számít valamit.

De tény, hogy nálam bekapcsolt állapotban sokkal szebb (az előző hozzászólásban kifejtettem bővebben).

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#97) WonderCSabo válasza huskydog17 (#94) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Okés. Esetleg próbáld MPC-HC belső szűrújével, de gondolom a CoreAVC nem véletlenül van fenn.

babicsbalu: Alapesetben le van tiltva, az azt jelenti, hogy a shaderválasztómenü elérhető, csak nincs egy shader sem bekapcsolva. Telepítős MPC-HCt használsz? Próbáltad a legújabb bétát?

husky és a többiek:

A színtér váltós shader bekapcsolása csak akkor javasolt, ha az ArGab kolléga által felvázolt eset áll van, tehát a színek fakók, a fekete szürke. Lásd itt. Ha a fekete olyan fekete, mint az MPC-HC többi részének feketéje, akkor nincs értelme névtér változtatgatós shadert használni, mert képi információ veszik el, és nem azt a filmet látjátok, amit a rendező készített, hanem egy besötétített, ám de kontrasztosabb, és zajosabb valamit.

[ Szerkesztve ]

(#98) Oliverda válasza LLKobe (#93) üzenetére


Oliverda
félisten

Vedd ki a 16-235-->0-255[SD][HD] sort.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#99) LLKobe válasza Oliverda (#98) üzenetére


LLKobe
veterán

Jaja megtettem:) Csak demonstráltam a különbségeket a be, és a kikapcsolt állapot közt:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#100) huskydog17 válasza WonderCSabo (#97) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Okés. Esetleg próbáld MPC-HC belső szűrújével, de gondolom a CoreAVC nem véletlenül van fenn."

Így van, a procim miatt rá vagyok kényszerülve a CoreAVC-re.

Pontosan ez a helyzet nálam amit ArGab kolléga is írt és amit linkeltél képet. Tehát nálam a konverter segít nem is kicsit.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.