Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mice_007


Mice_007
tag

:C Zsákutca edition.

AIDA64.com

(#2) Lacok


Lacok
őstag

Ha más nem legalább az alaplap gyártók jól járnak.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#3) darkhorse


darkhorse
tag

Mintha lenne egy kis fejetlenség az intelnél...

(#4) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Ez a beszéd... :C
Aki ezt a rendszert választja,az igencsak konzervatív arc lesz... :DD xD Vagy annyira tele lesz apu zsebe,hogy teljesen mindegy ha havi szinten adja veszi a lapot/procit...

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#5) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ehh, igazi e-penis alaplapok. Címke megvan, csak hát...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Kár azért a sok jó alkatrészért. :U

(#8) bunfi válasza Lacok (#2) üzenetére


bunfi
őstag

Megköszöhetik az Intelnek, hogy még a 2600K-ról sem kell kapkodva váltani, mert játékokhoz kifogástalanul jó, ha nem 1080Ti-t tesz mellé a tulaj.

(#5) ZuluMASTER
Túlzásokba azért ne essünk, attól, hogy nem a legoptimálisabb a vásárlók számára a tevékenységük egy ideje, még nem kifejezetten szar az Intel, sőt.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#9) MK VII


MK VII
veterán

Ez az... Mindjárt lehetne minden processzorhoz külön alaplap. Sőt, vihetnék tovább az atom vonalat.

(#10) #45997568


#45997568
törölt tag

Kesz, sikerult jol megzavarni Intel-t iden, vegre van konkurencia egybol jonnek az ilyen lutyosegek. :(

(#11) Joci10


Joci10
őstag

Egy dolgot nem értek. Ha a KLX ugyanolyan, mint a KL; de árban is drágább, meg az alaplapjai is hozzá drágábbak; akkor ki a fene szerint fognak ilyen lapokat venni (és akkor tök mindegy, hogy ezzel spórolnak-e az alaplap-gyártók - hiszen ha nem tudják ezeket eladni, akkor mégsem spóroltak)?
Mert aki X299-es platformra ruházna be, az -szerintem- inkább a SLX-es sok magos procik felé tendálna, nem a létező 2 darab 4 magos KLX felé. De aztán lehet, én vagyok fantáziátlan, hogy nem látom ezt a hatalmas piaci rést, ahol megérné egy ilyen herélés.

(#12) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ez komoly? Egy alaplap ami 2 (ketto!!) db processzort tamogat? :Y

OK

(#13) Dr. Romano válasza Z_A_P (#12) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jelenleg, de később ez a szám akár még meg is duplázódhat! ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#14) seniman válasza #45997568 (#10) üzenetére


seniman
addikt

Kissé kibillentette őket a komfortzónájukból a Ryzen. ;] Eddig elég volt kétévente plusz 200MHz-et dobni a kifutó generációra.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#15) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Szerintem igenis ráfér az Intelre egy tekintélyes seggrúgás.. Mióta pöffeszkednek fenn? Gyakorlatilag ők szabták meg az árakat.. annyit kértek a procikért amennyit akartak,nem voltak szégyenlősek.. Fejlesztés? Skylake-nél megállt a tudomány. Adtak egy Kaby lake-et? :D Gyerekek ugyanmár... xD Nekem 6700k volt,jó cimborám vett 7700K-t.... mondva.. na majd ez... Csak "ez a flagship" :D Mindketten nevettünk másnap miután összepakoltuk,és egymás mellett volt a két gép. Nem kell sírni intel fun-ok. Most is intel procim van a laptopomban(hozzá is tenném gyorsan,csak azért mert akkor még nem volt ryzen procis verzió mikor megvettem),nem fikázom,de az ár/teljesítmény a szégyen szintjétől nemigen van messze. Lehet mindjárt,trollkodni,az AMD procijain,de nem érdemes... Aki mindegy mennyibe kerül/mit nyújt igenis Intel procit vesz.. annak javasolom az intel tetkót a homlokára,pacsi.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#16) MK VII válasza ZuluMASTER (#15) üzenetére


MK VII
veterán

Na jóvan' ám... Azért nem kell eretneknek kikiáltani a zintelt. :)
Picit érezzétek magatokat üzleti pozícióba. Ha megteheted megteszed. Profitból élsz és, ha tudsz akkor sokat húzol.
A piac így működik.

A rizsának én is örülök, hogy olyan lett amilyen. :K

[ Szerkesztve ]

(#17) hapakj


hapakj
aktív tag

Ez nekem inkább a selejt eladás lehetőségének tűnik. Pl a legyártott alaplap úgy sikerül, hogy Skylake-X-et nem vagy nem stabilan tudja üzemeltetni, de Kaby Lake-X-el jól működik (pl a kevesebb memória csatorna miatt). Még mindig jobb mint bezúzni.

(#18) seniman válasza hapakj (#17) üzenetére


seniman
addikt

Ez nem proci vagy vga,hogy letiltom a selejtes egységeket és eladom kisebb szériaként.Ezt fejvesztett kapkodásnak hívják,tömik a nem létező piaci réseket.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#19) hapakj válasza seniman (#18) üzenetére


hapakj
aktív tag

Ez nem proci vagy vga,hogy letiltom a selejtes egységeket és eladom kisebb szériaként.

Miért nem? forrás?

(#20) seniman válasza hapakj (#19) üzenetére


seniman
addikt

Mert ez egy alaplap. :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#21) Male válasza Joci10 (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem: Majd jól eladják a boltok összeszerelve, hogy X299 meg LGA2066-os konfig... mert ugye az alaplapon kell ezt feltüntetni, nem az összeszerelt gépen, aztán ha a vevő később váltana benne komolyabb procira, akkor majd meglepődik, hogy nem megy :(((

(#22) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nah lehet hosszú távra tervezni :DD .

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#23) gantum


gantum
aktív tag

okos húzás, mint a bányász vga-k. :DDD

(#24) pomorski


pomorski
őstag

Lehet buta kérdés, de azért mégis megkérdezem: Mindenütt olvasgatni manapság a Skylake-X és a Kaby Lake-X procikról.... És Haswell-X és Broadwell-X lesz-e?!

(#25) Resike válasza bunfi (#8) üzenetére


Resike
tag

Pedig igen csak jól elvannak:
https://www.youtube.com/watch?v=UfnwIXRsF40

[ Szerkesztve ]

(#26) bunfi válasza Resike (#25) üzenetére


bunfi
őstag

Persze 4,8-ra fel van húzva, de akkor is elég kemény, hogy 99% a GPU használat. :R

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#27) Fiery válasza pomorski (#24) üzenetére


Fiery
veterán

Haswell-X mar volt, Haswell-E kodneven (Core i7-5000 szeria, LGA2011v3). Broadwell-X is volt mar, Broadwell-E kodneven (Core i7-6000 szeria, LGA2011v3).

(#28) pomorski válasza Resike (#25) üzenetére


pomorski
őstag

4.8GHz-hez milyen hűtés szükséges?

(#29) Joci10 válasza hapakj (#19) üzenetére


Joci10
őstag

Maga a hír. Benne van, hogy nem fogják kivezetni a plusz memóriacsatornákat, mert ezzel spórolnak.
"Ugyanakkor az LGA2066-os foglalat bekötése igen drága, így az alaplapokat elsődlegesen úgy lehet olcsóbbá tenni, hogy rengeteg tűt egyszerűen nem vezetnek ki az alaplapra a gyártók. Itt főleg a memóriacsatornákra érdemes gondolni, mivel alapvetően négyet kell kivezetni, viszont a Kaby Lake-X processzorok ebből csak kettőt fognak hasznosítani."

(#21) Male:
Az elmélet még jó is lehetne, ha az egyszeri vásárló csak egy 4 magos prociért váltana a jóval drágább platformra (amit meg tud szerezni jóval olcsóbban is). Mert aki ilyen drága gépet vesz, az nem hiszem, hogy több részletben fogja venni. Aki egybegépet vesz, az nem fog upgrade-elni (hanem már eleve olyan gépet vesz, amilyent szeretne, 8, 10, 12, 14, 16 maggal/szállal); aki meg részegységenként vásárol, és maga rakja össze, az meg általában ismeri a platformokat annyira, hogy tudja, mit szabad, és mit nem. Legalábbis számomra ezt diktálja a logika. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) zzola


zzola
félisten

Mi ez, fél pénzért fél megoldás? Vagy rájöttek, hogy igen drága lesz ez a platform és mentik amit lehet?

(#31) seniman válasza zzola (#30) üzenetére


seniman
addikt

Kapsz egy szinte a szkájléknél alig többet tudó csomagot dupla pénzért.A hülyének is megéri.Ja nem.Csak annak éri meg. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#32) leviske


leviske
veterán

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mely gyártók kívánták ezt a förtelmet. Anno a Kaby Lake-X ötlete tetszett, mert egyszerre biztosította be a mai játékokban az elsőséget és hagyta meg a bővítés lehetőségét.

Ezek a lapok viszont így csak azoknak jók, akik megakarnak ragadni a 7700K szintjén és igénylik a LGA2066 gyermekbetegségeiből fakadó anomáliáit.

Nem kizárt, hogy az Intel jobban járna, ha faragna egy komolyabb mértékűt a partnerei listáján és elkezdene csak a saját érdekeivel törődni.

(#33) OkosTibi válasza leviske (#32) üzenetére


OkosTibi
csendes tag

Valamelyik OEM gyártó kérhette, hogy pár ezer felső kategóriás összerakott szart eladhasson mivel a vevőknek így nehezebb az alkatrész csere vagy bővítés később szerintem.

(#34) Angel1981


Angel1981
veterán

Szomorú.
Mondjuk Péter is megtagadta Jézust.

(#35) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Azért mert sokan nem tudják mi a létjogosultsága egy ilyen lapnak, az nem azt jelenti, hogy nincs is.
Az overclockereknek pl baromi jó lehet egy kevesebb bekötésű 2066-os lap. Kevesebb bekötés, stabilabb, jobb memória tuningot is jelenthet.
Így van ez pl. az Impact lapoknál és most a Maximus IX Apexnél is. Ami kissebb Maximusokban 3800Mhz körül már nyögvenyelős CL12-13-ban az pl Apexben 4133 CL13-ban vígan megy stabilan.
Nyilván rétegigény, ezt tudom, de ettől függetlenül nem felesleges. Elméletileg a 7740X sem mainstream cuccnak van szánva.

(#36) akasp


akasp
senior tag

Nemteljesen ertem, hogy mi ezzel a rohadt nagy baj. Gyartok optimalizalnak, jobb, stabilabb alaplapot adnak ki adott processzorra, stb. Erosen emberfuggo, de meg merem kockaztatni, hogy a legtobb ember, mint pl. en is, 4-5- evente beruhaz egy uj konfigra az igenyekhez merten, es kesz! 4-5- ev mulva meg igyis-ugyis az egesz setupot cserelni kell.

(#37) bunfi válasza eldiablo (#35) üzenetére


bunfi
őstag

Elméletileg a 7740X sem mainstream cuccnak van szánva.
Mostmár...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#38) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ennek így nem sok értelme van...
Ha veszek ilyen alaplapot, pont a több mag miatt fogok.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) #16939776 válasza tibaimp (#38) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha valami fertelmesen magas órajelet tudnak ezek a 4 magosak 24/7-re akkor lesz neki "értelme".
Mert sejtésem szerint egyhamar 5Ghz fölé nem nagyon fognak menni a 6-8-x magosok, erőszakkal sem.
Az asztali 4 magoshoz mérten komolyabb táppal, igaz csak 2 ch. imc-vel, de kényelmesebben elérhető memória órajelelek mellett, talán jobb hőelvezetéssel.. Ki lehet még ezzel húzni 1-2 évet annak, aki nem akarja a sokmagos, de alacsony órajeles kompromisszumot bevállalni, inkább elégeti a 200W-ot 4 magon mint a 350-et 8-10-en. :U

Szerintem itt fog ketté válni a piac, csak olcsóBB kiadású lapok kellenek az 2-300-400 usd-s cpu-k alá, különben nem veszik meg a platformot. Mert marad desktopon, vagy a használt terméket veszi meg és ott kihajtja a lelkét a CPU-nak.

[ Szerkesztve ]

(#40) Resike válasza pomorski (#28) üzenetére


Resike
tag

Ütősebb, ez alatt egy Corsair h100 van ha jól nézem.

(#41) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Végülis gamereknek van kitalálva. Minden inteles azzal védekezik, h ő 4-5 évente cserél mindent egyben. Gamerek meg úgyis csak ezt a 2 procit veszik. Az már más kérdés, h a gamerek is tájékozódnak vmennyire, de mindig akad1 %, aki nem... ;) És lehet, h soha nem fogja megtudni, h átverték, vagy nem tekinti átverésnek. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#42) pomorski válasza Resike (#40) üzenetére


pomorski
őstag

Értem, köszi, akkor tehát vízhűtéssel.

(#43) gV válasza #16939776 (#39) üzenetére


gV
őstag

5+ GHz-t nem de az 5GHz megvan 8 maggal 7820x oc
10-el meg 4.7GHz míg a kbl-x-el 5.1GHz 7900x/7740x oc

[ Szerkesztve ]

(#44) sb válasza akasp (#36) üzenetére


sb
veterán

Az a baj, hogy "vótmá". Kb. ugyanazt tudják mint a mostani négymagosok csak drágábban. Ellenben fejleszteni sem lehet őket.

(#45) sb válasza Mice_007 (#1) üzenetére


sb
veterán

Korrekt összefoglaló. :)

Bár ha nagyon töröm a fejem akkor ki tudok még találni kevésbé értelmeset... akár jöhetnének háromcsatornás lapok is jövőre amibe kétféle Pentium megy csak bele.

(#46) Male válasza Joci10 (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem meg simán behúzzák vele... látja az adott gépet, X299 meg LGA2066... és sorakoznak az árak különböző proci verziókkal... az eladó jól segít neki, hogy hát megveheti, most a legolcsóbbat a listából, aztán majd később proci cserélhető, hiszen látja a listán, ugyan ez a gép van akár 16 maggal is... így jóval drágábban megveszi az 1151-es verzió helyett a jövő miatt.
( Hogy az eladók miket képesek mondani, arra gondolom másoknak is van bőven példájuk... utolsó esetem pár hónapja MediaMarktban, amikor a HD Ready TV-t akarta rásózni egy balekra... teljes nyugalommal közölte a vevővel, hogy hát igen a FullHD jobb, DE jelenleg Magyarországon nincs is FullHD adás, csak sima HD, tehát jól jár ezzel a TV-vel, a másik felesleges kiadás, hiszen úgysincs ahhoz megfelelő adás nálunk... Gondolom szabadulni kellett a készlettől.)

(#47) pomorski válasza Male (#46) üzenetére


pomorski
őstag

A zárójeles rész kapcsán: Igazad lehet... Egy barátom "szakértő" egy boltban. Az a dolga, hogy rábeszélje a raktáron lévő készletet a nem hozzáértő vevőkre.

(#48) seniman


seniman
addikt

Mondjuk a tisztánlátás érdekében nem lett volna szabad az X299 családba pozicionálni őket.Ez ugyanolyan idétlen névöröklés,mint a Titan X(maxwell vs. pascal)esetében.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49) #16939776 válasza gV (#43) üzenetére


#16939776
törölt tag

Erről beszéltem :R

(#50) tibaimp válasza #16939776 (#39) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ebben igazad lehet, de én, személy szerint, akkor is inkább vennék kicsit drágábban olyan lapot, ami támogatja a 6-8 esetleg 10-12 magos cpu-kat is, ha már Te is írod az időtállóságot.

Csak egy példa saját magamtól. Én is annó az x79-et egy 3820-al vettem (ez ugye 4 magos), de 1,5 évre rá cseréltem egy 6 magosra. Mind a két cpu 4GHz-n turbóz az összes magra (az a minimum oc, többet nem merek, meg fölöslegesnek is tartom).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.