Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Tanulság: Kocsit járó motor nélkül nem használunk. Megvolt. Központi zár letiltotta a benzinpumpát. Haza kellet vontatni.

Tanulság 2: papucsban nem vezetünk. Megvolt. Robogóval is.

Tanulság 3: még egy viszonylag könnyű, 1 tonna körüli autó jelentéktelen sebességgel is nagy kárt képes okozni. Szerencsére ez még nem volt meg. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) alcsa


alcsa
senior tag

Úgyis ráfért a kapura egy kis felújítás ;].

(#3) Jack Hunter válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Esetleg kifejtenéd bővebben?

(#4) Jack Hunter válasza alcsa (#2) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Az igaz,de ha azt írtam volna hogy direkt mentem neki a kapunak,azt úgyse hitte volna el senki. ;]

(#5) #90088192


#90088192
törölt tag

Az mind semmi, dombos vidék, a kapubejáro 1métert emelkedik 20m hosszan, beáll télen a gyagyás , tolatva.
Mivel a rögzítő fék be szokott fagyni, sebességben hagyom a domboldalon. Reggel kimegy, sebességből kivesz és beindít, én meg megyek reggelizni. Rögzítő fék nuku. Autó kigurul a csukott kapun, úgy hogy az oldala fel lett szantva a leszuro vassal.
Szomszéd kerítés kidönt. Persze céges autó, senkit nem érdekelt, menjek el megcsináltatni a Casco fizeti.
Mindenki röhög, én meg csinálhatom meg a szomszéd kerítését, a leszuro vasat meg egyengethettem.

Rá 11 évre sógor ugyan ezt, ugyan így eljátszotta csak saját autóval. :DDD

(#6) nullpoint


nullpoint
senior tag

A kertkapu monnyon le!!!!

(Amúgy nem úgy volt hogy nem írsz több bejegyzést?) ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#7) #90088192 válasza nullpoint (#6) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mindkét oldal monnyon le!!!! :DDD

(#8) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Basszus Agyturbina, az azért komoly. :Y

[ Szerkesztve ]

(#9) Jack Hunter válasza nullpoint (#6) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

De igen, úgy volt, hogy húzok a csába innen. Viszont néhány kedves fórumtárs felnyitotta a szemem, miszerint jól megférek én itt.Hát legyen. Aztán ha már itt maradtam, hát miért ne ontsam magamból a hülyeséget?Sokmindent úgysem tehetnek ellene. :D

(#10) #90088192 válasza Jack Hunter (#8) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ami velem nem történt meg az nem is igaz. :N
Mert minden is megtörtént ám velem. :DDD

(#11) mephi666


mephi666
nagyúr

ha már tolatás: nyaralni voltunk, körbejártuk a fél országot, semmi gond... hazaértünk a városba: "akkor menjünk el a sparhoz hazatérés előtt felvenni egy csomagot a foxpost automatánál" ...régóta itt áll ez a lakóautó, mondom beállok mellé tolatva, tükröt nézem jobbról-balról, oké, gurulok 0.5km/h-val és reccs... ott volt ez a hülye tábla, aminek nem látszódott épp tükörből a lába :D lökösön lett minimális nyoma, belefér... vannak csúnyábbak is a kocsin

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Eastman


Eastman
őstag

Kerítéseteketen bemegy a macska!

mephi666

De hát orral álltál rá a bmw-vel, nem?

:P

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13) #90088192 válasza Eastman (#12) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem forgott a propeller a BMW elején.
Ezért nem tudott megállni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) 8th válasza mephi666 (#11) üzenetére


8th
addikt

Asszony a szemem láttára tolatott rá apóséknál a kapu megtámasztó rúdjára. Elég szépen megnyomta a kaput kifelé csodálkoztam, hogy nem dőlt ki. (fényezetlen lökös rulez, simán nyom nélkül kirugózta) Rémülten kiugrik nézegeti és komoly arccal megszólal nem is tudtam, hogy ez itt van.
B+ szívem 23évet éltél ebben a házban az idő alatt nem tűnt fel, hogy ott az a szar? Nők... :N
Após kijött a hangra, az is kiröhögte. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) Met


Met
nagyúr

:C ;] :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16) DeFranco válasza mephi666 (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én ezt Pesten játszottam el, a NAV előtt: [link]

Kicsit csal a kép, mert az autóban ülve pont olyan magasak az oszlopok (főleg ha kicsit már meg vannak döntve), hogy magasabb, vagy lépcsős hátú autóból már pont nem látod, csak érzed ahogy a plasztik megöleli kicsit a vasat...

Hogy ezt miért nem lehetett úgy megcsinálni, vagy javítani, hogy akár gyorskötözővel rányomnak egy magasítást, és/vagy betekerik valami polifoammal esetleg... :W

Én amúgy sem érzem az autó méreteit, nekem egy áldás a tolatóradar, kár hogy elöl nincs.

Bár az első tolatóradar eleve oximoron :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) mephi666 válasza DeFranco (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

f astra-t cseréltünk b zafira-ra, ami nem egy súlycsoport méretre :DDD szeretjük, mert nagy, tágas, belefér a fél háztartás... csak amíg az f-et 9 év alatt teljesen megszoktam, a zafira jóval nagyobb és nem érzem még jól a határait... (tolatóradar jó lenne bele, de egyelőre asszony vette át ezt a szerepet, ha a ház mellett leparkolásnál segíteni kell, mennyire álljak rá másra párhuzamosan parkolva :D )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) #90088192 válasza DeFranco (#16) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem oximoron le, hiszen előre is lehet tolatni, az IFA nevű csodának elől is van vonófeje, amivel előre felé lehet tolatni a pótkocsit. :K

[ Szerkesztve ]

(#19) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Épp vettem egy szép új autót (jó használtan, de frissen polírozva ;]) akkor még alig egy hete volt csak nálam. A ház előtt is épp akkor egyirányúsították az utat, úgyhogy lehetett parkolni a bal oldalra is csak az volt a gond, hogy ronda épphogy kilincsig érő vasoszlopok voltak ott letűzdelve az út mentén.
Még meg is néztem figyelmesen parkolás közben, hogy majd óvatosnak kell itt lenni, hogy ne legyen gond. Aztán megállás után még összerendeztem a motyóimat, matattam egy fél percet a kesztyűtartóban, és végül mindenről megfeletkezve izomból rányitottam az ajtót az oszlopra. :O

(#20) bambano


bambano
titán

megveszed az új autót, megszokod. tolatáskor csilingel, tülköl, piruettezik, minden.
asszony megörökli a régit.
kisvártatva le akarod parkolni az asszony kocsiját. szépen tolatsz, majd csipog, ha közel van...
baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, bevág a felismerés:
ebben nincs tolatóradar... satu! és megállsz a mögötted parkoló bazira nagyon drága autó előtt 3 centivel...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Narxis válasza Kisgépkezelő (#19) üzenetére


Narxis
nagyúr

:DDD

Thanos was right.

(#22) DrBubo77 válasza Jack Hunter (#9) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Jó hogy maradtál. Tetszett az írásod.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23) Somatom


Somatom
veterán

A címből nem gondoltam, hogy autó is lesz benne. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) Jack Hunter válasza Somatom (#23) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Mertmostakkoor hoooogy??? Nem vagyok rokkant, és annyira még sosem voltam részeg, hogy beguruljak az udvarba. :DDD :DDD :DDD

(#25) Jack Hunter válasza DrBubo77 (#22) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

:R

(#26) Somatom válasza Jack Hunter (#24) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, a "kultúrból" hazafelé előfordul az ilyesmi. :)
Rájössz arra, hogy tulképp praktikus, mert már nem kell a kapukulccsal bíbelődnöd és arra is, hogy a kutya mennyivel szeretőbb lény, mint az asszony. Ő ilyenkor is lelkes nyelvcsapásokkal üdvözöl. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) UnA


UnA
Korrektor

Jók voltak az egyéb sztorik is a hozzászólásokban :)

(#28) Kisgépkezelő válasza UnA (#27) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ja. Legszebb öröm a káröröm. :DD

(#29) Luck Dragon

Ez még mindig jobb , mint autópályán vad kan csordát fogni .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#30) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Pont ezért szeretek mindenfélét irkálni.Hozzászólásokban sokszor olyan mikrosztorik elevenednek meg, hogy öröm őket olvasni.Amellett tök jó, hogy sosem vagyok egyedül a hülyeségeimmel, amiről azt gondolom, csak velem történhet meg, kiderül, a "kolléga" képes rátenni még egy lapáttal.Köszi mindenkinek! :)

(#31) Jack Hunter válasza Somatom (#26) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Haha,velem nemigen!Nem szeretek csontrészeg lenni, és a kutyának sokszor büdösebb a szája mint az asszonynak! :DDD

(#32) DrBubo77 válasza Kisgépkezelő (#28) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Szerintem inkább tanulságos volt egyik-másik. :K

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#33) #89309696


#89309696
törölt tag

Fékrásegítő nem vicc. Ezzel szórakoztunk a Caddyben is, pár éves. Kinyomkodtam a levegőt belőle majd meggurítottam jó 50-nel motor nélkül. Két lábbal tapostam a féket és nem lehetett állóra fékezni úgy sem a kerekeit.
Jó ha az ember szórakozik az autóival, mert nagyon sok hasznosat megtanul belőle.
Én a Ladától a pár éves új kocsiig, meg a furgonig, terepjáróig, traktorig mindenben ülök rendszeresen, úgyhogy van masszívan viszonyítási alapom. Pedig amúgy nem megyek sokat, az évi 10 ezer alatt bőven.

Poénból 1-2 alkalommal levezettem 40Km-es etapot mezítláb, mondjuk egy kevésbé forgalmas szakaszon. Sima ügy, igazából megszokás kérdése csak, de azért nem jó rendszert csinálni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#34) Eastman


Eastman
őstag

Tél volt, hó esett és jöttek az ünnepek. Télen Trabival megyek reggel fél hétre dolgozni. Nagy kabátokban ülök bent, éjjel friss hó eset, akkor is sztálingózik vízszintesen éppen. Csóka utca zsákutca, XI. ker, a villamos-remíz mellett. Látom Feri bácsit a fémnyomót, éppen száll le a villamosról kabátokban, kurv@ hideg volt. Megállok a sarkon, szálljon be Feribá! Beül, beba××a az ajtót, jobb kézben fogom a kilincset váltókart, nyomom a gázt, 1-2-3-4, utca végén Y-ban két nagykapu. A mi cégünké nyitva már, öt centi szűz hó mindenhol. Kitekerem a kormányt jobbra, csúszik be az eleje a kapun, rakom rükvercbe, azért, hogy tolatva az utcával párhuzamos falra álljak, mert az udvarba csak a górék parkolhattak.

Rükvertz, ugrok le a kuplungról, késésben vagyunk.

Feri bácsi csak ennyt mondott a kabátok, sapkák alól a sötétben; Sok lesz. :D :D :DDD

Oda is vertem a hátulját a falhoz. De akkora szerencsém volt, hogy a Trabi legkülső hátsó pontja a csomagtartó krómozott zárja-gombja. És mivel a zár éppen nyitva volt, nem szakadt be az egész papundekli csomagtető, hanem a fal benyomta a gombot és csak egy kedilekk hátsólámpát kellett vennem másnap a bontóban. :D

[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) Somatom válasza Eastman (#34) üzenetére


Somatom
veterán

A tél veszélyes. Cimborám úgy rakta tetőre a kispolskit, hogy indulás után még nem váltott harmadikat. Az volt a harmadik autója, ami tetőn végezte.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) Eastman válasza Somatom (#35) üzenetére


Eastman
őstag

Az első főnököm anno a karcmentes piros Calibráját rakta tetőre. Azóta sem értjük hogyan.

Monnyuk ő olyan interaktívan nyomkodta a gázpedált, hogy mindig úgy éreztem magam mellette, mintha hintalovon ülnék. Egy kis zacskó volt a zsebemben olyankor.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) Somatom válasza Eastman (#36) üzenetére


Somatom
veterán

Ó, vannak ilyen csodák. Haveromat elütötte az általa kormányzott Trabant. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) Eastman válasza Somatom (#37) üzenetére


Eastman
őstag

[link] :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39) bambano válasza #89309696 (#33) üzenetére


bambano
titán

a mezítláb vezetéssel az a gond, hogyha komolyan gondolod és rendszeresen csinálod, akkor vagy szügyig koszos lesz a lábad, vagy úgy kell tisztán tartani az autót.
anno sokat stoppoltam, és egyszer felvett egy fickó, aki fehér zokniban vezetett. de az autója úgy is nézett ki, mint aki mániákusan fogkefével súrolja minden este.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) DeFranco válasza Eastman (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

trabanttal megcsúszni... <3

első autónk trabant volt, abban nőttem fel, azon tanultam meg vezetni, nagyon szerettem. különösebben problémás sem volt az első 1x évben, a vége felé már persze bérlete volt a szerelőhöz.

máig felkapom a fejem, ha esetleg valahol meghallom még a jellegzetes kétütemű visítást.

(#41) Eastman válasza DeFranco (#40) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon szerettem, millió sztorim van vele. Meg lehetett táncoltatni a könnyű seggét téli estéken, az biztos. :) Üres teszkó parkolókban pörgettem a friss havon sokszor. Aztán amikor kibillent az egyensúlyából, az első kerekek egyenesen kihúzták a bajból gázadás után. Hozzáteszem, hogy drift-szezonban mindig nagyon-nagyon jó téligumikat raktam előre.

Hátulra meg szr nyárikat. :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42) Somatom válasza Eastman (#41) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem is volt két kombim. Az egyik egy vékonyoszlopos volt, IG -s rendszámmal. A másik pedig egy utolsó szériás (87 -körüli). Haverom versenyszerelő. Egyszer elmentem vele egy szlalomversenyre. Megdöbbentő, hogy miket mennek Trabikkal. Meg azok a formák! Láttál már rövid kombit? A limuzinról levágják a csomagtartót és kombi hátsó ajtót raknak rá. Fura látvány, a hátsó kerék után vége van az autónak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) Eastman válasza Somatom (#42) üzenetére


Eastman
őstag

:D

Nem láttam még olyat.

Most a legnagyobb funky a témában, a négyütemű Trabi visszaöregítve. ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44) mephi666 válasza Eastman (#41) üzenetére


mephi666
nagyúr

falun szembeszomszéd srác kb 20-25éve trabanton tanult vezetni :) akkor még le se volt aszfaltozva az utca, nyomta neki oda-vissza, mint a meszes... meg egy darabig gyakorolta a garázsuk elé való beállást (végig hátramenetben): ez úgy nézett ki, hogy tempósan nyomja neki rükvercben (rendesen lehetett hallani tőlünk is), lassít kicsit, 90fokot vesz, hogy bekanyarodjon a kapujukon, udvaron megint nyomja neki, elmegy a betonterasz mellett, majd újabb 90fokos kanyar a másik irányba és lefékez a garázsuk előtt :) elég jól ment neki, akkor unta meg, amikor kicsit elmérte és a bal hátsó lámpát leszedte a terasz...

ahhoz képest, hogy mennyit ütötte ezt a szerencsétlen trabantot, elég jól bírta a gép :K télen volt, hogy csontra lefagyott az utca és segítettünk neki úgy megfordulni haverral, hogy egymással szemben nyomtuk a kocsi orrának elejét és hátulját... különösebb erőkifejtés nélkül fordítottunk rajta így 180 fokot... olyan is megesett, hogy nem hitte el nekünk, hogy meg tudjuk emelni ketten a kocsit oldalról 45 fokba (gyúrtunk akkor épp vagy fél éve, nagyon kemények voltunk) ...lazán megemeltük :D kocsma mellett aprókaviccsal volt beszórva a parkoló, ott is sokat állatkodott... szeretett kézifékkel 180fokost nyomni és úgy leparkolni... egyszer moziban voltunk 4en a trabival, akkor meg városból hazaúton kb 90nél felnyílt a motorháztető :D megálltunk, rögzítettük gumipókkal és haladtunk tovább... lanparty-ra is vitt minket, amikor befértünk 4en, 4 géppel meg crt monitorokkal :D ...évekkel korábban, amikor még jóval kisebbek voltunk, akkor meg vitt minket úgy az anyja a faluban, hogy ültünk bent vagy 6-7-en :D (jó volt az a kombi...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45) Eastman válasza mephi666 (#44) üzenetére


Eastman
őstag

Imádtam mephi.

Ha helyiértéken kezelted, kisvároson belül helyváltoztatásra tökéletes.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46) Eastman válasza Somatom (#42) üzenetére


Eastman
őstag

[kép]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#47) #90088192


#90088192
törölt tag

Éljen a Trabant, én is azon tanultam vezetni.
Annyi különbséggel, hogy nekem meg is kellett javítani ha valami nem volt jó rajta. :DDD

(#48) Eastman válasza #90088192 (#47) üzenetére


Eastman
őstag

Gyere Fülére Trabival! Ha most elindulsz, pont ideérsz. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) mephi666 válasza Eastman (#45) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, szeretem amúgy a faék dolgokat: trabantnál ha beejtett az ember a motortérbe egy nyomatékkulcsot, az nem akadt fenn semmin és leesett a kocsi alá a földre :D könnyen szerelhető, közkedvelt gép volt... az f astra-nkon szereltem pár kisebb dolgot: ott azért pár kisebb kéziszerszámot át lehetne ejteni a motortéren, de már 1-2 alkatrész cseréjével lehet szívni... a b zafira megint 10+ évvel fiatalabb és ehhez egyelőre nem nagyon merek komolyabban nyúlni... még újabb kocsinál meg ha egy csavar beejtesz a motortérbe, úgy fennakad valamin, hogy csak a jó magyar utak rázzák ki belőle :D törvényszerű, hogy valami minél komplexebb, annál több a hibaforrás és annál nehezebb felderíteni... egy trabantnál a hozzáértő ember 3 pöffenésből megmondta, hogy van-e valami baja... amúgy ha úgy nézi az ember, hogy A-ból B-be el akar jutni városon belül télen-nyáron esőben-hóban-szélben, arra tökéletes :K

...amikor 96ban volt az eb, akkor jártunk épp németországban... nővérem volt barátjának a kombi trabantjával :) gond nélkül oda-vissza megjárta a kocsi... kecskemét mellől mentünk kölnig, ami nem kis táv: majdnem 24óra volt az út és csak passau mellett álltunk meg annyira, hogy alszik 1-2 órát a sofőr és bedob egy redbull-t... ezen kívül csak 1-2 benzinkúton álltunk meg... simán bevállaltunk egy ilyen utat, én pedig most már kicsit aggódok, hogy télen kiugrunk erdélybe (ami csak 300km, de tuti kötök valami biztosítást az útra) ...a német útban az volt még a vicces, hogy kb óvodás korom óta egyik kedvenc autóformám a 911-es porsche-é... akkoriban itt magyarországon kb évente láttam egyet (főleg, hogy a megyeszékhelyre is csak párhavonta tévedtünk, nemhogy pestre, ahol akadt volna néhány... németeknél az unalmas autópálya is 12-13éves fejjel óriási élmény volt nekem, olyan autókat láttam :D ...na a poén az volt, hogy a 911-esekkel járó németek legalább annyira megnézték a trabantunkat, mint én az ő kocsijukat (düsseldorfban volt aki odajött parkolóházban körbejárni a trabantot, majd látta rajta a nagy H betűt és örvendezett, hogy "áááááá, ungááárn" :D )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) Eastman válasza mephi666 (#49) üzenetére


Eastman
őstag

Mehet a címbe a Nemhivatalos Trabant Topic. :)

Húú, az a lib@fszöld mennyir ciki volt. :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.