Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Psych0


Psych0
őstag

A fradi körül mindig bajok vannak... :DD

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tökmindegy, ha fizetni kell, ha nem, az Intel úgyis csak jól jár.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

"Ezenkívül az FTC nem a hatályos jogszabályokat vette figyelembe, hanem új irányt akar megszabni az üzleti magatartás szabályozására. Ez visszafoghatja a fejlődés tempóját és növelheti a termékek árait, ami természetesen rossz a fogyasztók számára."

Ezért külön perbe fognám őket az FTC helyében. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4) lsc


lsc
nagyúr

Ezek mindig arra hivatkoznak hogy ha nem ezt csinálják akkor növekednek az árak ?

Az élet kegyetlen .

(#5) ne_nezze


ne_nezze
aktív tag

Az FTC az korábban

hajrá fradi! (vagy ez nem az? :F :D )

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#6) RoBorg válasza ne_nezze (#5) üzenetére


RoBorg
tag

hajrá fradi! :D :D :)
Megelőztél én is ezt akartam írni.

(#7) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Úgy büntetem őket hogy nem veszek tőlük semmit.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) RoBorg


RoBorg
tag

Nagyon kivácsi lennék, hogy Huang papa és az egész Nvidiá-s blagázsa ugyanígy tapsikolna-e örömében, ha ellenük indulna per, amiatt, hogy fejlesztőcégekkel a színfalak mögött egyeztek meg. Mert szerintem az ő magatartásuk legalább annyira hátráltatja a versenyt és a fejlödést, mint az Intelé. Csak hát szoftvervonalon. De hát mint tudjuk az Nvidia szoftvercég. :DDD :D

(#9) Oliverda válasza RoBorg (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor biztos nem tapsikolnának de most tényleg van okuk a tapsikolásra mert az elmúlt hetek történései okán úgy tör fel a részvényeik ára mint a talajvíz.[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Jók ezek a képregények, végre valami jót is csinál az nvidia :)

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#11) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Remélem kapnak egy szép kis büntit.

(#12) ollie


ollie
MODERÁTOR

"Az NVIDIA nyilatkozatában üdvözölte a vádat, elmondásuk szerint a PC-s piacnak szüksége van a vizsgálat lefolytatására, és a vásárlók megérdemlik a szabad döntés lehetőségét egy termék vásárlásakor."

Ezt az álszent dumát az Nvidiától. Mintha nem mostanában derült volna ki, hogy bizonyos játékokat direkt lassítottak ATI kártyák alatt, az Nvidia nyomására.

(#11) ^Clown: hogy aztán még feljebb menjenek az intel procik árai?

[ Szerkesztve ]

***

(#13) ]Phobos[ válasza ollie (#12) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Mi a kóríkre gondolsz? Haljanak éhen vele. Parasztok voltak, akkora büntit kéne nekik csapatni, hogy maguk alá csináljanak. Meg az envidiját is meg kéne kicsit csapkodni, hogy végre megint irányba álljanak. Üzlet vagy sem a fair play az fair play.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#14) Vitus válasza ]Phobos[ (#13) üzenetére


Vitus
őstag

Hát az üzlet és a fair play az nagyon nem fér meg egymás mellett! :) De amit ezek csinálnak az kismiska, vannak olyan üzletek ahol embereket irtanak pénzért és országokat zsákmányolnak ki. :) Ez csak babazsúr, itt csak a vásárló veszít. :) Ati, Nvidia, Intel 1 kutya mind a pénzed akarja és egyik sem fog visszariadni egy kis fifikától ha megéri neki, akár a büntetést is felvállalva. :)

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#15) vanhalen


vanhalen
senior tag

Első meghallgatás 2010 szeptember, vagyis majdnem jövő ilyenkorra?? Hatásos... Úgy látszik, USA malmai is lassan őrölnek... Nv nem tudom minek örül, addigra majdhogynem lehúzhatják a rolót chipset vonalon, akkora hátrányban lesznek a "most lehet integrált memvezérlős Intel procihoz lapkakészletünk, vagy nem lehet elvtársak?", meg az Ionos szivatás miatt. Amúgy egyik kutya, másik eb, és hiába vagyok Intel "párti" hardware-es vonalon, AMD-nek drukkolok, hogy feljöjjön végre (ha tud) mert amit az utóbbi időben ez a 2 cég (Intel-Nv) művel, maximálisan leszarva a vásárlóik érdekét, az gyalázat.

[ Szerkesztve ]

(#16) #67688960


#67688960
törölt tag

;] majd az egyre több felvilágosult meggyőződésesen nem intel vásárló nagyobb bünti lesz

(#17) ollie válasza ]Phobos[ (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azzal sem járnánk jól, ha eltemetnénk az intelt. Én speciel nem szeretnék százezreket költeni AMD procira, mert nincs alternatíva.

***

(#18) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Az Intel helyében azért odasúgnám a megfelelő helyeken hogy nem kis adóbevételtől esnének el,a sok tízezer munkahelyről nem is beszélve, ha költözni kényszerülnének.Nagyon sok ország tárt karokkal fogadna egy ilyen céget.Kína ,különösen a kínai hadiipar biztosan örülne annak a fejlett technológiának amit az Intel birtokol.
Na ettől biztos frászt kapnának és pórázt raknának a ,,kutyáikra".

Sokak szerencséjére nem az enyém az Intel :DD

Mellesleg ők is csak a saját önző kis érdekeiket védik,semmivel sem rosszabbak a többi multinál.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#19) VaniliásRönk válasza bandras0226 (#18) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha a tied lenne az Intel, és ilyesmin agyalnál, szerintem neked is odasúgnának a megfelelő helyekről. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) Geönczy


Geönczy
aktív tag

"miszerint az Intel a monopólium kialakítása érdekében gyakorlatilag áron alul kínálja a saját megoldásait, és ilyen árképzés ellen lehetetlen versenyezni."

Haggyámá!
Ilyen nyomorékokat. Valaki a saját termékének árat x szab és úgy adja el az nehogy már törvényellenes legyen... :W :W :W
Nevelek káposztát eladom pl:100ft-t kilóját, és ezért egyre többen tőlem vesznek. Ezért a szomszéd árus feljelent, hogy monopolista szemét vagyok, mert ő csak 130ft-t tudja adni...
Istenem...

(#21) HERR Z válasza Geönczy (#20) üzenetére


HERR Z
veterán

tacskó és társai pl nem adhatják beszerzési ár alatt a cuccaikat, és pont a hasonkó cuccok miatt megy most a rinya tejfronton

(#22) Geönczy válasza HERR Z (#21) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Jó igen, de az azért egy kicsit más.
Itt pár nagy cég versenyez egymással.
A tejesnél meg egy multi és a magyar termelők.
De jó kis vita alapot nyújt legalább ez a téma.
Meddig legyen piaci verseny, legyen-e?
Vagy maradjon az abszolút bezárkózás?
Az én véleményemet mondjuk már úgyis lehet sejteni az előző hozzászólásomból... :)

(#23) dabadab válasza Geönczy (#20) üzenetére


dabadab
titán

Tisztelettel kérdem: komolyan gondolod-e, hogy te, aki alapvető közgazdasági képzésben sem részesültél, sem pedig a vonatkozó amerikai szabályzást nem ismered, tényleg jobban tudod-e, hogy mi a helyzet, mint az FTC munkatársai? Ha nem, akkor miért gondolod, hogy az a helyzet, hogy hülyeség az egész, nem pedig az, hogy vannak olyan dolgok, amiket nem tudsz vagy nem értesz?

szerk: az ilyen beavatkozásokat pont a piaci verseny megőrzése miatt hozzák.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24) eXodus válasza Geönczy (#22) üzenetére


eXodus
őstag

"Az én véleményemet mondjuk már úgyis lehet sejteni az előző hozzászólásomból..."
Átfogalmazva: Intel bármit tesz az jó, ha törvénytelen, akkor rossz az a törvény.

(#25) Geönczy válasza dabadab (#23) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Ugyanennyi erővel az egész világ beperelhetné az Eu-t piacbefolyásolásért.
Ugye itt a garantált felvásárlási árra gondolok. Ez ugye minden nem európai országot gyengít többet(főként Dél-Amerikában - pl Bolívia, Paraguay - és Ázsiában) pedig ki is zár a versenyből.

eXodus: na te. :F
Ne forgasd légyszi ki a szavam. Totál nem érdekel, hogy Intel vagy Amd vagy stb.
Engem felejts ki a márka fanatikus versengésből.
Ha törvénytelenkednek akkor büntessék meg őket.
A 20-as hozzászólás a személyes véleményem tükrözi mely félreérthetőre sikeredett.

(#26) bandras0226 válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Az bizony könnyen meglehet :K

Mindenesetre nem tetszik ez a fajta gyakorlat amit mostanában művelnek a kisebb konkurens cégek.
Megy a sírás rívás hogy el vannak lehetetlenítve,tenni meg impotensek. Az Intel is a maga erejéből jutott a csúcsra kemény munkával,módszereik ugyan némely esetben vitathatóak de ez a kapitalizmus.
Lehet őket utánozni,vagy akár tönkre is lehet menni.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#27) eXodus válasza Geönczy (#25) üzenetére


eXodus
őstag

"Engem felejts ki a márka fanatikus versengésből."
Pedig az írásodból pont ez jött le.

"Ha törvénytelenkednek ..."
Nincs HA ! "Törvénytelenkedtek" és már meg is büntették, nem is egyszer...
Idén 2+ milliárdjába fáj ez az intelnek. De ha ezek után is az a véleményed, mint korábban, akkor az előző hsz-em igaz.

[ Szerkesztve ]

(#28) VaniliásRönk válasza bandras0226 (#26) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez a kapitalizmus? Magyarul amíg nem te szívsz, addig le****od, hogy ki milyen eszközöket alkalmaz? És ha neked vágna alá valaki nem csak etikátlanul, de törvénytelenül is, akkor is így gondolnád?

Szerk.: Ha mindenki úgy gondolkodna, ahogy te, rögtön nem tűnne olyan sötétnek a középkor, sőt. :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) Geönczy válasza eXodus (#27) üzenetére


Geönczy
aktív tag

És ők mindig és mindenhol csak törvénytelen megoldásokhoz nyúlhatnak, most is.
De akkor derüljön ki az igazság, hogy ki mit sumákol/t!
Azért mert Amd-s vagy és én most kimertem állni az Intel mellett nem azt jelenti, hogy a cég hős katonája vagyok.

VaniliásRönk: A középkor nem is volt sötét :D
A "sötét" szót csak a reformkorba aggatták rá(Mo-n az 1820-as évek óta létezik "sötét" középkor), hogy széles társadalmi bázissal lépjenek tovább a monopolkapitalista világba.

(#30) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

érdekes hogy az NV és az Intel mindig szívják egymás vérét, pedig ha lenne 1 kis eszük akkor összefgonának az egyre nagyobb teret nyerő AMD-ATI páros ellen :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#31) Oliverda válasza Quan-Chi (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Hamarabb fog az Intel és az AMD/ATI összefogni az nV ellen...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) eXodus válasza Geönczy (#29) üzenetére


eXodus
őstag

"derüljön ki az igazság"
Már kiderült több esetben is. És ebből következően itt is ugyan az a helyzet. Ha ezt nem akarod felfogni, akkor hiába magyarázok.
Örülök h "AMD-s" -nek neveztél pusztán azért mert a tényket írtam. :K

(#33) dabadab válasza Geönczy (#25) üzenetére


dabadab
titán

Ha nem értesz valamit, akkor az is egy működő módszer, hogy hülyeségeket beszélsz és megvárod, hogy mit javítanak ki benne, de szerintem egyszerűbb megkérdezni a dolgokat.
(Az EU a belső mezőgazdasági termelés esetén (mindenféle szempontokból) más szempontokat helyez a tiszta piaci verseny elé.)

DRM is theft

(#34) VaniliásRönk válasza Geönczy (#29) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Igaz is, nem volt az "sötét" időszak, hiszen reggelente akkor is felkelt a nap. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#35) Geönczy válasza eXodus (#32) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Vááá
Engem nem érdekel az, hogy mi volt régen, én a mostani vádról beszélek.
Hagyjad a régebbit.
Akkor könyveljük el, hogy megint bűnösek ebben a most kipattant ügyben bármiféle tárgyalás nélkül.
1:1 te Intelesnek neveztél.

(#36) Geönczy válasza dabadab (#33) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Ott a kulcsszó: belső
Mint tanultuk is Az agrárgazdaság és az Európai Unió (k) című órán.
Vagyis hiába tudná Argentína pl:a búzát szállítással együtt is 0,7 áron behozni Mo-ra az unió ezt gyors levámolja minimum 1-re és kész.
Itt akkor mi van a versennyel...
Ezután már lehet tiszta a belső piaci verseny...
Ezek nem hülyeségek, előkereshetem az anyagot neked.

(#37) eXodus válasza Geönczy (#35) üzenetére


eXodus
őstag

Ugyan azt hozzák fel amit az EU és az AMD (kiegészítve további vádpontokkal), csak más kontinensen. Te tényleg nem akarod látni az össezfüggést? Vagy szerinted az amcsik boldogan elnézik a törvénytelenséget?

"Intelesnek neveztél."
Hol?

[ Szerkesztve ]

(#38) dabadab válasza Geönczy (#36) üzenetére


dabadab
titán

Látom, nem nagyon sikerült megérteni, hogy mit írtam.

DRM is theft

(#39) Geönczy válasza eXodus (#37) üzenetére


Geönczy
aktív tag

De. De nem biztos, hogy ugyanazt csinálták megint.
Lehet csak Európában voltak ilyen csúnyácskák. :U
Értem az összefüggést, de abból sok összefüggés elmélet szokott születni ezért nem szeretem őket. :)

Inteles: "Pedig az írásodból pont ez jött le."

Lépnem kell sajnos.

Üdv!

(#40) simonzé


simonzé
addikt

Az imént rossz helyre kattintottam, és véletlenül a PH 2014 Március 17-i száma töltődött be sajnos csak részlegesen. Ebben ennyi szerepelt:

"...eljárás lezárásaként az Intel peren kívül vállalta, hogy licencelhetővé teszi valamennyi technológiáját az időközben csődbe ment NVidia jogait birtokló kínai ****** cég számára. Sajnos ez a cég már sokra nem megy, mivel azóta csak alaplapi chipset formájú kulcstartókat gyártanak, de az ítélet példaértékű lehet főleg a jó és olcsó termékeit szintén áron alul kínáló, és időközben piacvezetővé nőtt AMD számára. Tudósítónk szerint további..."

Sajnos csak ennyi jött le a találtam a hírből.

I don't fit in. I fit out.

(#41) Abu85 válasza simonzé (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tom hogy csak poén volt, de az NV attól, hogy elveszti a PC-s GPU és chipsetpiacot, miért menne csődbe? A nyereség 30%-a jön innen. A többi 70% betonbiztos alapokon áll. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) bandras0226 válasza VaniliásRönk (#28) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Igen ,ez a kapitalizmus.
Vágtak,nem nyavajogtam hanem talpra álltam.
De nem az én helyzetemről van szó, hanem egy multicégről.Más súlycsoport.

A gondolkodásomat meg nem a te tiszted megítélni,én sem minősítem a tiédet,főleg ismeretlenül. :R

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#43) eXodus válasza Geönczy (#39) üzenetére


eXodus
őstag

"összefüggés elmélet" ????????
Nem is akarod megérteni. Ha nem fogod fel h miért fizetett több mint 2milliárd $ az intel, és miért perelték be japántól eun át usáig, akkor nicns miről beszélni.

(#41) Abu85
Ha csődbe nem is, de eléggé visszaszorul, jelentéktelen szereplő lesz.. (Feltéve ha pc gpu piacról kiszáll).
Az a nyereség még mindig az nv féle márketingrizsa. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) dezz


dezz
nagyúr

[link]

bandras0226: Nem egészen... Ajánlom figyelmedbe az alábbiakat:
Competition law
United States antitrust law

(#45) mcsabee válasza bandras0226 (#26) üzenetére


mcsabee
senior tag

Azt azért ne felejtsük el, hogy az Intel egy még épülőben lévő piacra lépett be akkoriban, tehát nem csak hogy a cég indult a nulláról, de az a piaci szegmens is, amiben szerepelni akartak, és amiből a nagy lóvét remélték.

Mivel nekik jobban fordult az élet, mint az AMD-nek (akinek ugye sokáig nem is volt saját fejlesztésű processzora), ezért több lóvét sikerült összeharácsolniuk, minek okán most több tőkével rendelkeznek. Áron alul tudják adni a termékeiket, ezáltal tisztességtelen módon viselkednek. Ezért jár a büntetés, ugye.

Viszont, a te gondolatmeneted alapján, ha valaki mondjuk rettentő mennyiségű pénzzel rendelkezik, az akár a tényleges bekerülési ár alatt is adhatja a termékét, mert megteheti. Viszont ha a versenytársa ezt nem akarja, mert anyagilag nem bírná a tisztességtelen versenyt, akkor inkább menjen csődbe.

"Lehet őket utánozni,vagy akár tönkre is lehet menni."

Még szerencse, hogy az Intel viselkedésére van törvény, és szabályozás, igen rossz világ lenne itt, ha mindenki úgy gondolkodna, mint a legnagyobb, monopol helyzetre törekedő cégek... Gondolom mondanom sem kell, hogy rövidesen minden piac egyszemélyes lenne, az árak az egekben, a versenyt természetesen a tőkeerős banda nyerné meg, és ez csupa jóval kecsegtetne a vásárlóknak...

A kapitalizmusban is vannak szabályok, most épp az Intel tapasztalta ezt meg... Egyébként ezt a pert nem a "kisebb konkurens cégek művelték", hanem a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság ^^.

Stay a while and listen...

(#46) Quan-Chi válasza Oliverda (#31) üzenetére


Quan-Chi
őstag

lehetséges! bár az intel a legutóbb is megegyezett az NV-vel , de nagyon nyögve nyelős volt az alku az SLI - ATOM témánál!

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#47) Grigorisz válasza VaniliásRönk (#3) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Én nekem a kijelentésük második fele húzta fel a szemöldököm...
Hol a fejlődés aminek állítólag keresztbetesznek ezzel a perrel, ha amióta megjelentek a netbookok a 945-ös chipset-et nyomatják orrba szájba???

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#48) VaniliásRönk válasza mcsabee (#45) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

bandras0226 kemény gyerek, neki nincs szüksége törvényes rendre, maga Duke Nukem is összefossa magát tőle, ha egyszer talpra állt. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#49) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Én nem temetni akartam, és naná hogy üzletben farkas törvények vannak, de azért egy minimális verseny magatartást elvárna az ember, főleg, hogy nagyon jól tudják, végül úgyis elnyesik őket. Rövid távon jól járnak, hosszú távon meg kiderül, főleg ha a "partnerek" is reflektor fénybe kerülnek.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#50) #67688960 válasza Geönczy (#39) üzenetére


#67688960
törölt tag

Japán piacon is volt már balhé. Milyen fura, nem?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.