Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ismét egy nagyon igényes és hasznos írás, köszönjük!

(#2) Kirtam


Kirtam
tag

:C Hasznos írás. köszönjük.

Egy apró észrevétel, természetesen jelentéktelen: a shadert én inkább árnyalónak mintsem árnyékolónak nevezném.

Ettől függetlenül :R

(#3) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hiánypótló, erre szokták azt mondani. :K
Egy Gef6200-zal (be van kapcsolva a +4 pipe), érdemes ezzel próbálkozni?

(#4) Vicoo


Vicoo
senior tag

Köszönöm!
Tényleg szebb a kép, még teljes képernyőn is élvezhető , így nem kell HD-t néznem ,ha a gépen akarok filmezni :)

(#5) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos. :)

Akkor ezt úgy nézem, úgymond érdemes beállítani, főként DXVA módban belőni.. Igaz?

X4500M van a notimban, ezt nem piszkálom, mert dxva--t nem is tud.. mert sajna nem MHD, hanem csak sima M. :(

Véleményem szubjektív...

(#6) iSonic


iSonic
addikt

Nem semmi cikk GRATULA :R :R

(#7) hackeeeee válasza hackeeeee (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egy kérdésem lenne, az - 16-235-->0-255-ből az SD vagy az SD HD kell, vagy melyik az ajánlott? :)

Csóri X4500M a denoise-tól megfexik. :DDD

Ha hazajövök kipróbálom DXVA-ban a 4870-en..

Amúgy hasznos írás lett, köszi. :) És persze a megszokott minőség... :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8) zcool


zcool
aktív tag

Köszi! :R
Nagyon igényes írás.
Ezzel is okosabb lettem.. :K

Legalább annyira vedd a fáradtságot,hogy pü-re válaszolsz!

(#9) fricz19


fricz19
őstag

remek írás :R
köszönjük

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#10) hackeeeee válasza hackeeeee (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Plusz még egy, csak elég annyi, hogy a kombinálásnál bepakolom a cuccokat?

Ez a Screen Space mit csinál? Mert az sem pite, ahogy most nézegettem ugyanezzel a beállítással. :D

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak tetszik a dolog.. :)

Viszont 200/1200on ehhez kevés a 4870... :\

Véleményem szubjektív...

(#11) Thom!


Thom!
veterán

a részletek így tökre elvesznek!!!!

(#12) hackeeeee válasza Thom! (#11) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem azért, mert ugye sötétebb lesz a kép, vagyis én ezt vettem észre.

Véleményem szubjektív...

(#13) eziskamu


eziskamu
addikt

Mik azok a "Screen Shape" árnyalók?

(#14) Thom! válasza hackeeeee (#12) üzenetére


Thom!
veterán

persze
finom részletek így eltűnnek, nem véletlen olyan amilyen...

én HD filmnél semmi ilyet nem használok, sőt a TV-nél korlátozok bizonyos opciókat h ne rontsák a képet

(#15) alvaro


alvaro
senior tag

Enegm inkább az érdekelne, hogyan lehet
a.) a shadereket DXVA-val együtt alkalmazni, illetve
b.) egyáltalán feliratot pakolni DXVA-s képre

Ugyanis ahogy aktivizálódik a DXVA, simán kivágja az MPC/HC-t a beállított output módból, a színek beszorulnak 16-235 közé (fakóbb kép még szürkébb feketével, mint tft-n egyébként lenne), és a felirat is eltűnik, minthogy az csak DX9/EVR/Haali módban renderelődik oda...
Ha erre valaki tud jó megoldást, azt nagyon szívesen fogadom...

(#16) talmida


talmida
Közösségépítő

Elmentve. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#17) CPT.Pirk válasza alvaro (#15) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha XP-n nézed, akkor WMR9, Vista/W7-en meg EVR custsom press módban kell lennie az outputnak, hogy legyen dxva+felirat. Több infó a logoutos cikkemben.

stevve: frankó, bár pár helyen lehetne még némi magyarázat a shaderes részen.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18) dqdb


dqdb
nagyúr

Feltelepítettem a végleges Windows 7-et, és az 1.3.1249.0-s MPC-HC-t (64 bites W7, 32 bites MPC-HC). Ha beletekerek a videóba, akkor olyan 20-25%-os valószínűséggel csak a hang indul el, a kép nem. Divx/Xvid-es AVI-nál gyakoribb a jelenség, H.264-es MKV-nál ritka, WMV-nél pedig egyáltalán nem jelentkezik. Erre van valakinek ötlete? W7 RC-ben nem volt ilyen problémám hasonló konfigurációval és beállításokkal. EVR custom presenterre van állítva a renderelés.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19) huszar90


huszar90
aktív tag

hasznos cikk volt köszi!
az mpc pedig...: :Y

(#20) stevve


stevve
nagyúr

Huh, bocsi, nem voltam gépnél...

Kirtam:
Persze, árnyaló, nem is tudom, honnan jött az árnyékoló. :)

hackeeeee:
X4500 nem épp erre való, e talán a sharpen-ek közül tudsz használni, meg a színtereseket.

16-235-->0-255 - SD az SD-hez, HD a HD-hoz, de ha az [SD][HD]-t teszed be, akkor nem kell váltani.

"Csóri X4500M a denoise-tól megfexik"
Simán. :D

"csak elég annyi, hogy a kombinálásnál bepakolom a cuccokat"
Igen.

Screen Space - először felskáláz, aztán alkalmazza a shadert. A "sima" fordítva.

Thom!:
Igen, a denoise-t használva előfordulhat, de van, ahol a sharpen + 0-255 sokat segít. :K

"én HD filmnél semmi ilyet nem használok, sőt a TV-nél korlátozok bizonyos opciókat h ne rontsák a képet"
Ez a forrástól függ. NYilván más egy teljes BD, mint egy rip. :)

eziskamu:
"Mik azok a "Screen Shape" árnyalók?"
Az Screen Space... elírás a shape. :B Javítom.

alvaro:
Megy az DXVA-val és felirattal is. CPT.Pirk válaszát érdemes megfogadni.

CPT.Pirk:
Köszi. :R Adj tippeket, kiegészítem. :)

(#21) kisninja válasza hackeeeee (#7) üzenetére


kisninja
őstag

én most HD filmet nézed és SD HD val nagyon szép színek lettek.

HD 4200 igp sem bírja a debolckot :DDD

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#22) hackeeeee válasza Thom! (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kipróbáltam úgy, hogy csak a képélességet állítom, úgy tök jó.. És szép a kép. Nem lesz sötétebb. Sztem azzal szebb. Ha bekapcsolom a 16-235-->0-255-t, akkor sötétebb...

Véleményem szubjektív...

(#23) hackeeeee válasza stevve (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most próbálgatom, az Edge beállítás sokkal szebb.. "simában" állítgatom. :)

De viszont tényleg ha bekapcsolom az 16-235-->0-255-t, akkor úgymond sötétebb a kép is, és valahogy mások a szinek és, úgy valahogy nem az igazi, nekem legalábbis. :)

A denoise az kimarad, ez miatt nem akarok 2D órajelet állítani a kártyán. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24) Jester01


Jester01
veterán

Én azt nem értem, hogy a screen space miért gyorsabb. Hiszen maga az átméretezés fix erőforrást igényel, a szűrő shaderek pedig lassabban futnak a nagyobb (felskálázott) képen. :F Én pont azt gondolnám, hogy a screen space lassabb, de jobb minőségű.

MOD: és: A tesztek során majd láthatjuk, mennyire javít a hatékonyságon ez a megoldás. Hol is látszik ez?

[ Szerkesztve ]

Jester

(#25) stevve válasza hackeeeee (#23) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, a 0-255-ben kicsit sötétebb, de az a helyes működés, nem hibás. Nem minden esetben érdemes azt sem használni, viszont volt már nálam több film, amin segített.

Jester01:
Jah, akartam olyan mérést, amin látszik a különbség, de valahogy kimaradt végül. Azért gyorsabb, mert ha már fel van méretezve, akkor alkalmazza pixelenként a shadereket. Persze annyira nem ég és föld a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#26) hackeeeee válasza stevve (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem...

Hogymondjam, valahogy szebbek a szinek, de mégis kevesebbnek hat..

Általánosságban a 2 közül melyiket érdemesebb használni, ezt vagy a BT601 —> BT709? Edge-vel a BT mintha valamivel jobb lenne, nem sötétedik annyit, mint a 255-tel.

Átraktam Screen Space-re, tényleg gyorsabb.. Nem sokkal, de ha úgy van, akkor nem szaggat annyira denoise-al, mint "simán". :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27) stevve válasza hackeeeee (#26) üzenetére


stevve
nagyúr

A BT709 konverzió nem látványos és a legtöbb esetben nem is kell használni. Szerencsére ritkán rontják el. Én még nem találkoztam oylan filmmel, ahol feltétlenül kellett. :)

"Átraktam Screen Space-re, tényleg gyorsabb.. Nem sokkal, de ha úgy van, akkor nem szaggat annyira denoise-al, mint "simán". "
Ez jó hír. :D

(#28) hackeeeee válasza stevve (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kicsivel szebb.. Most így az írásod alapján próbálgatom... Egyedül a denoise kiesik, sajna a 4870 nem bírja 200/1200-on. :)

Kicsit zavar a másikkal, hogy sötétebb a kép... De most direkt nézegetem több filmnél.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29) Tomate


Tomate
veterán

Nagyon jó írás. Folyamatosan használom ezt a lejátszót 1080p-s mkv-k lejátszására. Bekapcsoltam a 16-235-->0-255[SD][HD] színjavítót, de a kép nálam látványosan sötétebb lesz... :( Full HD-s mkv-k esetében mit lehet érdemes bekapcsolni? Mert nekem eddig mindig offon volt az összes shader, a minőséggel meg nem volt sok gondom...

(#30) hackeeeee válasza Tomate (#29) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sharpen-t érdemes.. Az is elég sokat javít.

Akkor a "sima" sharpen a legerősebb?

Véleményem szubjektív...

(#31) stevve válasza Tomate (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

A 16-235-->0-255[SD][HD] valóban sötétít, én is mindig kipróbálom adott filmnél, hogy segít-e vagy sem. A sharpen complex 2-t érdemes kipróbálni. Denoise, Deinterlace csak indokolt esetben segít... szóval próbálgatni kell. :)

(#32) hackeeeee válasza stevve (#31) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sharpen, akkor nem árt a denoise. Most ahogy elnézem, főként rip-eknél.

Vagyis én most a Sharpen-t kapcsoltam be, ugye az a legerősebb, hát nemsemmi. :D

Véleményem szubjektív...

(#33) band1103


band1103
őstag

Jó teszt :C ! Megérte részt venni benne :R !

Én is mindenkinek azt ajánlom hogy próbálgassa nézegesse hogy kinek mi felel meg.
A tesztben lévő 8400GS az én gépembe üzemel és én az alábbi eljárásokat használom összekapcsolva teljes megelégedettséggel és azért ezeket mert ezekkel még elbír a GPU:
-Sharpen
-16-235->0-255 [SD][HD]

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#34) Tomate válasza hackeeeee (#30) üzenetére


Tomate
veterán

Sharpent nem tolok. Legalábbis annál a filmnél amin most próbálgatom nem érdemes. Túl éles lesz. Beraktam kombináltba az Edge Sharpent és a BT-színjavítót. Az úgy nem rossz.

stevve: Valóban teljesen filmfüggő amúgy a beállítás kérdése. :K

(#35) Jester01 válasza stevve (#25) üzenetére


Jester01
veterán

Azért gyorsabb, mert ha már fel van méretezve, akkor alkalmazza pixelenként a shadereket.

Na de ez miért gyorsabb? Felméretezés után több pixel van tehát szerintem minden shader lassabban fut majd.

Jester

(#36) hackeeeee válasza Tomate (#34) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah azt én is látom, hogy film függő. :) Eléggé... :K A Sharpen-hez már kell a zajszűrő is, érdemes.

Én is azt veszem észre, hogy a BT színjavító valahogy szebb, vagy nem is tudom.. Valahogy nekem élénkebbnek tűnek vele a színek.

Most nézem a különbséges a Screen Scape és a sima között, és nem tom, valahogy a "simában" szebb akép, vagy a fene tudja. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#37) gabor85


gabor85
őstag

Éppen ezért érdemes monitorozni a teljesítményt és egy feladatkezelőt (task manager) is nyitva tartani arra az esetre, ha túl megterhelő lenne a művelet a GPU-nak.

Namost itt ha jól értem két külön programról beszéltek. Melyik az amelyik a GPU terheltségét méri? Egyáltalán, van ilyen?

(#38) stevve válasza Jester01 (#35) üzenetére


stevve
nagyúr

Csak egy keretre levetítve nézd:

Ha a simát használod, akkor először futtatod a shadereket minden pixelre, majd átméretezed és lehet újra futtatni a shadereket a változások miatt. Ha viszont először fut a skálázás, akkor utána mehet a shader. Ez így optimálisabb megoldás. Nem azt mondom, hogy hű, de gyors, de érezhető.

Ha kipróbálod egy álló képen, akkor látható egy pillanatra, amikor alkalmazza az MPC-HC. Ott láthatod, a sorrendiséget is.

gabor85:
RivaTuner, MSI Afterburner, GPU-Z. Ezekkel lehet monitorozni.

[ Szerkesztve ]

(#39) CPT.Pirk válasza stevve (#38) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pár shadernél hiányoltam, hogy konkrétan miért jó, meg pl. ott a színtér korrekciónál is volt pár számomra kínai dolog. Valamint pár látványosabb, nem sötét képet is betehetnél, ahól jól látszik a shaderek hatása.

Pl. mikor "túl" jó a hd film minősége, és grízes a kép, akkor ráküld az ember egy complesx sharpen2 + denoise dolgot, és természetesebb lesz a kép.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) gabor85 válasza stevve (#38) üzenetére


gabor85
őstag

Köszi.

(#41) Jester01 válasza stevve (#38) üzenetére


Jester01
veterán

Huh? "újra" lefuttatni? Ugyan miért?
Nem az a két eset, hogy:
1) előbb a shaderek aztán a méretezés
2) előbb méretezés aztán shaderek

Sehol sem kell duplán futtatni. Nincs is értelme - mi van ha a shadert kétszer futtatva visszacsinálná az eredetit (negatív filter?) Csak éppenséggel az első esetben kevesebb pixelre kell futtatni a shadereket tehát annak kellene gyorsabbnak lenni. Viszont ilyenkor a shader eredményét méretezi, tehát a felbontás rovására megy. A második esetben a méretezettre futnak a shaderek vagyis több pixelre tehát lassabban. Viszont kihasználhatják a teljes felbontást.

Vegyünk például egy blur shadert, ami teszemazt a szomszédos 8 pixelbe szétkeni az aktuális pixelt. Ha a méretezés előtt fut, akkor a méretezés hatására a blokkméret nőni fog, nem lesz olyan sima a kimenet. De mivel kevesebb pixelre futott, így gyorsabb. Ha a méretezés után fut, akkor több pixel van, lassabb lesz, viszont ténylegesen a nagyobb felbontáshoz tartozó finomabb maszatolás lesz.

Jester

(#42) JanR


JanR
addikt

Hasznos cikk! Most amig nincs nagygepem, ugyis csak laptopon tudok filmet nezni, azon meg sokat segit :) Bar eddig a Nero Show Time-al neztem a videokat, de azthiszem teszek egy probat a MPC-vel!

(#43) hackeeeee válasza Jester01 (#41) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na ácsi, miért kell kevesebb pixelre futtatni, ha ugyanarról a filmről beszélünk, vagyis ugyanarról a képkockáról? :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44) Jester01 válasza hackeeeee (#43) üzenetére


Jester01
veterán

Azért mert arról van szó, hogy méretezés előtt vagy után futtatja.

A cikkbeli példa szerint: ha egy filmet nézünk, ami mondjuk 1280x720 felbontású, ám azt szeretnénk például az 1680x1050 felbontású monitorunkon nézni

Ha a méretezés előtt futnak a shaderek akkor 921600 pixel van képkockánként, míg méretezés után 1764000. Tehát a screen-space shader futtatásnak durván kétszer annyi erőforrás kell. Szerintem. Cserébe viszont szebb lesz.

Jester

(#45) hackeeeee válasza Jester01 (#44) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jha értem, így már más a leányzó fekvése... :K :B

Hát én végül Screen Space-be lőttem be.

Véleményem szubjektív...

(#46) CPT.Pirk válasza JanR (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vigyázz, ne a sima MPC-t töltsd le. Nero meg buta, mindenbe beletúr egy "nero video decoder" szemetet, ami minden más lejátszóval kicseszik. Ilyennel nem találkoztál?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Köszönöm a cikket, nagyon érdekes volt. Eddig még soha nem kísérleteztem a shader menüvel. A shader nagyvonalakban rész kicsit tömény szerintem (nem is érzem, hogy ez szükséges a témához ilyen részletességben), de a többi nagyon jó.
Ha már ennyi szakember van itt, valaki tud lejátszani QHD-t? Esetleg hallott valaki a ducks take off?-ról? Nekem core codec esetén CPU-val is akad az ilyen anyag, meg CUDA-val is. Máson méglassabb.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#48) stevve válasza Jester01 (#41) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem szó szerint újra. Ha lefut minden pixelre a shader a kis képen és utána ezt nyújtani akarod, akkor nyilván nem ugyanannyi lesz az erőforrásigény, mint amikor először méretezel és utána fut, immár minden pixelre a shader. A raszterizálás során minden pixel kivált egy shadert. Ezt nyújtásnál is figyelembe kell venni.

bitblueduck:
Itt írtam a Quad HD-ről. Optimális codec hiányában nem fog szépen menni szerintem egy gépen sem.

[ Szerkesztve ]

(#49) JanR válasza CPT.Pirk (#46) üzenetére


JanR
addikt

Nem kulonosebben. A Nero 7 Premumot hasznalom. Vista alatt szepen tette a dolgat, minden filmet lejatszott es semmi mas szoftverrel nem volt gondom miatta. A Win7 alatt viszont azt produkalta nehany filmnel, hogy hang jott, viszont kep nem volt. Aztan feltettem a KMplayert a w7-re, ugy mar jo volt. Viszont most laptopon egyenlore Vista-t hasznalok es Nero-t. Akkor az MPC-HC-t kell letoltenem?

(#50) stevve válasza JanR (#49) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, innen le is töltheted: LINK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.