Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) sjump válasza gabee jr (#100) üzenetére


sjump
újonc

Igen én is azt néztem végül, hogy ezbook 2-nk van, arról nem éri meg váltani, bár sokkal jobb a kinézet - a 2-n eléggé zavar a vastag káva.
Illetve a Techtablets-es videó alapján nagyon ratyi a bill.
Gondolom ebből is lesz majd több batch mint a 2-ből, az elsőt nem szabad megvenni.

(#102) kenand


kenand
veterán

Ha ugyan úgy műanyag házas, akkor a melegedés is marad a régi...

(#103) sjump válasza kenand (#102) üzenetére


sjump
újonc

Műanyag, ahogy elnézem... Cseszi a csőröm, de asszem 2-ről nem éri meg váltani.

(#104) gabee jr válasza sjump (#103) üzenetére


gabee jr
tag

Persze, hogy műanyag! Ennyiért még a Kínaiak se képesek kihozni egy alumínium házas változatot. A másik, ha alu lenne, biztos benne lenne legalább egy sorban..

"Csukaharapást szőrivel"

(#105) gabee jr


gabee jr
tag

Aki gyorsabb micro SD vásárlásán gondolkozik, az nyugodtan felejtse el. Megvettem a piacon kapható majdnem leggyorsabb 128Gb-os SDXC UHS kártyát, Sandisk Extreme Plus (90Mb/s írás, 95Mb/s olvasás)

A Jumperben ez annyit jelent, hogy 74Mb/s-el olvassa és (hatalmas csalódás) csak 44Mb/s-el írja az aranyáron mért Exreme Plus kártyát. Az egy nagy büdös lóf@sz! Világos, hogy ott is spórolt a Jumper, le van butítva a kártyaolvasó sávszelessége, nyilván annak az egy csóró USB 3.0-nak a javára. :(((

Ettől már csak egy gyorsabb kártya létezik a piacon, a Sandisk Extreme Pro széria, aranyárnál is drágábban. (275Mb/s olvasás, 100Mb/s írás).
Még, jó, hogy 32K-t már tényleg sajnáltam kiadni érte. :F

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#106) kenand válasza gabee jr (#105) üzenetére


kenand
veterán

Leírtam a tesztben, hogy SDR104-es olvasó van benne, szóval jóval gyorsabb kártyát nem érdemes bele venni, mert nem lesz kihasználva. Vannak Atom 8300-as táblák / 2:1 gépek amiben DDR 50-es van csak azaz kb USB 2.0-át tud (37mega max) ez ahhoz képest még jó. Pl Cube iWork10
Sőt Intel ajánlás szerint a 8300-ban DDR50 a hivatalos, még köszönhetjük is a Kis kínaiaknak, hogy itt nem követték az Intel ajánlását......

Cube iWork 10

JUmper

[ Szerkesztve ]

(#107) kenand


kenand
veterán

Már nem tudtam módosítani....

JUmper Ezbook (Noname 64GB SD)

Kicsit jobb kártyával (Adata)

De a legnagyobb baj a Kínai cuccoknál a nem megbízható működés.... mindig tudnak produkálni valami váratlan hibát... iwork 10 egy jobb darab, de az is egyik pillanatról a másikra tönkre vágta az Android partíciót, újratenni meg csak teljen Win 10 gyaluval lehet....
OpenDott (ala Teclast) táblám is 3 havonta eljátssza, hogy beragad az indulásba olyankor csak a factory rezet segít.... lehet mindent újra rakni...

7 éves macbookom és Hp 2530p-m 100x megbízhatóbb és nem is drágább ezeknél...

[ Szerkesztve ]

(#108) gabee jr válasza kenand (#106) üzenetére


gabee jr
tag

Tudod hogy megy ez...
Először csak egy nagyobb kártyát akartam a Jumperbe, aztán ahogy nézegettem úgy kapott el a hype. :(((
Miért ne legyen nagyobb, mint 64Gb, miért ne legyen gyorsabb, mint a standard. És ugyan olvastam a Jumper teszted, mert az alapján vettem én is, de ki emlékezett már rá a végén. ;]

Dual OS rendszereket (Android, Windows) sosem tartottam komolynak, nem véletlenül nem csinálja a Kínaiakon kívül semelyik nevesebb licencelt gyártó.

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#109) kenand válasza gabee jr (#108) üzenetére


kenand
veterán

Az ember könnyen elcsábul ha lát valami jót..

(#110) sjump


sjump
újonc

Tényleg tud elég fura hibákat produkálni, nem rossz laptop, de nem fogok többet kínai lapost venni. Inkább elkezdek gyűjteni 1 rendes macbookra.

(#111) kenand válasza sjump (#110) üzenetére


kenand
veterán

Sajna ez a baj a Kínai cuccokkal, hogy áráért jónak tűnik, használni is lehet,de időnként furcsa hibák jönnek elő. ... Egy használt Macbook/ üzleti noti jobb választás...

(#112) gabee jr


gabee jr
tag

Én sem azért vettem Jumpert, mert a megbízhatóságra szavaztam. :P
Nagyon jó a pár éves üzleti noti, meg a Macbook, de NEKEM pont a hordozhatóság és a kompakt méret miatt kellett ilyesmi gép. Pár éve csúcs üzleti noti 3 kiló és 4 centi vastag....
Nekem aki 2 ország között ingázok 3-4 havonta, nem mindegy mennyi cucc fér még egy noti mellé.

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#113) kenand válasza gabee jr (#112) üzenetére


kenand
veterán

Mindenkinek más a fontos. Én kevésbé hordozom, és a a Macbook whiteom és a HP 2530p-m is 6 éves mindkettő jól bírja, csodálkoznék, ha a Jumper is bírná addig...egyelőre működik, bár a feleségem kevesebet használja...

(#114) robag93


robag93
tag

Ajánlom figyelmetekbe az Ezbook 3 pro-t. Teljes alumínium ház, szép kivitel, nincs ormótlan káva. Nagyon jól eltalált összességében szerintem. Ja és potom 260 dolcsi. Nagyon szemezek vele :W

(#115) gabee jr válasza robag93 (#114) üzenetére


gabee jr
tag

+ 6 giga RAM
+ Apollo Lake proci
+ aluminium fedlap
+ keskeny káva

- billentyűzet a régi
- wifi még mindig csak n-es
- 64GB EMMC (az a legfájóbb)

Nyilván 260 dolcsiért is MUST BUY kategória, de ha feljebb olvasol kicsit a megbízhatóság és stabilitás továbbra sem a gép erőssége. Mondjuk, nekem semmi bajom nincs vele, nincs is mondjuk minden nap használva.

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#116) robag93 válasza gabee jr (#115) üzenetére


robag93
tag

Linuxot raknék rá, de egyelőre várom az ubuntu 17et mert most eleg maceras. De aki eddig megcsinalta az semmilyen gondrol nem szamolt be.

(#117) sjump


sjump
újonc

Sajnos nem must buy kategoria, en is alig hasznalom az enyem inkabb mar csak vesztartalek, de akarhanyszor bekapcsolom csinal valami hulyeseget.

(#118) gabee jr válasza robag93 (#116) üzenetére


gabee jr
tag

Erre a gépre elég is a Linux, (Mint vagy valami ilyen kisebb disztró) aki szereti, ugye.
De ha már ingyen Win10-el adja a kis kínai, akkor én le nem cserélném Linuxra, az tuti. Talán a térhellyel való spórolás az egyetlen ami rávenne. Nyilván egy telepített Linux nincs 30 giga, ellenben a Win10-el.

"Csukaharapást szőrivel"

(#119) robag93 válasza gabee jr (#118) üzenetére


robag93
tag

Én dual bootolnám, vennék hozzá bagóért egy m.2 ssd-t, ha már van neki kialakított hely :)

(#120) gabee jr válasza robag93 (#119) üzenetére


gabee jr
tag

Mert, van rajta M.2 SSD hely? :Y
A gearbesten azt írják, hogy nincs M2 slot...
Na meg ahhoz szét kell szerelni, ugrik az a kis bizonytalan garancia is, amit adnak rá. (ha adnak... :(( )

"Csukaharapást szőrivel"

(#121) robag93 válasza gabee jr (#120) üzenetére


robag93
tag

Amit geekbuyingon kapni, abban tutira írják, hogy van. De elvileg olyan verzió is van, amibe nem került. Az SSD behelyezésével pedig biztosan nem ugrik a gari, azért rakták bele, hogy aki akarja az tudja upgradelni.

(#122) gabee jr válasza robag93 (#121) üzenetére


gabee jr
tag

"Hi, Is this the model with a M2 storage expansion slot?
There is no M2 storage expansion slot."

Ebből nekem az jött le, hogy nincs benne. :D
Egyébként lehet van M.2-es verzió is, a mi EzBookjaink is többféle kiadásban, több hullámban jöttek. Vásárlás előtt azért szerintem kérdezz rá te is, hogy van-e SSD slot.

"Csukaharapást szőrivel"

(#123) robag93 válasza gabee jr (#122) üzenetére


robag93
tag

http://www.geekbuying.com/item/Jumper-EZbook-Pro-Laptop-Silver-377686.html

"Jumper EZbook 3 Pro 13.3 Inch Laptop Intel Apollo Lake N3450 Quad Core M.2 SSD Slot 2.2GHz 6GB DDR3 64GB eMMC Windows 10 Home OS 1080P FHD IPS Display - Silver"

(#124) kenand


kenand
veterán

M2 slot nagy pozitívum

(#125) gabee jr válasza robag93 (#123) üzenetére


gabee jr
tag

A furcsa az, hogy még maga a Jumper promó-képeken sem látható az M2 slot, (csak a Geekbuying említi) a 6 giga memória és a 64 Gb EMMC van megemlítve ott is. Ettől függetlenül lehet, hogy lesz és egyenlőre csak pre-sale státuszban van a gép, tehát hivatalosan nincs is.

Legyen bárhogy, az M2 slot tényleg nagy előny lenne és a 3. generációra talán kinőné a gyerekbetegségeit végre a Jumper EzBook szériája. Úgy legyen!

"Csukaharapást szőrivel"

(#126) robag93 válasza gabee jr (#125) üzenetére


robag93
tag

Techtablets tesztjében azt hiszem rak is bele, lessétek meg, mintha azt is mondaná, hogy nem minden verziónak van.

(#127) gabee jr


gabee jr
tag

Van itt i7-es processzorral szerelt EzBook is kérem szépen! :Y ráadásul ebben már 128Gb SSD is helyett kapott, és nem pe-order (vagy pre-sale), hanem készleten van a geekbuyingon! :K

"Csukaharapást szőrivel"

(#128) robag93 válasza gabee jr (#127) üzenetére


robag93
tag

Hát igen, de ez nem is 200 dolcsi :)

(#129) gabee jr válasza robag93 (#128) üzenetére


gabee jr
tag

Na, nyilván nem. :N
De azért a Celeronhoz képest elég nagy lépték az i7. :P
Az mondjuk más kérdés, hogy a 4 giga ram egy ilyen procihoz nagyon buta kombináció, főleg, hogy már az alap 200 dodós gépben is 6 giga van.

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#130) robag93 válasza gabee jr (#129) üzenetére


robag93
tag

Ráadásul teljes műanyag ház. Én speciel pont arra venném, hogy tudjam táskába hozni-vinni, ahhoz nekem kizárt egy műanyag házas gépecske :(

(#131) kenand


kenand
veterán

Gyenge házba, gyenge tapi padhoz erős túlzás a Core i7....hiába van a Core i7-hez jó áron...

(#132) sjump válasza kenand (#131) üzenetére


sjump
újonc

Tudjátok, aki nem ért hozzá annyira, simán beindul a vásárolhatnékja attól, hogy i7 :) régen én is megjártam egy laptoppal így, nulla hűtés egy atomerőműben :)

(#133) kenand válasza sjump (#132) üzenetére


kenand
veterán

Sajna itt is még az atomot is problémásan hűti, a Corei 7 meg még többet kér.....akkor inkább egy asztali gép ott lehet mókolni a hűtést és olcsóbb is ( 6 magos Xeon 1366 is bagó)

(#134) gabee jr válasza kenand (#133) üzenetére


gabee jr
tag

Én azért várnék a kritikus hangokkal, egyenlőre még normális független website nem tesztelte le normálisan ezt az i7-es kiadást. Biztos jobban melegszik mint az Atom vagy a Celeron, de nem hinném, hogy annyira zavaróan vagy a gépre káros mértékben. Csak nem hülyék dolgoznak ott sem, csak van egy mérnökcsapat aki kiszámolja a hűtés hatásfokát.

"Csukaharapást szőrivel"

(#135) kenand válasza gabee jr (#134) üzenetére


kenand
veterán

Kínában nincs komoly mérnök csapat erre, itt még nem tartanak. Szupport 0. Lényeg, hogy jól hangozzon és el lehessen adni...
Onda Obook 10 jó példa erre, 5 generáció jött ki, és még mindig nem oldották meg azt, hogy a full fémházból egyáltalán nem jön ki a Wifi így a Wifi teljesen használhatatlan. Hiába írtál az eladónak, semmit sem tettek....tudták a hibát és tovább árulták...Az Onda sem tett semmit...

Wifi-t csak így lehet megoldani (de a billentyű USB portját is eltolták, csak USB 1.0 sebességet tud, így jelentősen korlátozza a sebességet, marad a gép egytlen mini USB 2.0-ás porta a Wifi sticknek)

(Sajna csak 1.0 sebességet tud)

Marad ez a megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#136) gabee jr válasza kenand (#135) üzenetére


gabee jr
tag

:Y Aszbesz b@zmeg! Nem mondod, hogy ilyen hiba még létezik, hogy egy aluházas notiba nem jut be a wifi?! Nemá, mondd, hogy ez egy rossz vicc.
(Ne mondd, látom!) :P
Valami házi megoldás nincs rá? Szétszedni a notit és meghosszabbítani (kivezetni a gépen kívülre) az antenna vezetékeit, már egyszer csináltam ilyet, igaz ott szálszakadás miatt kellett cserélni, de a probléma ugyan az.

"Csukaharapást szőrivel"

(#137) kenand válasza gabee jr (#136) üzenetére


kenand
veterán

Orosz hack ott van a képen:)
Ha kifúrod és kihúzod talán menne, de egy műagyag betét mint pl a Cube Iwork 10 esetén jobb lett volna. Egyébként a rev 7-től Obook is megkapta, de nem láttam külön hátlaplemezt árulni, pedig segítene a dolgon...

[ Szerkesztve ]

(#138) sjump


sjump
újonc

Valamelyik nap sikerült vörösborral meglocsolni a kicsikét, azóta nem kapcsol be, és a töltést sem veszi... kuka? :DD

(#139) robag93


robag93
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.