Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Pff, már kezdtem megörülni, hogy most augusztusban... :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) #41133696 válasza AxBattler (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na végre :) Akkor az Edge-ből és a Chrome-ból is el fog tűnni ! :)

Mondjuk nálam le van tiltva :)

Edge

Chrome

Firefox alá meg evidens, hogy nem telepítem :D

[ Szerkesztve ]

(#3) 8Ball


8Ball
tag

De jó lenne ha a VMware is ezt észre venné, mert a HTML5-ös kliens még nem jó(funkciók töredékét se tudja kezelni), a C# kliens már nem jó(vCenter 6.5 be se engedi), így marad a tetű lassú flashes verzió ami meg sose volt jó. :(((

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#4) Cifu válasza 8Ball (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem csak a WMware küzd ezzel a problémával, még sok más hasonló szoftver.

Az is jó poén lesz, ha a sok otthoni biztonsági kamera kezelőfelülete nem lesz elérhető, mert hát anno azt Flash alapúan csinálták meg, a gyártó meg nem foglalkozik azzal, hogy friss software-t csináljon hozzájuk...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

"nagyjából két és fél év múlva"

Miért nem előbb? :F

(#6) 8Ball válasza Cifu (#4) üzenetére


8Ball
tag

Ne is mond, nem csak otthoniakkal gond ez, ennél csak a kizárólag IE6+ActiveX-esek a "jobbak". De nem lehet kidobni mert drága vót... 10 éve :W

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#7) aprokaroka87 válasza Fred23 (#5) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mert még ki kell szipojozni a lelkét...

(#8) Cifu válasza 8Ball (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ipari rendszerrel nem nagyon volt még dolgom. :)

Ott mondjuk én úgy gondoltam (gondolom) amúgy is zárt rendszerben vannak a gépek, így nem jelent problémát egy 10 évvel ezelőtti böngészőt felrakni, nem lesz belőle para...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Dhampir


Dhampir
félisten

Erről az jutott eszembe, amikor Linux alatt kellett bajlódni az RTL Most-on visszanézhető filmekkel, amik Silverlight használatával voltak elérhetőek (persze meg lehetett oldani, de nem mindig működött). :)

(#10) bambano


bambano
titán

"a Google elmondta, hogy három éve még a Chrome felhasználóinak 80 százaléka naponta használta fel a Flasht, ám a bevezetett korlátozások után ez az arány mára 17 százalékra csökkent, a felhasználók döntő többsége már gyorsabb, erőforrás-takarékosabb, biztonságosabb, kevésbé sebezhető, nyílt forrású technológiákat használ.": nettó marhaság, a felhasználó azt használja, amit kap a szerverről.

egyébként én elégedett vagyok a flashsel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) elithun válasza 8Ball (#3) üzenetére


elithun
őstag

2 éve nem használtam VMware szoftvert, de meglep, hogy az új kliens azóta sem készült el teljesen. :(((
Most fogok újra találkozni vele egy VPS kapcsán. Alig várom, hogy újra szívjak a böngésző pluginnel. :DDD

Cikkhez:
Én örülök, hogy kikopik a Flash. Eljárt felette az idő. Maga a szkriptnyelv volt, mert könnyen meg lehetett csinálni benne a dolgokat, de sokszor felhasználói szinten csak az egyértelmű teljesítménycsökkenést jelentette.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#12) gabor.79 válasza elithun (#11) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Most, hogy minden javascriptben van megírva, jobb lett a helyzet? Gyorsabbak lettek az oldalak/szolgáltatások? Biztonságosabbak? Már nem kell biztonsági frissítéseket kiadni a böngészőkhöz?

(#13) 8Ball válasza elithun (#11) üzenetére


8Ball
tag

Ebben a tempóban sose lesz kész :DDD Egyébként annyi menekülő út van hogy a 6.5-ös host még beengedi a C# klienst, csak a vCenter küld vele haza, de ez ugye nagyon nem ideális. A böngésző plugin meg megállt 6.0-án, egyébként meg kicsit mesebeli módon működik, hol megy hol nem megy. Egyébként meg:

vSphere 6.5 no longer needs/uses CIP.
There is still one (optional) plugin called Enhanced Authentication Plugin which is used for Windows Authentication and smart card authentication. If you don’t use one of those, you don’t have to install this plugin. If you need one of those, then this plugin is a simple install. Without creating problems with different browser versions etc…

[link]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#14) 8Ball válasza Cifu (#8) üzenetére


8Ball
tag

Sajnos nem teljesen zárt, ezért kell egy NT4-es VM-et tartanom, meg a kőkorszaki (pre-HP) 3Com switchek miatt.
De már kopik ki mind a kettő magától :DDD pár év és beadja a kulcsot az összes.

[ Szerkesztve ]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#15) Gdi válasza 8Ball (#3) üzenetére


Gdi
senior tag

Én is vCenter és SAP Dashboards lévén élvezem a flasht nap mint nap (vagy is inkább egy héten/hónapban párszor).

Egyébként én félek, hogy totál el tudják rontani a HTML5öt is agyon scriptelve. SAP főleg, azok mániája minden szart összevásárolni, bedrótozni a rendszerbe valahogy, és rányomni a logót, majd jól körbemarketingelve eladni sajátként.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#16) elithun válasza 8Ball (#13) üzenetére


elithun
őstag

Hát ez még akár pozitív is, ha nem kell a CIP. Meglátjuk azért mi lesz. :D

(#12) gabor.79
Nem. Igen. Imho igen. De kell (azt gondolom senki nem feltételezte, hogy szükségtelenné válik a Flash megszűnésével a böngészők biztonsági frissítése).
Amúgy szerintem a javascript lesz a következő, aminek kell kapnia valamilyen ráncfelvarrást, mert néha elég "magic" módon működik. De lehet ezeket a különféle js alapú framworkök orvosolták már. De abból meg már annyi van, hogy egy ideje jó nekem a backend...

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#17) 8Ball válasza Gdi (#15) üzenetére


8Ball
tag

Ismerős sajnos... SAP Business One... :O
VMware talán meg tudja ugorni ezt, a kérdés igazán hogy mikorra.

[ Szerkesztve ]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#18) zoo8800 válasza #41133696 (#2) üzenetére


zoo8800
veterán

Lehet, hogy már késő van, de ha letiltod a futtatás tiltását, az biztos, hogy jó neked? :D

rip and tear, until it is done

(#19) mepet


mepet
addikt

Rég nem követem a webfejlesztés mikéntjét. Csak egy kérdésem van: mi váltotta le? HTML5 + valami modern javascript féleség?

(#20) elithun válasza mepet (#19) üzenetére


elithun
őstag

Mozgó, animációs dolgok terén a HTML5 canvas eleme hozta a változást. Az azon belüli dolgokat lehet javascripttel "mozgatni".

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#21) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Pedig a Spotify használatához kell ;)

(#22) Dilikutya


Dilikutya
félisten

A Java mikor megy utána?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) huskydog17 válasza Dilikutya (#22) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem fog, legalábbis az elkövetkező jó pár évben semmi esély rá, hiszen idén jön ki a 9-es főverzió és eddig nem úgy tűnik, mintha le akarnának állni vele, épp ellenkezőleg, állítólag a 9-es verzió valamivel szabványosabb lesz,mint az elődök.

A 8-as verzió is már a 141-es csomagnál tart.

Miért kéne amúgy a Java-nak eltűnnie?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#24) bambano válasza huskydog17 (#23) üzenetére


bambano
titán

lehet, hogy a böngészőbe integrált java plugint emlegeti, nem a natív javat
amiben egyébként van ráció.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) gabor.79 válasza elithun (#16) üzenetére


gabor.79
aktív tag

A javascriptben nincs mágia, mindig azt csinálja, amire programozzák.

(#26) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Ideje volt. :)

(#25) gabor.79: Ja, csak kár, hogy olyan trágya a nyelv, hogy akik komolyan foglalkoznak vele már általában transpile-olnak TypeScript-ről vagy CoffeeScript-ről egy ideje.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#27) idegen lény válasza zoo8800 (#18) üzenetére


idegen lény
őstag

A futtatást tiltotta le.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#28) fehér_ember válasza fehér_ember (#21) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akarom mondani a Deezer-hez :B

(#29) Bird


Bird
addikt

Miért kell ezt még 2020-ig erőltetni...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#30) zoo8800 válasza idegen lény (#27) üzenetére


zoo8800
veterán

A futtatás tiltása van kikapcsolva. Vagy szerinted miért van bal oldalt a kapcsoló?

rip and tear, until it is done

(#31) idegen lény válasza zoo8800 (#30) üzenetére


idegen lény
őstag

A futtatás van kikapcsolva, ahogy az mellé is van írva. Kapcsold be, és meglátod!

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#32) csako válasza zoo8800 (#30) üzenetére


csako
veterán

A kapcsoló állása szerint változik mellette a szöveg is :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33) Just486


Just486
senior tag

És természetesen ez az elavult döglött veszélyes technológia a Windows 10-re kötelezően előre telepítve, letörölhetetlenül megtalálható, mert... ?

That unconquered country we call the future.

(#34) zoo8800 válasza csako (#32) üzenetére


zoo8800
veterán

És tényleg. Csak a kép alapján eléggé megtévesztő

rip and tear, until it is done

(#35) elithun válasza gabor.79 (#25) üzenetére


elithun
őstag

Najó, szeretem a javascriptet, de azért ismerjük el, hogy vannak WTF-jei. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#36) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Áhh, jó sokáig húzzák még. Nem baj, táncolunk majd a sírján :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#37) Indy69 válasza Dilikutya (#22) üzenetére


Indy69
aktív tag

:C ott a pont :K

(#38) Tamás88 válasza Bird (#29) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Mert ha hirtelen megszüntetnék, akkor meg az lenne a baj.

(#39) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, mert a Windows XP is elpárolgott az éterbe. Vagy még mindig ragaszkodnak hozzá sokan.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40) ViZion


ViZion
félisten

úúúhhh... ha nem lesz flesssss, meg teljes képernyős játékok, akkor mivel fogom tesztelni, h stabilak-e a memória beállításaim? :O :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41) quailstorm válasza bambano (#24) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az meg már megszűnt.
Jelenleg csak IE11-ben megy már a nagyon közül, FF és Chrome tiltja az NPAPI-t, más böngésző, amiben van még NPAPI, tudja használni.
Amúgy meg ősrégi egyetemi demókat leszámítva alig találkozok appletekkel, az sokkal hamarabb kikopott, mint a flash.

És IE11-ben se minden áron megy, csak ha megfelel a Java biztonsági beállításaidnak. Tehát egy fincsi ősrégi egyetemi applethez azt a csúszkát is le kell húzni az aljára.

[ Szerkesztve ]

(#42) tserrof77


tserrof77
senior tag

...kár érte, kiváló ügynök volt... :R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#43) Bird válasza tserrof77 (#42) üzenetére


Bird
addikt

Ja alvó ügynök. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#44) Khan13 válasza Just486 (#33) üzenetére


Khan13
senior tag

Mert még mindig sok weboldal / alkalmazás igényli (ebben a fórumtémában is írták pl. a biztonsági kamerákat), és a Microsoft így tudta csak megoldani, hogy homokozóban legyen futtatva, ezzel is csökkentve a veszélyeit. A letörölhetetlenség egy másik kérdés, fogjuk rá, hogy azért, mert ha mégis rájössz, hogy kéne, akkor már nem tudja bezárni a saját kicsi világába.

(#45) gyurkikrisz válasza elithun (#16) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

He? :D a Flash-t se azért cserélik, mert nehéz lenne programozni, hanem mert kb naponta találtak a futattó keretrendszerben sebezhetőséget. :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#46) elithun válasza gyurkikrisz (#45) üzenetére


elithun
őstag

Ez, hogy jön ahhoz, hogy felülvizsgálnám a JS működését? :)
Én sem azért néznék rá a JS-re, mert könnyű programozni, vagy, mert veszélyes lenne. Csak a Flash után a JS jutott eszembe, hogy szoktunk viccelni azzal, milyen mókás is programozni benne, és lehet ott is lehetne mit alakítani.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#47) Béééla


Béééla
őstag

És 2020 után végre pénzbüntetés is jár ha valaki flasht használ vagy még itt fog rohadni amíg ki nem kopik végleg?

Bélabá

(#48) bambano válasza quailstorm (#41) üzenetére


bambano
titán

"Amúgy meg ősrégi egyetemi demókat leszámítva alig találkozok appletekkel": ezzel vitatkoznék:
1. egy csomó hardver felügyeleti moduljához is jávás appleteket kell letölteni, vagy jávás webinstallal működnek
2. a cib bank netbankja szerintem még ilyen.
3. az elektronikus kormányzati portál is jávás letöltőt tol le, ha több dokumentumot akarsz egyszerre letölteni az érkeztetési tárhelyedről. komolyan hiszek benne, hogy minden magyar könyvelő használja ezt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) netpeti98 válasza bambano (#10) üzenetére


netpeti98
addikt

Az eredeti Google cikkben szerintem az Open Web Platformra gondoltak. A fordításban lett belőle nyílt forrású.

"These open web technologies became the default experience for Chrome late last year when sites started needing to ask your permission to run Flash."

[ Szerkesztve ]

(#50) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Egy kérdés.ezek útán a flash alapú böngészös játokaknak annyi??Vagy átveszi más a helyét??Mármint a flash playernek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.