Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) titanium_100


titanium_100
tag

Szóval ha mondjuk idővel valamilyen filmet, hangfájlt nem játszana le, akkior csak letöltök egy lejátszó progit az appból és csá?

Azt hittem, ez a támogatás a video és/vagy audio fájloknál valami hardveres dolog. De akkor pl LG-nel is mivel nem játszik le DTS-t, miért nem tudják a tulajok így megoldani? :F

[ Szerkesztve ]

(#52) alaves válasza titanium_100 (#51) üzenetére


alaves
addikt

Azért, mert a webOS-ban nem telepíthető másik média lejátszó, csak a webOS lejátszója használható, abban pedig nincs DTS codec. A Philips és Sony OLED-ek op.rendszer média lejátszóiban, valamint pl. a telepíthető android VLC-ben, JustPlayer-ben is van DTS codec.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#53) nicu71


nicu71
addikt

nekem tetszik ez a TV. ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#54) titanium_100


titanium_100
tag

Értem. Ez a tv miben más tudásban mint a 806? [link]

(#55) salapp válasza titanium_100 (#54) üzenetére


salapp
addikt

Itt a 2021-es Philips OLED széria leírása.

Itt a lényeg:
"A 139 és 164 centis (55 és 65 hüvelykes) OLED706 modellek pedig csak abban különböznek az OLED806 készülékektől, hogy Ambilight hangulatvilágításuk csak 3-oldalas (nem 4-oldalas) és távirányítójuk egyszerűbb egyoldalas és nincs benne mikrofon.
Az OLED806 állványa a képernyő két oldalát megtámasztó fém rúd, kétféle eltérő tónussal – amiből kiválasztható, hogy melyik kerül előre -, míg az OLED856 TV-k közepét egy elegáns sötét króm T rudas állvány támasztja meg. Egyebekben a két széria teljesen azonos."

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56) zsozsa74 válasza titanium_100 (#54) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Csak az állvány része más.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#57) tobias88888 válasza titanium_100 (#48) üzenetére


tobias88888
őstag

Felesleges, simán vitte pendriveról a 4k60fps DTS tartalmat az alap lejátszó is, de van Kodi is ami meg mindent visz.

Beégés ellen talán ez a TV legjobb ahogy olvastam, jópár technikával védekezik. Elején azt hittem hogy rosszul gyártották, mert jobb oldalt a káva vastagabb volt. Valójában csak a képet csúsztatja összevissza észrevétlenül 5-10 pixellel, ha statikus tartalmat érzékel.

Valaki állítja hogy a 706 fényerőben gyengébb valamivel mint a 806, de többen ezt kamunak tartják. Nem láttam a kettőt egymás mellett, de pár külföldi oldal azt írta, hogy ugyan az a panel van benne. A minőségibb távirányítóba épített plusz mikrofon sokat segít youtubenál például, de hogy plusz 30 ezret megér -e, az más kérdés. Ha falra megy valszeg jobb a 4 oldalas ambi, ha csak tv állványra elég a 3as.

Ha kell egy vizsonylag olcsó OLED, a 706/806 tökéletes választás jelenleg. LG C1 tudás DTS-el Ambilight-al.

[ Szerkesztve ]

(#58) nexplo


nexplo
őstag

Nekem 7-es szériából van egy de imádom. Brutál jó tv. Ha olcsón kifogod akkor pedig alkalmi vétel kb :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#59) Royale84


Royale84
újonc

Sziasztok 1 hete van ilyen tvm,ezek a beállitások minden tartalomra érvényesek vagy csak sdr/hd? Dolby vision hdr10 re gondolok!

(#60) tobias88888 válasza Royale84 (#59) üzenetére


tobias88888
őstag

Ezt én is kérdeztem Oled topicban, nem ajánlják ezeket a beállításokat: [link]

(#61) nicu71


nicu71
addikt

A 806-on hányas android fut? Szokták a tv-ken az android verziot frissiteni?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#62) zsozsa74 válasza nicu71 (#61) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Szokták. Most hirtelen azt hiszem, hogy a 10-es, de van valami ígéret 11-re vagy a Google tv-re váltásra.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#63) b. válasza nicu71 (#61) üzenetére


b.
félisten

10 es megy rajtuk most. Nem hivatalosan feltelepíthető 706 ra és 806 ra a 11 is. Szerintem lesz hivatalosan is nyáron vagy ősszel, de Shielden is sok gondot okozott a 11 re való átállás.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64) tobias88888 válasza zsozsa74 (#62) üzenetére


tobias88888
őstag

Google TV-re nem szamitanék, esetleg 11es android

(#65) nexplo válasza tobias88888 (#64) üzenetére


nexplo
őstag

A google miért nem opció? Mit nem tud hozzá vagy mi a gond? :F

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#66) syIex


syIex
veterán

Köszi a tesztet.
Végül arra jutottam, hogy ez lesz a megfelelő váltás a CX után és nem a C1.
Remélem hamarosan megérkezik aztán kiderül jó döntés volt-e! :C

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#67) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ilyen TV-nél mennyire különül el az Android TV-s rendszer a TV többi részétől? Pl. hang-, képbeállítások, TV tuner, stb.
Sajnos élőben még nem láttam ilyen TV / rendszert, ezért kérdezem. Illetve azért mert perpillanat Android TV-s rendszerű box-ot használok TV "okosításra", de nem a gyári launcher-el, hanem egy 3rd party-val. Itt is megoldható ez? Van developer options? ADB?

(#68) b. válasza nexplo (#65) üzenetére


b.
félisten

+Adamsky
Tudja majd jonni is fog egyszer allitolag.De szerintem ez a felulet ami most van Philipsen jobb es hasznalhatóbb.Smooth es jol is néz ki.Hetente egyszer kell egy ujrainditas neki,de ez Android nyavaja.Kiüríti a cachet aztan utana nincs fagyas.
Szinte az Nvidia Shield felulete van a Tv-n,ugy is kezeli Kodi-t is de az androidba nem lehet olyan szinten belenyulni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69) nexplo válasza b. (#68) üzenetére


nexplo
őstag

Köszi. Én is elégedett vagyok vele. Az újraindítgatás az elején furcsa volt, azt hittem hogy hiba :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#70) tobias88888 válasza nexplo (#65) üzenetére


tobias88888
őstag

Ugyan az van mint a telefonoknál, megveszed Android 10el és a 11et esetleg a 12őt megkapja, de továbbiakat nem. A 11es androidra bőven van esély, az új 807es verzió is ezzel jön ki. Egy már nem gyártott készüléket nem fognak tök más OS-re cserélni. Persze most még gyártják, de a Philips valamikor 2023ban kezdi el bevezetni a Google TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#71) nexplo válasza tobias88888 (#70) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos. Azt hittem esetleg más van a háttérben amit nem tudok :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#72) zsozsa74


zsozsa74
senior tag

Na, az Euronicsben 500k alá ment a 65 colos ára! 😎

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#73) nexplo válasza zsozsa74 (#72) üzenetére


nexplo
őstag

Alakul ez, mint a púpos gyerek :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#74) Degeczi válasza tobias88888 (#57) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gyors próbák alatt úgy tűnt, h a gyári alap lejátszó föliratból csak az mkv konténerben már benne lévőt kezeli, mellette külön file-ból nem keres - de a Kodi persze erre tökéletes megoldás, az letölteni is tud föliratot.

(#75) nexplo


nexplo
őstag

A korábbi OLED modellnél volt valami formátum bibi ahol elsötétült a kijelző. Ezt itt javította a Philips? Erről tud valaki?

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#76) zsozsa74 válasza nexplo (#75) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Erről nem hallottam. Nekem egy 4 éves modell volt, de nem találkoztam hasonlóval. Szerintem a 806-ot próbáltam már kb. mindennel, de nem volt ilyen gondja.

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#77) zsozsa74 válasza Degeczi (#74) üzenetére


zsozsa74
senior tag

De, külön file-ok közül is lehet választani, csak ugyanaz legyen a fáljnév.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#78) Degeczi válasza zsozsa74 (#77) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi, eljátszok még majd vele. A gyors próbán nem láttam file kiválasztást, csak ki-be kapcsolást (de hatása nem volt, nem jelent meg) pedig persze ugyanaz volt a filenév, mindig úgy mentem.
De amúgy a Kodi úgyis sokkal kényelmesebb, nem probléma azt indítani.

(#79) zsozsa74 válasza Degeczi (#78) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Van a felirat ki-bekapcsoló gomb és amellett van jobbra ahol kiválaszthatod a felirat fájlt. De csak azonos elnevezés estén jeleníti meg őket.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#80) Royale84


Royale84
újonc

Sziasztok! Valaki tudna linkelni,normális képbeállitást tesztet?sd/hd hdr dolby vision tartalomhoz,nagyából belöttem de hátha van jobb is,amúgy remek tv!

(#81) kola.11 válasza Royale84 (#80) üzenetére


kola.11
tag

Itt egészen komolyan foglalkoznak ezzel a témával.

(#82) Degeczi válasza zsozsa74 (#79) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Esetleg USB-ről próbáltad? Mert NAS-ról még az on-screen kézikönyve is azt állítja, h nem támogat föliratot (ami így nem teljesen igaz, mert ha az mkv kontérben már benne van, akkor megjeleníti)

Az 55"-65" modellek közt gondolom nincs eltérés ebben, mert a használati utasítás azonos.

(#83) nicu71


nicu71
addikt

akinek van 48-as ,lemérné nekem hogy a tartóropik között mekkora a távolság? elég kis méretű tv-szekrényem van ,attol tartok nem fog ráférni ha esetleg beruháznék egyre :( de hátha...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#84) Disque válasza nicu71 (#83) üzenetére


Disque
aktív tag

78 cm

(#85) zsozsa74 válasza Degeczi (#82) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ja, én csak usb-ről.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#86) Degeczi válasza zsozsa74 (#85) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aha, úgy érthető. Közben a normál leírásban meg is találtam mire gondoltál: az itt 6-ossal jelölt gomb meg sem jelenik NAS-ról lejátszásnál (az 5 alatt meg csak ki-be kapcsolni lehet) ezért nem értettem.

De tényleg mindegy, sokkal kényelmesebb/gyorsabb Kodi alatt előkeresni is meg kezelni is.

(#87) zsozsa74 válasza Degeczi (#86) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ja, akkor két malomban őröltünk! :D Nekem eszembe sem jutott a NAS, sosem használtam/nem volt.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#88) zsozsa74 válasza kola.11 (#81) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Én most beállítottam eszerint mindent. Szerintem nagyon látványos a változás. És esküszöm tényleg jobb, valósághűbbek a színek, bár nem vagyok nagyon "vájtszemű"...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#89) b. válasza zsozsa74 (#88) üzenetére


b.
félisten

Jó beállítások, de Azért vigyázz vele, mert az OLED Contrast 100 és 90 érték elég magas SDR képmódhoz. Nem tesz jót sem a szemednek hosszú távon sem a TV-nek. ÉN amúgy hasonlóan használom csak meleg színen Night-módban beállítva, de 65 körüli oled kontraszttal SDR tartalmaknál, HDR / DV nél nél 100.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#90) Royale84 válasza kola.11 (#81) üzenetére


Royale84
újonc

Köszi!

(#91) Antibá


Antibá
tag

Nem vártam tovább!
Philips 65OLED806 megrendelve az [Euronics] -tól. :))
Szerdáig 499.999Forint az ára! :C

(#92) tobias88888 válasza Antibá (#91) üzenetére


tobias88888
őstag

Nem fogsz csalódni, 55ös van és nem bántam meg. Philips topic vár szeretettel ;)

(#93) zsozsa74 válasza Antibá (#91) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Gratula! Jó cucc! :D

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#94) nicu71 válasza Disque (#84) üzenetére


nicu71
addikt

hát ez szörnyű...nem hiszem el hogy még mindig ezt a hülye talpat erőltetik a gyártók.Igy sajnos felejtős ez a TV, pedig annyira szeretném/nem tudom megoldani hogy beférjen :(

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#95) b. válasza nicu71 (#94) üzenetére


b.
félisten

Ilyennel vagy hasonlóval meg lehet oldani. [link]
van alacsonyabb profil is ha gond a magassága., pl Stell SHO 1044

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#96) AxBattler válasza b. (#95) üzenetére


AxBattler
félisten

Jónak tűnik, köszi a tippet itt is! :R

Vajon mennyire lehet stabil egy 50-58"-os készülék esetében?
Próbálta már valaki élőben?

Ez talán még jobb a magasságállítás miatt: STELL SHO 1043

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#97) b. válasza AxBattler (#96) üzenetére


b.
félisten

Stell szinte tuti hogy csalódásmentes, ismerve a gyártót. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#98) AxBattler válasza b. (#97) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem teljesen újak, de idén kell majd vennem valami fali konzolt, szóval jól jön a tipp.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#99) b. válasza AxBattler (#98) üzenetére


b.
félisten

Én mikor megjött 65" OLED vettem kettőt is egyet a régebbi 50" Samsungnak, az kikerült a konyhába, egyet meg az új OLED nek. olyat akartam amit ki lehet oldalra fordítani teljesen.
Itt írtam róla az OLEd topikban. [link]
Mindegyik jó de azért Sell az Stell, rohadt jó cucc masszív megbízható.
Hama is nagyon jó, pozitív csalódás volt, ráadásul Tiplikben Fischert adtak adtak hozzá és vagány vízmértéket is de azért a 65" OLED- et nyugodt szívvel ha mozgatni akarom nem tettem volna rá. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#100) AxBattler válasza b. (#99) üzenetére


AxBattler
félisten

SHO 3610 elég menő.
Min. távolság a faltól 6,4 cm

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.