Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#126) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Békés bamba nagydarab és toleráns, empatikus ember vagyok.
Ennek ellenére az a véleményem hogy a némely gyereket akkor is verni kéne ha pont nincs oka.

Csak pár az elmúlt néhány napból.
Kedves fiatal pár ismerős, 4 éves gyerek.
Sűrűn vannak nálunk.
A gyerek ugrál az ásott kút tetején a vaslemezen, 100x elmagyarázzuk neki ha beleesik senki nem fogja kihúzni.
Rendszeresen kirángatja a földbe szúrt kis napeles lámpákat, apja anyja és mindenki tiltása ellenére és szétdobálja. Ellenszer nincs, erre sunyin készül, 10x tiltás után mintha hallgatna rá és egy óvtlan pillanatban rohanva kirángat 5-öt. Ilyen mutatványokat, pl. 100szori tiltás ellenére a szerszámosdoboz, konyhafiók rendszeres kiborogatása, tud a gyerek egész nap produkálni. A szülei bambán próbálják tiltani, néha kiabálva. É
Addig baszogatja a bárgyú bamba kutyámat amíg az nem kezdi morogni, 11 éves a kutya és ezt csak ennek gyereknek sikerült eddig elérni, hetente többször is.
A kisfiú direkt gonosz, nem tudok rá más lifejezést.
A szülők és bárki bármilyen nevelési módszere teljes csőd.
Én ezt a gyereket addig verném amíg meg nem javulna, ha kell naponta 20x vágnám szájba.

Másik.
Szembeszomszédasszonyom egyszer pofáncsapta a 8 éves fiát, nyomós okkal. A gyerek eljutott a hatóságig, a szomszédasszonyomat szabályszerűen rabosították, jelenleg nem letültendőn van azaz ha bizonyíthatóan megint szájbavghja a fiát akkor letöltendő börtönbüntetést kap. Azóta hetente ott a gyámügy, a rendőrség vizitálni.
A gyerek meg kihasználja ezt. Saját szememmel látom, elgáncsolja az anyját, beszól neki hogy A k@rva anyádat te geci, nem csinálhatsz velem semmit mert lecsuknak. Késsel fenyegeti a saját anyját. 8 évesen!

Tegnap a munkahelymen kiküldtek pizzákért.
A pizzázóba míg vártam, 2 kisgyerekes család fogyasztott a teraszon.
A gyerkőcök 5-6 év körüliek lehettek.
Nem tudom szavakba önteni amit műveltek. Ordítottak, rohangáltak a teraszon, fellökték a pincért, a kaját lefitymálva ledobálták a földre, a fagylaltot székenték a ruhájukon, az asztalon, őrjöngésig fokozódó hisztirohamokkal, asztalrugdosással megspékelve.
Én ha így viselkedtem volna egy étterembe, apám kettétör mint a ropit. A szülők meg bárgyú mosollyal, Jaj Zolika, jaj Sanyika, ezt nem szabad, jjajjaaj, ezt se szabad.

Amiért ezeket leírtam.
Ha EZEK a gyerekek bekerülnek a suliba és a tanárnak semmi de semmi fegyvere nincs, akkor hogyan tovább? Megalázhatják a pedagógust, elküldhetik anyjába, fizikálisan is bántalmazhatják, fordított terror, és ilyenkor?

Csak az anekdoták végett mert látom mennek a sztorik.
Egyszer, egyetlenegyszer mentem haza a suliból hogy hogy panaszkodtam apámnak hogy pofánvágott a tanár. Mire apám olyat lekevert hogy a fal fogott meg és közölte hogy a tanárnak biztos oka volt erre (ami igaz, a suli előtt U szögeket szórtam az úttestre hogy majd mekkorát pukkan a kocsik kereke...) és ilyen panasszal többet ne is forduljak hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.