Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Béééla


Béééla
őstag

Gyerekek, végre valaki nagyobb szavú kimondta! :R
És nem csak a szája járt!
Szerintem elhamarkodtátok, április elseje holnap van.
Remélem borul a bili és az őskövület kiadók helyett a technika teljes szélességében kihasználható lesz!Már csak az kell hogy idén rájöjjön valaki, hogy a torrent sem a kalózok furcsa megnevezése, hanem egy nagyon jó technológia!

Bélabá

(#2) tomp


tomp
félisten

Én már január óta használom a TIDAL-t. A magyar indulással nem csak a magyar tartalom lett több de az ár is sokkal kedvezőbb lett. Végre egy új zenei szolgáltató ami más mint a többi. :)

(#3) alevan


alevan
őstag

Subjektív vagyok, de amiben benne van Jay-Z keze, abból én inkább nem kérek semmit.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) tomp válasza alevan (#3) üzenetére


tomp
félisten

Mégis az ő "cége" hozta el a komolyabb szolgáltatást. Oké nem ő találta ki de megízlett neki. Gondolom nem azért vette meg, hogy aztán leépítse. Látott benne jövőt.
A Dr. Tré féle Beats Music na az egy vicc. Meg is vette az alma.

(#5) Béééla válasza alevan (#3) üzenetére


Béééla
őstag

Jó, én is amikor megláttam, hogy a popszakma legalja is ott vigyorog mint Niki Picsáj és MúmiaMadonna, eléggé megrendített, de hiába vagy első valamiben, simán lekörözhet még más :)
Nem hinném, hogy záros határidőn belül ne jelenne meg konkurens.

Bélabá

(#6) nubreed


nubreed
veterán

Jó, hogy bővül a választék.

Amúgy ez erősen off, de Jay Z -t sosem tartottam egy komoly rappernek, inkább olyan bazári majomnak néztem mindig, az összes zenéje hallgathatatlan számomra, főleg az a sok rnb-s szar. Nagyon elkurvult zeneileg na, ez az igazság. De pl Ice Cube az aki végig hű maradt önmagához és vévig jó albumokat csinált. Kár, hogy 5 éve jött ki utoljára album az I am The West, ami egyébként szerintem az egyik legjobb rap lemez amit valaha is csináltak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7) Tapsi válasza Béééla (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

Gyerekek, végre valaki nagyobb szavú kimondta!

Pont ez a lényeg. Hogyan lettek ezek a mókusok nagyobb szavúak? Úgy, hogy tőkeerős kiadók felfuttatták őket, dollármilliókat öltek a marketingjükbe, és brandet építettek belőlük. Épp ezért nem fognak megszűnni sohasem a zenei kiadók. Egy garázszenekarnak sohasem lesz elég pénze arra, hogy önállóan befusson. Ilyen nincs, szóval nem kell álomvilágban élni!

(#8) nubreed válasza Tapsi (#7) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem elég ha néhány igazán húzónév világsztár úgy dönt, hogy soha többet nem adja ki a zenéit hagyományos kiadónál (Universal Music, Sony, Time Warner, stb) hanem csak és kizárólag az új típusú streaming/digitális szolgáltatóknál. Hatalmas üzleti veszteség lenne az egész hagyományos szektornak, előbb utóbb kártyavárként omlanának össze. Persze ők sem hülyék, nyilván akkor brutális kötbért kéne fizetniük ezeknek a "lázadó" sztárocskáknak. Azt meg gondolom nem akarják.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9) nakos1212


nakos1212
senior tag

Inkább csináljon egy új Collision Course-t.

(#10) Tapsi válasza nubreed (#8) üzenetére


Tapsi
addikt

Ezt néhány húzónév megteheti, de mások nem. Ha pedig megszűnnének a kiadók, akkor az induló bandákat senki sem karolná fel. Ez akkora biznisz szerinted?

(#11) Simi87


Simi87
senior tag

De hol vannak a nagy zenészek? :F

(#12) fordfairlane válasza nubreed (#8) üzenetére


fordfairlane
veterán

A húzóneveknek már nem kell kockázati tőkebefektetőt találniuk, a többieknek szükségük lehet rá.

x gon' give it to ya

(#13) nubreed válasza Tapsi (#10) üzenetére


nubreed
veterán

A közösségi oldalak és youtube korában szerinted tényleg van szükség kiadókra? Bárki megcsinálhatja a szerencséjét, elég egy jó demót felnyomi a youtubera, stb.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14) Béééla válasza Tapsi (#7) üzenetére


Béééla
őstag

Viszont mostanra már erősen az van, hogy 0 zenei tudás mellé építik fel a nevet (bár a fent nevezet úriember zenéjét én sem komálom, úgyhogy nem ma kezdődött ez :D ) úgyhogy ha hagynak esélyt a kishalaknak is, legalább eltolódhat az arány, de világkörüli Magna Cum Laude meg Péterfy Bori turnéra szerencsére akkor sem lesz se igény, sem pénz. A rádiók, menedzserek meg a prolik megmaradnak, de legalább esélyed lesz olyan zenét hallgatni, ami nem a könyöködön jön ki.

Bélabá

(#15) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ez inkább tűnik egy szimpla saját zenei szolgáltató promóciójának, mint sem valami nagy mérföldkőnek a zeneszolgáltatásban.

x gon' give it to ya

(#16) Tapsi válasza nubreed (#13) üzenetére


Tapsi
addikt

Igen, van. Érdekes módon mégsem lett még senkiből világsztár csak attól, hogy feltöltött egy videót. Pedig már 5 éve is volt facebook, youtube, és társai. Nyilvánvaló, hogy ennél sokkal-sokkal több kell a dologhoz.

(#14) Béééla

A zenei tudás eléggé szubjektív, és régen sem volt a siker kulcsa. Hol van például egy tucatzenét játszó, de hatalmas tömegek előtt koncertező gitáros zenei képzettsége, tudása, tehetsége mondjuk egy jazz gitároséhoz, esetleg komolyzenét játszó zongoristáéhoz képest? Mégis nagyságrendekkel több emberhez jut el, és jóval többet keres.

[ Szerkesztve ]

(#17) tomp válasza fordfairlane (#15) üzenetére


tomp
félisten

Pedig mégis letettek valamit az asztalra. Deezer, Spotify, Play Music, Beats Music tud flac-et? Nem.
Végre van egy cég aki rájött, hogy mi lenne ha lenne veszteség mentes zene is.
Engem az zavar, hogy van olyan kiadó aki nem engedélyezte a flac-et így az csak 320-as aac-ben szól.

(#18) Cathfaern válasza fordfairlane (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Önmagában a flac meg "HiFi minőség" szerintem se egy nagy szám, illetve a kliensük borzalmas a Spotifyéhez képest (mind a desktop, mind a mobil).
Viszont amiben mégis nagy mérföldkő szerintem, hogy konkrét zenészek álltak be mögé, és nem csak úgy hogy a (reklám)arcukat adják, hanem pénzükkel is. Ugye eddig az volt, hogy valaki kitalálta, hogy csinál egy zeneszolgáltatást, majd éveken át egyezkedett a kiadókkal. Ez viszont ezt elég rendesen megboríthatja.

(#19) fordfairlane válasza Cathfaern (#18) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez viszont ezt elég rendesen megboríthatja.

Szerintem ezután sem fogják tudni megkerülni a kiadókat, eltekintve a saját zenéiktől.

x gon' give it to ya

(#20) Cathfaern válasza fordfairlane (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Megkerülni nem fogják tudni őket, de jóval komolyabb nyomást tudnak gyakorolni rájuk, hogy megegyezzenek, és értelmes körülmények között tegyék azt meg. Plusz idővel a Tidal akár elkezdhet "kiadóként" is működni.

(#21) fordfairlane válasza Cathfaern (#20) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az én szememben a kiadók a szponzorok. A kiadók nem technikailag szükségszerűek, hanem pénzügyileg, és ez a jövőben nem fog változni.

x gon' give it to ya

(#22) -Skylake- válasza nakos1212 (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem meg csinalja csak a Tidalt , annyira csinalja , hogy ne legyen ideje zenelni. Jobban jar a vilag , ha streamingel foglalkozik emberunk a """zeneles""" helyett.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#23) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Egyébként ez miért szoftverfejlesztés téma?

x gon' give it to ya

(#24) -szp- válasza fordfairlane (#23) üzenetére


-szp-
aktív tag

Mert a hír megjelenésekor én ebből választhatok: Mérleg, Tech, Webkettő, Szoftver, Biztonság, Telekom, M2M, Café blog, Mozilla blog

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#25) tomp válasza Cathfaern (#18) üzenetére


tomp
félisten

De ha nem nagy szám a flac akkor az eddigi szolgáltatók miért nem lépték meg eddig? Deezer sokáig nyomta mobil kliensen a 128kbps-es mp3-at. Play Musicnál most akció van a tidal miatt! Először 2hónapot adtak ingyen aztán 3hónapig 333Ft-ért az előfizetést.
Ha szerinted borzalmas a mobil kliens akkor nézd meg a beats music appját. Na az katasztrófa. A borítót kitakarja az idősáv?? :Y
Tény, hogy szép igényes a spoti appja de a tidal sem rossz. Egyszerű, semmi csicsás dolog nincs benne.

(#26) Cathfaern válasza tomp (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem egyértelműen hiányoznak a tidal kliensből dolgok. Szóval nem "a ránéztem és a Spotify-t szoktam meg" dologról van szó :)

Flac abban az értelemben nem nagy szám, hogy az emberek 0,0001%-át érinti. A többiek meg olyan eszközön (meg olyan figyelemmel) hallgatják a zenét amire a 128kbit/s-es mp3 is megfelel. Abba már bele se megyek, hogy a korlátos mobilnetek miatt sokaknak inkább hátrány a túl jó minőségű zene, mint előny.
Ehhez képest meg szolgáltatói oldalról jelentős plusz költség, ezért nem nagyon lépték meg eddig. Persze ahogy csökken a tárhely gb-onkénti ára, úgy lesz ez egyre kevésbé probléma nekik.

(#27) fordfairlane válasza tomp (#25) üzenetére


fordfairlane
veterán

De ha nem nagy szám a flac akkor az eddigi szolgáltatók miért nem lépték meg eddig?

Szerintem azért, mert rétegigény, ezt a réteget meg idáig többé kevésbé kiszolgálta a megmaradt CD és LP piac, így nem éri meg a befektetést a meglévő rendszerekbe. Azért a Tidalnál is megkérik a felárat a jobb hangminőségért, ha megnézed.

Persze a Tidal ezen lépése ösztönzőleg hathat más online zeneszolgáltató rendszerekre, hogy ők is emeljék be a kínálatba ezt az opciót, és ez pozitív dolog. De akkor sem egy technológiai vagy piaci áttörésről van szó, ez inkább csak adaptáció.

x gon' give it to ya

(#28) fordfairlane válasza Cathfaern (#20) üzenetére


fordfairlane
veterán

"Plusz idővel a Tidal akár elkezdhet "kiadóként" is működni."

Erre még annyit akartam írni, hogy akkor szerintem a Tidal is kiadóként fog viselkedni, azaz megtartja magának az exkluzivitáshoz való jogot. És ha más zeneforgalmazó is forgalmazni akarja a Tidal által futtatott zenéket és bandákat, akkor majd a Tidalnak kell tejelniük, mert ő lesz a jogtulajdonos.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#29) nubreed válasza Tapsi (#16) üzenetére


nubreed
veterán

A zenei tudás eléggé szubjektív, és régen sem volt a siker kulcsa. Hol van például egy tucatzenét játszó, de hatalmas tömegek előtt koncertező gitáros zenei képzettsége, tudása, tehetsége mondjuk egy jazz gitároséhoz, esetleg komolyzenét játszó zongoristáéhoz képest? Mégis nagyságrendekkel több emberhez jut el, és jóval többet keres.

Pont erre szoktam azt mondan, hogy szerintem a hibrid stílusokban van a jövő. Pl olyanokban, amikor könnyű zenét ötböznek szimfónikussal, igényes módon. Az ilyenek, ha jól meg van csinálva, többféle tömeget is vonzanak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#30) nakos1212 válasza -Skylake- (#22) üzenetére


nakos1212
senior tag

A zenei hallás szubjektív, és én se mondtam azt, hogy jó zenész, hanem azt, hogy a Linkin Parkkal tudott alkotni.

(#31) alevan válasza -szp- (#24) üzenetére


alevan
őstag

Javaslom, hogy ezekhez lökjetek oda egy "Szolgáltatások" témát. Manapság, az Office360, a Spotify, a Netflix és a VPN-ek világában simán elférne.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#32) tomp válasza Cathfaern (#26) üzenetére


tomp
félisten

Nekem ami hiányzik a tidalból így 3hónap után az a dedikált honos playlist. Azaz nekünk a magyar.
Eddig azt hittem, hogy az Xperia SP telefonnal nem jön ki a flac előnye. Aztán kipróbálva rájöttem, hogy tévedtem. Hallható a különbség. :) Több a magas, amitől szebben szól.
Na igen a mobilnet elég nagy visszatartó erő az előfizetőknek. Nekem napi 800-1000MB között forgalmaz. Szóval egy havi 1GB nagyon kevés ehhez.
Ami még gond, hogy eddig a telekom hálózatán csak éjszaka és reggel ment gond nélkül a tidal adatforgalma. Napközben képtelenség volt normálisan zenét hallgatni mert nem bírta betölteni és megállt. kb 0,2Mbitre lassult a tidal-telekom hu közötti forgalom. Ez érvényes vezetékes és mobil kapcsolatra is. Nem tudom még mindig megvan e a hiba. Telenoron és upc-n nincs gond.

fordfairlane
Igen megkérik az extra árát. Szerencsére nem az amerikai árat vették át egy az egyben mert az már drága lenne. Örülök, hogy olcsóbb lett az előfizetésem. 5600Ft-ról 2999Ft-ra csökent. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) -szp- válasza alevan (#31) üzenetére


-szp-
aktív tag

Ez jó ötlet, a holnapi értekezleten felvetem. Köszi!

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#34) Rigormortiis válasza nakos1212 (#9) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Azt az LP csinálta, JayZ csak felénekelte az ő részét.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#35) nakos1212 válasza Rigormortiis (#34) üzenetére


nakos1212
senior tag

Tudom, csak az LP miatt hallottam Jay-Z-t

(#36) cucka


cucka
addikt

Érdemes tudni, hogy ez nem a losslessről szól, hanem arról, hogy a Spotify meg a többiek nagyon kevés korlátozással használhatóak ingyen. Na ez csípte a sok befutott zenész szemét, ez ennek a sztorinak a lényege.
(A nem befutott zenészeknél meg az a panasz, hogy a Spotify átalányosan fizet, nem hallgatókra lebontva)

[ Szerkesztve ]

(#37) fordfairlane válasza cucka (#36) üzenetére


fordfairlane
veterán

Így már mindjárt érthetőbb. :D

x gon' give it to ya

(#38) cucka válasza fordfairlane (#37) üzenetére


cucka
addikt

A lossless amúgy is túlértékelt.
Szinte biztos, hogy nagyobb részt mobilról használják az emberek, ott semmilyen szempontból nem jön ki az előny. De azt is megnézem, hogy hány zene streaming felhasználó tudja az otthoni cuccán kihallani az előnyt egy 320kbit-es ogg-al szemben. (Ez a Spotify legjobb minősége)

(#39) tomp válasza cucka (#38) üzenetére


tomp
félisten

Pedig hallható mobilon is a flac előnye. Mármint a nem olcsó kategóriás mobiloknál. Nekem Xperia SP van. Fénykorában 100ezer volt. Hallható a különbség. MP3-FLAC között nagyon. MP3-nál több a mély, FLAC esetében jól kivehető a magas tartomány.
AAC-FLAC között már nehéz különbséget tenni. De zongora, gitár, hegedű esetében hallható. OGG esetében pedig a halkuló zenénél lebukik rögtön a formátum. Nem olyan tiszta egyenletes a hanglejtés.

(#40) cucka válasza tomp (#39) üzenetére


cucka
addikt

Márhogy hallható a különbség a mindennapi zenehallgatás közben, vagy hallható a különbség egy csendes szobában egy hifi fejhallgatóval, úgy, hogy pont arra figyelsz, hogy megtaláld a különbségeket?

Veszteséges tömörítés, nyilvánvaló, hogy van különbség, főleg, ha tudod előre, hogy éppen melyik verziót hallgatod. Ezért van az abx teszt, azon meg objektíven elvérzik az emberek túlnyomó többsége :)

(#41) tomp válasza cucka (#40) üzenetére


tomp
félisten

Mp3 és flac között az utcán sétálva is hallom a különbséget ha sok magas hangot tartalmazó zenét hallgatok. Egyszerűen várom a többi magast ami hiányzik. AAC-t nem különböztetem meg az utcán sétálgatva. Na ahhoz valóban kell a csendes szoba és figyelni kell. OGG hangjeltése nem az igazi. Ha épp nincs nagy zaj az utcán(mellék utca) akkor észlelhető.
Fülhallgatóval hallgatom a zenéket. A hallásom szerencsére nagyon jó. Magas értékig hallok.
Szerintem a legjobb veszteséges formátum az aac.
Jelenleg Play Music-ot és Tidal-t használok. A Play Music 320-as mp3-at ad. Az mp3 gyengeséget könnyebb kezelni megfelelő eq-el mint a spoti féle oog hanglejtését. Ezért is mondtam le a próba után és maradt a gugli. Már csak azt hallgatok rajta ami nincs meg a tidal-on.

(#42) Lewzke


Lewzke
őstag

Amíg nem lesz ingyenes változata, addig nem hiszem, hogy fel tudja venni a versenyt a Spotify gépezetével.

(#43) schawo válasza tomp (#41) üzenetére


schawo
titán

ABX! :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44) r3dsnake válasza nubreed (#6) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#45) tomp válasza schawo (#43) üzenetére


tomp
félisten

Pc-n nem hallom a különbséget még mp3 és flac között sem. A Realtek hangkeltő eléggé fapados.
Telefonon hallom. Nyilván a tömeg zene féle tuc-tuc esetében esélytelen mert arra bőven elég lenne egy 128-as mp3 is... De ahol inkább a magas finom hangon van a hangsúly ott szépen hallható a különbség.

(#46) schawo válasza tomp (#45) üzenetére


schawo
titán

Majd ha egyszer lesz egy normális dac-od, próbáld meg azzal is.:) Ha így teszel, tudni fogod, hogy mennyire nehéz a feladat, mennyire aprók a különbségek, mennyire kell koncentrálni, és mennyire esélytelen, hogy ezt utcai körülmények között reprodukáld.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) Cathfaern válasza tomp (#45) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De ugye amikor halljátok a különbséget mp3 és flac között, akkor ugyanarról a számról beszélünk, csak egyszer cd-ről mp3-ba lett konvertálva, utána meg flacbe? :U
Mert ha megadeathkillzor egyik száma mp3-ban van, blackhandkill másik száma meg flac-ben, és az elsőben jobbak a magasok, annak jó eséllyel nincs köze a formátumhoz...

(#48) nubreed válasza Cathfaern (#47) üzenetére


nubreed
veterán

Hát én eleve azt feltételezem, hogy ugyan arról a számról beszélnek.

(#45) tomp:

Szerintem 128 kbps és egy HQ VBR vagy 256/320 kbps -es MP3 között is nagyon hallani a különbséget. Még elektronikus zene esetén is. Én biztosan hallom és nincs különlegesen vájt fülem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#49) schawo válasza nubreed (#48) üzenetére


schawo
titán

Igen, a 128-as mp3 zenére teljesen alkalmatlan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) dabadab válasza Tapsi (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Érdekes módon mégsem lett még senkiből világsztár csak attól, hogy feltöltött egy videót."

Justin Biebernél nagyjából ez történt, pl. Valentina Lisitsa teljesen ezt csinálta, önerőből, zeneipari manager nélkül (és akkor még egy szót sem szóltam Rebeca Blackről :D )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.