Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Köszönöm a linkelt topikot, egyelőre csak gondolkodom rajta, nem feltétlenül adnám el, mert nem tudom,mennyi az annyi. A linkelt topikban viszont ez feltétel.

(#3) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ha jól látom, akkor brand gépről van szó. Ezeket általában kevesebbé lehet eladni, mint ha te raktad volna össze korábban. Mivel egyes alkatrészek egyediek, nem lehet másik házba belehelyezni. Inkább add oda az egyik rokonodnak egy Linux-szal felvéterezve.

(#4) Alex91


Alex91
félisten

Valami jelkepes osszegert… Ha meg csak foglalja a helyet, akkor en ingyen is odaadnam valakinek :D .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5) cech19960320


cech19960320
tag

10k kb... maximum

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Aprópénz, ez nagyjából egy 14 éves masina...

Sok rálátás nem kell, hardverapron beütöd a komplett pc-k , brand gépre mész, keresel ilyen procis gépet, HP-t, mert gondolom ez egy régi 8100-as, és kész.

Nem ér nagyjából semmit, lehet egyszerűbb eladni belőle a VGA-t ( szintén nem sokat ér, képet ad , meg az SSD-t...

Vagy így felteszed a legolcsóbb ár környékén.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

szedd ki belőle a VGA-t és rakd fel külön 10-ért, vagy 15-ért attól függ van-e még rá gari, meg a körítés.
A maradékot 10-ért meg lehet hirdetni, hogy tudjanak alkudni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#8) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Elég elszomorító válaszok azok után, hogy 2016 -ban vettem 43 ezerért, úgy, hogy nem volt benne videókari és csak 4GB rammal volt felvértezve.:D Amúgy az elmaradt, de valóban egy 10 éves gép, legalábbis az alaplap annyi. Reménykedtem benne hogy kb ötvenért eladható, hiszen relatíve gyorsan lehet vele böngészni, gond nélkül megeszi a 4k felbontású tartalmakat, és kisebb játékok is elfutnak rajta, pl The last stand: Union city. Szíven ütött az infláció, na! :DDD

(#9) Graphics válasza Jack Hunter (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Eltelt 8 év. Mit vártál , hogy majd növekedik az ára? :DDD

Belekerült egy VGA, ami már akkor is elavult volt.

A PC piac hanyatlik az ilyen brand gépeknek nincs nagyon felvevő piaca, mert egy mobil is gyorsabb már . :)

Mondom ez egy 13-14 éves konfig. Első generációs Intel Core i5... Nagyon de nagyon nem mai.

50-ert tőlem a HP Prodesk Core i5-7500-ast nem viszik el, 256-os SSD-vel, 8GB rammal és GT710-zel... :DDD

De egy olcsóbb Lenovo ThinkCentre hasonló paraméterekkel sem kelt el...

És a két konfig között 6 generáció telt el.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Jack Hunter válasza Graphics (#9) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Előbb- utóbb fel fog menni az ára, csak várni kell vele még 20 évet. Utána már jó drágán el lehet adni Bacsisnak. :DD

(#11) Graphics válasza Jack Hunter (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezeket nem, ezek tucat cuccok.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) cech19960320 válasza Jack Hunter (#8) üzenetére


cech19960320
tag

Basszus, eléggé eltájolva látod a világot, nah..
Itt nem csak infláció van, hanem a gyorsan fejlődő technológia.. 50-ért kb 3x ilyen gyors gépet lehet kapni lassan.

A fejlődés és alapvetően az, hogy öreg, használt darab, az is csökkenti az értékét.

Egy ennél bőven jobb (~20%-al erősebb proci, RX570 VGA, 12GB RAM) használaton kívül álló gépem nem menne el 50-ért valszeg.

(#13) Krugszvele válasza Jack Hunter (#8) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

https://hardverapro.hu/apro/hp_pavilion_elite_hpe-250f/hsz_1-200.html

Hasonlítsd össze ezzel a gépedet. És ez 34 000 Ft, az irányára...

Vagy ezzel:

https://hardverapro.hu/apro/hp_prodesk_400_g3_mt_i3_8_256_elado/hsz_1-200.html

6. generációs i3 proci... és sokkal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#14) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Fú, ha most itt belemennék laikusként egy ilyen érzékeny témába, itt olyanokat kapnék hogy a fal adja a másikat. . :DDD
1:. Nem kell erősebb, mert. Mert nem játszom túl sokat számítógépen, nem érdekelnek a csak erre a platformra érkező címek sem.
2.: Nem ebből akarok meggazdagodni,nem érdekel a kriptobányászat, sem a komponensek cserélgetéséből származó csekély haszon.
3.: Ugyanúgy nem érdekel az órajelhajhászás,overlocking sem,és nem fontos,hogy tízmilliárd színben villogjon- tündököljön a szoba díszeként.
4.: nem akarok vele felvágni, fütyit méregetni,mert hidegen hagy és nem érdekel.

De! Én vagyok a fütyi, mert azt írtam lecserélném, de nem mondtam konkrétan, mire.
Tehát konkrétan egy még kisebb eszköz a cél, ami egy tökéletes házimozi számítógép. Olyan,ami tartós, legalább 10 évet bír, időtálló,nem avul vészesen. Van rajta böngésző,ami dadogás nélkül, rapidan fut. Kezeli a külső vezeték nélküli perifériákat, mert elegem van a szerteszét tekergő tyúkbelekből. Van rajta HDMI kimenet,legalább 3, és optikai, koaxiális, és asszimetrikus jack aljzat. Esetleg szimmetrikus pentaconn, és beépített DAC de az már hú. Bátorkodom még halkan megjegyezni, bár ezért már biztosan megköveztek: férjen be egy százezres keretbe...

[ Szerkesztve ]

(#15) KISDUCK válasza Jack Hunter (#14) üzenetére


KISDUCK
addikt

Keress mini pc-t helyette ha a játék nem szempont, kis helyen elfér, fogyasztása lófa**.

(#16) Graphics válasza Jack Hunter (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erre is van megfelelő topic, a milyen gépet vegyek.

Ott teljesen jól be tudod paraméterezni az igény szerint. Ámbár szerintem a Optikai - koaxiális - stbstb-re inkább építeni kell, mert egybe brand gépen nem lesz ilyesmi.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) cech19960320 válasza Jack Hunter (#14) üzenetére


cech19960320
tag

Nem tudom melyikünk írása érintett ennyire érzékenyen, de szerintem kicsit túlreagáltad..
senki nem mondta, hogy vegyél ilyet vagy olyat.
Csak arra világítottunk rá, ha már az első kommentben jelzett topicot nem akarod használni (pedig simán beáraztathatod, senki nem kér utána nyugtát, hogy eladtad-e), hogy miért nem reális az az ár amire gondoltál, és milyen tényezők húzzák le az árakat a használt PC piacon :D

Én sem vásárolok pl csúcsgépet, de az általad említett àr felett icipicivel, mutatom mit raktam össze (tavalyi árakon)

Dell Prec Tower 5810
Xeon E-1650 /6mag, 12 szál, jó 60-80% plusz a tiedhez képest
tiedhez hasonló VGA
64GB DDR4 (rohadt olcsó volt a szerverRAM)
ez 60k volt.
ebbe egy értelmes kártya belement idén (6600XT)

Így terveim szerint újabb 10 évre le van a gond a PC-ről.
De a korábban említett, tiednél erősebb gép itt porosodik, mert helyben nem tudtam eladni, postával meg nem akarok szopni. (Használt gépnek amúgy pont a 40-k+ kategóriában sztem am sem jó a piaca
Így valszeg megy valahova családba netezősnek.

(#18) Hieronymus válasza Jack Hunter (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Neked nem pécére van szükséged.

Az igényeidet egy izmosabb tévé okosító is lefedi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Csak hogy legyen egy pozitív(abb) hsz is. :) Tény, hogy a konfig nagyon öreg, ezt épkézláb összegért nem fogod tudni eladni egyben. Megpróbálhatod viszont szétszedni és alkatrészenként eladni.

1. Készíts képeket a házról, hátha egy moddernek vagy mini PC-hez házat kereső építésznek megfelelne alapnak. Max. pár ezer forint.

2. A táp relatíve kis teljesítménye segíti a passzív(hoz közeli, de legalábbis halk) működést, ha valaki pl. lecseréli a ventilátort benne. De ehhez is jó volna fénykép, már csak a beépíthetőség kedvéért is. Max. pár ezer forint.

3. Az alaplap és proci öreg. Nekem is pont ez a proci porosodik a korábbi munkaállomásomban, de őt is már csak félévenként kapcsolom be egy-egy apró, Win7 specifikus feladatra. Aprópénz... már ha. Esetleg külön-külön lehetnek esélyesek... inkább a proci. Alaplapról fotót és pontos típust, hátha be lehet tenni más procit is.

4. A VGA legfeljebb annak lehet jó, aki iGP nélküli vasat vagy szervert telepít. Max. 1-2 ezer forint. Fotót!

5. A RAM talán a legértékesebb része a konfignak. Körül kell nézni az apró vonatkozó kategóriájában az aktuális árakért, esélyes lehet vevőt találni. Pontos típus/modell és fotó!

6. Az SSD/HDD igényelne egy állapotfelmérést, anélkül senki nem fogja megvenni. Ha megbízhatóak és jó állapotban vannak, ők is esélyesek néhány ezer forintért új gazdát találni. Pontos típus, modell és fotók.

Hajrá! :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Graphics válasza cinemazealot (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja hozzáteszem ez a régi gép esetleg egy OMV szervernek meg kiváló alapot nyújt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) cinemazealot válasza Graphics (#20) üzenetére


cinemazealot
addikt

Pont ez jutott eszembe nekem is az imént. Ha Jacknek nincs még NAS-a vagy házi szervere otthon, akkor arra ez kiváló alap lehetne. A VGA-t kivenném (az i5-650 tudtommal rendelkezik iGP-vel), hangszigetelném a házat, a kis ventiket kicserélném lassú/halk nagyokra, és ha a teljesítmény felvétele nem gáz, mehet akár 0-24-ben is... vagy amikor otthon éppen filmet néz róla, vagy archiválja/visszanézi a fényképeit stb.

[ Szerkesztve ]

(#22) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

A kollégák meglátásaihoz én annyit fűznék hozzá, hogy van itt közben egy brutál infláció...

Én személy szerint azt gondolom, hogy 40k, de legalább 35k az új 20k, ennyit lehet kérni egy bármilyen szotyi cuccért.

no fate but what we make

(#23) Krugszvele válasza cinemazealot (#21) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

hangszigetelném a házat -> ettől melegebb lesz benne
lecserélném a ventiket csendesre -> ettől meg hangosabb

Mi lenne, ha maradna benne a cpu hűtő, meg a tápot egy félpasszívra cserélné? Nem kellene nagyon sok munkát beletennie az értelmetlen hangszigetelésbe, ráadásul csendes is lenne a gép?

(#24) cinemazealot válasza Krugszvele (#23) üzenetére


cinemazealot
addikt

WUT? :F A kipufogótól elviselhetően halkká válik egy autó, mégsem hőszigeteli a motort. A HDD és a ventilátorok rezgés-csillapított felfüggesztése is zajcsökkentő hatású, mégsem lesz tőle melegebb semmi. De azt is szívesen megérteném, miért lesz a csendesebb ventilátoroktól hangosabb a gép.

A cél (értelmezésem szerint) a jelenlegi gép értékesítése. Amit én javasoltam, az egyszerű, háztartásban fellelhető eszközökkel (szivacs, szövet, flíz bélésanyag, nejlon harisnya, postás gumi stb.), plusz néhány ventilátor lecserélésével és lassításával relatíve olcsón kivitelezhető, amitől a gép értékesebb vagy megtartásra érdemesebb lesz. A tápcsere szerintem drágább mulatság volna, ráadásul mivel brand ház, lehet, nem is volna megoldható.

(#25) #64102016 válasza cinemazealot (#24) üzenetére


#64102016
törölt tag

egy szivaccsal, szövettel, nejlonharisnyával és postás gumival összekendácsolt, 14 éves gépért egymást fogják ölni a népek az aprón :D

(#26) GreatL


GreatL
őstag

Ez vicc? 5-10 ezer forint de csak ha rendesen működik. És ha belealkudja a kiszállást érte akkor tulajdonképpen egy üveg bort is el lehet fogadni érte vagy egy bonbont.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#27) Krugszvele válasza cinemazealot (#24) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Miféle alternatív univerzumba kerültem? Erre a gépre nulla forintot és nulla percet szabad költeni, szinte elektronikai hulladék. Ha meg nekiáll tényleg összebarmolni gőtetojással meg békapetével még azt a tizest se kapja meg érte.

(#28) 8th


8th
addikt

10-15k között reális érte. Amúgy csoda, hogy még megy. HP brand gépek 12+ év felett alaplap hibával elkezdenek hullani mint a legyek. Gyorsan adj túl rajta amíg még működik.

(#29) PTM


PTM
junior tag

Szembeszomszéd Core 2-es gépe is a kuka tetején végezte valamikor januárban, hogy vigye akinek kell. Kevés RAM és egy akkor is alap videokártya volt benne, meg egy PATA HDD amit kivettek belőle. Ezek fölött eljárt már az idő, nagyon keveset érnek sajna, ha egyáltalán pénzzé lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#30) ncc1701


ncc1701
veterán

Tedd le valami piacon a gépet egy asztalra, és szaladj el. Hátha nem mennek utánad, hogy vigyed ahová akarod. :)
.
Tanulni esetleg jó lehet, de én ezért már egy fillért nem kérnék. Inkább ajándékozd oda valami rászorulónak.

(#31) Soderes


Soderes
aktív tag

Itt egyik másik fórumtárstól eltérően kuka mellé azért nem tenném.

Ház+táp, alaplap +cpu, hdd nem érnek semmit. Ezek már tényleg elavultak.
Nem érnek már semmit.

De a ssd-vel, 16GB Ram, meg a GT 730-es (főleg a DDR5-ös) lehet még kezdeni valamit.
Igaz, ezek is már filléres dolgok.

Én szívesen elcserélem valamire veled őket, ha nem tudsz vele mit kezdeni. De csak az említett hardvereket.
Csak ne dobd ki.

Házi NAS építésére nem ajánlott a konfig. Nem megfelelő több okból.
Zajos, sokat fogyaszt, melegedik, kicsi a ház.

[ Szerkesztve ]

(#32) PTM válasza Soderes (#31) üzenetére


PTM
junior tag

Ebből a gépből még tényleg ezekkel lehet talán kezdeni valamit, amit te is írtál. (Én sem a kukát javasoltam a szomszédnak, már csak azért se mert veszélyes hulladék tudtommal. De láttam később, hogy oda került a gép.)

[ Szerkesztve ]

(#33) Graphics válasza PTM (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Legutóbb itt fórumon vki írta, hogy Svájcban lomtalanításkor Ryzenes gép volt a kuka mellett :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) #64102016 válasza Graphics (#33) üzenetére


#64102016
törölt tag

ahova az első generáció való ;]

(#35) PTM válasza Graphics (#33) üzenetére


PTM
junior tag

High life. :)
Vagy el voltak veszve, hogy mi az, értékes műtárgyak is fel-felbukkannak így.

[ Szerkesztve ]

(#36) Soderes válasza PTM (#32) üzenetére


Soderes
aktív tag

Veszélyes?

Hogy idézzek egy klasszikust :

"Csinál valamit? Megüt, megkarmol. Oda ugrik és tökön rúg." :D

(#37) Soderes válasza Jack Hunter (#14) üzenetére


Soderes
aktív tag

Meg lehet oldani azt bőven 100 K-ból még DAC is.

Neked ITX ház kell, ITX lap, AMD Ryzen Vega 8 IGP-vel (GT 730-ra köröket ver), 16 Gb RAM, valami olcsó, megbízható táp, NVME SSD és ha belefér egy SB Audigy RX.
És akkor ennyi is a történet.
Amire neked kell, arra baromi jó és baromi gyors.

[ Szerkesztve ]

(#38) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Hát köszönöm ezt a rengeteg hozzászólást és segítőkész embert, de tényleg, ti vagytok a legjobbak! :K Nem csak okultam, szórakoztam is, jóféle hozzászólások, privátok jöttek. Nem csak a gép, én is el vagyok avulva, hiszen írtam, tíz éve használom, arra amire kellett, jó.
Ezért nem nézegettem újdonságokat, mert minek megjavítani, ami müködik? Azért ötlött fel bennem a csere gondolata, mert akármit próbálok, hiányzik egy kis plusz a házimoziból, és kezdek rájönni, fejétől bűzlik a hal. Hiába a fullos hangkártya, ha nem tudja a rendszer kihajtani, mert az alaplap nem támogat egy csomó új funkciót.
Kukába nem dobom, szerver nem lesz belőle, és egyben sem fogom eladni, mert tízezer forint manapság nem pénz. Nem azért, mert olyan jól megy, hiszen eléggé fillérb@szó tudok lenni, nem vagyok rest kihúzni a routert, leáramtalanítani mindent ami nem kell ha nem vagyok otthon.
Azért sem akarom egyben eladni, hogy másokat ne szivassak vele. Szóval darabokra szedem, és hamarosan itt a hardveraprón meg lehet találni a cuccait. Még nem tudom, mi lesz helyette, hajlok a barebone pc felé, de "Soderes" utolsó hozzászólása elgondolkodtatott.
Mindenesetre a házimoziról nem mondok le, amíg nem lesz meg az új kütyü, addig nyúzom a régit. Talán majd írok is róla valamit, ha lesz rá energiám, mert hogy sajnáltassam magam egy kicsit, hat napokat dolgozom 16 órában, és az asszonyhoz sincs sokszor kedvem/ időm, nemhogy az íráshoz.
Köszönöm szépen a segítséget, és a sok jó kommentet, részemről zárom a témát, de ha van valakinek valami ötlete még, írja meg bátran, elolvasom, csak nem tudok azonnal válaszolni.
Köszöntem!

(#39) Tamás88 válasza Jack Hunter (#14) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Vagy Használhatsz Ubuntut, vagy Linux mintet, azoknak kisebb az igényük, és simán ki tudják elégíteni azt, amire szeretnéd használni.

(#40) mefistofeles

Gyakorlati értelemben nagyon keveset ér. Főleg ha hozzátesszük, hogy meghirdeted, esetleg lefotózod, ha kell postára adod stb.
Elméletileg pár ezer forintot érhet, csak nem tudom ki az aki megvenné és miért.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.