Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) univerzita válasza tasakos (#197) üzenetére


univerzita
addikt

A HDTV Test oldalon Vincent beszél róluk. Akár még ,,hűha" javulás is lehet.

(#202) Degeczi válasza Gabor970 (#200) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Éves szinten min. 20% tényleges infláció mellett? Nincs értelme várni, csak emelkedés jöhet.

(#203) tasakos válasza Gabor970 (#200) üzenetére


tasakos
tag

Szerintem sokan vagyunk így ezzel, hogy "sok". De tavaly a 806-os oledek is magas árral kezdtek... :) Igen, én is "bevagyok indulva" Főleg úgy, hogy a mostani LG "okos" tévémen már a netflix sem akar elindulni.. kb márcsak pendrivról tudok rajta filmezni. :D Ilyenek ezek a nagy cégek, MM és társai, sokszor nyaggatni kell őket..

[ Szerkesztve ]

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#204) tasakos válasza univerzita (#201) üzenetére


tasakos
tag

Ám legyen így, meglesem! Köszi! :)

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#205) hdtomi válasza tasakos (#191) üzenetére


hdtomi
senior tag

Szia, én nem nézném, hogy milyen az Android rajta, egy idő után még a 807-es rendszere is elavult lesz szerintem. 4 HDMI, 3 USB a hátlapon, később lehet venni TV okosítót és rákötni, aztán már friss is lesz a TV ilyen szempontból. Én asztali lejátszót használok, vagy PC-re van kötve a TV, ezért engem nem zavarnak az ilyen dolgok.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#206) Gabor970 válasza tasakos (#203) üzenetére


Gabor970
addikt

meglesz a TV, már csak arra vár, hogy jöjjön az árú Nagykanizsára. Egy új, kicsi MM van itt, Tescoból kiharapott területen. jövő hét közepe kb.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#207) tasakos válasza Gabor970 (#206) üzenetére


tasakos
tag

Az jó hír. Majd számolj be kérlek, ha megérkezett, hogy milyen a készülék! Kiváncsian várom. :) Szép hétvégét!

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#208) Gabor970 válasza tasakos (#207) üzenetére


Gabor970
addikt

TV a falon, másfél órát néztük. Netflix gyorsan behúzott egy ezressel drágább havidíjba :D (4k és hdr, dv tartalmak)
Külső vinyóról kodi frankón lejátsza amit eddig próbáltam (4k DV és HDR) A TV alap lejátszója szaggatott viszont.
Első benyomások nagyon pozitívak, a fehér klasszul fehér, öreg plazma után nagy élmény, hogy egy világító lámpa vagy egyéb fényes dolog mennyire virít.
Még csak alap képmódokat próbáltam (film maker) de nem nyúltam részletesebben semmihez. Bevallom, még meg sem találtam hol lehet állítgatni mélyebben. Látom ha valami HDR, akkor ahhoz egész más képmódok társítjatók, ha DV, akkor van DV világos meg DV sötét. Kicsit magas még nekem, de pár nap és kitalálom mi, hogyan, miképp...
Nekem kimondottan tetszik a táv, bár mástól jöttek olyan vélemények, hogy nem jó darab.
Az ambilight azt hiszem maradhat, asszonynak kimondottan tetszik.
A falra felrakás nem volt annyira egyszerű. Nagyon nehéz biztonsággal bánni a 65"-es tévével, nem sok fogás van az alsó vastagabb részén, az üvegtábla vékonyságú kijelzőhöz meg alig mer nyúlni az ember. Rettegtem, hogy valami baj lesz, de sikeresen felkerült a falra.
Eddig inkább jobb még a mozgásmegjelenítés is mint az öreg PS50C430-on, pedig ettől tartottam azér.
Egyelőre ennyi, biztos többet tudok pár nap mulva.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#209) b. válasza Gabor970 (#208) üzenetére


b.
félisten

Arra érdeme figyelned hogy minden bemeneti forráshoz külön be kell állítanod a képet.
A TV nézéshez HDMI 1-2 stb azon belül pedig mondjuk a Dolby Visionhoz, HDR hez és SDR hez is.külön. ha egyszer megcsináltad utána már megjegyzi.
Kezdeti beállításokhoz ajánlom ezt a cikket, nagyon jó kis kezdés [link] és ez alapján szép képet tudsz magadnak varázsolni vele amit persze finom hangolni kell a saját ízlésedhez és a nappalid körülményeihez.
Ami biztos, hogy a fényérzékelő szenzort minden esetben iktasd ki mert teljesen tönkre vágja a képet és a fényerő növelést nyugodtan közepes fokozatra told fel SDR nél, HDR-nél meg alapból maxon lesz jó az úgy.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#210) Gabor970 válasza b. (#209) üzenetére


Gabor970
addikt

köszönöm köszönöm!

Reggel véletlen beletaláltam a menübe, ahol állítgatni lehet. Kicsit fura, hogy a magyarra állított készüléken a szoftverfrissítés mögötti almenükben vannak ezek. Jobb lesz visszaállítani angolra a menüt, bér csekély az angol tudásom, de azt látom, hogy mégis úgy logikusabb.
Tegnap bekapcsolás után hamar lehúzott magának egy frissítést, egyelőre nem engedtem neki és kikapcsoltam az automata frissítést. Mivel járok jobban ezügyben? Régebben nem minden esetben volt szerencsés dolog a frissítés, nem szeretném downgrade-elni a tévét.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#211) alaves válasza Gabor970 (#210) üzenetére


alaves
addikt

Célszerű frissíteni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#212) b. válasza Gabor970 (#210) üzenetére


b.
félisten

Nyugodtan frissítsd, sőt, jobb ha telepítve van.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#213) aldebaran


aldebaran
őstag

Megrendeltem ebből az 55" verziót. :K
Azt mondták nekem, hogy ez a tévé tök ugyanaz, mint az LG oled 13LA, csak az lg-nek nincs ambilight-ja. Ez tényleg igaz?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#214) syIex válasza aldebaran (#213) üzenetére


syIex
veterán

Nem. Ez C1-el van pariban, nem pedig az A-val. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#215) alaves válasza aldebaran (#213) üzenetére


alaves
addikt

Csupán a kijelző azonos az OLED806-ban és a C1-ben (kivéve ha a C1 WBE paneles). A készülék többi része teljesen más, képfeldolgozó processzor, hangrendszer, OS, stb.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#216) aldebaran válasza alaves (#215) üzenetére


aldebaran
őstag

és #214 sylex1
Köszönöm! :R Akkor jól döntöttem, hogy nem az LG-t választottam. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#217) Gabor970 válasza tasakos (#207) üzenetére


Gabor970
addikt

Tegnapi tapasztalatok:

A menü és a kezelés nagyon nagyon gyors. Vodafonos kábeles TV van nálunk, a TV műsorok képminősége várakozásaimat felülmúlta. TV forrásnál néhány képjavító dolgot alacsony értéken bekapcsolva hagytam. Mezzo HD nagyon klassz, optikain megy a hang külső DAC-előfok-végfok holmiba, élvezhető kényesebb fülnek is. Az is egy érdekes dolog, hogy zene csatornánál kikapcsolom a képernyőt és az ambylightot zenéhez igazítva bekapcsolva hagyom....
Tegnap kicsit elvesztem az állítgatásokban, lehet, hogy kell egy visszareset :D Erre bőven kell időt hagyni, nem lehet csak úgy tologatni a "potikat" Még nem egyértelmű, hogy pl ha beállítok egy képjellemzőt youtube-hoz, akkor ugyanaz lesz-e a beállítás Netflixnél, HBO-maxnál, stb másik alkalmazásnál, vagy mindegyikre külön mentődik....? Még nem tudom...

Ami még szokatlan/beállítást igényel számomra: Nehéz megfogalmaznom, a fények és árnyékok aránya számomra természetellenesen nagy, de ha visszaveszek, akkor meg olyan fátyolos lesz a kép. A csúcsfények kevesek vagy a sötétek kevéssé sötétek. Valahogy olyasmire lenne igényem, hogy a dinamika legyen kevesebb az átlagos részeken, de legyen nulla fekete is és nagy csúcsfény is. Lehet hülyeség amit keresek. Sok jelenet olyan, mintha verőfényes napsütésben nagy fa alatt árnyékban lenne a felvétel, és ahol besüt a nap, ott nagyon világos részek vannak, az árnyékban levőket meg alig látom. Ez eltúlozva, de ilyesmi...

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#218) b. válasza Gabor970 (#217) üzenetére


b.
félisten

ehhez használd a fényerő növelést legalább közepes fokozaton és fényérzékelő tud még ilyen fályolt varázsolni a képre. Küldök priviben neked beállítást hátha tetszik, de azt vedd figyelmbe hogy nálam nagyon világos a nappali 3 db 150x150 es ablak és egy terasz dupla ajtó veszi körbe a TV-t.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#219) Gabor970 válasza b. (#218) üzenetére


Gabor970
addikt

köszönöm a segítséget, nálam félsötét vagy egészen sötét van TV/film nézéskor. Sosem nézem világosban.... A fényérzékelőt kikapcsoltam legelső lépésben.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#220) alaves válasza Gabor970 (#219) üzenetére


alaves
addikt

Észrevételed gondolom HDR-re vonatkozik, amely megjelenítés sokaknak furcsa, miután OLED TV-t vásároltak. Ha fekete szint rendben van akkor Philips-en a HDR perfect és a gamma beállításokkal tudod kedvedre állítani a max. fényerő - sötét területek arányát.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#221) Degeczi válasza Gabor970 (#217) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Forrástól és üzemmódtól is függőek a beállítások. HDR, DV anyagra egészen más vonatkozik, mint normál SDR filmre, TV adásra. Ez utóbbihoz van ál-HDR beállítás "Tökéletes természetes valóság" néven, érdemes eljátszani vele, melyiken tetszik.

Másrészt a zajcsökkentést lekapcsolni, különben akár szereplők arca is vízfestménnyé tud válni mert a hülye algoritmus az arcbőr részleteit is zajnak veszi (és eleve, a mai jó műsorforrások mellett minek egyáltalán zajszűrni?!) mint az pl. itt nagyszerűen demonstrálásra kerül

(#222) Gabor970 válasza alaves (#220) üzenetére


Gabor970
addikt

tegnap épp az utolsó lépcsőfok c sorozatnál volt ez. Sajnos nem rémlik, hogy az DV vagy HDR... vagy egyik sem. Arra sem emlékszem, hogy netflix volt vagy hbo :D
Mintha DV lett volna a Downtown abbey film, abban is sok ilyent láttam.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#223) tasakos válasza Gabor970 (#217) üzenetére


tasakos
tag

Szia! Köszi, hogy megosztottad velem az első és második benyomásokat is a tévéről! Ahogy kiveszem az írásodból, akkor eddig elégedett vagy vele és azt kaptad amit vártál? Nyílván még kell jó pár nap, mire mélyrehatóbban megismeri az ember a készüléket, de bíztató amit írsz. Ezekszerint, szerencsére az OLED panel hiba is elkerült, én emiatt aggódom csak kicsit, ha berendelem. De nemsokára megrendelem szerintem én is az OLED806 -ot 65"-ös méretben. :)

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#224) Gabor970


Gabor970
addikt

Kérdésem lenne: Bluetooth billentyűzet és egér használható a tévéhez?
Köszönöm!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#225) b3Ro válasza b. (#218) üzenetére


b3Ro
senior tag

Ez engem is érdekelne. Nálam is nagyon világos a nappali

(#226) Gabor970 válasza tasakos (#223) üzenetére


Gabor970
addikt

A boltban végignéztem jópár youtube tesztábrát, tesztvideót. Gyönyörű egységes a panel, semmi foltosodást nem látok, nincs pixelhiba sem.
Idehaza is megnéztem tegnap 10 óra használat után, ugyanez.
Műszakilag hibátlan, nekem kell felnőnöm a feladathoz beállításügyileg.
Amit még nem írtam, a tv hangja számomra meglepően jó. Mármint TV-hez képest. Nálam rá van kötve hangrendszerre (egy használtan kb a legkisebb hétjegyű szám értékű, sztereo, nem házimozi) de szimpla tv nézéshez nem feltétlen kell. Filmnél, pláne zenénél külsővel használom, de egyébként sokkal sokkal jobb mint a korábbi samsungom hangja.
Mai meglepetés: csütörtök este tidalról zenét hallgattam, képernyő kikapcs, ambilight zenére bekapcs. Ma reggel ismét tidal. Kapcsolom le a képernyőt, mikor lekapcsolt, abban a pillanatban az ambilight (ami addig ki volt kapcsolva) zenekövetésre magától bekapcsolt :)

Jahh, ambilight számomra filmezéshez inkább nem. A fényaura változása hamisan a képfényerő változásának látszatát kelti. Nekem jobb egy film nélküle, mint vele.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#227) Gabor970


Gabor970
addikt

egy elég fura igényem lenne :)
Digitális optikai kimeneten a hangerő szabályozásának lehetőségét nem lelem. (megeshet, ilyen nincs) Próbáltam lekapcsolni a TV hangszórót menüben, hátha akkor a hangerőszabályozó a digit kimenet hangerejét állítja, de sajna nem. Esetleg más módszer?
(Elég egyedi sztereo holmim van, amin semmi sem távirányítható)
Az előző tévémet xiaomi okosítóval használtam, azon lehetett hangerőt szabályozni digit kimeneten.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#228) Degeczi válasza Gabor970 (#227) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem próbáltam, de van vmi "digitális kimenet kiegyenlítése" opció, ami a leírás szerint a hangerőszabályozáshoz kapcsolódik.

Amúgy az optikai kimenet lényege, h arra módosítás nélkül kerüljön az eredeti hangsáv.
Ha "csökkented a hangerőt" a digitális jelen, az azt jelenti, h átalakítással, osztással rontod a minőségét (pl. negyedére csökkentett hangerő esetén már nem16, hanem csak 14 bit a fölbontása) ezért ezt célszerű mellőzni, ezért nincs is alapban bekapcsolva ilyesmi.

(#229) Gabor970 válasza Degeczi (#228) üzenetére


Gabor970
addikt

köszönöm! Akkor jobb, ha nem állítható!
Majd emelem a seggem, mint zenehallgatáskor. Mondjuk ott nem zavar. Végülis, ma filmezéskpr sem zavart....

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#230) aldebaran


aldebaran
őstag

Amikor a tv-n usbn keresztül nézek filmet, a hang nem vált át az erősítőre, pedig az eARC-ba van dugva mindkettő. Kell valamit külön állítani? A tv earc beállításom szűrke, de auto-n van, a tv hangszóró ki van kapcsolva.

NASról lehet valahogy filmet nézni rajta?

Egyébként a témaindító cikkben lévő beállítások nálam túl zöld, ezért a wp zöldet visszavettem 95re és a kéket 83ra.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#231) Gabor970 válasza aldebaran (#230) üzenetére


Gabor970
addikt

a nasról nézéssel kapcsolatosan: Igen lehet. Én nagyon amatőr és béna vagyok már az ilyen megoldásokkal kapcsolatosan, de kb másfél óra alatt sikerült összehoznom. Ami gondom, hogy a nagyon nagy /65GB körül/ fileok esetén már nem elég a tv saját wifijének a sebessége. Ha minden igaz, valami USB-s wifi kell rá, és akkor ez is jó lesz. Még ezt nem oldottam meg. A prime-on nemrég indult gyűrűk ura előzménysorozat 9 gigás epizódjai viszont simán játszhatók hálózatból wifin keresztül.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#232) aldebaran válasza Gabor970 (#231) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi. Konkrétan mit állítsak be? A wifi megvan.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#233) Degeczi válasza Gabor970 (#231) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs baj a beépített wifivel, szépen csatlakozik 5 GHz-es 802.11ac hálózatra, ami elég a nagyobb anyagokhoz is. Talán távol van a wifis routered (vagy esetleg még nem ac-s)

USB-s adatper akkor kell, ha wifi helyett vezetékes csatlakozást preferálsz, mert ott a TV-ben lévő hálózati adapter valóban csak 100 Mbites, lassabb a wifis csatlakozásnál.

(#234) Gabor970 válasza Degeczi (#233) üzenetére


Gabor970
addikt

Köszönöm, akkor más a bibi... Meg is lepett, mer a TV 750Mbit/s körüli sebességet jelzett, 700 felett mindig.
Hálózatból még csak a beépített lejátszót tudtam munkára bírni, a kodinak még nem tudtam megmutatni a hálózatot.
#232aldebaran: azt nem tudom :F windowsban kutyultam, míg jó nem lett. Közben rájöttem, annyira amatőr vagyok, hogy a NAS volt kérdés. Én csak azt a kis mini PC-met raktam hálózatba a tévével, amin torrentezni szoktam. Arról nézhetőek a filmek.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#235) aldebaran válasza aldebaran (#230) üzenetére


aldebaran
őstag

A megoldások:
NAS-ra telepíteni kell egy media server-t. Vagy telepíteni egy olyan file-kezelőt, ami a belső hálózaton látja a NAS fájljait és így lejátszani a filmeket, képeket....

Ahhoz, hogy ne a tv-ből jöjjön a hang, hanem az erősítőhöz menjen, be kell kapcsolni az easyLink-et. Az easyLink-nél ki lehet kapcsolni egy csomó mindent, ha esetleg nem lenne szükség más eszköz irányítására.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#236) aldebaran válasza Degeczi (#123) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezt hogy lehet telepíteni? Vagy bármilyen apk- t? Nekem nem látja a pendriveon, csak a mellette levő filmet.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#237) tutis válasza aldebaran (#236) üzenetére


tutis
őstag

töltsd le mondjuk pc-re vagy telefonra. a zipet nevezd át apk-ra (azaz a névből vedd ki a .zipet)
playen pl a "send file to tv" programmal át tudod küldeni tv-re. Ott meg egy filekezelővel el tudod indítani a telepítést (azt is playről tudsz letölteni)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#238) Degeczi válasza aldebaran (#236) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Asszem (most nem vagyok TV közelében) az X-plore nevű filemanagert raktam a tv-re Playről, azzal böngészhető a pendrive tartalma, és indítható a telepítés is.

(#239) aldebaran válasza tutis (#237) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi, sikerült! :R
Degeczi: az megvan. :DDD De az se látta az apk t

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#240) aldebaran


aldebaran
őstag

A tévén hogy vannak a profilok? Mikor vált egyikről a másikra? Sima / HDR / DV átkapcsolásnál? Ha átkapcsol, akkor miket változtat a beállításokban?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#241) Degeczi válasza aldebaran (#240) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jó kérdés, az SD, HDR, DV váltásoknál és a különböző műsorforrásoknál biztosan be kell állítani mindent külön (a túlsimított "szappanoperás" mozgásból rögtön észreveszem, baromi zavaró filmeknél, a fényérzékelő pedig a sötét részleteket öli meg), de volt már olyan, h ismét kellett olyan módot beállítani amit már korábban, mert vmitől visszaállt.

(#242) alaves válasza aldebaran (#240) üzenetére


alaves
addikt

A TV a ráküldött anyagnak megfelelően automatikusan vált SDR/HDR10/HDR10+/DV képüzemmódba. ISF vagy filmmaker módot célszerű használni (alapból nem azt használja). Mind a négy féle anyagnál, mikor kiírja hogy HDR10 v.HDR10+ v. DV 'pause'-val megállítod vagy hagyod menni és akkor tudod állítani az adott profi összes beállítását (zajszűrők: ki; élesség:0, színhőmérséklet: meleg, Philips-nél videokontraszt mindenhol: 100, filmstílus: film, stb.)
Minden forrásnál (belső lejátszó, YT, TV, HDMI) célszerű külön-külön ellenőrizni a képbeállításokat, még akkor is ha megadtad neki, hogy azonosat használjon.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#243) aldebaran válasza alaves (#242) üzenetére


aldebaran
őstag

#241 Degeczi Köszi srácok! :R

Mindig csak én kérdezek... :DDD
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy ha csak az Ambilight van bekapcsolva, akkor az mennyit fogyaszt?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#244) Gabor970 válasza aldebaran (#243) üzenetére


Gabor970
addikt

tudni nem tudom, de ha nem megy semmi, zene sem, kép kikapcs, én olyan 15W körül saccolnám a tv energiafelvételét.
Talán holnap előkeresem a fogyasztásmérőmet, én is kíváncsi vagyok többmindenre.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#245) aldebaran válasza Gabor970 (#244) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi! Várom az eredményeket. :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#246) Degeczi válasza Gabor970 (#244) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vmivel 15W fölött van wake-on-lan készenlétben is, LED-ek nélkül. Ambilight-tal nyilván még azzal magasabb (de én csak képpel használom, így nem néztem meg)
Ezért kapcsoltam le a wake-on-lant, anélkül csak a szokásos, fél W körüli teljesítményfelvétele van készenlétben.

(#247) Gabor970 válasza aldebaran (#245) üzenetére


Gabor970
addikt

de jó, hogy mérni kezdtem. Nos a TV kikapcsolt állapotban is 37-45W közt vesz fel. Minnyá megnézem mit kell kikapcsolni, hogy ez ne legyen. Ha felkapcsolom az ambilightot kikapcsolt készüléknél, akkor három alapszín esetén olyan 13W amit pluszban felvesz, de ha fehérre teszem, akkor 30W körüli az ambi miatti plusz felvétel.

szerk: egyelőre nem találom, hol kell kikapcsolni, hogy ne maradjon hálózaton kikapcsolás után :(

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#248) Degeczi válasza Gabor970 (#247) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondom, ha lekapcsolod a wake-on-lant a hálózati beállítások alatt, fél W körülire esik a készenléti fogyasztás.

(#249) Gabor970 válasza Degeczi (#248) üzenetére


Gabor970
addikt

ok, először visszaállítom angolra :) Magyar esetén nem találtam.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#250) Degeczi válasza Gabor970 (#249) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Beállítások / Vezeték nélküli hálózat / Bekapcsolás wifi (wowlan) segítségével"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.