Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LámaZ


LámaZ
addikt

„Egységes Főtiszti Törzs (Joint Chiefs of Staff) ”

Ez fájt. :-)

Tudom, sokan egyesített katonai bizottságnak mondják. Vagy amerikai hadsereg egyesített vezérkara.

Pedig nem más, mint a Nagyvezérkar.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Space Marines! :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#3) LámaZ válasza D1Rect (#2) üzenetére


LámaZ
addikt

Starship Troopers.
:DD

Legyen minden jó!

(#4) 8th


8th
addikt

:D :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt jó volt olvasni Cifu. Sokat tanultam belőle. Köszi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) Cifu válasza LámaZ (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igazából ez a harmadik változata a JSC-nek a szövegben. A második az volt, hogy elmagyaráztam azt, hogy mit is takar, majd onnantól az angol megnevezést használtam végig. Tegnap este viszont átolvasás után kilógott, hogy a legtöbb helyen mindent magyarítottam, ezt meg nem (a US ARMY, USAF, US NAVY alapvetően azért maradt benne, hogy a szóismétlések számát csökkentsem). Szóval a végén ez lett a választásom.

Nincs rá igazán jó magyarítás...

Az Amerikai Hadsereg Egyesített Vezérkara: Szépen hangzik, de félrevezető lehet, lévén a Hadsereg használatos az Army-ra. Plusz eleve az eredetiben nincs is utalás a hadseregre.

Egyesített Katonai Bizottság: Jelentés tekintetében hasonlít, de nem utal a valódi hatalmára, plusz a bizottság egy kissé félrevezető.

Fővezérkar: Ez volt az első változatom. De ebbe meg azért lehet belekötni, mert vannak, akik a szó szerinti fordítást preferálják. Volt már rá példa nem egy esetben, amikor emiatt kritizáltak. :)

Nagyvezérkar: Most hallom először ezt a magyarítást, de nem igazán tetszik, akkor a Fővezérkar szimpatikusabb, korrektebb szvsz.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Eastman


Eastman
őstag

Valamelyikünk időutazó, ha Trump a július 18-i aláírását mutatta fel. ;)

Alább OK a dátum.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8) Bird


Bird
addikt

Kicsit túltólta Trumpli a Call of Dutyt. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#9) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Junius 18. lesz az. :)

Amugy meg WTF. Lassan elkezdhetek UNSC-t vizionalni. ;] (United Nations Space Command)

Live-Die-Respawn

(#10) Cifu válasza Eastman (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi, javítva! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Cifu válasza oriic (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos kissé kapkodva készült az írás, de a lényege valahol pont az lenne, hogy szó nincs semmi ilyesmiről. :)

Az új Űrerő pont, hogy ugyanazt csinálná, amit most az USAF Space Command... Semmi többet (még).
Ilyen űrparancsnoksága minden nagyhatalomnak van, Oroszországban a 'Légűr' haderőnem alá három parancsnokság tartozik, a Légierő, a Légvédelmi rakétaerők és az Űrvédelmi erők. Kínában szintén van különálló parancsnoksága. Franciaország és Nagy-Britannia dettó...

Szerk.: Úgyhogy a végére biggyesztettem egy plusz mondatot... :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Köszi az összefoglalót! :R

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#13) DjFlanker válasza Cifu (#11) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

A szokásos kiváló munka :)

A JCoF magyarítása tényleg nehéz, viszont ami tuti hogy nem egységes, hanem Egyesített ;)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#14) maczika


maczika
csendes tag

hosszú évek óta nincs auditálva a fegyverkezési kiadás
ez a bejelentés csupán arról szól, hogy még több pénzt pumpálnak azoknak a fegyvergyár tulajdonosoknak, akik eddig is tonnányi pénzt lapátoltak bele a feneketlen bukszájukba

járulékos nyereség, hogy a korábbi bejelentésük megvalósításának egy mérföldköve válik ezzel valóra
(a jövőben már az űrből akarják terjeszteni a demokráciát)

(#15) Cifu válasza DjFlanker (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor átjavítottam Egyesítettre. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Ismét egy Tőled már megszokott tökéletes írás! :R

(#17) Cifu válasza maczika (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

ez a bejelentés csupán arról szól, hogy még több pénzt pumpálnak azoknak a fegyvergyár tulajdonosoknak, akik eddig is tonnányi pénzt lapátoltak bele a feneketlen bukszájukba

Pont nem erről szól. Hiszen Trump önmagában erről nem dönthet, a Kongresszus dönthet, Trump pedig aláírhatja vagy megvétózhatja.

Ettől függetlenül a függetlenedő Űrerő az első időkben feltehetően olyan kiadásokkal kell pluszba számolnia, amely a saját bürokrácia, háttérfeladatok, stb. miatt szükséges.

a jövőben már az űrből akarják terjeszteni a demokráciát

Ehhez a világűr nem éppen optimális per pillanat. Olcsóbb repülőgépekről, hadihajókról, tengeralattjárókról indítani robotrepülőgépeket, mint a világűrből...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Cifu


Cifu
nagyúr

:R A pozitív (és a kulturált negatív) visszajelzéseket pedig ezúton is köszönöm szépen mindenkinek! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) #74018560


#74018560
törölt tag

Fegyver a világűrben :U
United States of Terrorism :(

(#20) oriic válasza Cifu (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

" de a lényege valahol pont az lenne, hogy szó nincs semmi ilyesmiről. :)"

Nyilván tudom, ezért is tettem oda a smile-t a végére. A WTF inkább annak szólt (ok lehettem volna egyértelműbb, elnézést érte :R ), hogy van olyan aki azt hiszi, hogy innen egy lépés az űrgyalogság és hasonló scifi téma.

Magáért az írásért respect, a szokásos minőség. :R

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.