Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Šolaire


Šolaire
veterán

Ez gyors volt. Köszi. :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

GSMArenaról van a méret:

Pixel 3a: 151.3 x 70.1 x 8.2 mm
Galaxy S8: 148.9 x 68.1 x 8 mm

Tudom a kijelző mérete a is fontos és 0.2 collal kisebb is. De ez nem számottevő, ettől a telefonnak nem lesz kompaktabb érzete, miközben nagyobb. A hossz még egy dolog, de a szélesség.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) shapphire


shapphire
tag

Nos...ez nem is tűnik olyan rossz vételnek.
Egyedül az alsó és felső káva nem kellene oda. Inkább notch.
Kamera jó, elvileg gyors rendszer, 3 főverzió, biztonsági frissítések hada.
Mi a csapda :F
Remélem kapható majd itthon.

(#4) brainticket


brainticket
aktív tag

Euróban is 399, ajándék google home minivel most:
[link]
persze csak a németeknél

[ Szerkesztve ]

(#5) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Ennyiért, ekkora kávákkal és egy hátlapi kamerával nem túl acélos 2019-ben. Lehet, hogy nagyon jó minőségű képeket készít, de mostanában az extra kamerák is fontosak lettek mobilválasztásnál. De a legnagyobb probléma az, hogy ezt is csak szűkebb körben lehet kapni.

(#3) shapphire
A csapda a fix tárhely lesz. A RAM-mal valszeg nem lesz gond ennél a készüléknél.

[ Szerkesztve ]

(#6) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Ezt most baromira eltalálta a Google. Ilyen áron nem nagyon van jelenleg vetélytársa a piacon. Nálam valószínűleg ez váltja majd az OG Pixelem ha nem bírja ki a P4-ig.

(#7) <Lacy85> válasza Kokzor (#5) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A többi gyártónál mit kapsz ennyiért?
Jó esetben "elmegy" minőségű főkamerát, meg parasztvakító másod / harmad kamerát, amiknek a minőségét hagyjuk is.
Akkor inkább legyen egy, de az normális.

(#8) Victoryus94 válasza Lacee1986 (#6) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem tudom, ugyanazt nézzük-e, de szerintem tavaly ilyenkor is volt ehhez hasonló készülék dögivel hasonló áron.

(#9) Kokzor válasza <Lacy85> (#7) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Esetleg a tavalyi csúcs LG G7-et. De kamerában valszeg nem jobb.

(#10) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Kár hogy nem kapott ip védettséget, vezeték nélküli töltést+ az android authority szerint a képeket, videókat nem eredeti méretben, tárhely korlátozás nélkül menti a Google fotókba mint a többi pixel, hanem tömörítve mint minden más telefon.
A gorilla glass üveg helyett használt dragontrail hogy bírja a karcokat?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#11) ollie válasza ghiottone (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ugyanúgy bírja a Dragontrail a karcokat, mint a GG, csak törékenyebb.

***

(#12) shapphire válasza Kokzor (#5) üzenetére


shapphire
tag

Kibírható kompromisszum a fix tárhely. Átlag usernek bőven elég szerintem.
Nem kell kamera rengeteg, legyen egy elől, egy hátul ami jó képeket készít.
De azért a kávákért tényleg kár...
Látatlanban inkább ez, mint az A50.

(#13) Hopkins95


Hopkins95
addikt

400 Euro? OK Google, order me a Pixel 3a :D

Na végre! Erről már lehet beszélni. Szerintem nem is kérdéses, hogy ez váltja a Nexusomat majd. :C
Jacket pedig köszöntjük újra a fedélzeten!

(#12) shapphire
Igy van, valahogy csak elfértem a 32 gigán is(bár szűkösen), a 64 gigával ki tudok egyezni.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#14) Lacee1986 válasza Victoryus94 (#8) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Tavaly? Hol?

(#15) Kokzor válasza shapphire (#12) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Persze, van akinek elég a 64GB. De azért nem rossz az, hogy ha tudod bővíteni. Így maximum marad az OTG-vel játszadozás, ha gyorsan kell tárhely.
Ezeknek a telefonoknak inkább a korábbi kifutó csúcsmodellek a vetélytársai. Az A50 se rossz telefon, de tegnap az első pár tesztképet elnézve, a kamera nem a legjobb benne. Attól eltekintve jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#16) shapphire


shapphire
tag

Most írjam le, hogy 16 Gb-n szűkösen, de elférek? :DDD
A50 notchos kijelzője ezen a Pixelen (3a) és már rendelem is.

(#17) Kokzor válasza shapphire (#16) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Az már tényleg nagyon szűkös. :DDD Abból még a rendszer is elvesz pár gigát.

(#18) erahurka


erahurka
félisten

Shut up and take my money! Magyarországról be lehet Google telefonokat szerezni normális garanciával? :F

Bár örültem volna nagyobb kijelzőnek (legalább 0,5"+ jó lett volna), vagy sztereó előlapi hangszórónak, de lehet bevállalnám a kompromisszumot a kamera és a notch hiánya miatt.

(#19) Obyboy válasza erahurka (#18) üzenetére


Obyboy
addikt

Ez engem is érdekel.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#20) Hopkins95 válasza erahurka (#18) üzenetére


Hopkins95
addikt

A német termékoldal szerint elérhető lesz a Saturn és a Mediamarkt áruházakban is, illetve tudom pl. a Turbado is árusítja a Pixeleket(ahonnan nekem a Nexus 5x is van).

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) erahurka válasza Hopkins95 (#20) üzenetére


erahurka
félisten

De ez a német MediaMarkt áruházakra érvényes, nem? Gondolom csak Németországban árulhatják a készüléket.

Ez a Turbado nem ilyen tipikus GSM bolt?

(#22) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

e-sim miatt akkor ez is dual sim-es?Mert ugye van benne fizikai és e-sim is...Pixel 2 óta...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#23) HarleyCustom válasza erahurka (#18) üzenetére


HarleyCustom
veterán

pedig...Sztereó

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#24) erahurka válasza HarleyCustom (#23) üzenetére


erahurka
félisten

Igen közben olvastam hogy az XL-nél van ilyen beszélgetési hangszóróval működő sztereó cucc. Jobb mint a semmi, de egy igazi előlapi sztereó pár lenne az igazi.

(#25) HarleyCustom válasza erahurka (#24) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Simánál is írja...mindkettőre jellemző
Azt írja,sztereó hangszóró

[link]

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#26) Upo


Upo
addikt

Végre egy noccs nélküli normális készülék parasztvakító ezer kamera nélkül. A kicsibe lehetett volna kicsit nagyobb akku, akár a vastagság árán is, amúgy bejön.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#27) Hopkins95 válasza erahurka (#21) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igaz, most néztem osztrák Mediamarktot, s még itt sem kapható egyik Pixel sem :( Pedig azt hittem a Mediamarkt mindenhol ugyanaz a Mediamarkt...

Hát figyelj, GSM vagy nem, nem tudom, nekem volt náluk garanciáztatva a Nexus 5X bootloop végett és minden viszonylag gyorsan és nagyon korrektul intéződött. Szóval én bárkinek merem ajánlani.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#28) elfelejtette válasza Upo (#26) üzenetére


elfelejtette
veterán

Pont ezt akartam írni én is. A sok raktár sarkában talált sz@r fixfókuszos 2MP-es kamera nem kell bele.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#29) erahurka válasza Hopkins95 (#27) üzenetére


erahurka
félisten

Köszi! Majd rákérdezek azért a telefonos topikban is mi a helyzet velük.

Az XL nem lesz ám olyan olcsó itthon, jó 150-160 körül van az a 480 Euró forintban, és akkor hol vannak az adók meg az import költségek... :(

(#30) mrThomi


mrThomi
addikt

Nem igazán értem ezt 2 készüléket, mivel jobb vagy roszabb a tavalyiaknál, pixel 3XL-t már majdnem hasonló áron belehet szerezni mint a 3a XL-t. Sőt lár hónapnés jönnek az újjak

Nothing Phone (2a)

(#31) Hopkins95 válasza erahurka (#29) üzenetére


Hopkins95
addikt

Tudom hogy nem vigasztal, de azért elmondom, hogy Ausztriában sem olcsóbb amúgy...összevetettem most és nagyjából ugyanúgy jön ki a legolcsóbb verzió a pl. Pixel 3 XL-nél magyar és osztrák árukeresőt egymás mellett nézve.

Egyébként látom, hogy az Emag viszont árul a Pixel telefonokat, igaz 30 ezerrel drágábban kb. a kisebb telefonos boltoknál.

(#30) mrThomi
Miben jobb?
+ Jack dugó
+ nincs Notch
+ alacsonyabb ár

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#32) Noukoum válasza erahurka (#29) üzenetére


Noukoum
veterán

Én rengeteg jót olvastam a boltról. Ha ott lenne a legolcsóbb egy telefon ami kéne simán venném.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Oké, új. Kap három fapados droid frissítést (meg persze a peccseket, ami érdekesebb). De ugye a 400 euró az lesz vagy 150 rugó itthon. Akkor meg sokkal inkább pl egy LGV30+ ami megeszi reggelire, retek gyártó ide, két éves hardver oda.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34) Hopkins95 válasza RetepNyaraB (#33) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem mindenki akar magának akkora telefont, nekem pl. az LG V30 túl nagy lenne. És itt főleg a szélességére gondolok. Plusz a Pixelnek jobb a kamerája szerintem.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#35) janeszgol válasza RetepNyaraB (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Itt a tamogatast is fizeted. Ezert nem irtam en sem, hogy ez a HW draga ennyiert, mert ilyen koritessel nem az.
Persze normalis garival ertem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) ghiottone válasza HarleyCustom (#22) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Elvileg igen, de szoftveresen nincs engedélyezve. Ez engem is érdekelne, de eddig csak a Q 2. bétájában volt elérhető a fizikai sim és az e-sim egyszerre dual simként.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#37) batai15


batai15
félisten

Hát nem tudom . Mindig szerettem volna egy pixelre szert tenni ,de a kisebbik variáns nyamvadt 4gb/64-150k alsó hangon ? Akármennyire is tetszik meg jók a pixelek ,pure droid meg Google camera dolgaiban,de azért ez túlzás ennyiért .

(#38) totron válasza <Lacy85> (#7) üzenetére


totron
addikt

Alapjáraton én is ezt vallom, hogy inkább egy, de normális. A videótelefonálás lehetősége 2019-ben viszont nem egy sokadlagos szempont. Kifejezett hátrányát érezném az előlapinak.

(#39) mjani1172 válasza totron (#38) üzenetére


mjani1172
addikt

Mi a baj az előlapival? Mit érzel hátránynak?

Egyébként nem rossz, a 4 gb ram szükösen de elég. De a tárhely nem sok, persze használható, de macerás.
De látni kéne a fotókat, és azt se felejtsük el hogy a pixelekkel sok minőségi gond volt, a 3xl is több sebből vérzett. Ha macerás a garancia akkor gond lehet.

(#40) Divinity


Divinity
őstag

Szerintem nagyon eltalálták minden szempontból :)
Ezért a pénzért esetleg régebbi flahshipet lehet venni de azok meg valószínűleg már a frissítési ciklusuk végén vannak. Így aki most akár készüléket venni és a hosszú frissítési ciklus a lényeg neki mert nem annyira hc user annak több mint tökéletes szerintem. Erős kamera, (valószínűleg) tökéletes teljesítmény (a p2 és a p3 is 64/4-el indult), 3 év használat egy aktuális csúcs fele áráért

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#41) Ádám16


Ádám16
addikt

Nosztalgikus, 2016 környéki dizájn, terebélyes kávákkal.

Ezektől eltekintve a kicsi kéne, csak hogynézmánki így, amikor egy utolsó cég is tud "kávamentesíteni" a Google pedig nem.

batai15 : Jelenleg 2GB RAM-mal rendelkező iPhone-t használok. Tökéletesen fut minden rajta, nem is annyira zárogat be. Ha ezt tudja a Pixel is adni 4GB-tal, akkor minek több, fszméregetni?

[ Szerkesztve ]

(#42) sasa134


sasa134
addikt

Ha tudna vezetékmentes töltést, elgondolkoznék rajta mint S8 utód. Ki akar még madzagokkal szórakozni.. Kár emiatt.

Avanti Roma

(#43) <Lacy85> válasza mjani1172 (#39) üzenetére


<Lacy85>
addikt

4GB szűkösen elég?
Az S8+-ban is ennyi van. A mai napig vígan pörög a legújabb androiddal. Soha nem volt még gond a ram miatt.
Pedig szerintem a OneUI kicsit több memóriát eszik, mint a fapados droid.

(#44) totron válasza mjani1172 (#39) üzenetére


totron
addikt

Bocs: előlapi hiányának.

(#45) janeszgol válasza Divinity (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Az itteni pár hozzászólásokból is leszűrhető, hogy Magyarországon annak van értéke még mindig, amit meg lehet fogni. És ha ezen az IT portálon így van, akkor a laikusoknál is hatványozottabban van így.
Tehát csak a hardver mindenek felett.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) batai15 válasza <Lacy85> (#43) üzenetére


batai15
félisten

Csak az s8 mikori kiadás,meg ez mikori .

(#47) <Lacy85> válasza batai15 (#46) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ennek mi köze ahhoz, hogy mennyi ramot eszik a rendszer?

(#48) batai15 válasza <Lacy85> (#47) üzenetére


batai15
félisten

Jelen pillanatban semmi ,később fog számítani, és már 50 60 ezer forintos készülékben is van ennyi .ez meg 150k alsó hangon . Nem éppen jó az ár érték arány, még akkor is ha Google készülékről beszélünk.
Személy szerint nagyon vártam a pixel 3at ,de eléggé túl van arazva , mivel semmivel sem ad többet mint az olcsóbb készülékek , kivéve a kamerát ,ezzel szemben ad jó nagy kávákat , idejét múlt desingt , közepes hardvert ,kis akkut . Veszel egy Android one készüléket, fél áron és szinte semmivel sem leszel hátrébb a kamerát kivéve .

(#49) janeszgol válasza batai15 (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Szoftver?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) batai15 válasza janeszgol (#49) üzenetére


batai15
félisten

Miért is ? Ott az Android one hasonlóan frissítik ,de még a nagyobb gyártók is általában ki adnak minden készülékre 2 fő verziót.
Oké gyors az Android , meg jól bánik a rammal ,meg nekem például jó lenne mivel sok Google appot használok,de ezen kívül mit tud ?
Se 3ujas screenshotot , gesztus alapú funkciótat nem tud , és még például témázni sem lehet .(ezt ne keverjük össze pls azzal hogy nova launcher meg icon pack ,mert az csak az adott launchert érinti)
Bármelyik másik gyártó felülete ,legyen az one UI ,emui ,miui stb stb jóval több mindent tud .
Oké az Android one tényleg gyors, legalábbis a stock alapú custom romokat vagy az Android one alapú készülékeim amik voltak ebből a szempontból lenyűgözőek voltak ,de le kell venni a szemellenzőt és látni hogy nem feltétlenül elég .
Viszont ha csökken az ára be fogom szerezni,mert egyrészt szeretem nagyon Google camerat ,és erre nem kellesz szórakozni hogy működik nem működik portolták rá vagy nem ,meg sok Google appot használok,de ez nem elég másoknak .
Most viszont így a pixel 2 szerintem fel ertékelődik .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.