Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eclipse006


eclipse006
őstag

Érdekes kivitelezés, nekem ez a hűtés annyira nem tetszik. Lehet, hogy rosszul gondolom, de ezek a hőmérsékletek nem rövidítik nagyban a cpu/gpu életét? :F

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#2) IT.SZB.IKM


IT.SZB.IKM
csendes tag

Tetszenek... a háttérben ott figyel a rizling. :D
Tehát ha jól vettem ki eddig akkor ez egy Linux op-rendszer alapokon nyugvó konzol.
De ebből hogy fog a profitálni majdan a PC ipar/társadalom? Mert ügye Valve azt mondotta, hogy a PC-s játék jövője akár Linux lehet. Vagy a kulcsszó az " akár" és a "lehet"? :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tettek volna bele vmi rendes hütést

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) JanR


JanR
addikt

A TV-t a falon elfogadnám :D

(#5) BiP


BiP
nagyúr

"Képek kerültek elő az egyik Steam masináról"
Amit a lapcsalád másik 2 oldalán találtak tegnap :) ;]
gamepod, itcafé
Évek múltán is nehéz megszoknom, ha ilyen fél-redundáns hírek jönnek. Persze egyben érdekes, hiszen mindegyik lap a saját témájának szemszögéből vizsgálja az adott hírt.

(#6) shteer


shteer
titán

képek bővebben

..szerintem jónak tűnik

(#7) Freiherr


Freiherr
őstag

"Érdekes kérdés lesz egyébként, hogy a végső gépekbe esetleg kerülhetnek-e átpasztázott Haswell processzorok, ugyanis ezek hőmérsékletén nagyon sokat lehet javítani ahhoz képest, ahogy az Intel szállítja."

Szóval a parasztnak(nekem) jó a az elcseszett,sz@rfos pasztás cucc aranyáron,ide meg mehet normális pasztával?Teccikérteni? :((( :(

XXX

(#8) nednez


nednez
tag

Akár egy projektor is lehetne :DDD A hűtést lehet nem egy Zalman CNPS2X re kellene bízni ;)

(#9) vivanto


vivanto
tag

A doboz jól néz ki, mindenképp szebb egy Alienware 51-nél, a bele nagyon hasonló felépítésű.

Ami kifogásolni valóm van, hogy nem lehet állítva használni, mert a videokártya csak a ház oldalán kap friss levegőt, talpak híján megfulladna.

(#10) shteer válasza nednez (#8) üzenetére


shteer
titán

biztosan nem volt semmi más nagy tételben eladhatatlanul ;]

..szerintem jónak tűnik

(#11) satz18


satz18
őstag

a merevlemez pont megkapja a VGA és a CPU hőjét, ami hosszú távon nem fog kedvezni neki

A lenovo y580-ban is ez a koncepció van, és a fórum tapasztalatok alapján küldik is vissza szép számmal a gépeket ugyan azzal a HDD hibával. (Már én is túl vagyok az 1. cserén.)

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#12) nednez válasza shteer (#10) üzenetére


nednez
tag

:DDD

(#13) Jack@l


Jack@l
veterán

Vannak ott még kevésbé unalmas képek és specifikációk is: http://www.engadget.com/2013/11/04/valve-steam-machine-hands-on/

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Hát egyáltalán nem dőltem el tőle. De biztosan nem is nekem csinálták.

(#15) vivanto válasza satz18 (#11) üzenetére


vivanto
tag

Nekem pont úgy tűnik, hogy a CPU hőjét nem megkapja, hanem a merevlemez mellett megy el a bejövő hideg levegő, annyira nem aggódnék miatta.

(#16) freeapro


freeapro
senior tag

Nvidia videokártya? Aki nvidiával akarja megváltani a jövőt nem érti a trendeket...

(#17) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Még az érkező konzolokra mondják, hogy rondák. Ez sem szebb egy cseppet sem. :Y

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#18) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nem éppen egy Piston Box :D Nem lesz ez rossz dolog, csak itthon a pénzhiány szab ennek gátat. Szívesen vennék egyet én is házimozi játékhoz, de arra nincs pénzem, hogy külön tartsak egy ilyet az asztali gép mellé. Amerikában, nyugaton semmi probléma nem lesz ezzel. Nekem nagyon tetszik a konzolhoz hasonló méret, egyszerűség a Steam miatt, a konzoloknál jobb teljesítmény és az irányítás teljes szabadsága. Nálam anyagi okok miatt biztos nem lesz ilyen, marad a meglévő gép rendszerbe csatolása.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#19) mcloud76 válasza IT.SZB.IKM (#2) üzenetére


mcloud76
tag

Semmit nem fog profitalni senki.
A jatekos nem mert tobb szegmens nagyobb fejlesztesi ido ganyabb portokkal.
Vagy kevesebb multiplatform cim amibol bizonyos hardverek hol ez hol az kimarad.
A kiadok fejlesztok nem mert tobbmelo tobb penz tobb ember.
A pc-s jatekok meg hany %a jon ki csak steamen?
10?
Buko...

(#20) freeapro válasza freeapro (#16) üzenetére


freeapro
senior tag

Az AMD éppen konzol szintű élményt próbál nyújtani GCN+Mantle párossal PC-n.
Ha én éppen linuxos PC alapú konzolt akarnék építeni csak feltűnne ez a próbálkozás.

(#21) shteer válasza freeapro (#16) üzenetére


shteer
titán

szívtál-e már linux alatt ati-amd vga-val? :) meg talán opengl támogatás se árt

..szerintem jónak tűnik

(#22) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Még mielőtt jön valaki felhánytorgatni. Igen ITCafe-n és Gamepod-on is fennt van ez a hír...

szerk:

(#23) JanR

És tényleg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#23) JanR válasza oriic (#22) üzenetére


JanR
addikt

Már volt, erről lemaradtál :D

(#24) zoltanz válasza shteer (#21) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mostanában jobb a xNIX támogatása az AMD-nek.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#25) sh4d0w válasza shteer (#21) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még nem.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) Jim Tonic válasza shteer (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha létezne is szívás, a Mantle akkora fegyver, amire nem lehet nemet mondani.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) ryori


ryori
senior tag

úgy néz ki mint az Xbox One :Y

(#28) BiP válasza ryori (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

Steambox One :)

(#29) leviske


leviske
veterán

Ebben egy Titan-t, vagy egy R9 290X-et mégis hogy a francba fognak lehűteni? Arról nem is beszélve, hogy felteszem a GTX780 Ti se fog kevesebb hőt termelni, ha tényleg túl tud ugrani a Titan-on.

(#20) freeapro: A Valve semmi munkából szeretne egy népszerű megoldást. Mivel lusták voltak saját API-t összepakolni és a Mantle mögé besorolás esetén elvesztenék az Intel/nVidia hátszelét, jó pár játékoséval egyidejűleg, ezért marad az OpenGL.

(#21) shteer: Csak nem gondolod, hogy pont az AMD nem tud egy drivert megírni, ha esetleg éppen érdekükben áll. Most az EA-vel vannak szoros kapcsolatban, akik pedig nyíltan a Microsoft felé húznak (aminek az árát nyilván megtudták növelni a Mantle támogatásával, lévén, hogy a DX11.x-el szemben elvileg jön Linuxra).

(#25) sh4d0w: Nem tudom mennyit fejlődött 2011 óta az AMD Linux támogatása, de akkoriban az nVidia tényleg összehasonlíthatatlan magasságokban előzte meg és miután azóta is több érdeke fűződik a zöldeknek a Linuxon való jelenléthez, felteszem, hogy az arányok nem változtak.

(#30) ripla


ripla
őstag

ennyi. a valve meg inkább foglalkozzon a half-life 3 PC only verziójával. :P

(#31) shteer válasza leviske (#29) üzenetére


shteer
titán

de, gondolom :) mantle vajon mikorra lesz bug-mentes?

..szerintem jónak tűnik

(#32) djdaniel


djdaniel
senior tag

a képeken a hűtését elnézve, arra tökéletes lesz hogy kaját melegítsen rajta az ember, 2 mission között megmelegszik a szendvicsed :DDD

(#33) leviske válasza shteer (#31) üzenetére


leviske
veterán

Aha, szóval szr driverekkel kapták el a driveresen tökéletesen megtámogatott Titant. Ugyanezt a helyzetet tudnák hozni Linuxon is... márha a Te szemszögedből nézzük. :)

A Mantle bugjairól pedig felteszem, Te biztos sokat tudsz nekem mesélni, elvégre vélhetően nap mint nap arra épülő játékokkal játszol.

(#34) shteer válasza leviske (#33) üzenetére


shteer
titán

Ugyanezt a helyzetet tudnák hozni Linuxon is

te pedig gondolom vezető fejlesztő vagy az amd-nél

nem kell egyből személyeskedni - nyitott szemmel kellene járni, látni és nem csak nézni és főleg nem benyelni mindent amit olvasol. tehát a témánál maradva, nem mellébeszélve

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#35) sh4d0w válasza leviske (#29) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Idestova 6 éve használok Linuxot, miközben a videokártyáim szándékosan ATi/AMD-k és még nemigen szívtam vele.

https://www.coreinfinity.tech

(#36) Jim Tonic válasza shteer (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Dobnál egy-két linket? Köszi! :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Én csak arra vagyok kíváncis, hogy lehet majd ezen Dota 2-őt játszani :D

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#38) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Kíváncsi leszek mi lesz belőle. Elsőre tetszik :D

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#39) leviske válasza shteer (#34) üzenetére


leviske
veterán

"te pedig gondolom vezető fejlesztő vagy az amd-nél"

Miért lennék? Csak mert elhiszem, hogy kellő odafigyelés esetén képesek ugyanazt nyújtani, ami Windowson megy? Nem benyelek bármit, csak ez tűnik logikusnak. Aktuálisan a fő partnereik Windowsban gondolkodnak, így nincs értelme a Catalystot fejlesztő gárdát ráfektetni a Linux-ra való fejlesztésre is.

Bár ha Te viszont vezető fejlesztő vagy és ez a meglátásod, akkor elnézést.

"márha a Te szemszögedből nézzük. :) " ez volt a személyeskedős rész, vagy
"A Mantle bugjairól pedig felteszem, Te biztos sokat tudsz nekem mesélni, elvégre vélhetően nap mint nap arra épülő játékokkal játszol." ez? Csak mert előbbinél csak próbáltam arra utalni, hogy amennyiben tényleg rosszul fejlesztenek, azt a szintet tudnák hozni Linuxon is, csak aktuálisan annyira foglalkoznak a rendszerrel,mint a régi kártyákkal, ami meg semmi. Amennyiben utóbbi az, akkor azt meg úgy értettem, hogy mivel egyelőre nem egy elterjedt, piacon lévő valami a Mantle, nem teljesen értem, hogy mégis milyen bugokról beszélünk.

(#40) DopeBob


DopeBob
addikt

Marha jó lesz... annyi koze lesz a konzolokhoz, hogy úgy néz ki... cserébe a tipikus konzolos előnyök közül kontrétan 0-t tud majd felmutatni... kár legyártani.

MZ/X

(#41) acu


acu
csendes tag

A felépítmény vs teljesítmény azt suggalja a főbb részegységek inkább fognak füsttel működni mintsem gőzzel.

(#42) tatararpad


tatararpad
őstag

És még világít is az ember arcába mint valami bazári bizsu. Gabikám az első kört úgy tűnik a ház viszi...

Az AMD kihagyását meg végkép nem értem. Oké hogy a nagyoktól dől a lé, de ezek az APU-k egész jók lennének erre a nappalis kazuároskodásra, de nem kell az, legyen csak benne izom, arra élveznek a gamerek.

[ Szerkesztve ]

(#43) M@trixfan válasza tatararpad (#42) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nem attól kazuár valami, hogy nappaliban játszák. Rendesen telepített nagy tévé, házimozi projektor igazi hangrendszerrel egy másik dimenziója a játéknak. Biztos lesz majd kazuár Steam Box is, több verziót terveznek. Az APU-k jelenleg az 1080p 30fps tartásához sem elegendők ha a fejlesztők által megálmodott minőségben szeretnénk futtatni a játékokat. Mondjuk szerintem máshogy nem is nagyon van értelme játszani.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#44) Komplikato válasza eclipse006 (#1) üzenetére


Komplikato
veterán

Most néztem egy kínai tesztet az AsRock M8 nevű csodagépről, egy elég masszív Noctua HTPC hűtővel bizony az i7-4770K proci terhelve 82-84 fok volt folyamatosan benne. Mondjuk ha nekem mindenképpen Steam BOX vagy Steam OS gép kéne, akkor inkább azt választanám, az is eléggé nappaliképes darab, de legalább a VGA hűtés meg van oldva a saját kis "szélcsatornával". Az is igaz, hogy a masszívabb darab csúcskártyák már nem férnek bele, de a tesztben egy HD7870 volt és maradt pár centi (5-6?) hosszában.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#45) akoska07


akoska07
nagyúr

Az újra pasztázást rám lehet majd bízni. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.