Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) janeszgol válasza BabMester (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Mi értelmeztük. Akkor sem fogod tudni. Hiába mész be az elektronikai szaküzletbe, hiába próbálod ki. S20+ kb kb 4 hónapig szenvedett a zoommal. Válasz? Jön rá frissítés.
Ezt te honnan fogod tudni eldönteni? Amit 7heads írt, a tesztek kis százalékában emlegették ezt.
De ha ennyire magabiztos vagy, akkor fáradj be légy szíves a készülék topicjába, és mond meg az első körös panaszkodó embereknek, hogy hülyék.
Én ezt nem merném megtenni, mert egy: nem vagyok ostoba, és kettő: nem ők a hibásak, nem ők az ellenség, hogy ilyen gyerekesen fogalmazzak, hanem a Samsung, aki ilyeneket tesz le a nagyérdemű elé a felépített marketingje hátán.

De amúgy több gyártónál is előfordult, hogy bizony az első körösek szívtak. De te ezt nem tudod kivédeni, mert az élet bármely területén lehetsz te is első körös (autó, mosógép stb), és gondolom nem szeretnéd, ha lehülyéznének, degradálnának emiatt.

Jó dolog elsőnek lenni, mutatni, hogy nekem van ilyen, csak sajnálatos, ha egy többszázezer forintos készülék ezt nem tudja maradéktalanul betölteni, ráadásul még meg is szólják, hogy minek vette meg annyira hamar.

(#52) janeszgol válasza doooo (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

Itt nem a marketinggel van gond. Az SoC gyors, csak lefojt. Ez a gyártó sara.
A kamera jó (mint sok Samsung csúcskészülékben, komolyan mondom az S8 igazi álom ebben), de sajnos a nagy fókuszproblémákkal küzd. Ez sem a marketing sara.
És ne a vevőké legyen. Amúgy te is tudod nagyon jól, hogy frissítéssel változhat egy telefon.

Ott van a kezedben, és döntenéd kell. Visszaviszed azt a telefont, ami amúgy tök jó lenne, tetszik neked, esetleg még normális konstrukcióban el is hoztad, vagy vársz a javításokra. Őszinte leszek én sem biztos, hogy azonnal visszarohannék vele.

(#55) allergia


allergia
csendes tag

Őszintén szólva végtelenül elszomorít egy-két fórumozó stílusa, beszéde. Azt hittem ez az oldal sokkal szakmaibb, de tévedtem. Köszönöm azoknak, akik 'megvédtek'!
Amit leírtam az S20 szériáról, az az én véleményem. És tartom. Hogy egy elhibázott széria amivel átverték az emberek egy jó részét. Ezzel vagy egyetértesz, vagy nem. Mindenki azt gondol amit szeretne, (még) joga van hozzá.
Utolsó mondat, és ezzel a magam részéről ezt az oldalt is hanyagolni fogom: a feleségemnek a CÉGES mobilja az említett Samsung. Privátban 11 Pro van neki, amit imád. Ahogy nekem is két telefonom van, egy privát (PIXEL 4XL, amit imádok, meg van egy gamer telóm, egy rog2) és egy CÉGES 11 Pro Max (amit gyűlölök). De ezek a fránya a céges telefonok már csak ilyenek: megkapod, örülj neki és használd, amúgy meg pofa be.
Még egyszer leírom: az a jó, ha valakinek más véleménye van. De itt egy jó páran nem szakmai alapon vitatkoznak, hanem egyből átmennek személyeskedőbe (egy nőnek (!!!, XXI. század, baromarcú....) is bőven lehet 1300 eurója bármilyen telefonra....). Bocs, de ehhez nekem nincs kedvem, se időm, energiám, ennyit nem ér az egész.
Sziasztok, további jó acsarkodást!

(#56) janeszgol válasza allergia (#55) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

(#57) leslien válasza allergia (#55) üzenetére


leslien
nagyúr

CÉGES 11 Pro Max (amit gyűlölök). De ezek a fránya a céges telefonok már csak ilyenek: megkapod, örülj neki és használd, amúgy meg pofa be.

mindjárt tócsát sírok magam alá.... ;] nincs felvétel?

btw az véleményem sztem mindenkinek ismerős .. hajrá Samsung...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#58) S e t h válasza janeszgol (#54) üzenetére


S e t h
nagyúr

Istenem, látszik a válaszodon, hogy te valóban egy rosszindulatú, gonosz ember vagy.

Ez szép volt azok után amit mutattál privátban.
Pszichológusnak azért nem mutatnám meg.

A gyártót évről évre a profit hajtja, minden mást letoj. Persze vannak olyanok, akik ezt saját bőrükön tapasztalják meg, de aki ma, amikor minden információ elérhető a neten képes
- beszopni a marketinget és kicsenget az ígéretekért egy rakás pénzt,
- majd panaszkodni kezd, hogy vele mennyire kicsesztek, nos ez inkább tűnik számomra bűnbakkeresésnek, mert nehezebb felvállalni azt, hogy na ezt néztem be, nem voltam körültekintő.

Ezt értem erre az esetre, amikor a gyártók évről-évre jönnek ki minimális változtatásokkal egyre magasabbra pozícionált árakkal, a fogyasztók meg egyre kritikusabbak, hogy basszus, miért is vettem én ezt meg, főleg ennyiért, miközben egy béta szoftos xar az egész?

Ha egy egész széria hibás, akkor azt mondom oké, ez nem látható előre, na de az hogy milyen chipsettel van szerelve egy készülék annak nem lehet utánajárni? Főleg ha egy TECH portálon vagy regisztrált tag?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#59) janeszgol válasza S e t h (#58) üzenetére


janeszgol
félisten

Na ez már korrekt hozzászólás volt.
Oké elismerem valamilyen szinten hibás a felhasználó is. Ez az Exynos idén lett ennyire béna. Én tavalyról nem emlékszem ekkora balhéra (és a testvérem sem panaszkodik, akinél S10+ van). Se SoC szinten, se kamera szinten. Zsákbamacska volt az idei év.

Szek.: az is igaz, hogy a tesztek után 2-3 héttel már jöttek is a videók a problémákról, szóval néha tényleg egyszerűbb várni 2-3 hónapot. A megszokás nagy úr, és néha mellé visz.

[ Szerkesztve ]

(#60) #24536576 válasza janeszgol (#51) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ha vállalod a moderátorok válaszlépését, akkor én szívesen beírom. ;]
Az Okostelefon nem azért "okos", hogy a tulajdonosa nyugodtan legyen hülye. Ha nem tetszik valami, 2 hétig vissza lehet vinni minden szó nélkül.

Szerinted aki ilyen szinten bedől a reklámoknak, az épeszű ember? Biztos van fényterápiás csodalámpa és társai is a lakásban. :U

Másik fele meg, hogy ha van fél millája hazárdírozni, pár havonta telefont cserélni, hadd ne sajnáljam...

[ Szerkesztve ]

(#61) worxland válasza allergia (#55) üzenetére


worxland
addikt

Ha gyűlölöd a céges telót, add vissza és használd a sajátot. Ezt tettem én is. Igaz, nálunk nem 11 Pro Max-ot adnak.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#62) janeszgol válasza #24536576 (#60) üzenetére


janeszgol
félisten

És a tesztek bizonyos százaléka miért nem említette ezt? Erre az egy kérdésre szeretnék választ kapni. Az NC megemlítette. Ez egy.

(#63) #24536576 válasza janeszgol (#62) üzenetére


#24536576
törölt tag

Most én nem az előzetes utánaolvasásról beszélek. Ha előrendeled neten a telefont, kézhez kapod, majd van rá 2 teljes heted kipróbálni. 2 eset van.

1.: A tudatlan(nem hülye) vásárló, aki simán elhiszi, hogy ez ilyen, nincs semmi gond, a többi telefon is melegszik, nyár van, stb.

2.: Aki benne van a telefonos világban, tudja, hogy ennek nem kéne így melegednie, de ahelyett, hogy visszavinné, telesírja a fórumot.(a hülye)

(#64) janeszgol válasza #24536576 (#63) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez oké, ez érthető.

(#71) Somatom


Somatom
veterán

Srácok, az megvan, hogy itt a Note -ról van szó? Ha tudatos vásárlóként jobbat szeretnék, akkor milyen választási lehetőségeim vannak? Milyen telókban van toll és a hozzá tartozó funkciók?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72) S e t h válasza Somatom (#71) üzenetére


S e t h
nagyúr

Note 9-10.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#73) Somatom válasza S e t h (#72) üzenetére


Somatom
veterán

Király! Akkor tudatos vásárló vagyok. :K

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#75) Polarstar válasza Somatom (#71) üzenetére


Polarstar
nagyúr

LG Stylo 2. :R

Igaz hogy kalap szar funkciókkal, ettől még tollas

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#78) Somatom válasza lakotibi (#74) üzenetére


Somatom
veterán

Fél éve vettem a telót, dehogy akarok váltani! Még másfél évig biztosan marad. Ráadásul az újabbakon már 10 -es Android van. Azt meg kenjék a hajukra, én nem kérek belőle!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79) Polarstar válasza Somatom (#78) üzenetére


Polarstar
nagyúr

9 és 10 között alig van radikális különbség. Kozmetika és társai. Ergo nem oszt, nem szoroz. Marad a Note 9.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#80) Schuler888 válasza Polarstar (#79) üzenetére


Schuler888
senior tag

Haaaat. Erre Somatom valasza az lesz, hogy soha nem cserelne el a 9eset 10es notera :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#81) Polarstar válasza Schuler888 (#80) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ja. Sem noccs, sem luk nincs a kilencesen.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#82) Schuler888 válasza Polarstar (#81) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen ezt irigylem en is, de ahogy anno az s10+nal a kapszulat,(amit iden tobben is masoltak nagyobb meretben is :Y ) ugy azt a kis kuklopsz szemet mar megszoktam, a pulzus/pulzoximeter hianyozna ha nem lenne watchom, am teljesen elégedett vagyok es orulok hogy nem az s20 ultra mellett dontottem :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#83) #72042496 válasza lakotibi (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én telefont nem, de tévéből kettőt is, mert nem váltak be. (Mindegyik sokkal drágább is volt, mint egy S20.)

Ha ennyire rossz, nem megfelelő az a telefon, akkor szerintem érdemes megválni tőle. Mégis egy napi szinten használt eszköz, kár "szenvedni" vele.

[ Szerkesztve ]

(#85) #72042496 válasza lakotibi (#84) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fülesnél nem tudom, mi a helyzet, lehet hogy a boltnak volt igaza és azt tényleg nem veszik vissza. A vevőnek ez rossz, de nekem logikusnak hangzik az indoklás.

[ Szerkesztve ]

(#86) #80439296


#80439296
törölt tag

Fülhallgató higiéniai terméknek minősül, így felbontás után NEM veszi vissza semmilyen formában az értékesítést végző.
Természetesen a jótállás (garancia) ugyanúgy vonatkozik rá, tehát a meghibásodás más tészta.

(#89) doooo válasza janeszgol (#52) üzenetére


doooo
veterán

"Itt nem a marketinggel van gond. Az SoC gyors, csak lefojt. Ez a gyártó sara.
A kamera jó (mint sok Samsung csúcskészülékben, komolyan mondom az S8 igazi álom ebben), de sajnos a nagy fókuszproblémákkal küzd. Ez sem a marketing sara.
És ne a vevőké legyen. Amúgy te is tudod nagyon jól, hogy frissítéssel változhat egy telefon."

Igen, az nagyjából mind igaz, és egyik sem olyasmi, ami kiválthatna olyasfajta történeteket, mint amiket a kedves delikvens leírt (főleg nem ha "céges telefon", hisz akkor nem gyors fényképezésre, meg játékra van használva egész nap; na nem mintha lenne cég a bolygón, aki épp S20 Ultrát venne a munkásainak, de ebbe ne menjünk bele, felesleges). Ezek mind köztudott nehézségek (nehézség, mert attól még szupergyors a telefon (játékok sem játszhatatlanok amikor túlmelegszik, véletlenül sem), és jó a kamerája), hozzátéve, hogy a lassú fókusz nyilván kisebb probléma mint a melegedő telefon. De még az üzemidő sem rosszabb az átlagnál, egyáltalán nem.

Egyébként az S20-ak közül számtalan helyen mondták már, hogy minden kritériumban az S20+ a legjobb. Üzemidő, kamera gyorsaság, stb. Nekem az Ultrán egyetlen dolog tetszik, ami máshol nincs, a zoom kamerája, mert az, azon a szokatlan 4x nagyításon, amin alapból dolgozik, nagyszerű képeket készít (de mellette 5x-en is abszolút tökéletes még).

[ Szerkesztve ]

(#90) janeszgol válasza doooo (#88) üzenetére


janeszgol
félisten

Elképzelhető, hogy valakinek az altja, de jól adta elő. Aztán lehet becumiztam a +1-et.
#89: +1. A fizikai zoom nálam is fontos. Örülnék, ha azt erőltetnék a gyártók picit, és minden kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#91) #80439296 válasza lakotibi (#87) üzenetére


#80439296
törölt tag

Akkor ez sajnos szándékos veszteség, és ezt nem igazán szereti a gazdasági versenyhivatal... :)
Ha meg újra értékesíti, akkor már látom magam előtt azt a vigyorgó fórumlakót, aki ilyen refurbished terméket dug bele a fülecskéjébe... :)

[ Szerkesztve ]

(#92) DudeHUN válasza lakotibi (#87) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ha bontatlan, akkor lehet visszavették. Amúgy az a helyzet, amit itt többen is írtak. Még azt tudom elképzelni, hogy félretájékoztatták az ügyfelet és nem volt arcuk már mást mondani. Vagy aki visszavette nem tudta mi ezzel kapcsolatban az ÁSZF.

Gamer for Life

(#94) kutyek válasza #80439296 (#86) üzenetére


kutyek
senior tag

amazon.de szó nélkül visszavette a 150 EUR árú fülhallgatót. Kényelmetlen volt, nem tudtam normálisan behelyezni. Magyar üzletek nem tudom, hogyan kezelik ezt, de amazonon nagyon flottul megy a visszaküldés.

(#95) janeszgol válasza kutyek (#94) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne haragudj meg, de ez elég szomorú. Aztán megkapja más.
Én még a kiállított darabokat sem próbálom ki soha. Bár saját gumiharanggal megoldható lenne, illetve én inkább a fejeseket szeretem, az pedig tisztítható. De valahogy nem.

De lehet új szett gumiharangot kap a visszaküldött füles, akkor viszont semmi probléma nincs belőle.

(#97) Segal válasza janeszgol (#95) üzenetére


Segal
veterán

Dehogy kap. Megy a visszaküldött dolgok közé, aztán értékesítik újra. Olvass kicsit bele, az alza témájába. Elég elkeserítő dolgokat lehet ott is olvasni a bontott termékekkel kapcsolatban. Pl hiányzik belelő valami, szét van valami barmolva stb.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#98) Stabi83


Stabi83
senior tag

Egy kicsit el van tévedve a Samu ezzel az Exinosal...
Amikor ilyen árakon mérik a termékeiket akkor nem kéne kísérletezni a saját megoldásaival, főleg hogy évek óta köztudottan gyengébb mint a konkurencia. Felső közép kategóriába kéne kisérletrzniük nem itt.
Amikor elkezdtem játszani a gondolattal hogy visszatérek a samura akkor nagyon komoly kitétel volt hogy csam SD-vel szerelt telefon jöhet szóba. Végülis az lett és nem is bántam meg.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.