Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kenand válasza L4mie (#50) üzenetére


kenand
veterán

Köszönjük a linket.

(#52) Chaser


Chaser
titán

geekbuyingon van eu raktárban, viszont nem találom hol lehet kosárba tenni :F :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) shortcutme válasza Chaser (#52) üzenetére


shortcutme
tag

In stock notice = Nincs raktáron, de feliratkozhatsz, hogy ertesitsen, ha lesz.

(#54) Chaser válasza shortcutme (#53) üzenetére


Chaser
titán

közben rájöttem h bebalpH@szkodtam :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) kenand válasza Chaser (#52) üzenetére


kenand
veterán

Mert egyelőre ennyit ír, hogy Stock in notice (korábban rövid ideig volt értesítettek is) azaz értesítenek, ha lesz és ha megadod a mail címed. Gearbesten is Out of stock sajnos...

Nem érti az ember ezeket a Kínaiakat... magukkal szúrnak ki rövid időre árulják az EU üzletben... majd nincs hosszú ideig. Szerintem EU készlet után senki sem akar CN készletből venni (Ezbook-nál a posta is jóval drágább, nem csak az ÁFA rakódhat rá)

[ Szerkesztve ]

(#56) kenand


kenand
veterán

Ismét van a Geekbuyingnál az EU stockban

(#58) kenand válasza dstern (#57) üzenetére


kenand
veterán

Korektor írta át a címet ... ez van... De nem ez a cikk lényege

(#59) Chaser válasza dstern (#57) üzenetére


Chaser
titán

vekony, hasonlít rá mert lapos, klón ez:d lenyegtelen, ilyen kijelzovel a gyenge hw mellett is ez egy kiváló vétel, 14es fhd ips gép nincs is 200k alatt ujan, beugró azonos hd tn paneles 15os gépek vannak ennyiert ujan, aztan valszeg ennek még a minősége is jobb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) stramiel


stramiel
csendes újonc

Én sajnos nem tudom ajánlani! :( 3 hete van nálam, és máris olyasmiket csinál, mint pl elsötétedik a kép így random módon, a touchpad olyan olcsó sz..r hogy ki kellett kapcsolnom, mert önálló életet él, stb. A legjobban a random elsötétedések zavarnak. Azt hiszem olyankor csinálja, amikor megmozdítom az egeret, ilyenkor 2x-3x altatásba kell kapcsolni, hogy magához térjen. Tegnap kb óránként megcsináltuk ezt kétszer. A geekbuyingtól a nagy segítség annyi volt, hogy 20$-ig beleszállnak a szerelésbe... vicc

A smooth sea never made a skilled sailor.

(#61) Kalandor válasza kenand (#58) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem a korrektor írta át, a linkből látszik, hogy ez volt az eredeti címe:

(#62) kenand válasza Kalandor (#61) üzenetére


kenand
veterán

Ott is látszik, hogy nem ez volt a cím :), le lett rövidítve...így nem teljesen az a hangzása, de nem lényeges.

(#60) stramiel

Nálam ilyen hiba nem jött elő, a tapi pad nekm sem a szívem csücske, de a 2:1-es tabletek billentyűjén még rosszabb van...

[ Szerkesztve ]

(#63) stramiel válasza kenand (#62) üzenetére


stramiel
csendes újonc

A tapipad igazáából nem olyan nagy gond, amúgy is jobb szeretek usb-s egérrel működni, de az elsötétedés nagy gond. Visszaküldeni viszont nincs nagy értelme, mert rámegy a gatyám is csak a postára. Elviszem itt 1 szerelőhöz

A smooth sea never made a skilled sailor.

(#64) kenand válasza stramiel (#63) üzenetére


kenand
veterán

Nem paypallal fizettél?
Ott van lehetőség a visszaküldés árának visszaigénylésére

(#65) stramiel válasza kenand (#64) üzenetére


stramiel
csendes újonc

Nem, sajnos kártyával :/

A smooth sea never made a skilled sailor.

(#66) gabee jr


gabee jr
tag

Nagyon szemzek ezzel a géppel, de a kollégám a 60. hozzászólásban kicsit elbizonytalanított!
Begyem vagy ne vegyem? Mert nagyon nem hiányzik, hogy hiba esetén kínába küldjem vissza, vagy mondjuk adjanak 20 dodó értékben szerviz költséget.

Más vélemény, van aki működik rendesen? :U

"Csukaharapást szőrivel"

(#67) kenand válasza gabee jr (#66) üzenetére


kenand
veterán

Nálunk eddig nincs komoly hibája.
De
Árából kijön egy használt üzelti noti, ott ugyan játék kizárva, venti van benn......de biztosan strapabíróbb

(#68) gabee jr válasza kenand (#67) üzenetére


gabee jr
tag

Ja, ja köszi, üzleti noti nem játszik biztos, olyan gép kellene ami vékony és könnyű, csak és kizárólag utazás ideje alatt. Ahogy néztem -meg olvastam teszteket, látom, hogy erősen alul van méretezve a hűtés és ez akkor még csak a probléma ami elsőre látszik...
Nem tudom mi legyen, törpölök még rajta. Meg várnám, hátha érkezik karácsonyi készlet gyanánt valamelyik európai raktárba. (geekbuying, gearbest stb)
Köszi, köszi. :R
Más valaki még? Meg merjem venni?

"Csukaharapást szőrivel"

(#69) stramiel válasza gabee jr (#68) üzenetére


stramiel
csendes újonc

Szia!
A hűtés miatt ne aggódj, meg igazából Kenand kolléga tesztje sem kifejezetten releváns már, ő ugyanis az első etupot vette még meg szerintem (vagy max a másodikat), hozzám már a harmadik érkezett, ahol sok hibát kijavítottak. A bill pl már kifejezetten stabil, a melegedés egyáltalán nem vészes, ha nem ölben használod, stb.
Én természetesen kifogtam egy hibás példányt, nem is én lennék, és sajnos a geekbuying hozzáállása nem éppen segítőkész.
Hogy milyen arányban vannak hibás darabok azt ugyebár nem tudhatom, hátha neked szerencséd lesz.
Amúgy a techtablets fórumán elolvashatod milyen hibák szoktak előfordulni.
Én azt mondom h vámmal meg áfával együtt drága volt, én nagyon megbántam.

A smooth sea never made a skilled sailor.

(#70) kenand válasza stramiel (#69) üzenetére


kenand
veterán

Nekem a második eresztés van, szerintem csak EU store-ból jöhet szóba. Postával (Gearbesten Kínából sok)
Van már kisebb képernyős full fémházas változata, nagyobb tárral, de jóval drágább. (annyit biztosan nem ér)
Én nagyon kedvező áron jutottam hozzá, egyedi alkalom (alku) volt..

(#71) gabee jr


gabee jr
tag

Köszi az infókat.
Megtaláltam közben a fent említett Jumper Air-t, fémházas, 11.6", 128GB, AC wifis változatot. De kicsi az a 11.6, meg annyit valóban nem ér, (vám plusz adók ugye) mert használtan kicsit többért akár már 2012-es Mac Book Airt kapok. Na, majd látom. Először várok egy EU-stockot valahol, aztán majd meglátom miért nem veszem meg végül. :DDD

"Csukaharapást szőrivel"

(#72) gabee jr


gabee jr
tag

Reggel óta megint van EU stockos (Spanyol) készleten a gépezet.
Már majdnem megvettem, csak rá kellett volna bökni a paypalen az elküld (kifizet) gombra, aztán mégse nyomtam rá, pedig 6% off is lett volna a black friday miatt. Rossz érzésem van... :((

"Csukaharapást szőrivel"

(#73) stramiel válasza gabee jr (#72) üzenetére


stramiel
csendes újonc

Hogy döntöttél végül?? :)

A smooth sea never made a skilled sailor.

(#74) gabee jr válasza stramiel (#73) üzenetére


gabee jr
tag

Még nem vettem meg.
Egyébként találtam 2 .50 fontért olyan opciót, hogy ha EU stockból veszem bármi baj van visszaküldhető, kicserélhető és javítható lesz, a fizetéskor kell hozzáadni plusz opció gyanánt. Így mondjuk nyugodtabban aludnék mert elivleg nem járnék úgy, mint te, de még mindig azon vacillálok, hogy nem használnám ki. :U

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#75) stramiel válasza gabee jr (#74) üzenetére


stramiel
csendes újonc

Egyébként elvileg visszaküldenék nekem is a szállítási költséget, de nem fogom visszaküldeni, mert hetek mire visszakerül hozzám, én meg a munkám miatt nem tudom annyi ideig nélkülözni.
Úgyhogy magyar szervíz, aztán meglátjuk megéri-e megcsináltatni, vagy majdnem 80.000 tanulópénz, és vehetek másikat.

A smooth sea never made a skilled sailor.

(#76) gabee jr


gabee jr
tag

Naaaa! Megvan a kis gépem! :K
Egy angol ürgétől vettem meg, aki nyerte! 126 font volt (44e Ft) ingyen futárral kaptam.
Nem használt, új, fóliás állapotú.

Viszont lenne egy-két kérdésem. Honnan tudom megállapítani melyik verzió?
A csomagolás a "régi" típusú volt, tehát a felső:

Viszont gond nélkül megy a TOURU 2.5" 500Gb-os külső vinyóm róla, ami viszont az első szériákon nem ment, ugyebár. A száma egyébként: EZbook 2 464

Amire gondoltam, hogy leveszem a hátulját és megnézem, hogy a széles (új) vagy a keskeny (régi) hőelosztó alumínium fólia van-e rajta. De ez a végső eset lenne, nem akarom ezért szétszerelni az első nap, ha van humánusabb módszer a verzió megállapítására.

"Csukaharapást szőrivel"

(#77) kenand válasza gabee jr (#76) üzenetére


kenand
veterán

Tipp
Talán sorozatszám lapján látható mikor készült, így melyik változat.

(#78) gabee jr válasza kenand (#77) üzenetére


gabee jr
tag

Aha, hát nem tudom írjam le, akkor tudjuk?

"Csukaharapást szőrivel"

(#79) kenand válasza gabee jr (#78) üzenetére


kenand
veterán

Milyen SOC van benne? Z8300 vagy Z8350? legújabban már az van...

(#80) gabee jr válasza kenand (#79) üzenetére


gabee jr
tag

Z8300-as!
Viszont megy vele a külső vinyó, ami az első szériákon nem ment. Azért nem értem...
Akkor első verziós, szét se szedem azért, amire kell (ennyiért) nagyon megérte így is.
Köszi!

"Csukaharapást szőrivel"

(#81) kenand válasza gabee jr (#80) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Volt 2. széria is, valószínű az lesz.

(#82) gabee jr válasza kenand (#81) üzenetére


gabee jr
tag

Nem, első szériás, levettem a hátlapot.
Pont ilyen az enyém is.

A kis alumínium fólia van rajta, nem az új a szélesebb, magasabb. Nem baj, A Touro-m továbbra is megy vele. :K Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#83) SZULTA


SZULTA
tag

Sziasztok
Vettem en is egy ilyen masinat viszont feltunt hogy a memoria 800 helyett 533.3 mon megy. Atallithatom a biosba hogy 1600mhz es legyen? Mert ha nincs mod cmos resetre akkor azugy eleg gaz.

(#84) kenand válasza SZULTA (#83) üzenetére


kenand
veterán

AIDÁ-val olvasd ki- ha lehet- hogy a RAM milyen órajeleket támogat milyen időzítéssel.
És nézd meg a BIOS-ban, de mivel a hogy említetted nincs mód rezetre, ah nem támogatja, többet nem indul és lehet a BIOS újra programozása oldja csak meg a gondot, az meg nem egyszerű......

(#85) stramiel


stramiel
csendes újonc

A külső vinyó szerintem csak a srácnak nem ment, aki a videót csinálta, utána több más videó alatt is írták, hogy megy az ...

A smooth sea never made a skilled sailor.

(#86) gabee jr


gabee jr
tag

Blutooth egérrel kínlódott mar valaki?
Szétverem ezt a g...t!
Negyedjére fagy csonttá blue screennel, és nem jövök rá miért.. Jo, nyilván az bt egér miatt, aminek már a drivere is fenn van, mégis kifagy.. aaaaaahh :W

"Csukaharapást szőrivel"

(#87) gabee jr


gabee jr
tag

A techtablets fórumon az összes problémát megtaláltam ami nekem is van... :(((
Pl. miért csak 1066-on megy a memória, miért nem tölti fel 100%-ra a telibevert akksit, miért nem működik egyszerre a blutooth egér és az internet. Csupa olyan problémák, amiről mások is panaszkodnak.

Akartam hinni benne, hogy a 5 éves kínai telefonhasználat után csak kínai ultrabookot veszek ezután, de úgy néz ki nagy hiba volt.
Egyenlőre kb annyi a baj vele, mint amennyi a pozitív benyomás.

"Csukaharapást szőrivel"

(#88) stramiel válasza gabee jr (#87) üzenetére


stramiel
csendes újonc

Én ugye használom már pár hónapja, szidom is magam, hogy megvettem.
Továbbra is random elsötétedik a képernyő, és el kell altatni 20x h magához térjen, plusz kezd is belassulni, pedig alig használom... az a baj, hogy ezt a noname szart eladni se tudom szerintem, pedig már "aprópénzért" is odaadnám ... egyedül az aksi amit szeretek benne, hogy nagyon sokáig bírja.

A smooth sea never made a skilled sailor.

(#89) kenand válasza stramiel (#88) üzenetére


kenand
veterán

Sajna a Kínai dolgok hajlamosak furcsa hibára, sajnos nekem is ez a tapasztalatom, nagyon sok volt a kezem között. De hiába bizonyos paraméterekben csábítók ezek a masinák, egy 6-8 éves barnd noti még mindig sokkal jobb (ára nem több ráadásul) (Fiamnak most én is egy Macbook White 6.1-et vettem 45 000Ft-ért (kellett bele egy polcon lévő SSHD és komplett gép lett)
Wifi hibás full fémházas Onda Obook 10 nagy szívás nekem is, de a sokkal jobbnak tűnő Cobe IWork 10 is hirtelen eltüntette az Androidot, az nem bootol. Fel lehet újra tenni, de akkor a Win 10 is teljesen legyalulódik, több óra szenvedés.

Érdekes nálam a RAM-ok 1600-on mennek... úgy tűnik ez is kiadás függő.
Bluetooth egérrel nekem nincs gondom, de Booototh+Wifi gond háttrében nem kínai, hanem Broadcom probléma van...

(#90) gabee jr válasza kenand (#89) üzenetére


gabee jr
tag

Hat ez az!
Hogy Broadcom probléma van, mert a net tökéletesen működik USB egérrel vagy tapipaddal, viszont BT egérrel 10-30 perc alatt rommá fagy. Es vica versa, BT egérrel tegnap addig pasziánszoztam, mi le nem merült az aksi. Tehát önállóan mindkettő működőképes, csak együtt nem. Az akksi most kivételesen 100% töltődött de mar kétszer csak 74%-g sikerült neki.
Most mar akkor megpróbálom, hogy megvárom mire 10% alá megy, aztán dugom fel.
Broadcom problémára mi lenne a megoldás szerinted, kenand? Wifi driver csere lehetséges?

"Csukaharapást szőrivel"

(#91) kenand válasza gabee jr (#90) üzenetére


kenand
veterán

Hát ha más nem veszel egy olcsó Bluetooth sticket és azt használod, vagy nem Bluetooth-os vezeték nélküli egeret...sajna jobb driverről nem tudok...(mindkettő lefoglal egy USB portot és minit kiáll, kb 1/2cm-ert)

[ Szerkesztve ]

(#92) gabee jr válasza kenand (#91) üzenetére


gabee jr
tag

Kösz azért, majd nézegetem a techtablets fórumot, hátha. Van ami probléma már megoldott, remélem erre is lesz valami solution...

"Csukaharapást szőrivel"

(#93) kenand


kenand
veterán

Sajnos a Broadcom bár "neves" cég, a user support csapnivaló. Publikus driver nincs, csak a gyártóknak ad.
Macbook White 6.1-nél is Win 7 alatt inden tökéletes 8.0/8.1-nél viszont a broadcom drivertől csutkára fagy a gép. Ott is lehet mindent bűvészkedni, de egyik sem igazán jó...... csak a Win 7, ott minden jó (ott meg bluetooth headsetet nem lehet telepíteni, de anélkül lehet élni)

(#94) stramiel


stramiel
csendes újonc

Ha valakinek esetleg még gondja van ezzel a csodamasinával, megtaláltam mindenre a megoldást: nagyjából tegnap este tele lett a nőként nem létező testrészem is az elsötétedésekkel, ezért - elnézést, közönséges leszek, de tényleg ez a jó szó - ráb....tam egy marha nagyot mérgemben. Azóta szinte folyamatosan dolgoztam rajta, és egyszer sem sötétedett el :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

A smooth sea never made a skilled sailor.

(#95) gabee jr válasza kenand (#93) üzenetére


gabee jr
tag

MEGVAN!
Megtaláltam a megoldást a blutooth egér vs. wifi problémára! :))
És működik! :K

Device Manager - Megnyitás
Network Adapter - Lenyitás
Jobb klikk az összes ott található eszközön, majd Update Driver Software kiválaszt és egyesével megfrissít! Nekem a két BT eszköznek nem volt új drivere, de ami a lényeg és amiért a wifi is stabilabb lett, az, hogy a Broadcom 802.11n Wireless SDIO Adapter kapott új meghajtót így immár nem veszik össze a BT rágcsálóval és élnek egymás mellett boldogan.

"öröm bódottá" :DDD :D :DDD

"Csukaharapást szőrivel"

(#96) kenand válasza gabee jr (#95) üzenetére


kenand
veterán

Szuper!

(#97) shortcutme


shortcutme
tag

A techtablet-en elég jókat írtak a Chuwi LapBook 14.1-ról.
Celeron N3450 proci (1.5-2x gyorsabb a Atom 8300-nál)
4GB 1600Mhz RAM, SanDisk DF4064 64Gb eMMC, M.2 SATA 3 slot, dual-band antenna Intel wireless AC.

Most 230 USD gearbest-nél: http://www.gearbest.com/promotion-best-tablets-for-sale-special-556.html

(#98) vasi89


vasi89
addikt

viszont ennyi pénzért is több csatlakozó van rajta mint az új macbook-okon :DDD

(#99) sjump


sjump
újonc

Közben kijött az Ezbook 3 :)
http://www.geekbuying.com/item/Jumper-EZbook-3-14--Ultrabook-Laptop-Silver-376392.html

szemezek vele. brutál szép

(#100) gabee jr válasza sjump (#99) üzenetére


gabee jr
tag

Wooow! :C

Komoly, nagy változás mondjuk nincs, szerintem csak az Apollo Lake Celeron ami változott az előzőhöz képest. Billentyűzet, RAM/tárhely, csatlakozók, wifi, minden a régi. Azért szép munka ez a Jumper-től, ha így haladnak pár év alatt felemelkednek, mint a Miezu, Oppo és hasonszőrű kis kínai pajtásai.

"Csukaharapást szőrivel"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.