Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Vincent_ válasza Kbali (#96) üzenetére


Vincent_
senior tag

Szerintem a céges és magán számlakezeléseket nem kellene összekeverni itt.

Ja, és képzeld, láttam. ;) Nyugodtan visszavehetsz most már a mellényből.

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#102) Vincent_ válasza -Skylake- (#48) üzenetére


Vincent_
senior tag

Tessék, Erste privilégium.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#103) Syl válasza Vincent_ (#100) üzenetére


Syl
nagyúr

Mindent meg lehet magyarázni (tisztára mint egy Apple topicban :DDD ). De hogy valaki ágáljon a fejlődés/fejlesztés ellen, azt nem értem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#104) Vincent_ válasza Syl (#103) üzenetére


Vincent_
senior tag

Ha ingyenes, akkor jöhet. Csak ingyen senki sem dolgozik. :) Nekem meg (és még sok millió egyéb, "nem power usernek") 0-közeli, de legalábbis elhanyagolható a fejlesztés előnye. Fent leírták, hogy a cégek örülnének neki, hurrá, akkor fizessék meg ők ezt.

Nem ágálok, te viszont nem akarod (vagy nem tudod) elfogadni, hogy az érvedre már most is van megoldás.

Kifogás persze mindig lesz mindenre. ;)

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#105) azbest válasza Vincent_ (#104) üzenetére


azbest
félisten

A normál kártyás fizetéshez képest nem biztos, hogy drágább. Úgy értem, hogy a kártyás fizetésnél a mastercard, visa vagy más hálózat rendszerén is keresztülmegy a pénz, ők is leveszik a maguk részét a tranzakcióból és persze a bank is felszámolhat költséget. Ez persze leginkább kereskedelmi szempontból lényeges, magánszemélyek közt most is az utalás lehetséges.

Viszont a németeknél úgy tudom olyan kártyákat is használnak, amely a folyószámlát testesíti meg és a bank maga adja ki. Így kiesik a kártyatársaság jutaléka a tranzakcióból. Talán még jobban elterjedt ott, mint a hagyományos bankkártya.
Például

Ha azonnali a tranzakció akkor már csak amiatt is jobb a cégek likviditása szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#106) Kbali válasza azbest (#105) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak ezekkel a kártyákkal máshol nem tudsz fizetni. Anno volt még itthon is olyan kártya, ami EC-s volt, de kikoptak.

(#107) Kbali válasza Vincent_ (#101) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem nagymellény barátom, csak éppen te kevered a szezont a fazonnal - az első hozzászólásodban rögvest hitetlenkedtél, hogy hogyan kerülhet pénzbe a befizetés - én erre reagáltam.

(#108) azbest válasza Kbali (#106) üzenetére


azbest
félisten

Külföldiként szívás persze, mert csak annak van ilyen, akinek ottani bankkártyája van. Viszont azonnali fizetéssel a mostani kártyatársaságos megoldás mellett is tud működni, még lejjebb is verheti a kártyatársaságos jutalékokat.

Magyar alkalmazottnak, diáknak pedig gyakorlatilag muszáj rendelkeznie magyar bankszámlával. Majd kap mellé a banktól egy kártyát. A németeknél előbb láttam olyan reklámot is, hogy ha ec kártyát kér, akkor ingyen kap mellé visát is. És nálunk sok helyen csak ec-t fogadnak el.

[ Szerkesztve ]

(#110) buherton válasza Cathfaern (#89) üzenetére


buherton
őstag

Nézegettem én is ezeket a statisztikákat. Sőt már tán olyat is tud a Java 8, hogy futásidőben optimalizálja magát a kód. Ezt a gcc is át akarja venni tán a 6-os verzióban. Viszont továbbra is azt tapasztalom, hogy ami Java-ban íródott az lassú, de akkor biztos nekem rossz a mintám. Nyiss meg és használj egy Eclipse-t, Minecraft-t, Open-IG-t, stb.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#111) buherton válasza Kbali (#94) üzenetére


buherton
őstag

és (#97) Kbali Héhé hátrébb az agarakkal, senki nem személyeskedett veled kérlek ezt tartsd te is. Sehol nem írtam, hogy én lennék az atya Úristen, aki mindenhez ért. Sőt. Kérlek ehhez mérten válaszolj.

Nyugi, elhisszük, hogy értesz hozzá :) .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#112) #06658560 válasza Syl (#86) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerdán, mert hosszú hétvége jön. ;]

(#113) #06658560 válasza Vincent_ (#84) üzenetére


#06658560
törölt tag

A probléma ott van, hogy mióta full elektronikus a banki utalás, senki nem tudja megindokolni, miért tart négy órát-két napot egy utalás, egy vásárlás lekönyvelése.

(#115) Syl válasza #06658560 (#112) üzenetére


Syl
nagyúr

;] Hehe.
Hosszú hétvége engem nem érint. Hetente kapom a fizut és olyan még nem volt, hogy péntek 14-ig nem volt a számlán :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#116) Vincent_ válasza #06658560 (#113) üzenetére


Vincent_
senior tag

A max. 4 órás utalási idő csak az online felületen leadottakra vonatkozik, ezt sokan nem tudják. Tehát ha pl. bankfiókban utaltatsz pénzt, az jellemzően csak másnap fog elindulni (a bank addig is ül a pénzeden).

A kártyás vásárlások elszámolására is van gondolom egy jól meghatározott, szerződéshez kötött ütemezés, hogy mikor írják jóvá a terminálon történt tranzakciókat, így azokat sem ez fogja felgyorsítani. :(

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#117) #06658560 válasza Vincent_ (#116) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezért mondom, hogy vannak itt problémák még.

(#118) Vincent_ válasza Syl (#114) üzenetére


Vincent_
senior tag

Részben egyetértek.

Egy példa: Egy időben rendszeresen hívogatott a UPC, hogy váltsak már nagyobb csomagra, én meg mondtam, h köszönöm, de nekem elég a legkisebb is (amire amúgy korábban 24 hónapos hűséget kötöttem). Aztán rá 1-2 hónapra jött egy levél, hogy kivezették a csomagomat, így betettek ugyanannyiért egy nagyobb sávszéles csomagba. Egyrészt örültem, másrészt meg bosszankodtam, hogy korábban megpróbáltak lehúzni.

Én azt mondom, hogy ha a többség igényli a gyorsabbat/újabbat, akkor hajrá, fizessék azt ők meg. Viszont Mo árrugalmasságát ismerve valószínűbb szerintem, h a többség az "olcsó, de jó" szolgáltatással (4 órás utalás) teljesen jól elvan most is, és inkább van gond a fentebb leírtakkal (bankból indított utalások, POS terminálok késése).

Persze, igen, én is tudok mondani helyzeteket, amikor "dejólettvolna", de engem pl. az ingyenes számlacsomagok általános kivéreztetése sokkal jobban zavar (igen, tudom, hogy az egy másik téma). Mondom ezt egy átlagos, lakossági üf-ként.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#119) UnA válasza buherton (#110) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezeknek semmi köze egy Java appserver teljesítményéhez, főleg úgy, hogy a process futásánál legalább egy nagyságrenddel lassabb az I/O.

(#120) buherton válasza UnA (#119) üzenetére


buherton
őstag

Jah, elbeszéltünk egymás mellett.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#121) Stauffenberg válasza Vincent_ (#100) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"akkor sem biztos, hogy jó, hogy általánosítasz. A lakossági befizetés Ft-ban tudtommal mindenhol ingyenes."

Nem tudom mi bajod van, nem általánosítottam, céges folyószámlára való készpénz befizetésről beszéltem. Erre nyikorogsz, hogy dehát az ingyenes, aztán leírom megint, hogy cégesről van szó, amire te gondolsz az a lakossági, majd erre annyit tudsz reagálni, hogy ÉN mosom össze a kettőt.

"Fent leírták, hogy a cégek örülnének neki, hurrá, akkor fizessék meg ők ezt."

Olyan sok közöd nem lehet a céges bankoláshoz. Szerinted kik fizetnek nagyságrendekkel többet banki szolgáltatásokért, a lakosság vagy a cégek? Láttál már üzleti számlacsomag hirdetményt közelről? Azokat a díjakat csak szorozd fel a céged pénzforgalmi szokásaival és megkapod mennyibe kerül a bankolás. Nem a tőled levont havi 500-1000 Ft fogja megoldani az infrastruktúra fejlesztését.

(#122) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ahogy már írták fentebb, elég optimista elgondolás, hogy ezt a bankok 1-2 éven belül majd implementálják. Főleg ha az nem megoldható (márpedig szerintem nem igazán) a jelenlegi rendszerben.
1-2 év körülbelül egy adott banknak a netbank cseréje, ami azért nem azonos kaliber.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#123) ibenny válasza Hintalow (#122) üzenetére


ibenny
senior tag

Olyan bankok esetében, ahol jelenleg is tervezik a számlavezető rendszer cseréjét (és van egy-két ilyen), vagy esteleg folyamatban is van, tartható lehet ez az időtáv feszes tervezés és végrehajtás révén.

(#125) Hieronymus válasza azbest (#105) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Viszont a németeknél úgy tudom olyan kártyákat is használnak, amely a folyószámlát testesíti meg és a bank maga adja ki."

Gyakorlatilag ilyen kártyát használ az emberek többsége.
Majdnem 100%-ban egyenértékű a készpénzzel. Van néhány üzlet, amelyik vásárlási minimum határhoz köti a használatát. A bankok többsége nem kér pénzt a kártya használatért. Nincs éves vagy tranzakciós díj.
Ezek a kártyák Magyarországon is tökéletes használhatóak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#126) Doom válasza #06658560 (#113) üzenetére


Doom
aktív tag

Azért, mert a rendszer nettó elszámolású. X óránként van elszámolás a GIRO rendszerben, mikor is a bankközi pozíciók meghatározásra és elszámolásra kerülnek. A GIRO honlapja szerint ez 2015 szept. 7. óta 2 óránként van, tehát elvileg 2 órán belül kellene teljesülnie az átutalásnak - attól függően, hogy a bank mikor küldi be a "csomagot".

(#127) Doom válasza Vincent_ (#116) üzenetére


Doom
aktív tag

A max. 4 órás utalási idő csak az online felületen leadottakra vonatkozik, ezt sokan nem tudják. Tehát ha pl. bankfiókban utaltatsz pénzt, az jellemzően csak másnap fog elindulni (a bank addig is ül a pénzeden).

Ugyan sosem próbáltam, mert nem szívatom magam ilyennel, de szerintem ennek legfeljebb logisztikai okai lehetnek (értsd, ha P1-es átutalási megbízást adsz le, és nem szkenneled a fiókban, akkor annak fel kell mennie a központba, hogy valaki beverje a gépbe, vagy meg kell várni, amíg egy ügyintéző ráér beszkennelni). Ha ez a napi utolsó elszámolás után történik, akkor ez van sajnos. A banknak egyébként nem érdeke "ülni a pénzeden", mert kamatot kell rá fizetnie (elvben mivel manapság ez gyakorlatilag inkább 0).

A kártyás vásárlások elszámolására is van gondolom egy jól meghatározott, szerződéshez kötött ütemezés, hogy mikor írják jóvá a terminálon történt tranzakciókat, így azokat sem ez fogja felgyorsítani.

Itt annyiban bonyolódik a helyzet, hogy még a kártyatársaság is közbeékelődik, ő végzi az elszámolást, ami persze tovább lassít.

(#129) nemlehet válasza Hintalow (#122) üzenetére


nemlehet
őstag

A kényszer nagy úr :D Napi pár 10 milliós bírság és olyan szépen tudnak ilyenkor a bankok haladni :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#132) Vincent_ válasza Kbali (#131) üzenetére


Vincent_
senior tag

Végzettségemtől, szakmai tapasztalataimtól függetlenül úgy gondolom alap a minimális tiszteletet megadása a többi fórumozóval szemben. Ha neked ez nem evidencia, az nem a többi fórumozó hibája.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#134) #06658560 válasza Doom (#126) üzenetére


#06658560
törölt tag

Továbbra is kérdés, mi akadályozza, hogy a bankközi pozíciók realtime legyenek rendezve, mikor nem Bélának és Marinak kell leülni egy halom papír mellé és átkurkászni az egészet?

(#135) arfer válasza #06658560 (#134) üzenetére


arfer
aktív tag

Tekints erre úgy, mint fejlődésre. Szergej Bubka sem egyből ugrotta át 10 centivel a régi rekordot, hanem centinként. A számítógépes elszámolórendszerek sem indítottak egyből real time-mal, hanem az aktuális technikai/jogi/üzleti feltételek szerint fejlődtek.

(#137) #06658560 válasza arfer (#135) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csakhogy ma már nem a számítógépes elszámolórendszerek bevezetésénél vagyunk, hanem jó pár évvel utána. Vagyis ma, 2016.12.16-án had ne legyen már futurisztikus vágyálom a realtime elszámolás!

(#138) arfer válasza #06658560 (#137) üzenetére


arfer
aktív tag

Most már nem vágyálom, pár év múlva valóság lesz ;) ! Egyégbként a teljes bankrendszerre nézve, vagy éppen nemzetgazdaságilag akkora költsége van egy ilyen rendszer bevezetésének, és olyan komplex szabályozások szükségesek, hogy nem lehet csodálkozni azon, ha "lassan" fejlődik...

[ Szerkesztve ]

(#139) #06658560 válasza arfer (#138) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem látom a rendszerben azt a tényezöt, amit másodpercenkénti müködésben drágább lenne, mint óránként/négyóránként. Szabályozásilag sem látok valós indokot rá.

(#141) arfer válasza #06658560 (#139) üzenetére


arfer
aktív tag

Hát pl. az SLA sokkal komolyabb, ami nem két fillér. Megvalósításilag a fault tolerance jóval bonyolultabb. És mindez az egész bankrendszerre nézve! Mondom: evolúció kontra revolúció. Lehet, ha egy afrikai országban, ahol még nincs semmilyen bankrendszer, de végtelen pénz lenne egy ilyen rendszer kifejlesztésére a mai technológiával, kezdhetnék egyből ilyennel, de ott, ahol már vannak rendszerek, szokások, szabályok, törvények, inkább a fejlődés jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#143) Kbali válasza #06658560 (#139) üzenetére


Kbali
nagyúr

Neked is ajánlom az alábbi hozzászólásom.

(#149) EmberXY válasza #06658560 (#139) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem látod a tényezőt? Ha átutalsz X összeget egy másik banknál vezetett számlára, és az azonnal átmenne, akkor nem tudna a bankod az "átfutási idő" utolsó előtti pillanatáig X-ből a tőzsdén egy kis plusz zsebpénzt csinálni, mielőtt búcsút inthet neki. Két elszámolási időpont között fix összeggel gazdálkodhat, ezt igyekszik is kihasználni. Szerintem ez fogja vissza a fejlődést (legalábbis idáig és még egy darabig), a színtiszta üzleti érdek. De mi ehhez nem értünk, nekünk csak a pénzt kell adni hozzá, a többit a szakemberek majd megoldják. :D

Kbali: Én is olvastam, mielőtt nekem is külön ajánlanád. :D Azt belátom, hogy ez tényleg nem egyszerű rendszer, de azt én se értem, hogy miért ilyen bonyolult egy fejlesztés, olyan, mintha mindent a nulláról kéne kezdeni...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#150) Kbali


Kbali
nagyúr

Látom valaki(k)nek sikerült kimoderáltatniuk magukat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.