Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Ha jönne egy valamivel olcsóbb, 1,5GB-os, nem érdekelne, kinek hogy cseng, simán olyat vennék a 2GB-os helyett. 1GB-os (768) tényleg nagy vágás lenne, érződne teljesítményben.

(#2) smkb


smkb
őstag

Mondjuk azt nem igazán értem, hogy az árérzékeny vásárlóknak miért cseng jól az 1gb az 1,5 meg nem :)

(#3) KAMELOT


KAMELOT
titán

1GB-s kártyák már kevésnek bizonyulnak mindenhol. Felesleges csinálni. HD7850-ből is felesleges volt.
2GB alap aztán 3-4-6GB gyorsan fogy a memória. Szóval jobb ha több van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4) haxiboy válasza smkb (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

mert az 1,5GB az csak 1,5 nem 2GB, mert vannak akik megveszik a 2GB-s GDDR3 as 64bites kártyákat csak azért mert ócsó és 2GB, aztán csodálkoznak ha egy "csak" egygigás kártya telibeveri :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5) shteer válasza KAMELOT (#3) üzenetére


shteer
titán

HDready felbontásig mi hátránya van? bár az árpozíció nem indokolja a kis monitorokat :)

..szerintem jónak tűnik

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rakjanak rá 4GB DDR3-t, így lesz olcsó kártya és a megcélzott Vér Istvánok is jón járnak. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Pedig 1,5 GB-os verziókkal kéne kijönni. Eszem megáll, hogy a marketing fogja vissza a racionalizálást, mert Vér Pisti számára nem hangzik jól a másfél giga. :(((

<< Heimdal >>

(#8) Male


Male
nagyúr

"így a gyártók inkább az igényekhez igazodnak"

Helyesen:

"így a gyártók a tájékozatlanokat meghagyják inkább a tévedésükben, és hozzájuk igazodnak" :U

Amúgy szerintem az 1.5GB-os nagyon rosszul jönne a 2GB-os eladásainak (tájékozottak + mindenki akire ők hatnak ezt választanák inkább), ez pedig a gyártóknak nem gazdaságos.

[ Szerkesztve ]

(#9) Watchdog válasza Male (#8) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Pontosabban félretájékoztatják a vásárlókat azzal, hogy ez egy 192 bites, 2 GB kártya, pedig nem; ez egy 192 bites 1,5 GB + 64 bites 0,5 GB kártya... és még jó, hogy nem fordítva.... :(

[ Szerkesztve ]

(#10) FireKeeper válasza Male (#8) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kvázi feleslegesen rápakolni +0,5GB VRAM-ot tán gazdaságos?
1,5gigás verzióban kellett volna jönnie alapból, és akkor nem lenne gond.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#11) Male válasza FireKeeper (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, hogy az. Árazás kérdése az egész.... nyilván jóval többet raktak rá az árra, mint amennyibe 512MB GDDR5 kerül. (Eleve 1.5-össel meg nem lehet kijönni azok miatt, akik csak annyit néznek, hogy hány GB, mivel a 7850-ból van 2GB-os verzió.)

(#12) Attix82


Attix82
őstag

Ez érdekes kivitel lesz, mert lényegében csak 768 VRAM ami 192 bites, és az igen kevés. :(

(#13) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

1 GB-os verziókat el kéne felejteni már a közép kategóriában!

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#14) Omega81


Omega81
senior tag

A 2GB- os verzió memóriája 1,5 és 2GB közötti része milyen sebességgel címezhető? :DDD

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#15) FRENK1988 válasza lezso6 (#6) üzenetére


FRENK1988
veterán

na ne legyenek ennyire elkényeztetve. Inkább DDR2 :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) gbors


gbors
nagyúr

szerintem túl sok a problémázás a kérdésben. fogjátok fel a 2GB-os kártyát úgy, hogy 1.5GB-os, az 1GB-ost meg úgy, hogy nem létezik ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17) Retekegér válasza ViiiiktorOC (#13) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Pl. egy HD 7770-re minek kellene több?

<< Heimdal >>

(#18) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Érdekes az Amd meg eltünteti a 1gb-os 7850 -et. Szerintem mondvacsinált indokokkal.
Lavíroznak ezek a gyártók,úgy hogy jó legyen/leginkább nekik :) /

(#19) ViiiiktorOC válasza Retekegér (#17) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Memóriából sosem elég, és inkább a felső közép kategóriára gondoltam. (high-end cards)
7770-re is megnéznék 2 GB-ot, meg a mostani 6870-esemre is. Tudom nem az a gyenge pontja, de mégis legyen több mint kevesebb.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#20) epityesz


epityesz
aktív tag

Hát igen....nagyon kevéske az 1gb:(

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#21) Retekegér válasza epityesz (#20) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nem az a lényeg, hanem hogy a flexibilis vezérlés miatt értelmetlen.

<< Heimdal >>

(#22) Rypejakten válasza ViiiiktorOC (#19) üzenetére


Rypejakten
addikt

Hamarabb fogyna el a kartyad "ereje", mint a VRAM.

(#23) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Jó, hogy megemlítette a cikk az 1,5 gigás kártya gyártásának lehetőségét.
Erre +1.

(#24) KAMELOT válasza shteer (#5) üzenetére


KAMELOT
titán

Már elég olcsók a full hd monitorok és monitort nem cserélgetsz évente. Szóval a 2GB az már alap kéne, hogy legyen. Semmi hátránya nincs, hogy több memória van a fedélzeten.

(#23) fondorlatos: 1,5GB-nek semmi értleme. 2GB verzióból is csak 1,5GB-t lát a gép mivel a 0,5GB fennmaradó az valami gyorsítótár csak. Legalább is én így tudom és cikk is volt róla a PH-n.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25) FireKeeper válasza KAMELOT (#24) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

talán a lassítótár jobb kifejezés lenne :D azt a területet csak 64biten éri el a GPU. amúgy van hátránya ha több ram van, amikor igazából gyorsítani nem gyorsít, drágább tőle a kártya. persze a dobozon jobban mutat a 2GB mint a 1,5GB, de kb ennyi a haszna.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26) KAMELOT válasza FireKeeper (#25) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindegy milyen tár. Lényeg, hogy nem annyival drágább a 2GB mint az 1GB. + 5000ft. Szóval az nem nagy pénz. Persze kinek, hogy. Így akkor a 1,5GB lényegében csak 1GB lesz. Az meg már semmi.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27) FireKeeper válasza KAMELOT (#26) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

pont hogy nem (ezért fakkolunk itt a fórumban). a 1,5GB 1,5GB lesz, mert azt a memvezérlő teljes sávszélességgel tudja megcímezni. ez az egész a 192bites memvezérlő miatt van, ehhez 0,75-1,5-3GB VRAM "illik".

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#28) Attix82 válasza FireKeeper (#27) üzenetére


Attix82
őstag

Igen, de ezis csak azért van mert a vérpistik szeretik látni a 4 GB VRAM feliratot. Ha azt írnák oda erre, hogy 768 MB, a GTX660ra pedig 1.5 GB VRAM, jóval kevesebb fogyna.

De tény a 768 MB kevés, 1.5 GB meg elég.

[ Szerkesztve ]

(#29) FRENK1988 válasza KAMELOT (#26) üzenetére


FRENK1988
veterán

tán 1,5 GB-nél nincs az a "lassitótár :DDD"

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#30) KAMELOT válasza FRENK1988 (#29) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha több a memória nincs vele gond. Nemértem 2GB után minek lépnek vissza 1,5GB-re.
GTX580-nál volt 1,5GB / 3GB csak ott is a 1,5GB kevésnek bizonyult néhány játékban.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#31) djdaniel válasza haxiboy (#4) üzenetére


djdaniel
senior tag

Ez hívják paraszt elvakításnak :D
Előbb fogy el az ereje mint a memóriája. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.