Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) samu74


samu74
addikt

Egész jók.
Azt lehet tudni ki gyártja a pixeleket?
Mondjuk ezt a béna üzletpolitikát nem értem hogy pár európai országban kapható, aztán jól van az úgy...

[ Szerkesztve ]

-----------

(#52) Ádám16 válasza batai15 (#50) üzenetére


Ádám16
addikt

Ez nem a témázásról szól. Pár gesztus elférne, de iOS-ről érkezők szerintem nem fognak hiányt érezni. :D
Viszont egy dolog miatt nem veszek többé One UI, EMUI, ... készüléket: 1-2 év után brutálisan avultatják a szoftvert, főként sebesség terén, de funkciókat is szeretettel megvágnak. Ha a Google 3 évig biztosítja a jelenlegi sebességet, és megkapja a legtöbb újítást, akkor én szerintem kipróbálom a P3a-t. :)

(#53) batai15 válasza Ádám16 (#52) üzenetére


batai15
félisten

Mint írtam én is ki fogom , volt anno nexusom nagyon imádtam,de a pixel ára erősen kell csökkenjen,főleg hogy ithol feketén tudod meg venni ,majd ha 120 körül lesz lehet rá megyek .

(#54) Shyciii válasza Lacee1986 (#6) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem tudom melyik alternatív univerzumban élsz, de 400EUR-ért nincsen vetélytársa, az enyhén szólva ritka nagy ökörség.

(#55) Shyciii válasza Ádám16 (#41) üzenetére


Shyciii
veterán

"Jelenleg 2GB RAM-mal rendelkező iPhone-t használok. Tökéletesen fut minden rajta, nem is annyira zárogat be."

Ez érdekes. Mi itt a cégnél pont az ellenkezőjét tapasztaljuk. Az iphone-ok nagy zömét már ki is vezettük, mert a nyüstölést se bírják. Mindegyik átlagban 2x volt már szervízben, de hogy a memóriában alig tud tartani programokat, az viszont katasztrófa. Még a vezetőink is jobban használhatónak tartják a Huawei Mate 20-asaikat (arról nem ie beszélve, hogy gusztusosabban is néznek ki).

És vicces, hogy az Androidra írod, hogy avultatják a sebességet, és belassul a verziók után, mikor ez aztán köztudott az iphone esetén, és még csak nem is titkolják a kikerült doksit is, ahol beismerik :D

[ Szerkesztve ]

(#56) strogov válasza <Lacy85> (#7) üzenetére


strogov
senior tag

"A többi gyártónál mit kapsz ennyiért?"

Samsung s9 160k alatt van. Ha kivársz egy samsung akciót ami kb. 3 havonta van, akkor még olcsóbb. Huawei P30 170k szolgáltatónál. Mindkettőnek elég jó kamerái vannak.

[ Szerkesztve ]

(#57) Azie


Azie
őstag

jó az irány, már csak a méreten kéne faragni és visszahozni a kávára a fizikai gombokat és beletenni egy qi-t.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#58) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Mennyivel jobban néznek ki, mint a 3XL. Nekem tetszenek. Inkább ezek a kávák, mint azok az ocsmány noccsos, meg lyukas előlapok. Ha telóvásárlás előtt állnék és már lehetne kapni, elgondolkodnék.

[ Szerkesztve ]

(#59) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Azért az ár nem lett annyira baráti, de mindenesetre nekem tetszenek és a specifikációk is rendben vannak.

Kicsit mérsékeltebb áron (Pixel 3a: 90 ropi, 3aXL: 110 ezredes) remek ajánlatok lennének.

[ Szerkesztve ]

(#60) Bossyy


Bossyy
tag

64 GB ÉS nem bővíthető (és ebből szabad mondjuk 50). 2019 ben? Köszi.....
A külcsín kb. 3 éves, amellett egy általános iskolás gyerek felskiccel egy ilyen formatervet bármikor. Egy sereg funkció hiányzik és még drága is. Ennyiért simán meg van az LG G7, Samsung S8 (itt-ott az S9 is), Xiaomi Mi Mix 2S....bármelyik megeszi ezt reggelire.
Mondjuk a Google-nek szerintem pont mindegy, hogy mennyit adnak el belőle (a lé nem ezen termékekből jön) és ez látszik is.

[ Szerkesztve ]

(#61) <Lacy85> válasza strogov (#56) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ilyen alapon akkor a komplett középkategóriának nincs semmi értelme (Samu A széria, Huawei P / Mate Lite, stb.), mert ezeknek az árán lehet venni 1-2 éves flagship-et, ami mindenben jobb...

(#62) Lacee1986 válasza Shyciii (#54) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Pont. Ez pedig így van. Itt a stock androidról és a top kameráról beszélek, ezt mondjuk lehagytam.

(#63) Narancskoma


Narancskoma
tag

Hogyan tudják ilyen olcsón adni?

(#64) Drakmusz válasza Shyciii (#54) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nem a te készüléked, ennyi.
Volt 5X-em imádtam, a hibái ellenére is.Ezek a mobilok kicsit arra hajaznak.Megemlítetted a Mate 20 külsejét, van akinél ez szempont.
Nálam a legutolsó kritérium.Ezzel csak azt akartam mondani hogy az egyéni ízlésen felesleges vitázni.
[Ebben] a versenyszámban pedig a Pixel család az egyik legjobb a piacon, ezt el kell ismerni.
Sokan fogják ezeket választani a kamera miatt.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#65) shapphire válasza batai15 (#50) üzenetére


shapphire
tag

Itt 3 főverzióról beszélünk, nem kettőről.
Ha körtékről/narancsokról beszélnénk nem nagy különbség, de itt szoftver főverzióról, ami cca+1év támogatás.
Biztonsági frissítés is valószínűleg gyorsabban jön, mint mondjuk egy LG-re.
Gesztusvezérlés, ikonkészlet...oké.
Átlag usernél szerintem ez is hátrébb van sorolva, mint mondjuk a gyors és stabil működés, jó kamera, szoftveres támogatás, stb.

Itt már látom mi lesz a gond, a fent már leírtak.
Magyarországi ár, megbízható és ismert kereskedő, jótállás, elvárható szervíztámogatás.
Nah meg, hogy ne úgy kezdjen, mint a pixel 2(?), a sok hibával.

A káva dolgot meg "le kell nyelni".

(#66) strogov válasza <Lacy85> (#61) üzenetére


strogov
senior tag

Ha egy eszköz mindenben jobb, akkor minek veszel egy rosszabbat? Bizonyos készülékeknek valóban semmi értelme azon kívül, hogy néhány fan megvegye, és a managerek "hisznek" benne.
Egyébként a pixel-eknek van értelme. Ha stock android-ot akarsz normális kamerával nincs más. Nem tudom mekkora a zsebfotós és stock android fan club metszete, de a tavalyi eladások alapján nem túl nagy. Én biztos, hogy inkább P30-at, vagy S9-et vennék.

(#67) batai15 válasza shapphire (#65) üzenetére


batai15
félisten

Az meg van hogy a stock Android update mikor kijön akkor korántsem hiba mentes ?

(#68) shapphire válasza batai15 (#67) üzenetére


shapphire
tag

Samsungon el lehet halasztani a frissítést. Pixel-nél el lehet?
Ha igen akkor fórum pásztázása update előtt. Amúgy is erősen ajánlott más gyártónál is. Pl. nemrég A5 2017-nél volt egy-két visszajelzés hibákra, amit talán javított a 04.01- es update.
Ha nem, akkor kompromisszum.

(#69) Tarisznyarák


Tarisznyarák
tag

Szerintem a Xiaomi Mi A2 lite a legközelebbi konkurrencia a 3a-nak. Ugyan ez a méret, tiszta android, fele ár. Tőlem lenyúlta a gyerek annyira tetszett neki, úgyhogy most veszek egy 3a-at ahogy lesz a Saturnban.

(#70) mjani1172 válasza <Lacy85> (#47) üzenetére


mjani1172
addikt

Idézet a Nexus 5x tesztből.

"A RAM mérete 2 GB, és nem arról van szó, hogy ez nem elég, mert az, viszont ha már referenciakészülékről és ilyen sok pénzről beszélünk, nem ártott volna legalább másfélszer ennyit beszerelni, hogy a rendszernek legyen tartaléka."

Folyamatosan egyre többet eszik a rendszer, nem véletlen, hogy most már 6gb az átlag. Ha nem így lenne, akkor a Google is kitartana a 2gb mellet, valamiért mégsem teszi és most is az a taktikája mint a N5X- nél hogy éppen a mostani minimumot adja.

Az én telefonomban is ennyi van (4gb) de közel 3 éves.
2- 3 éves távlatban már nem vennék ilyen szűköset.

(#71) AxBattler


AxBattler
félisten

Pixel 3a im Test: Google bringt ein bisschen Nexus zurück
Teljesen korrekt cucc, én csak a második SIM foglalatot, ill. a memóriabővítés lehetőségét hiányolom.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#72) fatal`


fatal`
titán

Ez jó lett. De januárban vettem egy pixel 2-t 150-ért, nem bántam meg. Aki normális garival akar Pixelt, a Turbadot javaslom.

(#73) shapphire válasza mjani1172 (#70) üzenetére


shapphire
tag

A3 2017-et használok. 2 Gb ram van bent. SE 9.0-ás felület. Két főverzió frissítés után még bőven használható.

Van ráció abban amit írsz, de akkor a fenti esettel szemben hogy is van ez? :F

Szerk.: Mit lehet tudni erről a Turbadorol?
Régi kereskedő, stb?

[ Szerkesztve ]

(#74) fatal` válasza shapphire (#73) üzenetére


fatal`
titán

Nemzetközi bolt, e-mailek és árukereső/árgép értékelések alapján ritka az ilyen korrekt hozzáállás. Garanciális problémánál mindent intéznek a Googlevel. Nekem semmi problémám nem volt. Januárban a havazás miatt késett 1 napot a szállítás, szóltak e-mailben.

(#75) Hopkins95 válasza fatal` (#74) üzenetére


Hopkins95
addikt

+1 (#27) Hopkins95

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#76) bajusz15


bajusz15
senior tag

Hát nem tudom, undorító a notch meg a kameralyuk is, de ezekkel a kávákkal mintha egy több éves telefont néznék. 151mm és 5.6-os kijelző. W.O.W. Már tegnap néztem róla videókat persze külföldi oldalakon, nem tűnik valami acélosnak, főleg a 670-nel 2019-ben. Nincs vezeték nélküli töltés, 3000-es akksi, mintha ez a telefon 2018-ra készült volna. Komolyan egy OnePlus 6 jobban megéri mint ez.

(#77) Divinity válasza janeszgol (#45) üzenetére


Divinity
őstag

Szerintem az átlag embereket pont nem nézi ennyire a hardvert. Szép OLED kijelző, jó kamera, megnyomkodva gördülékeny. Pont ennyi kell az átlag usernek.
Mivel USA-ban az összes szolgáltató nyomatja így ott biztos sikere lesz, eu-ban kétlem mert az átlag ember nem a google store-t böngészi hanem bemegy a szolgáltatóhoz és amit ott ajánlanak neki azt veszi

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#78) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Egy kamera? Nem azért kell a több kamera, hogy jobb kép legyen, hanem mert én már kb. meghalnék egy nagy látószögű, vagy egy makro kamera nélkül.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#79) hmb válasza samu74 (#51) üzenetére


hmb
aktív tag

Amint irtad europaban aruljak,minek szorakozzanak egy pocsomnyi orszaggal aminek a nyelvet kevesebben beszelik mint parizs lakossaga es meg csorok is?uzleti vallakozas nem szeretetszolgalat

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#80) ollie válasza hmb (#79) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elég frappánsan megfogalmaztad.

***

(#81) ollie válasza bajusz15 (#76) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 670 valahol a Snapdragon 835 szintjén lehet, ami máig nagyon jó, a középkategória tetejének számít.

***

(#82) hemaka


hemaka
nagyúr

Elnézve a GA tesztet, elég trágya kamerája van, nem sikerül nagyon rágyúrni még erre az egyre sem.

(#83) TTomax


TTomax
nagyúr

QI töltés vajon van-e?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#84) Divinity válasza ollie (#81) üzenetére


Divinity
őstag

WOW. Tényleg :Y
Ez teljesen lekerülte a figyelmem. Elég menőnek tűnik a 670. Így azért mindjárt másabb a leányzó fekvése.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#85) ollie válasza TTomax (#83) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs.

***

(#86) samu74 válasza hmb (#79) üzenetére


samu74
addikt

Ezt értem. :)
Csak mondjuk ezeket is meglehetne venni a play áruházból mint az appokat ,mennyivel egyszerűbb lenne...Mert a Oneplus is megoldja valahogy meg még jopár gyártó, akik mondjuk nem akkora cég mint a gugli.

-----------

(#87) HarleyCustom válasza hmb (#79) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:K +1
sajnos igazad van

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#88) Kokzor válasza hmb (#79) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Ennyi erővel egyik cégnek se kellene semmit árulnia nálunk...... :U
Pont ezért gyengék a Pixel eladások. Kisebb piacokat kihagyják, a nagyobbakon meg csak nem megy az értékesítés.

Plusz, gondolom marketingre is alig költenek.

[ Szerkesztve ]

(#89) erahurka válasza hemaka (#82) üzenetére


erahurka
félisten

Hogy mi? :F Kb. ugyanolyan képeket lő mint a Pixel 3 és a Pixel 3 XL, amik a legjobbak közt vannak.

(#90) Mclovin válasza erahurka (#89) üzenetére


Mclovin
senior tag

Pros: Outstanding camera ;]

(#91) Drakmusz válasza hemaka (#82) üzenetére


Drakmusz
őstag

Akkor segíts nekünk egy kicsit.
Mi a viszonyítási alap, mi számít jó kamerának jelenleg a mobilos fronton?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#92) arn


arn
félisten

Jopofi, de ennyiert kapsz galaxy s8-s9et, h20prot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93) <Lacy85> válasza strogov (#66) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én nem veszek rosszabbat.
Mindössze a jelenlegi kínálathoz hasonlítottam, nem a több éveshez.
Ha most kellene venni, én is S9+-t vennék. Kb. 25 ezerrel drágább csak, mint egy A70.
A két telefon meg... :U
De ha mindenki így gondolkodna, akkor nem létezne középkategória.

(#94) Divinity válasza arn (#92) üzenetére


Divinity
őstag

Igen és ezek mind rosszabbak. :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#95) Kokzor válasza Divinity (#94) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Így van. Egy S9-ben undorítóan nagy felbontású kijelző van, vízálló is, vezeték nélkül töltheted és még erősebb a SoC is is. Sőt nincsenek ekkora impozáns kávái se és még bővíthető is. A jó minőségű sztereó hangszórót már nem is kell megemlíteni. Fúj. Hát tényleg rosszabb. :DDD

Szerk.
Ja és a változtatható apertúrájú kamera is borzasztó. :D

Na ennyivel rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#96) Lacee1986 válasza Kokzor (#95) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Kinek mi jön be. Nagyon szép telefon az S9, de kamerában és szoftverben sajnos már nincs a toppon. A támogatottság pedig egy másik dolog. Nem mindenki választ pusztán hardver alapján készüléket.

(#97) Kokzor válasza Lacee1986 (#96) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Szoftver alapján választani is kicsit lutri. Ugyan Google telefon, de volt már hír, hogy bugos volt a Pixel frissítése is. Plusz, teljesen fapados a rendszer. Az meg sose mozgatott, hogy meddig van szoftverfrissítés. S10+ om van, de nem érzem égetően fontosnak, hogy mindig rögtön kapjam a frissítéseket. Amíg rendben teszi a dolgát, addig nem érdekel, hogy milyen számot mutat a rendszer verziója.

Én biztos nem választanám ezt, egy S9 helyett. Ez csak egy idei középkategóriás telefon. Minden extrát nélkülözve.
Főleg úgy, hogy igazából itthon ki se próbálhatod, hogy milyen és a garancia is csak addig érvényesíthető, amíg létezik a bolt, ahol veszed.

(#98) Tarisznyarák


Tarisznyarák
tag

Saturnban már van 399-ért, itt nem adnak hozzá home minit.

(#99) Lacee1986 válasza Kokzor (#97) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Akkor te pont a másik típus vagy. Én pedig sose vennék S9-et ehelyett. Azok az "extrák" számomra abszolút nélkülözhetők.

Nexus 4 óta használok Google telefont és sose volt vele komoly problémám. Azt még hozzáfűzném, hogy ahol élek van hivatalos Google Store és szinte azonnal cserélik a készüléket ha baja van.

(#100) Kokzor válasza Lacee1986 (#99) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Akkor ott nincs semmi kockázat, sem várakozás, hogy mikor kapod vissza külföldről. Normális garanciával vásárolni azért mégis jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.