Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Mikor lesz elerheto, es ki fogja kinalni?

OK

(#2) #74018560


#74018560
törölt tag

Hát de wazzeg a Xeon E5-2699 v4 is csak megjelenéskor volt 4000 USD, ma már 1000... Hogy lehet összehasonlítani ezzel? :F

(#3) martonx


martonx
veterán

A Microsoft már be is jelentette, hogy az Azure-ba telepítendő új szervereik ismét AMD based lesznek. Emlékeztetőül, az Azure indulásakor is AMD-s szerverekre építettek, aztán az évek során ezek mellé / helyére jöttek az Inteles szerverek. S most ismét visszatérnek az AMD-hez.
Biztató!

[link]

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#4) Abu85 válasza #74018560 (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - Recommended Customer Price $4938

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Szép teljesítmény.

(#6) #74018560 válasza Abu85 (#4) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ez miért ilyen olcsó? [link]

(#7) pengwin


pengwin
addikt

Már jelentettek is be rá HPE terméket.
HPE Cloudline CL3150.

Üdv, pengwin

(#8) Goose-T válasza #74018560 (#6) üzenetére


Goose-T
veterán

Mert használt, azért. Itt az új ára.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9) emvy válasza Goose-T (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, nem azert. ES, azaz engineering sample. Illegalis arulni, es nem garantalt (sot, szinte biztos), hogy nem ugyanaz a verzio, mint ami vegul a boltokba kerul.

while (!sleep) sheep++;

(#10) pengwin válasza #74018560 (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Intel Xeon E5 2699 V4 ES 2.1Ghz 55MB 22Core LGA2011 14nm 145W QHUP Processor CPU

Item condition: Used
Item location: HK, Hong Kong

Vagyis egy engineering sample példány Hong Kong-ból, ki tudja, milyen eladótól, ki tudja, milyen állapotban.
ES lévén nem árulható és nem garantált a működése.
Hogy lehet ehhez hasonlítani?! :W

(#11) REIT
Majd te veszel négyet, nekem ennél több eszem van.
Nézd meg, még linkelték is az eggyel korábbi generáció kisebb tagját majd' 5000 USD-ért, rendes forrásból.
Talán inkább azt az árat kéne figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#11) #74018560 válasza Goose-T (#8) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ez eleve 18 magos v3 :F

pengwin veszel 4-et, abból 1 csak jó lesz ;] de lehet mind a 4 és akkor az már 88 mag :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) Mr Bond 007 válasza #74018560 (#11) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Szerintem ne erőltesd...

(#13) Lacika112


Lacika112
aktív tag

az elég baráti és példátlan hogy a "belépő" szintű lapka is elboldogul 128 pci sávval
több mint 3X annyi mint a xeon csúcsmodell

kíváncsi leszek hogy a 8 csatornás mem mennyit paszíroz ki magából valójában, nem csak elméleti sávszéllel hanem valós sebességbe

fogyasztása is elég barátságosnak hat, 32 mag 64 szál és belefér 180W be? elég komoly érték

[ Szerkesztve ]

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#14) Goose-T válasza #74018560 (#11) üzenetére


Goose-T
veterán

Ebben igazad van, a V4 még ennél is drágább. Számítsd át dollárra. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) [CsuCsu] válasza #74018560 (#11) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Es a supportot meg a joisten aladtolja ejtoernyovel. Ha pedig vallalat vagy es kell 2000 ilyen, csak megkered az eladot hogy legyen szives betolni a multiplikatorba, mert a 11 amit arul nem eleg.

(#16) #74018560 válasza Goose-T (#14) üzenetére


#74018560
törölt tag

5880 USD, most erre büszkének kéne lenni, hogy rádobtak még egy szép összeget? :DDD

[CsuCsu] nincs az a support, ami megérne majdnem 5000 USD-t MINDEN EGYES DARABRA - de ha így gondolod, szerintem üljünk le üzletelni ;]

(#17) Buky87 válasza #74018560 (#11) üzenetére


Buky87
tag

Nem olyan ijesztő a helyzet. Nekem volt E5 2630 V3 ES procim. A különbség a simától az órajelek voltak és a turbó is működött rajta. Akitől vettem aprón ő is az ebayről rendelte.

(#18) robotjatek


robotjatek
tag

Csak nehogy Hindenburg legyen az a Zeppelin. [link] ;]

(#19) emvy válasza #74018560 (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem csak a support az erdekes, hanem ha jon egy kernel update, es panicol az OS, akkor hogy fogod megoldani? Azert olcsobb a CPU, mert nem mindenki akar bevallalni 300e forintos rulettet.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#20) #74018560 válasza emvy (#19) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ha jól számolom eddig 6 Xeont vettem eBayről és egyikkel se volt bármi gond :)

pengwin Nálam szóba jöhetne! Simán! Sok db is :K :K

[ Szerkesztve ]

(#21) pengwin válasza #74018560 (#16) üzenetére


pengwin
addikt

Ok, igazad van, biztos ezért rendel az összes szerver OEM az ebay-ről ES és QS Xeon E5 és E7 CPU-kat... ja várj, mégsem... :U
Ennyire nehéz felfogni, hogy egy ilyen amit linkeltél esetleg jó lehet otthonra egy gépbe egy-két hobbistának, de a piac nagy részének ez szóba sem jöhet?!

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#22) nemlehet válasza pengwin (#21) üzenetére


nemlehet
őstag

Hagyjátok... Mindig jönnek a hardverapró és ebay huszárok megmagyarázni, hogy mindenki hülye, mert nem onnan vásárol.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) #06658560 válasza #74018560 (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyes cégek meg nem hatot, hanem hatezret vesznek. Ott is megéri rizikózni?

(#24) bunfi válasza #06658560 (#23) üzenetére


bunfi
őstag

Főleg ha a kimaradás miatt még kártérítést és/vagy presztízs veszteséget is be kell nyelni.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#25) Yutani válasza #74018560 (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Csak játszod a hülyét. Ugye?

#tarcsad

(#26) pengwin válasza nemlehet (#22) üzenetére


pengwin
addikt

Én is vettem már CPU-t ebay-ről, meg a gépem is nagyrészt hardveraprós eredetű, na de azért tudok különbséget tenni a dolgok között.
Odabent a cégnél se javasolnám, hogy "aprón lövünk majd egy jó vételt".

Csak nem gondoltam volna, hogy valaki ilyen szemellenzős.

Üdv, pengwin

(#27) #74018560 válasza Yutani (#25) üzenetére


#74018560
törölt tag

:K :N :K :N

[ Szerkesztve ]

(#28) xtro


xtro
aktív tag

(#29) awexco válasza Lacika112 (#13) üzenetére


awexco
őstag

Elég jól kitalálta valaki ott hogy gyártsanak 1 lapkát és azt adják el

Desktop , Hedt, Server vonalon

4,6,8,12,16,24,32 magosként ugyanazt a magot ha kell több mag akkor 2 vagy 4 db-ot tesznek egy lapkára .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#30) ->Raizen<- válasza awexco (#29) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ügyes, de ha azintel is kijön egy hasonló megoldással akkor a 18 magos die-t fogja egy lapkára rakni 4x. ;] Vagy nem. :))

(#31) jedis válasza ->Raizen<- (#30) üzenetére


jedis
senior tag

Neeee! Neeee! Ne kezd kérlek ! :O

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#32) Mr Bond 007 válasza ->Raizen<- (#30) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Intel most vakarja a fejét, mert bár az új nagy procijai(i9) már be voltak készítve a fiókba, senki se gondolta náluk hogy ekkorát szólnak majd a zen architektúra chipjei. Szerintem úgy voltak vele hogy szépen lassan majd hozogatják őket, minek sietni, ha a lé úgyis csorog a 4-10 magos cpu-kból is? Valamit hagyni kell holnapra is. Na most ez borult fel náluk, de nem kicsit. Látszik hogy mennyire kapkodnak.
Az a lényeg hogy ezzel mi járunk a legjobban. :C

(#33) ->Raizen<- válasza jedis (#31) üzenetére


->Raizen<-
veterán

De miééért? :P Ha az intel egy Infinity Fabric-hoz hasonló technológiát fog használni ő is csinálhatja azt amit most az amd és drótozgathat agyba főbe. Az ájemdének kb most ennyi előnye van.

[ Szerkesztve ]

(#34) bunfi válasza ->Raizen<- (#33) üzenetére


bunfi
őstag

Az AMD a Seamicrot, amely az Infinity Fabric megszületéséhez szükséges technológuiák alapjainak birtokában volt 2012-ben vette meg. Ha az Intel képes képes kétszer olyan gyorsan kifejleszteni és lehozni ezt a technológiát, akkor még 2 év.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#35) awexco válasza bunfi (#34) üzenetére


awexco
őstag

Van az a pénz :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#36) Duddi válasza awexco (#29) üzenetére


Duddi
aktív tag

Bizony ! És mivel az infinity fabric a procik közt is képes dolgozni egy két utas rendszerben így közvetlen hozzáférése van egyiknek a másik foglalatban lévő prock cash ében tárolt adatokhoz. Ha ezt vagy ennek egy javított változatát teszik majd a Navy grafikus kártyákba akkor a vidkari közvetlen olvashat majd adatot az amd proci cash éből ami szerintem nem gyenge cucc lenne.

(#37) #06658560 válasza bunfi (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tudtommal az Intel is bevásárolt akkoriban, plusz van saját fabricja is.

(#38) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

A kékek bármikor előhúznak a farzsebből valami extrát. Sokszorta nagyobb cég mint az amd, és kutatás fejlesztés részlegük is sokkal több pénzt kap. Ez az előny hamar el fog olvadni szerintem. Meg persze ők is képesek sok magos processzort gyártani akár 72 magosat is. Én csak hátradőlök és nézem hogy ölre megy a két cég legalább lenyomják az árakat. A fejlettebb gyártástechnológia is náluk van. a 3d tranzisztorok ugye..
Nem ilyen LP samsung node-ot kénytelenek használni mint az amd...

[ Szerkesztve ]

(#39) Duddi válasza ->Raizen<- (#33) üzenetére


Duddi
aktív tag

Ugye az megvan hogy az AMD csipjei relatíve kicsik az általad említett Intel csipekhez képest?
ennek az egésznek az a lényege hogy kicsi nagy hozammal olcsón gyártható lapkákból építsenek nagyobbat. gyakorlatilag legóznak. Ha az intel 10 20 magosait kezdenénk el összedrótozni az olyan lenne mint a duplo + tökön lőnék magukat mert így is nehéz akkora lapokat gyártaniuk túl kicsi a hozama az ilyen csipeknek.

(#40) awexco válasza Mr Bond 007 (#32) üzenetére


awexco
őstag

Remélhetőnek nem tesz keresztbe glo megint sokadjára az AMD-nek

Nagyon okosan hozták össze és a nyereséges típusok igencsak életképesek . Van benne fantázia .

Majd mikor már mindenki értékesíti a portékát és elérhetőek is lesznek akkor lesz érdekes hogy menyivel növekszenek a bevételei/nyeresége illetve a piaci részesedése az AMD nek :) bár a nagyon kevésről könnyű nagyot lépni :D

Számomra az érdekes, hogy a Wintel helyet Winzen van :)

Microsoft Azure ről valaki tudna röviden tömören lényeget , hogy mi is ez pontosan ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#41) bunfi válasza #06658560 (#37) üzenetére


bunfi
őstag

Ennek ellenére a 24/56-os monolitikus chip kiváló kihozatali arányát ellensúlyozza a 12,5 ezer dolláros tray árazással.

(#38) ->Raizen<-
Amikor ugyanezt hozom fel a nagy AMD ostorozás ürügyén, hogy 10,5 milliárt az nem egyenló 1,5 milliárddal, akkor nem reagál rá senki. Most hogy megint fényezni kell a kéket, akkor természetesen a pénz megold mindent. Irritáló ostobaság, sarkítás és flamekeltés a kommentjeid döntő része. Remélem te legalább élvezed, ha már sokan mások épp ellenkezőleg vannak vele, ide magamat is beleértve.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#42) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Durván alávágtak árban az Intelnek ... az AMD "meglőtte" az Intel frankó bevételi forrását.. Ekkora árkülönbség már kis tételben is jelentős különbség.. hát még több száz vagy ezer darabos tételben...

Ráadásul "jól" lefedik a területet.. kicsit meglepődtem a "kicsibe is 4 mag" felépítésen, de elolvasva az érveket logikus a dolog.. Kíváncsi leszek, hogy változnak majd a piaci viszonyok, illetve, hogy az AMD győzi e majd gyártani a chippeket, vagy itt is akkora hiány lesz majd mint a grafikus egységeknél (igaz ott más okból, de felvásárolnak mindent)... Eddig kaptál asztali ryzen-t de amint kiürülnek a raktárkészletek lehet ott is "sorban állás" lesz a vége...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#43) arn


arn
félisten

Kicsit szkeptikus vagyok a felepitest illetoen, kivacsi vagyok mi szivarog le desktopra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) arn válasza ->Raizen<- (#38) üzenetére


arn
félisten

Nincs mar nagyon hova fejleszteni ezeket az x86os magokat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) awexco válasza Duddi (#39) üzenetére


awexco
őstag

Remélem most nem bassza el úgy mint anno k7 után .
Lehet tévedek de mikor sikerül valami fasza terméket nagyon jól megcsinálnia az AMD-nek akkor teret nyernek az idealista tervezők és a végeredmény siralmas lesz .

Anno intelnél is az a p4 es sorozatot világmegváltónak csinálták de óriási bukta volt . A világ csak lassan változik ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#46) ->Raizen<- válasza arn (#44) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hát ja amd is visszafordult a pentium pro féle desing-ra. Kellene valami radikálisan új elképzelés ami működik a gyakorlatban is nem úgy mint az fx szériájuk.

[ Szerkesztve ]

(#47) #06658560 válasza bunfi (#41) üzenetére


#06658560
törölt tag

Annak mi köze a fabrichez?

(#48) awexco válasza ->Raizen<- (#46) üzenetére


awexco
őstag

p4 és az fx szerelem gyermeke ? :P

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#49) Duddi válasza awexco (#45) üzenetére


Duddi
aktív tag

Igen a buldózer alapötletnek jó volt de a GLF és egyéb bohóckodás kapcsán igen gyengén sikerült pláne az első generációja. Most ammennyire tudom 2020 ig ezt fejlesztik és mivel a Navi vidkaririkról is csak annyi van hogy kálázhatóság, szerintem nagy valószínűséggel az AMD ott is ki akarja dobni a monolit csipeket és ha így lesz akkor egy apu nemegy csip lesz hanem egy navi és egy Ryzen egy foglalatba tokozva.

(#50) awexco válasza arn (#44) üzenetére


awexco
őstag

Ez egyébként elég nagy gond ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.