Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) aldebaran válasza tutis (#299) üzenetére


aldebaran
őstag

Lehet, blackfriday-kor 50% akció😇

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#302) tobias88888 válasza aldebaran (#301) üzenetére


tobias88888
őstag

Igen, valószínűleg ez lesz, új szabályok miatt az akció előtt tartósan fel kell emelni egy termék árát hogy "black friday-re kitehessék a százalékokat". Amúgy is kifutó darab.

(#303) pucu9011


pucu9011
csendes tag

Hát az Emag valami ocsmány módon undorítóan csinálja. Más termékek is dupla annyi, mint máshol jelenleg.

(#304) Toolfan válasza pucu9011 (#303) üzenetére


Toolfan
csendes tag

Sziasztok! A héten megvettem a 65oled806-ost, és annyira kifutó lett, hogy már csak az emag-nál tudtam megvenni. A 807 már nekem nem éri meg, és vártam volna a Black Friday - t, de úgy láttam, hogy ha most nem veszem meg, akkor végképp lecsúszok róla. Kérdés : milyen kábeleket érdemes használni? Rá lenne kötve két arc-kompatibilis erősítő, valamint Ps4. Mit kell előre beszerezni? Köszi szépen a választ! 🙂 :R

(#305) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!
Phillips topikban nem jött valasz a kérdésemre hatha itt tud valaki segíteni.
Beszereztem egy Oled856-ot. Képminőség,ambilight szuper, az android tv-vel kell még megbarátkozni. Eddig samsung tévéim voltak. 2 kérdésre nem találok választ, hátha ti tudtok segíteni.
A források felületet nem lehet sehogy se rendezni? Én a corelec nevezetű Hdmi-t használom gyakran, ami pont a legalsó.link
A másik pedig hogy csatlakoztatva van egy usb mert időnként felveszem a forma 1-et. De azt tapasztalom hogy mindent felvesz amit épp nézek majd törli ha kikapcsolom. Diginél vagyok ha ez számít.
Súgó is ezt írja link
Ki lehet valahogy ezt a funkciót kapcsolni?

(#306) AiRLAC


AiRLAC
addikt


Sziasztok, húsz évnyi klasszikus Philip-ezés után nem tudtam megszokni az új 65OLED706 távirányítóját. Szerencsére van egy tartalék RC4495-öm az előző TV-k valamelyikéből, jelentem szinte tökéletesen működik minden vele :) Természetesen a Netflix etc. dedikált gombok nincsenek rajta, de cserébe rááll a kezem sötétben is és egészen más minőség (ez a 9000-es sorozat távja volt) ;)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#307) tobias88888 válasza AiRLAC (#306) üzenetére


tobias88888
őstag

Button mapper appal át tudod állítani a gombokat. Rakuten TV-re nálam például HBO Go van téve és tökéletesen megy.

(#308) AiRLAC válasza tobias88888 (#307) üzenetére


AiRLAC
addikt

Köszi, kipróbálom!

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#309) kalmancsehi válasza pucu9011 (#300) üzenetére


kalmancsehi
csendes tag

Azt hiszem az egyik utolsó "olcsó" 55 inches 806-ot vettem meg az emagtól mert még aznap délután 650.000-re ugrott az ára náluk. Most éppen 420.000. Az árukereső szerint sincs már 48 és 55 inches.

(#310) Gabor970 válasza kalmancsehi (#309) üzenetére


Gabor970
addikt

vagány... mikor szeptemberben a 65"-est vettem 600e-ér, akkor 380e körül volt az 55"-es
Amúgy gratula a tévéhez! Nekünk nagyon bejött ez a 806-os. Felraktam a smarttube alkalmazást, ami reklámmentes youtube. Nagyon klassz.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#311) Toolfan válasza Gabor970 (#310) üzenetére


Toolfan
csendes tag

Szia! Én 65-öst vettem 570-ért, de még nem ért ide... :((
Háromszor halasztották el eddig a szállítást.
Ellenben 3db csomagolássérült termék van az emag-on, olcsóbban. Remélem, épségben kapom meg, ha megkapom egyáltalán... :F Az biztos, hogy alaposan ellenőrizni fogom átvétel előtt.

(#312) tutis válasza tobias88888 (#307) üzenetére


tutis
őstag

telepítés után én nem tudom elindítani, engedélyt kér vagy mit, de nem tudom mit kell rajta állítani

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#313) Gabor970 válasza Toolfan (#311) üzenetére


Gabor970
addikt

lett volna szeptemberben valamelyik webshopban 550e-ér is, de én vén f@sz vagyok, aki csak live szeret vásárolni. Emiatt lehozattam a helyi MM boltba, ott kicsomagoltattam, leteszteltem és amikor mindent rendben találtam, mentem a kasszához.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#314) Toolfan válasza Gabor970 (#313) üzenetére


Toolfan
csendes tag

Szerintem Te csináltad jól... Én most várok az enyémre, bizonytalan a kiszállítás, és örülök, ha kihozzák normális állapotban. Többet ért volna személyesen megvenni, de amikor én kérdeztem az MM-ban, azt mondták, hogy már nem kapható.

(#315) tutis válasza tutis (#312) üzenetére


tutis
őstag

sikerült :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#316) Toolfan


Toolfan
csendes tag

Sziasztok! Megérkezett a 65oled806… eddig teljesen jó, gyönyörű a képe és az Ambilight is szuper. Viszont egy régebbi Blu-ray lejátszót (Sony) nem tudok rákötni, több bemenettel és kábellel is próbáltam, semmi eredmény. Illetve két erősítőt szeretnék használni, egyet optikairól, egyet pedig HDMI - ről. A HDMI megy, de optikain semmi. Van arra lehetőség, hogy együtt működjenek?

(#317) Degeczi válasza Toolfan (#316) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A HDMI ARC akkor él, ha ott érzékeli (be is tudja kapcsolni CEC-cel) az erősítőt. Ha nem, visszakapcsol a TV hangszórókra.
Én ezért használom optikán a házimozi erősítőt, mert TV-zéshez fölösleges lenne (így a HDMI CEC-en bekapcsolást nem engedhetem az erősítőnek), de menüben kotorászni sem akarok amikor filmet néznénk. Az optikai kimenet ettől független, az mindig él - hiszen ott nem tudja érzékelni, van-e rákötve aktív, bekapcsolt eszköz. Így csak bekapcsolom az erősítőt amikor kell, a TV-t meg némítom.
A formátumot persze be kell állítani a hang menüben (célszerűen passthrough-ra, és az erősítőn állítani késleltetést, h szinkronban legyen a hang a képpel)

Az más kérdés, h ha külső jelforrásról, HDMI-n érkezik a műsor, annak hangját vajon kiadja-e optikára, ezt el tudom képzelni, h esetleg nem - de így nem használom, nálunk mindig a TV belső lejátszója a műsorforrás, külső nincs.

[ Szerkesztve ]

(#318) Toolfan válasza Degeczi (#317) üzenetére


Toolfan
csendes tag

Köszönöm a választ!
A Blu-ray lejátszó rejtélye megoldódott, a készülék nem működik megfelelően... A hanggal majd még kísérletezek.
Lehet, hogy a fő erősítőről osztom meg valahogy a hangot, nem a TV-ről.

(#319) Csaszi87


Csaszi87
tag

Sziasztok!

Jelentem én vittem el az utolsó 48" 806-ost az eMag-ról :K Már csak a reburgon lehet ilyet kapni ebben a méretben. Igaz ott kicsit drágább.
Viszont ahogy kifuttatták az eMago-on felfigyeltem rá, hogy a 707-es típust 48" egyből betették helyette. Ráadásul nagyon jó áron. Idei típus és csak egy 10-essel drágább :U Minden máshol még 400 fölött van.
Összehasonlítás ha valakit érdekel: [link]

Pár észrevétel: A távirányító hiába világítós mindig nézni kell, hogy mit nyomok. Annyira egybe simul az egész. Jobb lenne ha mozgásra éledne a fény, vagy dupla gomb nyomásra.

Kép tökéletes, azzal semmi baj nincs.
Hangszínt lehet valahol kicsit magasabbra skálázni? Mert a másik tv után elég zavaróan mélyen szól és a zenék sem az igaziak rajta így.

Még ami meglepett, hogy a gyári médialejátszó nem kezeli az mkv, mp4 stb fájlokat.
Erre már letöltöttem a vlc-t, de néha az is megakad. Vagy az a pendrive hibája? (mert arról próbáltam) Tudtok ajánlani vmi jobbat?

Összességében egyébként elégedett vagyok :K Bocs ha hosszú voltam, :U :DDD Igyekszem majd elolvasni a fórumot.

(#320) marcsilala válasza Csaszi87 (#319) üzenetére


marcsilala
csendes tag

Én 319.990Ft-ért vettem az Emagon a 48OLED806-ot 2 hónapja kb. Az volt a legolcsóbb ár a történetében. :DD

(#321) Toolfan válasza marcsilala (#320) üzenetére


Toolfan
csendes tag

Az tényleg jo ár volt. 🙂
320 ezerért vetted... És tiéd volt a 320-as bejegyzés :)
Nekem pedig ez egy gyakran visszatérő szám az életemben.... Amúgy ti nem a Kodit használjátok? Szerintem az a legjobb.

(#322) tutis válasza marcsilala (#320) üzenetére


tutis
őstag

én az 55oled806-ost vettem a legjobb áron, 359900-ért

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#323) Csaszi87 válasza marcsilala (#320) üzenetére


Csaszi87
tag

Kb 3 hete-1 hónapja volt a Pepitán 310-20 ezerért. Akkor kellett volna lecsapnom rá, gondoltam várok egy kicsit hátha lesz még olcsóbb ott vagy máshol. Erre fel ott nem befejezték a forgalmazását pár nap múlva... :W :DDD

Tudtok ajánlani valami jó video lejátszót ami kb mindent visz? Akár play áruházból is :K

(#324) tobias88888 válasza Csaszi87 (#323) üzenetére


tobias88888
őstag

kodi, legalábbis nekem eddig mindent vitt

(#325) Csaszi87 válasza tobias88888 (#324) üzenetére


Csaszi87
tag

Köszi! :R
Ez a neve? play áruházból letölthető?

(#326) aldebaran válasza Csaszi87 (#325) üzenetére


aldebaran
őstag

https://repo.kodinerds.net/index.php?action=list&scope=cat&item=Binary%20(armeabi-v7a)
Maven's Kodi-Builds für Android - 77.98 MB

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#327) b. válasza Csaszi87 (#325) üzenetére


b.
félisten

De azért azt nem olyan egyszerű azért konfigurálni, néz be a topikjába szerintem. [link] :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#328) Csaszi87


Csaszi87
tag

köszönöm srácok! :K

Már le is töltöttem. Akkor ez nem úgy működik mint a VLC pl, hogy csak feltelepítem és használom, ez annál bonyolultabb? Még nem vagyok otthon, nem próbáltam ki... :N

(#329) Degeczi válasza Csaszi87 (#328) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Kodi ahhoz ideális, ha van állandó forrásod, pl. egy NAS vagy külső HDD. Annak a tartalmát többféle, szép nézetben tudja mutatni, háttérinfókat (leírás, szereplők, képek) tölt le a filmekhez, sorozatokhoz.
Ha csak alkalmanként bedugsz egy pendrive-ot mindig változó tartalommal, ahhoz talán fölösleges.

(#330) tobias88888 válasza Degeczi (#329) üzenetére


tobias88888
őstag

Nem annyira értek egyet. Alap videolejátszóval 2-3 filmnél is rossz volt a képarány nálam. Kodinál ilyen probléma sincs

(#331) Degeczi válasza tobias88888 (#330) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az más kérdés, h a gyári lejátszó amúgyis vacak, ettől még a Kodi egyik fő erőssége a tartalomkezelés, információgyűjtés - ami folyton változó, nem megőrzött filmek esetén nem szempont. Mondjuk van, ami ilyenkor is hasznos, pl. hogy magától is tud föliratot keresni a neten, nem muszáj előzőleg letölteni.

(#332) aldebaran


aldebaran
őstag

Média lejátszónak én ajánlanám a vimu playert. Egyszerűen fantasztikus. A DV-t is kezeli, a trueHD-n kívül mindent átenged az erősítőre. A trueHD-t csak a tv miatt nem engedi, mert a tv nem tudja.
Már volt itt szó róla régebben, de én csak most találtam. Én már csak azzal nézek filmet a tv-n.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#334) tutis válasza aldebaran (#332) üzenetére


tutis
őstag

VLC is jó nagyon, én KODI-t és VLC-t használok.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#335) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Október végén vásároltam az itt olvasottak alapján egy 55OLED856-t. Jó döntés volt, köszönöm! :R

Idő hiányában eddig csak a polcon állt, most volt időm kicsit átnézni a beállításokat.

Feltelepítettem a vimu playert és a kikölcsönzött Top.Gun.Maverick.2022.IMAX.2160p.UHD.BluRay.HYBRID.REMUX.TrueHD.Atmos.7.1.DoVi-HDR10+.HEVC.HuN-TRiNiTY.mkv néztem NFS-en keresztül.

Két gondom van vele:
1. a TV jobb alsó sarkában nem a Dolby Vision felirat jelenik meg, hanem a HDR10+ Adaptive
2. a film lejátszása ~12 percenként az alábbi hibaüzenettel leáll:

Innen tudom folytatni, de konstans ~12 percenként ez történik.

A film info-jából:
ÛÛÛÛÛÛ TRiNiTY PROUDLY PRESENTS: ÛÛÛ
ÛÛÛÛÛ Û
ÛÛÛÛ
ÛÛÛ
ÛÛÛ TiTLE.........: Top Gun: Maverick (2022)
ÛÛ HUN.TiTLE.....:
ÛÛ RELEASE.DATE..: 2022.10.16.
ÛÛ
ÛÛ RUNTiME.......: 02h 10m 15s
ÛÛ SiZE..........: 66.5 GB
ÛÛ ViDEO.CODEC...: HEVC
ÛÛ HDR FORMAT....: Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.07.06, BL+EL+RPU
ÛÛ SMPTE 2094 App 4, Version 1, HDR10+ Profile B compatible
ÛÛ FRAMERATE.....: 23.976
ÛÛ BiTRATE.......: 67.2 Mbps
ÛÛ RESOLUTiON....: 3840x2160
ÛÛ
ÛÛ AUDiO.........: Hungarian DD 5.1 @ 640 kbps / #1 /
ÛÛ English TrueHD.Atmos 7.1 @ 4304 kbps
ÛÛ English DDP.Atmos 5.1 @ 768 kbps
ÛÛ
ÛÛ SUBTiTLES.....: Hungarian (SRT+PGS) + Forced (SRT) / #1 / + (PGS)
ÛÛ English + SDH (SRT+PGS)
ÛÛ
ÛÛ SOURCE........: HDT
ÛÛ AUDiO.SOURCE..: UHD BluRay (ESIR) + WEB-DL
ÛÛ iMDb.RATiNG...: 8.4/10.0
ÛÛ iMDb.LiNK.....: https://www.imdb.com/title/tt1745960/
ÛÛ HUN.LiNK......:
ÛÛ NOTES.........:
ÛÛ
ÛÛ
ÛÛ A Dolby Vision-t nem tamogato eszkozok a HDR10+ alapsavot fogjak lejatszani.
ÛÛ
ÛÛ
ÛÛÛ Tested with Panasonic TX-65JZ1500E & Dune HD Real Vision 4K

Próbáltam vezetékes (gigabites hálózatom van, de tudom, hogy csak 100-as ethernet van a TV-ben) és 5GHz-es wifin is.

Maven féle Kodi-val (net.kodinerds.maven.kodi.armeabi-v7a-202212250005-ac5a2c14-Matrix.apk) is 12 percenként ugyanezt csinálja.

Ezt az egy 4K filmet próbáltam még csak. Ezzel lehet a baj vagy valami beállítás felett elsiklottam?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#336) aldebaran válasza Fifi (#335) üzenetére


aldebaran
őstag

Én még nem találkoztam olyannal, amit a vimu ne játszott volna le. Próbáld meg ezt, ez hibátlan. ha mégsem, akkor nézzük meg a vimu beállításait. Top.Gun.Maverick.2022.IMAX.2160p.WEB-DL.Dolby.Vision.SL.DDP-Atmos.5.1.h265-HUN-UFO971
A tévé a trueHD-t nem tudja kezelni.
Ja, nekem a vimu 9.33 van feltéve.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#337) Fifi válasza aldebaran (#336) üzenetére


Fifi
őstag

Az általad írt változattal nincs gond, ennél a TV is Dolby Vision-t ír ki, mint vimu és kodi alatt is. Viszont sötétebb és sárgásabb a képe.

(#338) pucu9011 válasza Fifi (#337) üzenetére


pucu9011
csendes tag

Az valószínűleg a kép beállítások miatt lesz, más a tv-n a Dolby és más a HDR beállítás. Állítsd hasonlóra a Dolbyt, mint ahogy a HDR van.

(#339) Fifi válasza aldebaran (#336) üzenetére


Fifi
őstag

Nálam vimu 9.40 van fent.

Lányomnak van Amazon FireTV 4K Max stick, azon is vimu 9.40 van és ott nincs gond az általam írt film lejátszásakor. Igaz az csak egy 32"-os TV-n van, lehet, hogy az befolyásolja.

Kipróbálom majd, hogy az Amazon sticket a Philips TV-be dugva mi a helyzet, de ahhoz erőt kell venni, mert mindkettő nagyon be van kábelezve/építve ...

(#340) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok
Van egy 65OLED707/12-es tévém tegnap bontottam ki.
Minden fenomenális volt csak ma délután kiírta, hogy a kijelzőt frissíteni kell. Ez meg csinálta, de azóta lett egy halott pixelem. El sem hiszem :W

"Hosszú és eredményes életet!"

(#341) b. válasza GordonSamway (#340) üzenetére


b.
félisten

Előfordul új Tv nél . Próbáld meg a mélytisztítást legalább 1- 2 x lefuttatni, hátha helyreteszi . Ha eddig nem volt ,lehet hogy beragadt pixel csak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#342) GordonSamway válasza b. (#341) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Szia
Igen megoldódott... Köszönöm szépen :R

"Hosszú és eredményes életet!"

(#343) b. válasza GordonSamway (#342) üzenetére


b.
félisten

Szuper !Legyen sok örömöd benne. jó kis tv . :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#344) GordonSamway válasza GordonSamway (#342) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Köszönöm. Egy 65"-os TCL QLED C728-at váltott.
Ég és föld.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#345) sheriffino


sheriffino
csendes tag

Sziasztok,

55-806-os készülékem van kb szeptember óta. Az utóbbi 1-2 hétben tapasztaltam két dolgot, ezekkel kapcsolatban kérnék szépen segítséget, vagy tippet, hogy mi lehet a bibi szerintetek. :)

1.
PS5-tel használtam a HDMI 1-es csatlakozót, és egyik napról a másikra elkezdett vibrálni a kép. Csíkos lett, vibrált, nagyon vibrált. Előtte nem huzogattam ki és be, nem bántottam a kábelt.
Átdugtam a HDMI 2-be ugyanazzal a kábellel és megszűnt a probléma.
Tönkrement volna a HDMI 1? Mi lesz, ha a HDMI 2 is tönkremegy? Foglalkozzak ezzel? (a másik két csati nem 2.1-es HDMI)

2.
Külső vinyóról szoktam 4k-s filmeket nézni. Eddig semmi különöset nem tapasztaltam, ám pár napja egy új filmnél elkezdett szaggatni a lejátszás. Nem tudtam mitől, így elindítottam egy korábbi jól mükődő filmet, és az is szaggatott, darabos volt. (Próbáltam más lejátszót, de nem találtam jót, ill. a VLC nem mutatta a filmet)
Kis idő múlva újra megpróbáltam a gyári lejátszóval a filmet - nem húztam ki előtte a külső vinyót, nem módosítottam a beállításokban semmit - mégis gond és szaggatás nélkül végig ment ugyanaz a film, amelyik korábban szaggatni kezdett. A lényeg, hogy azóta már több filmnél is tapasztaltam ezt, hogy egyszer minden jó, aztán nem jó, aztán jó. Mitől lehet?

Valakinek van tippje esetleg? :)
Köszönöm szépen előre is.

(#346) Degeczi válasza sheriffino (#345) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Lehet a kábel csatlakozásával is gond (esetleg belül kezd tönkremenni egy szál), elképzelhető, h a HDMI1-ben is megint jó lenne.

(#347) b. válasza sheriffino (#345) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom csináltad e de jót tesz az Androidnak az újraindítás és a cache ürítés, teljes áramtalanítás néha.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#348) gyvince


gyvince
senior tag

Info valakinek hogy az új szoftver frissítés mit újat hozott ?

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#349) GordonSamway válasza gyvince (#348) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Szia
Android biztonságot az biztos, de amúgy nem tudom. Kerestem volna én is fórumokon, de semmit nem találtam tegnap amikor frissűlt a 65OLED707-es drágaságom. :R

"Hosszú és eredményes életet!"

(#350) Degeczi válasza gyvince (#348) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az általános Philips TV topik tele van frissítés után elcsesződött hang miatti panaszokkal, akad köztük OLED806-al érintett is, így talán inkább várni célszerű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.