Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) icp1970 válasza upc8823 (#4) üzenetére


icp1970
senior tag

Ez így nem teljesen igaz.Ati kártya is lehet jó notiban.használtam,és teszteltem is már egy tucatot.Az a lényeg hogy jól legyen megcsinálva a hűtés a notiban.Én ezért veszek ,és használok töbnyire üzleti notikat. ui.asztali gépemet már régen eladtam,mert én töbnyire csak netezek,zenét halgatok,és filmeket nézek,arra meg bőven elegendő a Dell latitude e 5550-es notim.

[ Szerkesztve ]

(#52) Scholes9 válasza v!ct0y (#50) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Kb, valahogy meg kell próbálni eladni a termékeket ;] :U :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#53) sb válasza stevve (#44) üzenetére


sb
veterán

Szerintem mindkét félnek igaza van.
Attól, hogy businessben más az elvárás és nincs szükség a vitatott feature-ökre a gyártók még pont telibesz*rhatják az egészet. És szvsz így is tesznek.

Azért nézzünk rá erre. 3-as széria, azt mondja a cikk full műanyag...
Az FHD valóban ne legyen alap mert sokaknak nincs szüksége rá, de mondjuk legyen "5Ft" a felára hiszen a panel olcsó (lásd FHD tabletek) és ahogy írta vki, itt nem a vas hanem a támogatás drága.
Aztán a régi vesszőparipáim: M.2 most került bele, msata is 1-2 éve van csak miközben más gyártónál, consumerben már 3-4 éve. Ja és most is sikerült úgy berakni, hogy egymást fedi a SATA és M.2? A 3-400k-s 5-ösben? (mert a 3-asban továbbra sincs).
Ez most tényleg business minőség?

(A fele Dell specifikus, de a másik fele a többi gyártóra is igaz.)

(#54) sb válasza adamssss (#46) üzenetére


sb
veterán

A monitoroknál elgurult a gyártók gyógyszere szerintem.
Tényleg ez van. Nulla innováció és csillagászati árak.

Monitor topicban kérdeztem, hogy mire lenne érdemes cserélni a mostani LG 22" 1680 monitorom.
Került anno 50k-ba. Most érhet 20k-t kb. A legkisebb előrelépés ugye a 24" FHD lenne. 5-6 év alatt oda nem sikerült eljutni, hogy ugyanabból az árból kijöjjön. És ez minimális méretbeli növekedés és 20% alatti pixelszám-többlet ami lófütty.

Ahogy látom: van 24" FHD IPS 50k, de minőségibb inkább 60k-ért.
Köv. lépcsőfok mondjuk 27" WQHD bőven 100k felett.
Nagyobb és vagy 4k monitorok meg 200-tól, ahogy írod.

Bónuszban ehhez jöhet még "feature"-ként mondjuk Freesync vmi használhatatlan 20-30Hz-es működési sávval még extra tízezrekért.
Olyan apróságokról meg ne is beszéljünk, hogy pl. ha a jelenlegi 16:10 arányhoz ragaszkodom az is plusz pár 10k. A jelenlegi monitorom IPS, nem eIPS meg zsIPS. Valós 8 bit, nem 6.

Úgy összességében nemhogy szintet lépni nem sikerült szerintem az utóbbi 4-5 évben monitorok tekintetében, de inkább visszalépni meg árat növelni sikerült csak.

TV-ből meg ahogy írod, akár FHD, akár 4k, évek óta csak minőségi panellel, ha a belépő modellektől eltekintünk akkor 3D-vel, vagyis 120Hz-el találkozik az ember. Sokszor azonos vagy töredék árból jóval nagyobb méretben.

(#55) $p@rr0w válasza mcs (#43) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Végülis mi a különbség? Gari ugyan annyi.
írok közben az ajánlós topicba is kiváncsi vagyok mindenkinek a véleményére.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#56) #82729984 válasza stevve (#48) üzenetére


#82729984
törölt tag

Mivel semmivel sem tudtad megindokolni, hogy miért jó az embereknek a kis felbontású 20 éves ócska TN panel az IPS + full hd helyett (de legalább full hd ha nem is ips), igy inkább téged lehetne hozzá nem értéssel vádolni.

És bizony a monitor az kifejezetten az a része a gépnek, amit minden ember aktivan használ, nem opcionális. Itt nem lehet azt mondani mint pl. egy sd kártyaolvasónál hogy "jó' van az úgy" a legtöbb úgy sem használja vagy egy évben 2x max.

(#57) klampfer válasza upc8823 (#4) üzenetére


klampfer
tag

Az ATI notiba szánt és ott használt termékei igeni is notiba valok, Ne keverjük már a termékvonalakat és s gyártókat..

Udv, G.

(#58) Button


Button
aktív tag

"A mai divat szerint háttérvilágításos a billentyűzet, ami egy ROG gép esetében csakis vörös lehet."

Na emiatt nem cseréltem le a mai napig a G75VW-met, ennek még szép fehér a világítása, pedig ROG..
Illetve megnéztem hogyan néz ki egy mai gép, döbbenetes a különbség, fröccsöntött vacak az egész, az enyémben még volt némi fém és gumi is..

Ez a vörös meg, remélem idővel kimegy a divatból..

[ Szerkesztve ]

(#59) sb válasza #82729984 (#56) üzenetére


sb
veterán

Mert a Win nem tud normálisan skálázni, 100%-on pedig 3mm-s betűket kell olvasni 13.3-15.6"-on?
Sok esetben tényleg hátrány notin a nagyobb felbontás ha nem (tudsz) skálázni. Egyszerűen olvashatatlan. Hiába használhatatlanul kicsi esetleg az 1366-os felbontás is.

Én speciel a TN-t érzem védhetetlennek ezzel a betekintési szöggel. Egy indok van ami releváns: ha csak pár 10USD-vel drágább az IPS (és nem annyival mint amit a valós árakban látunk) akkor is lehet vele spórolni pár 100-1000db gépnél. És ha felesleges akkor valóban minek fizessenek többet. De ezen felül a többi hülyeség.

(#60) #20691712 válasza athomi (#13) üzenetére


#20691712
törölt tag

Tobb mint 3 eve teker a gepemben, abbol 2-ot napi 8-12 orat ment es koszoni jol van.
Nem lassult le, bar az teny, hogy nem a leggyorsabbak kozt volt sosem.
Ha valakinel gazos az vagy hibas darab, vagy user error...

(#61) adamssss válasza sb (#54) üzenetére


adamssss
veterán

Tokeletesen egyetertek. Szerintem ma a best buy egy 40"-os lg, 4k ips tv, amin meg hangszoro is van meg Webos. 130-ert meg lehet venni. Acer predator 400-ert... Akkor mar inkabb a dell OLED monitorja, vagy Eizo. Az legalabb minoseg.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#62) dementor válasza $p@rr0w (#41) üzenetére


dementor
senior tag

Igazság szerint jó árakon dolgozik a PCX, de nem akciós árakon. Előszeretettel áraznak fel promóció előtt. :( Hogy mit vegyél? Nehéz dönteni, de ami fontos a garancia és a TBW. 1 HyperX Fury 240 GB szerintem ajánlott lehet és árban sincs elszállva.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#63) athomi válasza #20691712 (#60) üzenetére


athomi
veterán

A ma (meg már jóideje) kapható V300-as nem ugyanaz, mint amit te 3 éve megvásároltál. Erről cikk. Szépen csendben lecserélték a csippet. Helyette a Hyperx Fury-t szokták ajánlani, mert ugyanabban az ársávban vannak.

Milyen SSD-t vegyek? összefoglalóból:
"- Valamelyik jellemzőben az átlagnál kisebb teljesítmény"
Ezért nem ajánlott. :)

[ Szerkesztve ]

(#64) caprine


caprine
aktív tag

Nem már, egy belépőszintű Thrustmaster kormányért is elkérnek 60 ropit! :Y Bakker, elszálltak az árak. Ezen a téren nem le hanem felfelé dübörgünk, hihetetlen :F . Akkor egy R27 árát már nem is sokallom.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#65) stevve válasza #82729984 (#56) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem kellett indokolnom semmit, megtetted magad: nem tudod, hol játszik az Asus X sorozat és hogy miért van business kategória és mit is jelent. Ennyi.

Egyébként nem védtem a TN-t, viszont leírtam, hogy a legtöbb üzletinél van IPS opció is egy szint fölött. Én is IPS párti vagyok, de ahogy az alsó consumereknél, az alsó businessnél is van TN. Ezen kár ennyit rugózni, beszélj a gyártókkal.

[ Szerkesztve ]

(#66) Padree válasza dementor (#62) üzenetére


Padree
senior tag

Ez így van: jó áron de más boltokban is kaphatóak ennyiért.

Felcsillant a szemem mikor megláttam az SSD árakat, utána jobban körüljártam a témát (melyiket-melyiket ne), már épen rendeltem volna a PCXtől de ami elvette a kedvem: ilyen - olyan biztosítás, csomagolás, utánvét kezelés költsége stb. Ha mindet beikszelem már szinte annyi, mint a sarki hardveresnél itt a róna közepén. Valamint eszembe jutott mikor jó pár éve egy szinte teljes gépbelsőt rendeltem tőlük: a pucér memória modul ott kótogott az OEM kiszerelésű (szintén nudista) tápegységgel meg még néhány egyéb gyáricsomagos alkatrésszel együtt egy sima kartondobozba bedobálva :U Pislogtam neki, komolyan nem telik valami hulladék csomagolóanyagból rátekerni valamit, így utaztatják a fél országon? Felsejlett lelki szemeim előtt a postára rendelt, átlátszó bliszteres SSD szétlapított képe - "Ja hogy a szállítás garanciát nem pipáltad?..." :( Mert egy darabka hullámpapírba belehajtani - körbe ragszalagozni az komoly munka és pénz lenne...
Megrendeltem máshonnan, + 400Ft mintha tőlük a legolcsóbban, de házhoz jön és kápéba fizetek átvételkor, nem aggódok, hogy sérül vagy mi lesz.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#67) mcs válasza $p@rr0w (#55) üzenetére


mcs
veterán

Most egy kicsit jobban utánanéztem az akcióban lévő ssd-knek, és inkább az OCZ Trion 150et választanám közülük sebesség alapján. Az Adata SP550 írásban eléggé csigának tűnik.

(#68) józsi9995 válasza mcs (#67) üzenetére


józsi9995
tag

szia,

akkor ott az sp920.patent kis cucc.

(#69) $p@rr0w válasza mcs (#67) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszi akkor valszeg az lesz, az ajánlós topicban nem írt senki.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#70) athomi válasza mcs (#67) üzenetére


athomi
veterán

Legalja SSD az is, és ha jól látom 30TB-os íráslimit vonatkozik rá (onnantól bukó a garancia). :DDD

Miért nem néztek be a Milyen SSD-t vegyek? topikba, olvassátok el az összefoglalót, használjátok a keresőt, és érdeklődtök?

[ Szerkesztve ]

(#71) mcs válasza athomi (#70) üzenetére


mcs
veterán

A 120 gigásnak valóban csak 30, de a 240esnek dupla annyi. :)
Néhány külföldi tesztben nem teljesített rosszul a 240es, és az van most 18-19ért.
Amúgy az írási korlát csak akkor lehet szopás, ha folyamatosan, szinte megállás nélkül is írkálsz vele. A 250es 850 Evonak is adtak 75öt, de egy éve van meg nekem, és kemény 3,3 terát sikerült csak rányomatnom, viszont fáradtságot kellene vennem arra, hogy áthelyezzem a Chrome gyorsítótárát. :D

(#72) RudY válasza code1005 (#49) üzenetére


RudY
addikt

Stimmel, csakhogy a pénteken is gyengélkedő forint mára teljesen megrogyott, márpedig a kevés (vagy 0) készlettel rendelkezők a napi árazású nagykerekhez kénytelenek igazodni.
Mellesleg ha nem áll meg, kedd-szerda környékén mindenhol drágább lesz ;)

[ Szerkesztve ]

(#73) $p@rr0w válasza athomi (#70) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Mert benéztem, elavult, és senki nem válaszol. De ha jobban tudod akkor mond meg itt hogy melyik 200gb körüli ssd-t érdemes 20k körül megvenni?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#74) athomi válasza $p@rr0w (#73) üzenetére


athomi
veterán

Mert olyat kérdeztél, ami a topikban már számtalanszor előkerült ezért lenne érdemes a keresőt is használni a jobb felső sarokban, ráadásul kérdés nélkül is megtalálni a választ az összefoglalóban.

De hogy rövidre zárjuk: HyperX Fury

[ Szerkesztve ]

(#75) $p@rr0w válasza athomi (#74) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm, ahogy nézem ezek az adatok vonatkoznak a Fury-ra az Ocz 30TB-jával szemben? :Y
Total Bytes Written (TBW)4:
120GB: 354TB 2.75 DWPD5
240GB: 641TB 2.5 DWPD5
480GB: 750TB 1.45 DWPD5

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#76) athomi válasza $p@rr0w (#75) üzenetére


athomi
veterán

Hyperx Fury:

"> Total Bytes Written (TBW)³
120GB: 354TB 2.75 DWPD⁴
240GB: 641TB 2.5 DWPD⁴
480GB: 750TB 1.45 DWPD⁴

³Total Bytes Written (TBW) is derived from the JEDEC Client Workload (JESD219A)."

OCZ TR150:

"TBW (Total Bytes Written)³
240GB: 60 TB

³Definition and conditions of TBW (Terabytes Written) are based on JEDEC standard; JESD218A, February 2011, and defined for the service life."

Ezek JEDEC szabványok, amelyek az SSD meghajtók tartósságának és megbízhatóságának ellenőrzésére szolgálnak. A gond az - ahogy te is láthatod - hogy a két gyártó nem ugyanazon szabvány alapján adta meg garanciális feltételeit. Hogy a szabványok pontosan mit jelentenek a valóságban nem tudom, de biztos nem azt hogy mezei userként írosgatunk az SSD-kre és azt számolgatjuk.

szerk.: Az OCZ TR150 240GB-osra nem 30, hanem 60 TB TBW vonatkozik, a 30TB TBW a 120GB-os TR150-re vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#77) $p@rr0w válasza athomi (#76) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Havi 10-20 torrenttel szerintem soha nem lehet ezt elérni.
Egy kérdésem lenne még: a jelenelgi konfiggal(adatlapomon) mi a reális elvárás a sebességnövekedés tekintetében?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#78) Vesa


Vesa
veterán

Ez a bill egyszerre világít karácsonyfa módjára az összes színben, vagy választható? Láttam már olyat, ahol kizárólag szivárvány színeben tolta a világítást, egyetlen színre átkapcsolhatatlanul.

A tudomány a valóság költészete!

(#79) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ez a kedvenc világítós billentyűzetem "Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800" :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#80) CactuS válasza Vesa (#78) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez olyan. Én vettem egyet, igaz, nem a linkelt boltban. Összességében pozitív az élmény. Én nem vagyok mechanikus billentyűzet párti, gyerekkoromban végigkísért egy öreg IMB, pont elég is volt belőle. Kerestem egy olyan billentyűzetet, ami teljes méretű, nem vészesen gagyik a gombok, esetlen nem akadnak össze a billentyűk és teljes enteres, magyar kiosztású.

Ez szembejött és élőben tényleg nem gáz. A gombok tapintása jó, inkább selymes, mint gagyi műanyag hatású, a billentyűk széle határozottan élesebb, mint az előző Logitechemnek. A billentyűk felső állásban egy kicsit mozgathatóak oldalra, de kb. 1 óra után már nem volt érezhető. A macro funkciót nem próbáltam, nem tudom, hogy 1-1 online játék mit szólna hozzá. Az egyedüli negatívum a szivárvány csillámf*szláma világítás lehet, de élőben annyira talán nem is gáz, vagyis inkább nem zavaró, plus a két oldalán a 3-3 db világító ablak vagy mi a rák, az se kéne rá. Viszont egyébként sem szoktam nagyon lefelé nézegetni, a világítás pedig annyira nem erős, hogy zavaró legyen.

Gépelni már hiba nélkül tudok rajta, pedig csak 2 napja van meg.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#81) benczeb


benczeb
aktív tag

Azt tudja valaki, mi a kulonbseg a Dell Latitude E5 es E7 szeriak kozott? Jobb anyagokbol van az utobbi?

(#82) Sirus86 válasza benczeb (#81) üzenetére


Sirus86
tag

E5 szeria nehezebb, E7 az ultrabook szeria.
E7 kevesebbet fogyaszto CPU-bol, illetve chipsetbol szoktak osszerakni.
Osszessegeben E5 tartosabb, E7 sokat utazoknak valo, ambator erzekenyebb a kulso kornyezetre.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#83) benczeb válasza Sirus86 (#82) üzenetére


benczeb
aktív tag

Koszonom!

(#84) Hamuuuu válasza CactuS (#80) üzenetére


Hamuuuu
tag

Egy-két kérdésem lenne a Genius Scorpion K5-l kapcsolatban.Mennyire halk és a szineket be lehet állítani tetszőlegesen vagy alapban meg vannak határozva a színek?

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#85) CactuS válasza Hamuuuu (#84) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A hangjával nekem nincsen bajom, egy picit dübörög, de tűrhető, a színe viszont fix, azaz amit a képeken látsz az sajnos olyan színes. Én mondjuk túltettem magam rajta, kicsit csillámpónis, de élőben nem zavaró.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#86) Goldberg03


Goldberg03
tag

Ezek az egerek nagyon jól néznek ki. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.