Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Jé, nálunk még a bankártya használata sem elterjedett, nemhogy SMS küldözgetős banki átutalás. Amúgy tényleg sokban van a papírpénz, de inkább pszihológiai okai vannak, mint arra Newton is rájött.

(#2) rennes6 válasza Csakénvagyok (#1) üzenetére


rennes6
tag

Ezt nem ismerem (Newton), fejtsd ki, ha van időd. Köszi.

(#3) Csakénvagyok válasza rennes6 (#2) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Röviden: 1699ben az angol királyi pénzverde igazgatója lett. Akkoriban is bizalmi válság volt, köszönhetően a használatos aranypézek szélét lecsippentők miatt. Newton felismerte a válság okait, megoldására a még ma is használatos recés szélü pénzt vezette be, essel észrevehető lett ha megpróbáltak a pénzből levágni.

[ Szerkesztve ]

(#4) e=mc²


e=mc²
őstag

Az Online zrt altal fejlesztett Netbank, ami ha jol tudom nehany takarekszovetkezetnel van siman tudja azt, hogy arra a szamra kell elkuldeni egy sms-t, amirol kapod az infot hogy x osszeg lett jovairva/terhelve, csak egy meghatarozott sema szerint. Kartya nelkul, pinkod nelkul. Egyetlen feltetele, hogy legyen sms szolgaltatasod a meglevo Netbankhoz, es az a telefonszam legyen benne regisztralva, amirol hasznalni szeretned. Ugyanigy egyenleglekerdezesre is hasznalhato.

Ambulimax Provider

(#5) Vakegérke válasza e=mc² (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahamm.
Szóval ha elcsórják a telcsit, és átnézik az elküldött üzeneteket, máris megcsapolhatják a számlát.
Jól értem?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) rennes6 válasza Csakénvagyok (#3) üzenetére


rennes6
tag

Eh, beugrott valami már amikor elkezdtem olvasni, de a sztorira egyáltalán nem emlékeztem. Köszi a felvilágosítást!

[ Szerkesztve ]

(#7) rennes6 válasza Vakegérke (#5) üzenetére


rennes6
tag

Nem, mivel nem tudsz utalni PIN hiányában. Írtam, hogy visszahívnak minden alkalommal, amikor utalni szeretnél. Egyébként pedig marad a hagyományos út. Ha a telefont ellopod, kábé ott fogsz tartani, mintha az ATM-ből kiköpött bizonylatot nyúltad volna le.

(#8) Vakegérke válasza rennes6 (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez megnyugtató. Én maradok a Telebanknál, vagy a személyes ügyintézésnél.
Köszi. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Belba


Belba
őstag

Nem is tudom már milyen régen volt, amikor az OTP és a Westell (akkor még az volt) közösen kiadott az ügyfeleinek egy speciális OTP-SIM-kártyát...
(Az eredeti SIM-kártyákat lecserélték erre, ha az ügyfél kérte.)

Ezzel a mobilomon keresztül tudtam belépni az OTP-számlámba és tudtam
- egyenleget lekérdezni
- átutalni
- mobilt feltölteni
- (lehet, mást is, már nem emlékszem)

Ugyanebben az időben indult az SMS-ben végezhető bankolás (ezt nem használtam, mert volt speciális OTP-SIM-kártyám), olyanoknak, akinek nem volt ez a speciális kártyájuk...

Aztán pár év múlva megszüntette az OTP előbb az SMS-bankolást, utána ezt az OTP-SIM-kártyát!

Rájöttek, hogy az SMS-bankolás nem biztonságos (akkoriban kezdtek biztonságosabb módszereket telepíteni).

Az OTP-SIM-kártya helyett meg egy egyszerűen használható, mobilra letölthető programra váltottak : WAP kapcsolattal tudok belépni az OTP internetes bankfiókomba, tudok átutalni, egyenleget lekérdezni, mobilt feltölteni, stb. :C

Szóval, csak azt akarom mondani, hogy az amcsik netán feltalálták a csőben a lyukat?...
Vagy a melegvizet?... :F

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#10) rennes6 válasza Belba (#9) üzenetére


rennes6
tag

Arról van szó, hogy sorra buknak meg ezek a dolgok a felhasználók idegenkedése miatt. A MasterCard azt reméli, nekik sikerül rávenniük a népséget a mobilbankolásra.

(#11) Belba válasza Csakénvagyok (#1) üzenetére


Belba
őstag

"... Jé, nálunk még a bankártya használata sem elterjedett, nemhogy SMS küldözgetős banki átutalás. ..."

Nem tudom, te hol élsz, vagy mennyire jársz boltokba, de én azt látom, hogy szinte mindenki pénztárcájában ott figyel a bankkártya (sokaknál több is), rengetegen fizetnek a boltokban kártyával, nézd csak meg a bevásárlóközpontok automatáit : folyamatosan használják az emberek!

A legtöbb nyugdíjas is bankszámlára kapja a nyugdíját, a családi-pótlékot is bankszámlára küldik, az egyetemisták ösztöndíja ill. a diákhitel is bankszámlára megy (bankkártyával lehet felvenni)...

Mivel több webáruházat kezelek, így azt is látom, hogy a Vevők 80-90%-a bankszámlával és bankkártyával rendelkezik, rutinosan bankolnak az interneten!

Nekem pl. 3 banknál van bankszámlám (+bankkártyáim), a gyerekeimnek 12 éves koruktól van saját bankszámlájuk (+bankkártyájuk). :U

Az SMS küldözgetős banki átutalás elég nagy baromság, ez nem is fog elterjedni.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#12) Vakegérke válasza rennes6 (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd, lehet, hogy nagyon jó dolog, mégis ódzkodom a mobilos utalásoktól. Most mondjam azt, hogy a szolgáltató valamely alkalmazottja lesheti azt, hogy mely billentyűket ütök le?
Egyáltalán mi szükség a mobilos átutalásra?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Belba válasza rennes6 (#10) üzenetére


Belba
őstag

Én például tudnék mobilon keresztül is bankolni, de minek, amikor sokkal egyszerűbb a neten keresztül belépni a NetBank fiókjaimba! :D

Kipróbáltam 1x a mobilt : elég nehézkes a PIN-kódot, belépési kódot, jelszót a mobil csökött billentyűzetén beütögetni. :(
(Csak akkor használnám, ha nem lenne másra lehetőségem. Arra viszont jó, hogy vészhelyzetben legalább a mobilon keresztül elérhető a bankfiók.)

Szerintem az internetes bankolás nagyon egyszerű és gyors, szuper, hogy nem kell elbattyogni a bankfiókba, sorbaállni, ügyintézni, stb.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#14) Belba válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Belba
őstag

:DDD Most képzeld el : síelsz az Alpokban, amikor rádöbbensz, hogy elfelejtetted átutalni az esedékes gázszámlád díját!...
Előkapod a mobilt, a síbotot a hónod alá vágod és elintézed ott azon nyomban az átutalást...
Utána elégedetten siklasz tovább a lejtőn! :C

Na, ilyen helyzetet tudok elképzelni, amikor használnám a mobilos átutalást.

(Bár ha belegondolok, ma már minden szállodában van internet és szinte mindenki viszi a notebookját, és onnan is elintézhetném azt a fránya átutalást.)

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15) e=mc² válasza Belba (#14) üzenetére


e=mc²
őstag

Ki az az orult, aki a mobiljaval a zsebeben megy sielni? :)

Ambulimax Provider

(#16) Vakegérke válasza Belba (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Alpokban síelés? Először is nem vagyok olyan gazdag, másrészt ami csúszós, attól idegenkedem.
Ja, és a hideg nálam nem fázást jelent, hanem fáj. Szó szerint.

Tárgyra! OK, főnök...
Nem felejtek el számlát fizetni, annál csóróbb vagyok. De ha el is felejtettem volna, semmiképp sem bíznám utalásomat olyan éteri hullámokra, amelyeket a szolgáltató alkalmazottai ellenőrizhetnek, "lehallgathatnak".

Igen, ma már mindenhol elérhető a világháló, és bankom sokszoros titkosítása alatt nyugodtan intézhetem átutalásaimat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Belba válasza e=mc² (#15) üzenetére


Belba
őstag

Miért?... Te mindent kipakolsz a zsebedből a sílift aljánál?... :F

Mondjuk azért sem árt a mobil a zsebben, mert hátha kitöröd a lábad és mobilon hívhatnál segítséget... Vagy azért, mert így a pároddal tudod tartani a kapcsolatot...
Vagy ti füstjelzést használtok? :F

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#18) Csakénvagyok válasza rennes6 (#7) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Szivesen, semmiség.

Szerintem Vakegérke e=mc² a Kartya nelkul, pinkod nelkul kijelentésére gondolt, s nem a hírre.

(#19) Csakénvagyok válasza Belba (#11) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Románia. :P

Amúgy, kis ideig, éltem már Magyarországon is, de nem tapasztaltam a bankártya 80-90%os hásználatát. Inkább az egyszeri, pénkiadóautomatokból használat volt a jelemzőbb. Jólvan, négy-öt éve sokat változott a dolog, de szerintem még nem jutottak el odáig. Mégha sokaknak van is bakkártyája, kiváncsi lennék egy statisaztikára mennyi az online átutalások és mennyi a kézpénzes sifetések aránya a lakosságnál.

Mivel több webáruházat kezelek, így azt is látom, hogy a Vevők 80-90%-a bankszámlával és bankkártyával rendelkezik, rutinosan bankolnak az interneten

Én elhiszem neked, mivel azokkal találkozol inkább akik a weben internetbankolnak. Én is használok bankártyát, ha tehetem avval is fizetek, néha, átutalással, számlát is fizetek, de nem mondanám hogy jórészt ezt használom. És még hol van a többi, aki, mint Vakegérke is, óckodik a használatáról. Mondom, szerintem főleg bizalmi okai vannak, nem teknikai.

[ Szerkesztve ]

(#20) Vakegérke válasza Csakénvagyok (#18) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy bizony. Lehet megtévesztett pár "mellékes" info.

Számomra tény, mások talán elnézően mosolyognak, egyszerűen nem látom okát, hogy mobilról utaljak.
A másik dolog, hogy valóban szemet szúrt a pinkód nélküliség.

Talán kevertem valamit, de hogy mobilról nem fogok intézni bankügyet, az tuti.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Anyám mindig a bankba megy átutalni a pénzt... De legalább az elég biztonságos. :)

(#22) Vakegérke válasza WonderCSabo (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem a Telebank is biztonságos. Itthonról intézek mindent, probléma nem volt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) e=mc² válasza Belba (#17) üzenetére


e=mc²
őstag

Mivel meg sohasem volam sielni, ezert nem tudom, hogy mit kell magamnal tartanom, de nem hinnem, hogy a telefonom nalam lenne. Nyaralason/telelesen, ha amugy is a csaladommal vagyok. Mas meg ekkor ne zargasson.

Ambulimax Provider

(#24) Morden24 válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyáltalán mi szükség a mobilos átutalásra?

Ugyanazért van rá szükség, mint a netbankolásra. Kényelmesebb, mert nem kell bemennem a bankba. Nekem jó, mert nem idegesítem halálra magam az éppen betanulást végző kiscsajon, nekik meg (ha negyedére csökken az ügyintézést végzők száma) nem kell tucatnyi, hanem mondjuk fele-negyedannyi ügyintézőt alkalmazniuk és fizetniük.
Az sms-es átutalás meg azért jó, mert sem otthon nem kell lennem, sem netelőfizetésemnek nem kell lennie, ergo még egy megkötést húzhatok ki.

Az meg, hogy ki lesi, szerintem felesleges paranoia. Ezzel az erővel a banki alkalmazott is indigózhat mindent, amit mondasz neki, vagy csekkolhatja az ISP-d a netbankolást.

Sectumsempra - For Enemies

(#25) Vakegérke válasza Morden24 (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Való igaz, bárhonnan megejthető az átutalás. Jó, hogy ilyen lehetőség is adódik, ez nem vitás. Én azonban nem fogok élni vele.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) Belba válasza Vakegérke (#22) üzenetére


Belba
őstag

Mondjuk, nekem az sem mindegy, hogy interneten bankolva minden átutalásom költségmentes (olyan számlacsomagokat választottam), de a Telebankon ill. a bankban személyes megbízást adva többszáz Ft-os díjakat számolnak fel...

Arról már nem is beszélve, hogy mire a Telebank végtelenhosszú menüjében eljutok az ügyintézőig, az is többszáz Ft telefon-beszélgetési díj és kapcsolási díj lesz. :U
Pl. az OTP Telebank teljesen ki tud borítani, amikor kérik a 10 jegyű kártyaszámom, utána a 3 jegyű telekódom, aztán ellenőrzésképpen hátulról a harmadik számot, aztán hátulról az ötödik számot... Na, itt szoktam lecsapni a telefont és hosszasan magasztalom az OTP Vezérigazgatójának a nagynénikéjét!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#27) Vakegérke válasza Belba (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Biztos én mondtam rosszul valamit.
Telebank alatt azt értem, hogy ülök a székemen, és pötyögtetem a billentyűket. Ha nem is pillanatok alatt, de nagyon hamar elérem célom. Tény, hogy bankon belül is plusz költség, más bankszámlára pedig nagyobb.
Vagy ez Internetbank?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) toboze válasza Vakegérke (#27) üzenetére


toboze
csendes tag

Szóval a számízógép billentyűit, vagy a telefonét?

(#29) Morden24 válasza Vakegérke (#27) üzenetére


Morden24
nagyúr

Amúgy miért bízol jobban a számítógéped billentyűiben, mint a telefonond gombjaiban? Kevesebb esélyt látok pl. egy keyloggerre telón. :)

Sectumsempra - For Enemies

(#30) Vakegérke válasza Morden24 (#29) üzenetére


Vakegérke
veterán

A bank küld egy SMS-t, közlik a számsort, amellyel nyugtázhatom a tranzakciót. Anélkül nincs utalás, vagy bármi féle művelet. Persze ha lenyúlják a telcsimet, akkor annyi...

A másik dolog az, hogy ezt szoktam meg, szívás nem volt még.

toboze: Mint kiderült, a számítógép billentyűit kedvelem.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) ArchElf válasza Vakegérke (#30) üzenetére


ArchElf
addikt

Őőő, pont éve indult Magyarországon ilyesmi :)
Mobil fizetés
Igaz most is legfeljebb 5000 ügyfél van az egész országban...

SIM-alapú alkalmazás, titkosított üzenetek (módosított RSA), sms alapú kommunikáció, külön PIN kód az alkalmazásban

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#32) Vakegérke válasza ArchElf (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szóval nem csak én idegenkedem tőle.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) ArchElf válasza ArchElf (#31) üzenetére


ArchElf
addikt

Az "öt" kimaradt, szóval 5(!) éve.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#34) ArchElf válasza WonderCSabo (#21) üzenetére


ArchElf
addikt

A papíros átutalási megbízás a legkevésbé biztonságos átutalási forma. Az egyik legtöbb (nem belsős) banki csalást hamisított aláírással próbálják elkövetni.
Nem kell hozzá a csalónak beazonosítania magát, csak kitölteni a nyomtatványt, érkeztetni (gépben) és bedobni. Ha a hamis aláírás jó(-nak tűnik), az összeg nem túl nagy (nem hívják fel az ügyfelet), a csaló számláról másnap (külföldön talán harmadnap) már vehetik fel az összeget... Ha az ember nem használja, ezt érdemes legelőször letiltani!

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.