Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Ez részlet egy sci-fi regényből? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) DrBubo77


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

2019-ben? :Y

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#3) Apika válasza DrBubo77 (#2) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Isten malmai lassan őrölnek... Jó munkához idő kell...
Valóban! Nem sietik el a dolgot...

(#4) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na ez jó dolog, ennek örülünk

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5) Apollyon válasza DrBubo77 (#2) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valószínűleg kell ennyi idő hogy átalakítsák a rendszert a sok bank között.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) Kbali válasza DrBubo77 (#2) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jelenleg a napon belüli átutalásos rendszer lehetőségeit sem használják ki - főleg a magánszemélyek.
Egyébként van fogalmad róla, hogy ez mekkora fejlesztést jelent bankrendszer szinten? Legfőképpen az átutalások fedezetének biztosításának kialakítása, ami érdekes lesz - több módszer van rá a világon, kérdéses, melyiket fogják választani.

[ Szerkesztve ]

(#7) Richie86


Richie86
senior tag

Örülök ha életbe lép majd ez a fejlesztés!

(#8) kleinguru válasza Kbali (#6) üzenetére


kleinguru
addikt

Én nem tudom, de ha leírod, azt megköszönöm:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9) nemlehet


nemlehet
őstag

Lehet negatív vagyok, de "jól hangzik csak minek?". Igényli ezt a piac? Megtérül ez valaha is valakinek? Nem vagyok a fejlődés ellen, csak szerintem itt drágább a leves mint a hús.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) enginev3.0 válasza nemlehet (#9) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kinek drága?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) Stauffenberg válasza nemlehet (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Miért ne igényelné? A legtöbb webshop odaadná a fél karját, hogy a vásárlók ne bankkártyával fizessenek, mert az nekik drága.

De képzeld el a sok hivatásszerű csencselőt a Hardveraprón, ahogy a "véletlenül négy Xboxot rendeltem blekkfrájdéjen, három eladó" hirdetésre jelentkezők a Blaha Lujza téren okostelefonról indítják az utalást, az rögtön megérkezik a nepperhez, így készpénz forgalom nélkül lehet lebonyolítani az adás-vételt.

Na most képzeld ezt el a használt autó piacon, drágább kivenni 3 milliót készpénzben, mint átutalni, vársz maximum 5 percet, aztán mehetsz isten hírével. A NAV általi nyomon követhetőség itt sem hátrány.

De mind ismerjük azt is, amikor a cég pénzügyesének a fizetések átutalásával sikerült lekésni a péntek esti utolsó átutalási ablakot is, így a pénzed már csak hétfőn jön meg. Na ilyen sem lenne.

(#12) Cathfaern válasza enginev3.0 (#10) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Neked. A bankok a te pénzedből élnek, szóval végeredményben valamilyen formában a fejlesztési költséget te fogod megfizetni. Kivéve persze ha nem használsz semmilyen banki szolgáltatást.

(#13) Stauffenberg válasza Cathfaern (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Öhm... ez miért is baj? Ki fizesse ki a fejlesztési költségeket, ha nem azok haszonélezői?

Ha előfizetsz a Netflixre, ott is azért kapsz egyre több és jobb szolgáltatást, mert a bevételek egy része az infrastruktúra és a szolgáltatások fejlesztésére megy. Ezzel előfizetőket nyernek (és megtartanak), így ennek a haszonélvezője a Netflix és az előfizetők.

Nem tudom, ki hogyan van vele, de nekem ez tiszta sor. A banki rendszerek fejlesztését nem lehet a Mikulástól kérni ajándékba.

(#14) 7s26c válasza Cathfaern (#12) üzenetére


7s26c
senior tag

Sok kellemetlenséget spórolnának meg vele ...esetemben biztos. Jópár csalást is kiszűrnének. Pl. Mikor vki utal, te postazol, ő meg 4 órán belül visszavonja

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#15) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nagyon jó lenne, ha ez megvalósulna. A nyomi pénzügyi rendszerünkön sokat dobna.

x gon' give it to ya

(#16) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mennyi sz.pást kerültem volna már el ezzel... pár éve már csipogok érte.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) Stauffenberg válasza 7s26c (#14) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Jópár csalást is kiszűrnének. Pl. Mikor vki utal, te postazol, ő meg 4 órán belül visszavonja"

Ez mondjuk user error. Postázd akkor, ha már jóváíródott a pénz.

(#18) Cathfaern válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Onnan indultunk ki, hogy valaki feltette a kérdést, hogy ennek bizony költségei lesznek és biztos szükség van-e rá? Erre jött a kérdés, hogy kit érdekelnek a költségek? Erre jött az én kommentem. Én nem mondom azt, hogy ez nem kell, se azt hogy ez kell.

Mondjuk kíváncsi vagyok, hogy a bankkártya terminálok elterjedésére milyen hatással lesz. Nyilván másik oldalról egy jó app + QR kód a boltban kombóval majdnem ugyanannyi lesz kártyával fizetni, mint utalással, ami meg végülis szimpatikus :)

(#19) User64476 válasza Stauffenberg (#11) üzenetére


User64476
őstag

Ez a használtautós hasonlat nem igazán volt jó, ott pont a követhetetlenség a nepper érdeke.

Nekem van nepper ismerősöm, nem bírja megérteni, hogy lehet az hogy nincs nálam soha egy ezres sem készpénzben, ő abból indul ki hogy nála mindig van legalább egy fél milla. Ha valaki utalná neki a pénzt, hogy megússza a felvétel költségét azonnal kiröhögi, azt mondja az játékpénz nem igazi, adja csak oda KPban. Plusz a NAV se lássa ugye... :D

A témához: én most azonnal akarom ezt, ez óriási lenne!

Cathfaern: kínában már ez megy, wechat.

[ Szerkesztve ]

(#20) Cathfaern válasza User64476 (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amúgy ez a legnagyobb bajom a rendszerrel kapcsolatban. Nekem azért lenne jó, hogy végre teljesen elfelejthessem a készpénzt, és piacon, fodrásznál, zöldségesnél, stb. is fizethessek készpénz nélkül. De pontosan az általad leírt okokból sokan továbbra se fogják preferálni a dolgot.

(#21) ANOka válasza Cathfaern (#20) üzenetére


ANOka
őstag

Az a kereskedő majd szépen kihal: már - szinte - csak olyan helyen vásárlok/veszek igénybe szolgáltatást, ahol tudok bankkártyával fizetni.
(Na jó, a sarki WC esetén még sajnos nem...)

(#22) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

+két év a fejlesztésre, teljesen reális időtartam. Minden szereplőnek lesz ideje izzadni bőven :K

:DDD Veszel egy fürt szőlőt a piacon az ősz anyókától, ő mondja az árát és a számát, te pötyögsz és pár másodperc múlva már csöng, no nem a pénz, hanem a mobil a zsebében, hogy megjött :DDD

Ideje már, hisz' ez a XXI. század ;)

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#23) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A 4, aztán 1 órás bohóckodás helyett egyből ezt kellett volna csinálni...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) Stauffenberg válasza User64476 (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ez a használtautós hasonlat nem igazán volt jó, ott pont a követhetetlenség a nepper érdeke."

Nehogy már a farok csóválja a kutyát. Én nem abból indulok ki, hogy mi az adóelkerülők érdeke. Adófizető állampolgár vagyok, aki egy adófizető cég alkalmazottja. Abból indulok ki, hogy minél fehérebb a gazdaság, annál jobb. Ennek egyik, ha nem legjobb módja pedig a készpénzes forgalom háttérbe szorítása.

Na meg ha autót veszek, akkor vásárlóként a magam érdekét nézem. Pont letojom, hogy a tisztelt nepper úr a gurigákba csavart Deák Ferencekhez ragaszkodik, én akkor is átutalással fizetnék.

Én már attól rosszul voltam, mikor múltkor egy cég a grafikai szoftver beszerzését (több millió forint) készpénzben rendezte nálunk. Egyrészt több papírmunka, másrészt meg az elég szűk árrésű ügyleten alig kerestünk valamit (1-2% lehetett), mert a beszállítót nem tudjuk mi is készpénzben kifizetni, ha berakod a bankba annak is díja van, forgasd át euróba, annak is díja van és akkor csak ezután jön az átutalásért levont sáp.

(#25) ibenny válasza Cathfaern (#18) üzenetére


ibenny
senior tag

Az EU az instant payment-et bizonyos tekintetben pont a bankkártyahasználat visszaszorítása céljából találta ki (most _nagyon_ leegyszerűsítettem, de nagy vonalakban ez a lényege).

(#26) MageRG


MageRG
addikt

"...a hazai pénzforgalmi szolgáltatások terén rendkívül korlátozottan figyelhető meg a fejlett technológiák, például a mobilfizetési megoldások széleskörű alkalmazása."
Khm-khm banki tranzakciós adó. :U

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27) gabor.79 válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Az emberek olyan feledékenyek, ráadásul nem tanulnak a mások hibáiból.

Most volt pár éve, hogy bedőlt Görögország, aztán az állampolgárok sorokban álltak az automatáknál, ráadásul csak korlátozottan jutottak hozzá a vagyonukhoz.

Miből gondolja bárki is, hogy az EU, ami ellen oly bőszen harcolunk, a kisujját is fogja érettünk mozdítani, ha tehetséges politikusaink csődbe viszik ezt a rántotthúsformát, például 2020 után, amikor az Uniós pénzcsapot elzárják? Már most minden számban romlunk, versenyképesség, ipar stb.

Én nem áldoznám fel a készpénzt a kényelemért a politikusok és közgazdászok oltárán, mert nagyon rosszul járnánk ezzel a lépéssel.

(#28) Cathfaern válasza gabor.79 (#27) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha az ország csődbe megy, akkor a készpénzben tárol forintod pont annyit fog érni, mint a bankban tárolt és zárolt forintod.

(#29) Tikakukac válasza gabor.79 (#27) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagy öregemék még sepertek pénzt az utcán, na pont annyit is fog érni a dolog, ha beindul a party hard. A banki témától általában azok félnek, akik nem értenek hozzá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30) menpee válasza nemlehet (#9) üzenetére


menpee
aktív tag

Hollandiában az iDeal hasonló elven működik, direkt lehívás a banktól másodpercek alatt kreditkártya nélkül. Az egyik legjobb és leghasznosabb dolog, amit a kinti létem alatt újdonságként megéltem. Annyi hátránya van a túlságosan egyszerű pénzköltési lehetőségnek, hogy könnyű (mindenkinek a vérmérsékletéhez mérten) túlköltekezni.
Példaként: ha be kellett volna mennem a városba a sapkámért (6€ buszra+2 óra ajtónyitástól visszaérkezésig), akkor valószínűleg hagytam volna az egészet. Ehelyett két kattintás, fizikai tokenes azonosítás PIN helyett és másnap reggelre házhoz volt szállítva 3€-ért. Ég és föld a különbség a kettő között.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#31) petipetya


petipetya
nagyúr

Magyarul nesze semmi fogd meg jól, majd talán egy következő reinkarnáció alatt.

"nincs rá lezsóidő"

(#32) gabor.79 válasza Cathfaern (#28) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Szerintem erről kérdezz meg egy görögöt is. Másrészt meg mindig jobb, ha van mit megfogni, ami nem sokat ér, mint semmit sem fogni, mert az épp a bankban van, és nem férsz hozzá.

(#33) gabor.79 válasza Tikakukac (#29) üzenetére


gabor.79
aktív tag

És ki ért hozzá? Te?

Hét olasz bank van csődközelben, köztük a világ legrégebbi bankja, a több mint 540 éves Banca Monte dei Paschi di Siena. Ők biztos nem értenek hozzá.

De érdemes elolvasni a portfolio.hu Deutsche Bankról szóló cikkeit is, érdekes cím: A Deutsche Bank csak a jéghegy csúcsa: bajban a német bankszektor

(#34) Tikakukac válasza gabor.79 (#33) üzenetére


Tikakukac
titán

És ki ért hozzá? Te?

Elnézve, hogy mit sikerült leírnod és, hogy csinálok éppen félig gazdasági diplomát is... gyanúsan valamit kapirgálok a témában.

A linkek szépek, de hogy mi köze van ehhez, nem értem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) tomazin válasza Cathfaern (#28) üzenetére


tomazin
veterán

A görög példa nem ezt mutatta.
Persze fel lehet hozni a pengőt is. De ami a számládon van az semmi, a kp meg egy korlatos mennyisegu fizikai dolog, igy ha mast nem egy tizesert kapsz majd egy zsomlet. A semmidert meg semmit.

#34:
és, hogy csinálok éppen félig gazdasági diplomát is... gyanúsan valamit kapirgálok a témában.
a lelkes ifjúság. :C
ne vedd sértésnek, de attól, hogy megdobálnak egy kis makróval meg mikróval nem fogsz hozzá érteni.

[ Szerkesztve ]

(#36) gabor.79 válasza Tikakukac (#34) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Azt állítottad, hogy "A banki témától általában azok félnek, akik nem értenek hozzá."

Erre adtam pár linket, hogy még a bankoknak maguknak sem megy a banki téma, pedig őtőlük azt várja az ember, hogy értenek hozzá - de mégsem. Neked még diplomád sincs belőle, mi alapján tudsz így ítélkezni?

(#37) Tikakukac válasza gabor.79 (#36) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor megcsillagozom ezt a hsz.-t, ha megvan a ZV akkor visszajöhetek és merhetek hozzászólni a témához? Vagy maradjunk annyiban, hogy mindenki helikopter?

Na OFF end, inkább koncentráljunk arra a záróra, jogos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38) gabor.79 válasza Tikakukac (#37) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Először is sok sikert kívánok a vizsgádhoz! Másodszor pedig azt gondolom, hogy mivel a közgazdasági folyamatok olyan soktényezős egyenletek, hogy igazán senki sem érthet hozzá, és a helyzetet rontja a globalizmus, azaz az, hogy minden mindennel összefügg.

(#39) EmberXY válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


EmberXY
addikt

"...ha berakod a bankba annak is díja van, forgasd át euróba, annak is díja van és akkor csak ezután jön az átutalásért levont sáp..."

Meg még mennyi mindennek van díja, miközben a saját pénzedhez próbálsz hozzáférni, eközben a tőzsdén is megjáratják, hitelként is kiadják, onnan is kamatostól visszaszedik, stb...

Erre még rájön, amit a #13-ban írtál, miszerint teljesen rendben van, ha a banki rendszerek fejlesztését is velünk fizettetik így vagy úgy, igen, ez teljesen rendben van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#40) gabor.79 válasza EmberXY (#39) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Dehát a készpénz drága!

: )

(#41) Franticfox válasza EmberXY (#39) üzenetére


Franticfox
tag

Nem értem ezt az ironikus hangnemet, láthatjuk, hogy némely szerencsétlen bank még így is csődközelben van, igazán kijár már nekik némi segítség, mégiscsak van a világon emberség!

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#42) Syl válasza Franticfox (#41) üzenetére


Syl
nagyúr

Adakozni hol lehet? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43) MageRG válasza EmberXY (#39) üzenetére


MageRG
addikt

...viszont ha bankban tartod a pénzt, akkor kapsz kamatot. Ha meg párnacihában, akkor csak romlik.
Erre írta a kolléga, hogy az emberek többsége nem ért hozzá.
(A mostani speciális eset, mert a kamatot kvázi lenyomták nullára + különadók. Lehet más pénzügyi termékeket is választani.)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#44) User64476 válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


User64476
őstag

Még még kb. 400e embernek itthon, aki rendesen be van jelentve... Köztük én is... De ez a kevesebb.

(#45) EmberXY válasza Franticfox (#41) üzenetére


EmberXY
addikt

+ gabor.79:

Én igazán nem szeretnék senkit a bankrendszer ellen hangolni, szabadidőmben én is rendszeresen adakozom nekik, nehogy baj legyen, emellett még adófizető állampolgár is vagyok, szívvel, lélekkel. :D

MageRG: ahhoz, hogy a kamat ne csak pár Ft legyen, le is kell kötni, egy sima bankszámlán nem sokat kamatozik, legalábbis én ezt tapasztalom, cserébe lehúznak mindennel, még a kiküldött SMS árával is.
Ha nagyon sok pénzem lenne, akkor is elgondolkodnék, hogy mennyit tarthatok egy bankban, mert ha becsődöl, az OBA csak bizonyos összegig kártalanít, a többi Hawaii-ra távozik, a párnacihában legalább marad valami... :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#46) gabor.79 válasza MageRG (#43) üzenetére


gabor.79
aktív tag

"viszont ha bankban tartod a pénzt, akkor kapsz kamatot"

Biztos? Mennyit? Ha levonod a kamatadót, a havi díjat, a kártya díját, a plusz pénzfelvétel díját, az átutalás díját, akkor is pozitívban vagy?

Én inkább a biztonságosabbnak gondolnám valamennyivel - bár ahány nagy céghez betörtek az utóbbi pár évben, tízmilliós nagyságrendű felhasználói adatokhoz hozzáférve, igazából csak idő kérdése, mire megfektetnek egy bankot a bűnözők.

(#47) ibenny válasza gabor.79 (#46) üzenetére


ibenny
senior tag

Én pl. egészen biztos, az általad említett költségek esetemben mind 0 Ft-ot tesznek ki.

[ Szerkesztve ]

(#48) -Skylake- válasza ibenny (#47) üzenetére


-Skylake-
addikt

De inflacio nalad is jatszik. Vagy nem ? Jo ez a topik, sok a hozzaerto. Amugy linkelhetned azt a konstrukciot nekem, ahol se kartyadijad nincsen soha (az hogy elso evbe nincs az nemszamit, elsobe seholsincs kb) , meg a kp felveted is ingyenes mindig stb stb...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#49) 7s26c válasza Stauffenberg (#17) üzenetére


7s26c
senior tag

Nem velem esett meg. Értékes órákat próbaltak így megszerezni, több -kevesebb sikerrel.Viszonylag friss hír, azért hoztam fel példának.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#50) Stauffenberg válasza EmberXY (#39) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet nem ment át, de nem a bankot szidtam, hanem az idióta ügyfelet, aki milliókat akar kifizetni készpénzben. Gondolom ő is kapta, nem akarta berakni és átutalni, inkább velünk nyelette le.

Azt meg elárulhatnád kinek kellene finanszíroznia a banki rendszerek fejlesztését. Tényleg érdekel valami velős válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.