Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wintikek


wintikek
tag

Miért van joga egy polgármesternek betenni a lábát egyedül a szerverszobába/felvenni a kulcsot?
Mégis mi volt az a vita aminek az lett a végkimenetele hogy fogta magát és lekapcsolta a kismegszakítót pont a szerverszobában?

(#2) Dhampir


Dhampir
félisten

(#3) XORANDOR válasza Dhampir (#2) üzenetére


XORANDOR
kezdő

:C derégenláttammár :D

(#4) XORANDOR válasza wintikek (#1) üzenetére


XORANDOR
kezdő

Joga valószínűleg nem volt, de az ahogy hozzáfért az sok (biztonsági) kérdést felvet. Amúgy engem is érdekelne, hogy mi vitte rá. Lehet, hogy amolyan Pajkaszeg <> Pajkarét sztori :D

(#5) janos666 válasza wintikek (#1) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A hír címéből először arra gondolta, hogy valaki felrakott róla egy kényes videó/hangfelvételt, aztán így akarta megállítani a terjedését.
Szerintem semmi nem utal arra, hogy joga volt hozzá, csak hogy mégis megtette, mert valószínűleg nem bírta/merte megállítani, akinek elvileg meg kellett volna.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6) Samott


Samott
addikt

Azota ket valasztas volt es meg mindig o a polgarmester. Ez az igazi ciki.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7) atike


atike
nagyúr

Engem is a "miért" érdekelne... :)

(#8) Grg


Grg
tag

Hmm.. és mindezért csak egy millát kell fizetnie... ez is ciki szerintem azért... :(

(#9) UnA válasza wintikek (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

"Mégis mi volt az a vita aminek az lett a végkimenetele hogy fogta magát és lekapcsolta a kismegszakítót pont a szerverszobában?"

Talán megunta, hogy Mancika folyamatosan fészbúkozik, és meg akarta oldani a kérdést :)

Az viszont a hálózat építésében is elég nagy felelőtlenség, hogy az irodai szerverek lekapcsolása a városi közös hálózatot lenyomta...

(#10) XORANDOR


XORANDOR
kezdő

Mint ahogy az is ciki, ahogy egy vidéki falu polgármestere és fia két különböző helyen EU pénzből vadászházakat építtettek, valami vidékfejlesztési program keretében. A "ciki" rész pedig az, hogy valójában mindkettő ingatlan saját használatos lett. Mert ugye hivatalosan ezeket ki kellett volna adni mint foglalható szállást. Elmondásuk szerint mindenkinek volt rá lehetősége, de nem éltek ezzel :D A még cikibb pedig az, hogy fityiszes brigádról van szó, és nem történt semmilyen komolyabb számonkérés, anyagi felelősségvállalás, csak kaptak egy csínytevő gyereknek kijáró fülhúzást azt ennyi. Belegondolva, lehetnénk Cikiország is.

(#11) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Lehet érdemes lenne elgondolkodni egy Amerikai - magyar koprodukcióban készülő animációs film címén.

Polgármester lezuzza a netet:)

(#12) XORANDOR válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


XORANDOR
kezdő

Vagy a Kábelbarát made in Hungary :D

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

A szomorú szerintem csak annyi, hogy egy ilyen mai, megélhetési politikus ezt simán megcsinálhatta.

(#14) janeszgol válasza XORANDOR (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Sokat nem várok sem a kormánytól, sem az emberektől. Ott van az az elszámolás kikérés, hogy mire költötték a Felcsúti Akadémiának küldött céges támogatói pénzeket. 1,5 év után elérték azt, hogy a rendőrség kikérte, majd közölték, hogy a pendrive-ot nem olvassa a gép, nem tudja megnyitni. És kész, le van zárva az ügy. Megkapni megkapták, csókolom. Olvassa, nem olvassa csókolom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) XORANDOR válasza janeszgol (#14) üzenetére


XORANDOR
kezdő

És még mennyi ilyen van.... :F

(#16) Lenry


Lenry
félisten

"Szécsény polgármestere a város honlapjára feltett közleményében reagált a törvényszék ítéletére"
idézném:
"Pénzbírságra ítélt a Bíróság, miután, mint közismert, az egyik internetszolgáltató fél napig áramkimaradás miatt nem működött Szécsényben."
azt diszkréten kifelejtette a közleményből, hogy mi miatt volt áramszünet.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) MaCS_70 válasza XORANDOR (#4) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vannak érdekes, elvileg lehetetlen helyzetek.

Anno egy ismerősöm megvásárolt egy ingatlant, amelynek a pincéjében országos fontosságú távközlési kapcsolóegység volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18) Stanlee


Stanlee
őstag

Ahogy kihamozom az 5 evvel ezelotti hirekbol, vita volt a polgarmester meg a netszolgaltato kozott. Az onkormanyzat kapott EUs penzt, kiepitettek a netet, uzemeltetni meg kiadtak egy cegnek, de engedelyt nem kaptak a szolgaltatasra. A lakossagnak nem adtak netet, mig a onkormanyzatnak, rendorsegnek, meg meg par masik ugyfelnek - koztuk egy masik netszolgaltatonak viszont adott netet a "berlo" ceg.

Azt nem talaltam meg, hogy mi is volt a vita targya, de el tudom kepzelni, hogy a polgarmester meg akarta mutatni, hogy o fujja a passzatszelet es ennek legjobb demonstralasanak azt tartotta, hogy lekapcsolta az aramot a kozpontban :D Valamelyik cikkben irtak, hogy a rendorsegi vezetok eroteljes felszolitasara kapcsolta csak vissza az aramot.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#19) bambano válasza wintikek (#1) üzenetére


bambano
titán

mert kismillió eset fordulhat elő, amikor nem lehet bizottságban dönteni arról, hogy felveheti-e a kulcsot.
például természeti/meteorológiai kár/vészhelyzet
tűz, villám, stb.

egyébként meg egy polgármester hogyan is ne mehetne be a saját tulajdonába? az épület is, a szolgáltató is önkormányzati tulajdonban van.

ezzel nem akarom menteni a tettét, én is dühöngtem volna, ha ilyet csinálnak az én munkahelyemen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) bambano válasza Stanlee (#18) üzenetére


bambano
titán

"engedelyt nem kaptak a szolgaltatasra.": valószínűleg azért nem kaptak engedélyt a netszolgáltatásra, mert nem engedélyköteles. bejelentésköteles.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) UnA válasza bambano (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

Te biztosan jobban ismered az ilyen dolgokat, de nekem az tűnt fel, hogy annak a felelőssége nem igazán merült fel, aki így tervezte meg a rendszert, hogy az önkormányzati eszköz leállása bedönthette a nem önkormányzati hivatalokat is...

(#22) bambano válasza UnA (#21) üzenetére


bambano
titán

anno volt egy pályázat, amire hátrányos önkormányzatok pályázhattak és helyi internet szolgáltatás kiépítésére szólt olyan területeken, ahol üzleti módszerrel nem ment volna.

az volt a folyamat, hogy önkormányzat pályázik, nyer, megbízással kiépítteti a települési hálózatot, ami a tulajdonába kerül x évre, majd szolgáltatókat pályáztat, akik ezt az infrastruktúrát kibérlik és szolgáltatnak a lakosságnak.

tehát nem volt külön önkormányzati eszköz meg internet szolgáltatói eszköz, egy cucc van, amin kapta mindenki a netet, beleértve az önkormányzati intézményeket is, mint tulajdonosokat. és ezen a fizikai hordozón csináltak vpn-eket a különböző intézmények egyedi igényei szerint, kormányzati gerincet az önkormányzatnak, rendőrségnek amit kell, stb.

ha nagyon szigorúan nézem, akkor a polgármester bement és lekapcsolta a *saját* cuccát. nyilván ez az egyik irányba sarkítva írja le a helyzetet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Kobaljov válasza bambano (#19) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Itt vis mayor történt..

(#24) akaido válasza janeszgol (#14) üzenetére


akaido
addikt

Nem jól lapozták a pendrájvot. Hátulról előre a TREK is KERT, azaz sajnos nagy a politikusok állatkertje.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Itt is tökéletesen látszik az, hogy 8 általánossal már szinte bárki lehet polgármester. Mondjuk az is érdekes, hogy egy Soros György ellenes országban Soros ösztöndíjasa a miniszterelnök, de hát nagy az Isten állatkertje...

(#26) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ami lekapcsolja nekem a netet, azt én is lesittelném, pénzmegváltás nélkül. Ilyenkor miért nincs ott a terrorizmus a bűntetési tételek között? Közérdekű üzem önérdekből történő megzavarásának abszolút bizonyított tényállása fennáll.

(#27) Dr. Akula válasza bambano (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az NTG-t is lekapcsolta, a rendőrségnél meg miegymásnál is elment a net. Ez minimum szabotázs közérdekű üzem megzavarására bcs. tényállása.

(#28) Male válasza XORANDOR (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Azért azt tegyük hozzá, a korrektség kedvéért, hogy az utolsó választást már nem fideszesként, hanem ellenzékiként nyerte a fideszes indulóval szemben... :U
(Állítólag pont ez az ügy, és még mások miatt kizárták volna, ha nem lép ki magától: [link] )

(#29) btprg válasza UnA (#9) üzenetére


btprg
senior tag

"Az viszont a hálózat építésében is elég nagy felelőtlenség, hogy az irodai szerverek lekapcsolása a városi közös hálózatot lenyomta..."

Nekem is ez volt az első, ami eszembe jutott. Nem valami atomstabil ez így...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#30) MaCS_70 válasza btprg (#29) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig sok helyen van így, aminek történeti okai vannak.

Sok helyen úgy történt a dolog, hogy amikor kiépült a nem telefonvonalon szolgáltatott net, akkor az csak amolyan úri huncutságnak tűnt, nem hivatalos kommunikációs csatornának, és nem is látták előre, hogy mennyire fontos lesz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31) bambano válasza UnA (#9) üzenetére


bambano
titán

"Az viszont a hálózat építésében is elég nagy felelőtlenség, hogy az irodai szerverek lekapcsolása a városi közös hálózatot lenyomta...": ilyen állítás nem szerepel a bírósági határozatban.
bement a szerverhez, lekapcsolta, ettől elszállt az internet, amitől megbénult a hivatali ügyintézés is. de azt nem írja, hogy a konkrét szerver önkormányzati gép volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) Frawly válasza bambano (#31) üzenetére


Frawly
veterán

Nem is tudom, hogy mi ebben a történetben a legnagyobb gáz. Hogy egy egész megye komplett gerinchálózata egy önkormányzati szervergéptől függ, amit bármelyik nem szakember polikikus is csak úgy kilövögethet, vagy hogy egy polgármester ok nélkül ilyenre vetemedik, és már több ciklus óta polgármester. Ez a sztori sehonnan nézve nem kerek.

Az 1 milás pénzbünti elég példastatuáló viszont. De még így is megéri neki kifizetni, mert ha nem fizeti, 250 napra (kb. 8 hónap) megy börtönbe, és nagyobb keresetvesztesége lesz azon, hogy nem dolgozik. Abszolút megérdemli, nem is értem, hogy mit remélt attól, hogy belefogott akármit is lekapcsolgatni. Valakit meg akart leckéztetni?

(#33) Alteran-IT válasza bambano (#31) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Szerintem nem is szerverről, vagyis egy szerver feladatokat ellátó gépről van szó, hanem egy hálózati elosztó központról, ami ugye OLT-ból, vagy CMTS-ből, illetve az azok működéséhez szükséges elemekből áll (radius/TFTP szerver stb.), csak ugye a butább szegmens (most nem simán a userekre, hanem pl. a nyomozókra/rendőrökre gondolok, akik a jelentést készítették, de szintén nem rendelkeznek megfelelő információkkal) egyszerűen rákeni a szerver jelzőt az ilyen nagyobb ipari berendezésekre és azzal meg van oldva.
Persze nem kizárt, hogy valójában volt ott valamilyen szerver, mert lehetett egy helyi kiszolgáló szerver egyes alkalmazásokhoz, de nem azon volt a hangsúly.
Egyébként én arra is kíváncsi vagyok, hogy megfelelően volt-e szünetmentesítve a szolgáltatói központ, meg hogy melyik biztosítékokat kapcsolta le az az a faszkalap (egyébként nem kell, kurva kevés ez a pénzbüntetés, ugyanis egy ekkora település polgármestere két havi fizetéséből vígan kipengeti ezt az összeget, sőt saját magának munkáltató kölcsönt, illetve fizetési előleget is folyósíthat, ha esetleg könnyen elveri a fizetését), mert ha a biztosíték után van a szünetmentesítés, akkor annak bírnia kellett volna egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#34) bambano válasza Frawly (#32) üzenetére


bambano
titán

annál nagyobb gáz, hogy senki nem olvasta el rendesen a cikket, amihez hozzászól, szerintem nincs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Dr. Akula válasza bambano (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha a vasúti sorompóból kilopod a lámpát, kevés a közérdekű üzem megzavarása bcs. ellen hogy a lámpa a tiéd volt, és nem fizette ki a MÁV, ezért visszavetted. :)

(#36) bambano válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


bambano
titán

ugye te is próbálod egészében elolvasni és értelmezni a hozzászólásomat, és felfedezted azt a mondatot, hogy amit írtam, az az egyik irányból sarkított álláspont?

csak mert egyesek megkérdőjelezték, hogy hogyan mehetett be oda. hát úgy, hogy az övé. próbáljuk meg megérteni, hogy ezzel nem vitatom a másik oldal nézetét, miszerint minek babrál idegen cuccot, viszont azt a marhaságot szeretném kiirtani, hogy hogyan mehetett be oda. ugyanúgy ment be, mint ahogy te bemész a saját lakásodban a budiba.

nem, láthatóan nem fedezted fel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) bambano válasza Alteran-IT (#33) üzenetére


bambano
titán

ez is egy olyan hsz, ami kiváló példa arra, hogy hogyan írjunk sok sületlenséget úgy, hogy egy mondat igaz sincs benne.
a polgármester mióta munkáltatója saját magának??? hint: az önkormányzatokban az üzemeltetési és adminisztrációs dolgokat már régen nem az önkormányzat csinálja.
másrészt szerinted milyen szünetmentes bírja ki a szándékos lekapcsolást? hint: semmilyen. sehova nem raknak olyan szünetmentest, ami kibír több órát, pláne nem raknak olyat, ami a kimeneti áramkörmegszakító lekapcsolását is túléli, ugyanis olyan nem létezik.

azt pedig, aki cmts mellé radius-t rak, szívlapáttal kell laposra verni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem kötekedésképpen, csak azért, hogy ne maradjon téves információ leírva:

Ha kilopod a fénysorompó lámpáját, az "A közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény":

Btk. 232. § (1) Aki közlekedési útvonal, jármű, üzemi berendezés vagy ezek tartozéka megrongálásával vagy megsemmisítésével, akadály létesítésével, közlekedési jelzés eltávolításával vagy megváltoztatásával, megtévesztő jelzéssel, közlekedő jármű vezetője ellen erőszak vagy fenyegetés alkalmazásával vagy más hasonló módon más vagy mások életét vagy testi épségét veszélyezteti, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39) Alteran-IT válasza bambano (#37) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nem azt írtam, hogy saját magának, mint munkáltató adja a munkáltató kölcsönt, hanem azt hogy könnyen el tudja intézni, ahogy sok más egyéb módszerrel is tud magának plusz pénzt biztosítani, az utóbbi évek alatt már voltak ilyenre példák, nézz utána interneten.
Nem azt írtam (amúgy nem is az íróval, hanem az olvasóval van gond itt úgy látom :D) , hogy örökké kell bírnia, hanem hogy egy ideig, egyébként meg nagyon tévedsz, jó magam is tudok olyan helyekről, ahol a szünetmentesítés legalább 3-5 órát képes áthidalni, szóval erős sületlenség, hogy sehova nem raktak olyat, az hogy a környezetedben nincs példa rá, az nem azt jelenti, hogy sehol nincs ilyen. Sőt olyan megoldások is vannak, hogy a tápellátás megszűnése esetén bizonyos illetők E-mail/SMS értesítést kapnak és ha kibírja akár 2-3 órán keresztül a szünetmentesítés és megfelelő a reakció, akkor van idő cselekedni és talán időben vissza lehet állítani az áramellátást, nekem az is érdekes, hogy 9 óráig tartott visszaállítani a rendszert, bár abból kiindulva, hogy magyarországon vagyunk, a "magas színvonal és a hozzáértés fellegvárában" már nem is csodálkozom, itt minden a lehető legszarabbul, leghülyébben és legolcsóbban van megoldva, természetesen úgy, hogy a valóságban kurva nagy pénzek mennek el az adott feladatra, csak megoldják tized akkora költséggel, a többi meg valahova eltűnik, pedig ennyi pénzből amit az EU-tól is kaptunk, meg elbasztunk minden szarra (stadion) már az egész országot újra lehetett volna építeni, mindegy, nem is idegesítem magam rajta.
Ami a megszakítót , ezért is kérdeztem, hogy van megoldva, arról meg nem is beszélve, hogy az ilyen megszakító szekrényeknek is kellene valami védelem, hogy akárki ne tudjon hozzáférni, mondjuk gondolni kell a veszélyelhárításra is, szóval inkább hagyjuk, a gond ott kezdődik, hogy a polgármester be tudott oda menni, holott egyrészt az önkormányzat épülete nem az ő tulajdona, így felesleges összevetni a saját házas példával, másrészt az ilyen helyekre megfelelő belépési szabályzatot kell készíteni és azt megfelelően kell alkalmazni, akár beléptető rendszerrel is és nyilván nem annak kell oda tudni belépni, akinek halvány lila fingja sincs az ott lévő eszközökhöz, az ilyen illető még ha főnök is, max. egy kompetens és jogosult személy felügyelete mellett mehetne be oda, az meg hülye lenne, ha nem baszna rá az ilyen kezére ilyenkor, vagy már ha beengedi akkor, mikor tudja milyen céllal akar bemenni oda, szóval itt is az a baj, hogy nincs meg a megfelelő szabályozás, mondjuk ez az egész országra igaz, de attól hogy ez van általánosságban, még nem azt jelenti, hogy ennek így is kell lennie.

Nyilván, de csak felsoroltam két opciót, amihez esetleg kell egy szerver, nem azt mondtam, hogy így kell megoldani.

(#40) bambano válasza Alteran-IT (#39) üzenetére


bambano
titán

szerinted ha valakinek az agyát elönti a sz.rlé, azt mennyire fogja megállítani a szabályozás?

bemenni be kell tudni, mert például tűzoltásnál a víz miatt muszáj áramtalanítani, tehát megszakítónak lenni kell. ha pedig ideges, tojik rá, hogy nem *SZABAD* bemennie, amíg be *lehet* menni.

nálunk úgy van az ups, hogy a bemenő ágán is van kismegszakító, meg a kimenő ágán is. és jó eséllyel az áramütés veszélye miatt mindenhol így van, mert az ups kimenő áramát is meg kell tudni szakítani, különben megöl. tehát ha le akarnám állítani a szervert, akkor az ups kimenő ágát kapcsolnám le, ami ellen fizikailag lehetetlen védekezni. még az sms-ed se megy ki, semmi, ott rögtön villany lekapcsol, bitek elszállnak, jónapot van.

tehát maradjunk annyiban, hogy az összes ehhez a résztémához tartozó fejtegetés megalapozatlan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) Yeffy válasza Samott (#6) üzenetére


Yeffy
veterán

Na ez az igazan ciki, mint ahogy sok egyeb ilyen gyokerrel otthon mar 30+ eve, de erdekes modon ez nem szamit...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#42) Yeffy válasza bambano (#19) üzenetére


Yeffy
veterán

egyébként meg egy polgármester hogyan is ne mehetne be a saját tulajdonába? az épület is, a szolgáltató is önkormányzati tulajdonban van.

bocsi, h belevau ;] , te biztos jobban ertesz hozza, mint en, nekem csak egy dogon akadt fenn a szemem, polgarmesteri hivatal, es jelen esetbe na szolgaltato is, ahogy irod, onkormanyzati tulajdon. az miota a polgijeno sajat, privat tulajdona? :F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#43) twollah1976


twollah1976
őstag

Az a szomoru az egeszben, hogyha ezt egy Atlag Jozsi teszi meg akkor mar reg a sitten ulne.
De ugye vannak egyenlobbek az egyenlok kozott akikre mas torvenyek vonatkoznak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#44) akaido válasza twollah1976 (#43) üzenetére


akaido
addikt

Orwell-i röfögős igazság. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45) Alteran-IT válasza bambano (#40) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Hát ha van normális szabályozás és nem ilyen kis összeg lenne enyje-benyje címszóval utólag kiróva, hanem előre meg lenne határozva, hogy a szolgáltatás ellehetetlenítésére irányuló tettnek minimum 10 milliós bírság, illetve x év szabadságvesztés a jutalma, akkor az ilyen elborult agyú elmebetegek is azért kétszer meggondolnák, hogy hozzányúljanak-e ahhoz, ami nem az övék.
Persze egy ilyen célra kialakított helyiségben egy egy normálisan kialakított rendszer esetében csak annyira kellene félni a tűzveszélytől, mint egy bank páncéltermében és lehetne az elzárást komolyabban is venni, hogy az ilyen faszkalapok mint ez is ne tudjanak csak úgy bemenni, ha elborul az agyuk, illetve ha a következmények se tántorítják el a tettétől, de mindegy.
Azt meg remélem nem kell részleteznem, hogy milyen helységre és kialakításra gondoltam, bár megsúgom, hogy a légelszívós/vákuumos tűzoltásra, így igazából az ajtót nem hogy kinyitni kellene ilyen esetben, hanem zárva tartani, persze magyarországon az ilyen technikáknak nincs helye, a tűzoltónak vész esetben le kell kullognia a pincébe, addig talán szarrá ég az egész, viszont nem gond ugyanis szarrá éget berendezést majd mészáros lőrnicék jó pénzért "felújítják" egy vis maior pályázat keretében.

A UPS-be meg nem megyek bele, mert már felesleges, de nem megoldhatatlan, hogy az ezt felügyelő rendszernek külön legyen egy szünetmentes áramforrása, illetve egy külön internet hozzáférése és tudja figyelni a "szerverek"/berendezések áramellátását és akkor üzenetet tud arról is küldeni, ha a szerverek leálltak és akkor az okos önkormányzatban meg a többi intézménynél nem kell találgatni órákig, hogy hol a hiba, na mindegy, túl nagyok az elvárásaim, bár csak ebben az országban, mindenhol máshol ilyen dolgok már alapnak számítanának, mondjuk az is, hogy mindenféle félkegyelmű ne lehessen polgármester, vagy mondjuk miniszterelnök, mondjuk utóbbi nem csak itt gond, sajnos máshol is vannak ilyen őrültek, mint amerika, brazília, törökország ...

(#46) bambano válasza Alteran-IT (#45) üzenetére


bambano
titán

ne haragudj, de meg kell kérdeznem, ezt az ámokfutást, amit itt rendezel, komolyan gondolod?

"hanem előre meg lenne határozva, hogy a szolgáltatás ellehetetlenítésére irányuló tettnek minimum 10 milliós bírság, illetve x év szabadságvesztés a jutalma": megkérdezhetem, hogy hogyan képzeled kivitelezni azt, hogy 10 milliós bírság meg börtön legyen egy szabályzatban, amit a polgármester ír alá? te aláírnál ilyet, saját magad ellen?

"az ilyen elborult agyú elmebetegek is azért kétszer meggondolnák, hogy hozzányúljanak-e ahhoz, ami nem az övék.": sőt, akár azt is meggondolhatnák, hogy posztolnak-e a témában az interneten...

"Persze egy ilyen célra kialakított helyiségben egy egy normálisan kialakított rendszer esetében csak annyira kellene félni a tűzveszélytől": úgy érted, hogy attól, hogy a szerverhelyiségben csináltál rendes tűzvédelmet, a hivatal többi része nem éghet le? vagy a fél falu?

"az ezt felügyelő rendszernek külön legyen egy szünetmentes áramforrása, illetve egy külön internet hozzáférése és tudja figyelni a "szerverek"/berendezések áramellátását és akkor üzenetet tud arról is küldeni": persze, ups ups hátán, értelmetlenül... minek? azt, hogy elszállt egy rendszer, nem csak onnan lehet észrevenni, hogy jött egy sms az elszállt rendszerből.

nem, nem túl nagyok az elvárásaid, fogalmad sincs az egészről, de fontosnak érzed f.sni a szót. mostantól egyedül vagy, én befejeztem a borsó falra hányását.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) Alteran-IT válasza bambano (#46) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Mi benne az ámokfutás, az igazság?

A 10 milliós bírságot példának írtam, ne nekem kelljen már a jogászok munkáját is végezni és kitalálni, hogy mit kell kapnia egy szabotőrnek.
Egyébként meg ne haragudj, de most is te mondtál hülyeséget, idézem is:
"10 milliós bírság meg börtön legyen egy szabályzatban, amit a polgármester ír alá? te aláírnál ilyet, saját magad ellen?"
Elméletileg akkor még nem maga ellen írta volna alá, hanem egy rendszer védelméért, legalább is gondolom nem gondolta, hogy ezt fogja csinálni, hacsak nem tényleg ennyire elmebeteg. Ahhoz képest, hogy IT-be dolgozol, nincs valami nagy logikai képességed, már ne haragudj.

"sőt, akár azt is meggondolhatnák, hogy posztolnak-e a témában az interneten..."
Miért, hova posztolt a polgármester? :DDD
Tudod van egy olyan mondás, hogy okos enged ... na már most az a baj, ha az okos enged és mindent szó nélkül hagy, akkor hülyék a fejére nőnek és a fejére szarnak, mert azt hiszik, hogy ha nem szólnak, akkor az úgy jól van, ilyen kategóriába tartoznak a politikusok is. Igaz, hogy ez nem a legmegfelelőbb hely, de én legalább a véleményemet leírva hangot adok az elégedetlenségemnek, míg te majdnem hogy igazat adsz annak a hülyének, ráadásul elég béna és nem helytálló magyarázatokkal és hasonlatokkal, mint hogy az önkormányzat épülete az ő privát tulajdona meg ilyenek.

"úgy érted, hogy attól, hogy a szerverhelyiségben csináltál rendes tűzvédelmet, a hivatal többi része nem éghet le? vagy a fél falu?"
Ennyi erővel az egész ország leéghetne, így felesleges bármit is csinálni az országban, mert úgy is le fog égni, sőt szünetmentest is felesleges venni, mert az is egyszer lemerül ...
Értem, amit mondani akartál, de nagyon rosszul adtad elő. A hivatal épülete, illetve a falu tűzvédelmi stratégiája legyen az önkormányzat dolga, a helyiség védelme meg azé a cégé, akik kiépítették a rendszert, legalább is így kellene lennie, de mint írtam, a szabályozás elég gyenge ebben az országban, ezért nincs így, ezért nincs itt semminek se felelőse, csak a szardobálás megy állandóan.

Ami az elszállt rendszert illeti, ne tud meg hány olyat ismerek a szakmában, aki hibafelderítésben elég gyenge, na meg ha az adott városban az érintett intézmények nem kommunikálnak egymással, akkor egyenként gondolhatnak arra, hogy az eléréssel csak náluk lehet probléma, mert elvágtak egy oda tartó kábelt, vagy ilyesmi, szóval sok ilyen hibalehetőség van, melyet azonnal kizárna az, ha rögtön tudnánk, hogy mi történt, persze ahhoz egy modern rendszert kellene kiépíteni, ami egy ilyen x évtizeddel elmaradott országban elképzelhetetlen. Egyébként egy ilyen ellenőrző rendszer szünetmentese jóval kisebb lenne (gyakorlatilag egy modemet, meg egy kisebb teljesítményű gépet kellene ellátnia rövid ideig, persze kivitelezés kérdése, sokféleképpen meg lehet oldani), mint annak a rendszernek a szünetmentese, amit felügyel, szóval ezt az UPS UPS hátán dolgot se értem igazán.

Csinálj amit akarsz, az hogy kicsit a kornak megfelelő elvárásaim vannak, az nem azt jelenti, hogy velem van probléma, hanem azzal, amivel szemben vannak, mint pl. ezzel az elmaradott országgal és az azt irányító "elite-el", bár szerintem ezzel még nagyon sokan így vannak.

(#48) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

"Ezáltal megbénult a Szécsényi Rendőrkapitányság informatikai rendszere"
Ilyen helyeken nem kellene backup internetnek lenni az Ntg mellett, pl. egy telekomos drótos?

(#49) Frawly válasza bambano (#34) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, a legnagyobb gáz, mikor okosabbnak hiszed magad bárkinél. A cikk hiába írja, hogy vita hevében, abból nem sok derül ki. Nem véletlenül vagyunk ennyien itt a kommentszekcióban, akik nem értik, hogy mi állhatott igazából a háttérben, kivel volt a vita, min ment. Tudom, mind hülyék vagyunk, nem kell alátámasztanod. Az a fő, hogy te érted.

(#50) UnA válasza Alteran-IT (#47) üzenetére


UnA
Korrektor

"Miért, hova posztolt a polgármester?"

Nem bántásból, de itt rólad volt szó... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.