Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) morhange


morhange
tag

Tv-hez vettünk anno egy univerzálisat, magyar gyártmányt, nem volt drága és egész jó, egy nagy baja van, hogy a tv menüjét nem kezeli ami nagyon fontos lenne, régi kapcsoló meg tönkrement.

(#2) F34R válasza morhange (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

Nemrég énis vettem a régi TV-mhez egy távirányítót , uyganaz mint a régi és 4000 Ft-volt :Y
Igen drága de nem akartam az univerzális kacatokkal kinlódani amit üzletből lehet venni ( ami valamire való az meg mind 7000 Ft fölött keresendő )

Nagyon teccik a cikk is okos is kis ketyere megg kell hagyni , ezentul logitech mulit-készüléket veszek az biztos :)

(#3) BloodRay


BloodRay
veterán

Eddig is szimpatikusak voltak ezek a készülékek, de ennyiért mindenképpen vennék én is egy ilyet. Nagyon jónak tűnik. Pont elég is lenne nekem amit tud.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4) Skynet258


Skynet258
veterán

Én már vagy 2 éve nyúzok egy Logitech harmony 555-ös távot, az elején meg kell szokni a hozzá adott programot, mert elég egyedi logika szerint dolgozik, de ha az megvan, akkor bármit meg lehet csinálni vele, nálam még a légkondit is ez kapcsolgatja. :D

https://geekpulse.hu

(#5) tdd587


tdd587
őstag

A dologban ott a bibi szerintem, hogy minden komolyabb készülékhez rendszer távirányítót adnak, ami mindent kezel. Ilyen van az erősítőkhöz, ilyen van a vetítőkhöz már sok éve. Nekem az összes tudta a makró funkciót is.

Ami miatt nem használom soha egyiket sem, az az, hogy pont ebből kifolyólag nincs olyan, hogy megnyomok egy speciális gombot és történik valami (hangerő, csatornaváltás persze ilyen) és ezt átvinném egy központi vezérlőbe.

Kontextus függően érem el a funkciókat, tehát mindig jobbra-balra-fel-le-enter-exit kell csak.

Beállításokhoz használom a sajátját, utána meg csak power, hangerő, csatornaválasztás érdekes. Amire meg nehéz lenne makrót definiálni, mivel felélednek maguktól az eszközök, volt olyan cuccom is, ami láncszerűen (kis késleltetéssel) szólt mindenkinek, hogy mindjárt indul a mozizás. A forrást felismeri a DAC és a vetítő is, nincs mit nyomogatni rajta, és tényleg nem marad semmi, csak a hangerő beállítása úgy, hogy a szomszédok is hallják...

Szerk: a légkondira nem gondoltam, a fenébe.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#6) Osibaa


Osibaa
senior tag

Én egy 525-öset gyűrök már vagy 4 éve, napi szinten és semmi baja. Ugyanazt tudom mondani, amit az előttem szólók, ha az ember ráérzett a szoftver logikájára, utána olyan kényelmi funkciókat tud beállítani, amiről előtte nem is álmodott. (pl. egyszer beállítottam, hogy kapcsoljon be minden kütyüt, majd lépjen be a BD lejátszó menüjébe, keresse ki a hálózati csatlakozást, írja be a NAS jelszavát, majd menjen be a "Videók" könyvtárba - jó, ez már beteges. :D ) Ha valakinek már 3 különbözőt kell kezelnie, akkor szerintem egyértelműen megéri egy ilyen távkapcs.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#7) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis cikk lett, köszönöm! :R

(#8) Jeanne d'Arc

Pont tegnap estett be a szekrény mögé a miénk... Kéne egy ilyen:D:D!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#9) GuruZone válasza Osibaa (#6) üzenetére


GuruZone
őstag

nekem is Harmony 525-öm van, majdnem pontosan ugyanezt az 515-öst vettem meg, itt a hardveraprón.
De végül 13000-ért lett meg a Harmony 525, újonnan.

Osibaa: neked 4 év után milyen állapotban van? kicsomagolás után egyből nyekergett a műanyag ház, egyedül ezt az egy negatívumot róhatom fel neki.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#10) Alex91


Alex91
félisten

Nekem is 525 van. Sajnos anyagminosege egy nagy nulla, kopik az egesz. A sokat hasznalt gombok (pl. channel elore leptetes) mar egy kicsit akadozik. Amugy nagyon tuti cucc, csak erdemesebb dragabbat vanni, ami jobb muanyagbol keszul.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11) Osibaa válasza GuruZone (#9) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nekem jó állapotban van, nem koptak le a betűk. Párszor leesett a kőre, de az se tett benne komolyabb kárt (becsapódás helyén lepattant a festék). A műanyag nyekergése nekem is megvan/megvolt, de csak bizonyos gomboknál jön elő (pl. Activities), ami távol esik a tenyeremtől és ilyenkor megfeszül a távkapcs.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#12) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Havernak olyan van ami kéken világít, az sokka sokkal jobban néz ki szerintem, nem tudom hanyas az(persze ennyiért a feladatát ez is tökéletesen ellátja). Ő valami 30 körüli összegért vette. De azért a strapa értsd:leejtések hamar meglátszik rajta. Viszont tényleg mindent kezel.

(#13) Bzzz válasza Lotusomega (#12) üzenetére


Bzzz
senior tag

Szerintetek a 20 éves Videoton TV-nkel is menne ez otthon, mert amúgy a TV tökéletes csak a távirányítója haldoklik :(

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#14) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó írás gratula. :R
Olyan kérdésem lennne, h. a WD TV Live mediaplayer-hez müküdne?

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#15) Osibaa válasza Bzzz (#13) üzenetére


Osibaa
senior tag

Itt tudod megnézni, hogy alapból ismeri-e a Logitech azt a TV-t: [link] Persze ha nem ismeri, attól még elképzelhető, hogy tudná kezelni, csak rossz távirányítóval nehéz neki betanítani a gombokat. :U

Mod: szaszlaci: javaslom tedd be a cikk végére ezt a linket, ahol a logitech oldalán le lehet ellenőrizni, hogy milyen készülékeket ismer a alapból a Harmony

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#16) madgie válasza LackoMester (#14) üzenetére


madgie
titán

A WDTV-met (is) kétezer forintos lidlis vacakkal irányítom, simán jó mindenre. Elvezérli az LG plazmát, az Onkyo erősítőt, a UPC beltérit és a WD TV Live-ot is, ez utóbbi ugye nem volt benne a készülék gyári "tudásában" (nincs rá kód), de kábé két perc alatt megtanítottam neki az eredeti távval, mi micsoda. Makrók vannak ezen is, meg akár úgy is lehet programozni, hogy mondjuk a WD TV-t irányítva a hangerőgombok az Onkyo-t vezéreljék, anélkül, hogy át kéne kapcsolnom az erősítő beállítására. Kétszer gyors kikapcsra kilövi az összes készüléket, csókolom, lehet menni aludni :)

Szerk: jéééé, a légkondi! Kétszer, ha használjuk egy évben, de akkor soha nem találom a távját. Nosza, felprogramozom azt is :D

[ Szerkesztve ]

(#17) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

elég profi, ára is jó :R

[ Szerkesztve ]

(#18) zeg


zeg
senior tag

Gémeskutat, kombájnt, asszonyt lehet ezzel távirányítani? :)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#19) waverider


waverider
senior tag

tényleg jó, érdemes rá beruházni, nekem a harmony one van, szeretem.
köszönet az irásért! :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#20) szaszlaci válasza Osibaa (#15) üzenetére


szaszlaci
addikt

Osibaa: Hát most vagy én vagy a böngészőm a hülye, de hogy lehet itt keresni? :B Mentségemre legyen, este van..

zeg: "Gémeskutat, kombájnt, asszonyt lehet ezzel távirányítani?"

Javaslom a paraszt-távirányítót! :) Nekem bevált..

LackoMester: most nem tudtam ugyan megnézni, de 99%, hogy irányítja!

Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21) RedGól


RedGól
csendes tag

"Az esősítőt a megfelelő bemenetre kapcsolja"

(#22) szaszlaci válasza RedGól (#21) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönöm!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23) #48613632


#48613632
törölt tag

Nekem is ugyan ez a tipus van, igaz csak a proji es a TV kikapcsolasara hasznalom. Tom luxus de marha lusta vok este filmezes utan maszkalni a projihoz meg nem volt alapbol.
PC-t lenne jo iranyitgatni, erre otlet esetleg? Ki-be kapcsolas eleg lenne, illetve egy ket cuccot, VLC player, hangero, esetleg mozgas a file rendszerben, netan egerkezeles .... megoldhato szerintetek?

(#24) Osibaa válasza szaszlaci (#20) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ez a kereső úgyanúgy működik, mint a Harmony szoftverében lévő kereső, mikor egy új eszközt (device) veszel fel. (pl. TV -> Samsung -> LE-32C550)
Böngészőnek IE8-at használok és én ugyanolyannak látom. :)

Mod: csináltam screenshotot (felül a Harmony szoftver, alul a Logitech honlapon szereplő kereső)

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#25) Panamoto


Panamoto
csendes tag

Több mint 1 hónapja rendeltem meg interneten egy Harmony 600-at, de úgy látszik behalt a bolt, mert nem szállít, telefont nem veszik fel, e-mail-re nem reagálnak. Tudnátok esetleg javasolni olyan céget, ahol tudok venni ilyen távirányítót?

(#26) Skynet258 válasza madgie (#16) üzenetére


Skynet258
veterán

Látom ezzel a légkondival új értelmet adtam ezeknek a távoknak. :DDD

https://geekpulse.hu

(#27) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a bemutato :) Hasznos kis kutyu

"There is nothing permanent except change"

(#28) norbx


norbx
aktív tag

en egy harmony one tulaja vagyok es szeretem.

(#29) szaszlaci válasza #48613632 (#23) üzenetére


szaszlaci
addikt

pitepeti71: Esetleg próbálj ki valamilyen programot hozzá, akármilyen távkapcs jelét meg tudja tanulni, utána meg ha minden igaz, megy vele minden.
Például Girder (fizetős) vagy MediaCenter (vagy valami hasonló a címe).
Meg ugye kell infra a PC-re..IrDA is valószínű jó lesz.

Osibaa: na megvan, csak közvetlen linkkel valamiért nem jön be a választó menü, előtte valamiért meg kell látogatni a Logitech honlapját.. Köszi a tippet, ki is teszem!

norbx: Nahát, nem is láttam eddig az írásodat!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#30) k0k0g


k0k0g
csendes tag

Két éve vagyok én is egy Harmony One boldog tulajdonosa. Tökéletesen tudom vele irányítani minden otthoni infrás készülékemet. Nagyon hasznos kütyü a kényelmes embereknek.

Megj: T-home kábel-tv-s IPTV stp-t alapból nem ismerte Cisco-ként. Megkért, hogy három gombnyomásnyit irányítsak rá a harmony one -ra, és azonnal felismerte egy ismeretlen gyártó stp távirányítójának, minden funkció tökéletesen működik azóta is.

A szoftvere valóban eléggé egyedi logika szerint működik, de minden beállítást online tárol,
és pár gombnyomással lehet áttérni másik logitech távirányítóra is.

Ui: Mini képkeret funkciója is van a One -nak :) bár erre nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#31) Mtt


Mtt
tag

Megvan faterom karácsonyi ajándéka. :) Akinek van hasonló eladó távirányítója kérem jelezze :))
Esetleg ha nem kapok használtan megfelelőt, mit javasoltok, érdemes megvenni az egyszerűbb modellek valamelyikét, pl. Harmony 300 vagy kijelző nélkül nem az igazi a dolog?

Illetve még az a kérdésem a használókhoz, hogy mennyire rendezi át a jól megszokott távirányítónk gombkiosztását, tehát mennyire más a felépítse?
Nekünk azért kellene, mert ámbár van egy szeretett Sony távirányítónk DVD-hez és a tévéhez együtt, de a digitális adás miatt kaptunk egy rettentő undorító SetTopBoxot, valami KAON asszem, és annak a távirányítója halál, elrontja az egész feelinget. Ráadásul ami a Sony távirányítón bal oldalt van alul, az a STB távirányítón jobb felül, és mivel a MinDigTV adását is vesszük a tévével, nehéz megszokni...

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#32) kpal


kpal
veterán

Jó irányitó csak az a kérdés ha meddig van frissités a neten hozzá.

(#33) szaszlaci válasza Mtt (#31) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mtt: te rendezed el a gombokat, szóval ahogy szeretnéd. (Pontosabban ha nem tetszik, átrendezed.) Rá kell szánni egy napot.
A kijelző nélküli is jó lehet, de vannak ugye egyéb gombok, amik nem fognak azon nyilván szerepelni. Annyival pedig nem drágább ez, hogy ne érné meg!

Valamint ha ennek elég a tudása (gyk. elég az öt eszköz), nem látom értelmét a színes kijelzős modellek vételének. Dokkolóban kell tárolni mert zabálja az akkut és jóval drágább.
Persze jobb a felület kezelésük..de lehet nem néznek ki túl jó..neked kell eldönteni.

kpal:sokáig, mert a frissítések nem csak ehhez a darabhoz vannak, hanem az egész sorozathoz, amik között van olyan is, ami úgy néz ki mint egy PDA és az ára még magasabb is.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34) norbx válasza szaszlaci (#29) üzenetére


norbx
aktív tag

mert meg nem kerested :DD

(#35) kpal válasza szaszlaci (#33) üzenetére


kpal
veterán

Értem mindegyikhez van frissités csak én ugyértem hogy kb 1évig adnak ki és utána elfelejtik mint a DVD iróknál .

[ Szerkesztve ]

(#36) Alex91 válasza kpal (#35) üzenetére


Alex91
félisten

A multkor a tobb mint 1 eves 525-om is kapott firmware frissitest. A keszulek adatbazist pedig folyamatosan frissitik.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37) Bling95 válasza F34R (#2) üzenetére


Bling95
őstag

nekünk is elromlott, akartunk hozzá venni egy gyárit, a boltba meg benyögték hogy 17 ezer , azóta is a hasonló gyártmányu másik tv-nk távirányítójával használjuk

cikkhez: egész jónak tűnik, lehet hogy bekéne szerezni valami ilyesmit a már előbb imlített tv-hez

(#38) szaszlaci válasza Alex91 (#36) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az legalább öt éves, szóval nem felejtették el Logitec-nél!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#39) #48613632


#48613632
törölt tag

515-öm mellé bevállaltam egy 525-öt is, csak mert hirtelen hozzájuthattam olcsón. Megéri cserélni? mivel tud többet?

(#40) szaszlaci válasza #48613632 (#39) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát ha megvan, miért nem nézed meg? :U
Úgy tudom, több (5 helyett 15) eszközt tud kezelni és makrókból is több fér.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#41) #48613632 válasza szaszlaci (#40) üzenetére


#48613632
törölt tag

még csak megrendeltem, jövö héten jön meg .. by ebay :)

(#42) Mtt válasza szaszlaci (#33) üzenetére


Mtt
tag

Értem, szóval akkor már csak meg kell jegyezni, mit hova rendeztem. :)
Igazából nekem is ez a modell (vagy a hasonló tudásúak) a legszimpatikusabb, annyi a kérdés, hogy tudok-e majd szerezni jó áron november végén, december elején. :))
Az 5 eszközből már foglalt 3 hely (TV, DVD, SetTopBox), a 4. erősen tervben van (házimozi erősítő), meg majd talán egy 5. is (egy konzol/ HTPC), de több kütyü nem lesz a TV alatt.

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#43) szaszlaci válasza Mtt (#42) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ugye ez az 515, van még az 510, 525 és az 555. Ugyanez más külső - és világítás színösszeállítással.
Valamint az újabbakba ha jól tudom, több eszköz fér. Érdemesebb akkor azokat, hogyha hasonló áron vannak!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#44) Ice!?


Ice!?
őstag

a cím picit távkapcsos. : )

(#45) szaszlaci válasza Ice!? (#44) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor jó, olyasmit akartam, "ami nélkül nem lehetünk boldogok"! :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#46) Mtt válasza szaszlaci (#43) üzenetére


Mtt
tag

Hát az a helyzet, hogy nincsenek nagyon itthon, majd körülnézek ebay.com-on, ha aktuálissá válik... :U

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#48) papaya96 válasza morhange (#1) üzenetére


papaya96
csendes tag

Én vettem már 2-t is a tvmhez, de mindegyik tönkrement 1 hónapon belül.

Inkább szántam 15k-t az eredetire :W

(#49) valory


valory
tag

Sziasztok,
nekem is kellene valami jó, kábellel és netes adatbázisból tanítható univerzális távirányitó, legfőképpen egy Sony STR-DE445 erősitő (receiver) kezeléséhez, meg akkor persze a Samsung LCD-t is meg a Philips DVD-t is arról szeretném irányítani. Mit ajálotok, amit kézalól is megvehetek, viszonylah olcsón, vagyonokat nem szeretnék kiadni egy távirányitóért.

Válaszotokat előre is köszönöm!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#50) jeni válasza valory (#49) üzenetére


jeni
félisten

legelterjedtebb a Logitech márka
de lehet kapni ONE1 vagy Philips márkában amik taníthatóak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.