Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Véradás!

Hozzászólások

(#1) Sianis


Sianis
addikt

Mennék én csak nem lehet! :(

Viszont régebben már 2x is adtam és nincs is olyan rossz vérem! :)

Én is buzdítok mindenkit! Aki megteheti, adjon vért! Én találkoztam olyan sráccal, aki fél a tűtől és mégis bevállalta. Kicsit nyögve-nyelősen ment, de csak sikerült neki! :B

Sianis

(#2) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Én is javaslom, aki adhat vért annak nem okoz komoly kellemetlenséget és akár három életet is megmenthet vele, akár valamely családtagét, akár valamely jóbarátét. A weben is lehet mindig követni, hogy mikor és hol lehet vért adni a fix helyeken kívül: [link]

(#3) ollie válasza Kobaljov (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De jó. Nem is ismertem ezt linket.

***

(#4) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Tőlem egyszer vettek vért a csuklómnál és elájultam tőle, vmi iszonyat rossz volt.Valószínűleg rossz helyről vették le, mert amikor legközelebb már semmi bajom nem volt

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#5) kymco


kymco
veterán

Vöröskeresztes szervezés (vagy vérellátós)?

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#6) bandiras2


bandiras2
senior tag

Rühellem a tűt, de tűröm. Vért adni voltam már, de ez elég kellemetlen élmény volt.
Alacsony vérnyomásos lévén egy véradás kapásból 1 sóoldat infúziót is jelent, mert különben nem tudom elhagyni a helyszínt. Így nem vagyok túl aktív véradó.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#7) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

2 évet kihagytam, tök vélteltlenül. Valahogy mindig elmaradt, rosszkor volt, nem volt időm. Tudom, rossz szöveg. Most voltam megint, és megelepődtem. Nincs kolbász mustárral és zsömivel, no meg sör/üdcsi, tábla csoki sincs. Viszont előtte megetettek velem egy szelet csokit, meg meg kellett innom 2dl gyümölcslét. Utána meg kaptam egy flakon sampont, meg egy 500 Ft-os hidegétkezési utalványt. Nem keveslem, nem arról van szó, csak olyan személytelenné vált ezzel az egész. A kolbász-sörrel, tábla csokival valahogy sokkal otthonosabb volt a feelingje, és azt hiszem, fajlagosan sem került többe nekik. Biztos oka van, amit nem látok mögötte, de akkor is. Kicsit csalódtam.

Maga a véradás az nem gond, profin csinálják, a vérem meg 0-s, ami nagyon fogy, úgyhogy természetesen megyek ezután is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) ollie válasza kymco (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Remény Magyarországért Alapítvány szervezi, és ez a szervezet biztosítja is a kaját utána. Gondolom a vérellátótól jönnek vért venni. :)

***

(#9) ollie válasza parandroid (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az oka nagyon egyszerű. Nincs zsé kajára. Azt kapod a véradás után, amit a szponzoroktól kap a vérellátó.

***

(#10) tildy válasza Kobaljov (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Ráadásul a >30 szoros véradók a vizitdíj alól is mentesülnek, amellett, hogy több emberen is segítenek. Én nem tudom hol járhatok, de talán úgy 12 környékén.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) yash


yash
senior tag

Én még a kötelezőtől is kifekszem, szóval én hanyagolom mindig ezt. Pedig ha jól tudom 0 RH pozitiv. Egyszerüen olyan érzésem van, mikor vezsik, mintha kiszivnák az életerőmet... és utána 20 percig fel sem tudok állni az ágyról (mert hogy ülve eleve nem lehet tőlem venni), annyira padlóra vág. Utoljára katonaorvosin kellett adnom... rémálom számomra. Összeesek, elájulok tőle ha már kicsit nem figyelnek. Szal én kihagyom ezeket. Ez van :(

(#12) Akheron


Akheron
senior tag

Mennyit ér egy egység vér, forintban? :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#13) parandroid válasza Akheron (#12) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Te mennyit adnál érte, amikor kapod a vérpótlást egy baleset után? Vagy mennyit adnál érte, ha valamelyik családtagodnak/szerettednek lenne szüksége azonnali vérpótlásra?

Személy szerint kizártnak tartom, hogy az értéke forintosítható. Legfeljebb az egy egység vérhez kapcsolódó költségeknek lehet utánaszámolni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14) parandroid válasza yash (#11) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes, hogy mennyi embernek jelent ez problémát. Gondolom nagyrészt pszichés kérdés. Különösen annak tekintetében, hogy egy átlagos vérvételnél kb fél deci vért vesznek le, egy véradásnál pedig fél litert.

Igazából ilyenkor nem bánom, hogy a testtömegindexem kicsit magasabb a kelleténél, nem visel meg a dolog, ha 20 kilóval kevesebb lennék, nyilván fiziológiailag is nehezebben viselném.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) moma válasza parandroid (#14) üzenetére


moma
őstag

Nálunk anno középsuliban is elhullottak páran a folyosón miután kijöttek :DDD
Egyébként már jó régen nem adtam vért, de most ez a cikk eszembe juttata, hogy ezt azért kellene :R

we all deserve a bit of luck.

(#16) yash válasza parandroid (#14) üzenetére


yash
senior tag

Na erről van szó... ha tőlem fél litert levesznek, az rohadt sok! 62 kg-os testtömegemmel, 167-es magasságommal igencsak megérzem, hogy ugyanannyit levesznek tőlem, mint egy 2 méteres embertől.. szal nem csoda, hogy kihullok mint egy légy tőle. Egyébként valószinüleg tényleg pszichés. De bízom benne, hogy nem ér baleset :B

[Szerkesztve]

(#17) ollie válasza yash (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet pszichés, de lehetnek fiziológiai okai is. A 62kg bőven elég ahhoz, hogy ne legyen semmi negatív hatással rád a vérvétel.

Egyébként én is rosszul szoktam lenni, és azt mondják, hogy a pollenallergiásoknál ez gyakran előfordul (az vagyok).

***

(#18) SLYM


SLYM
veterán

én lisztérzékeny vagyok és ezért 18 éves koromig (hála istennek már 19 vagyok :D ) kelett minden évben mennem vérvételre, meg pár vizsgálatra. minnél idősebb vagyok annál jobban utálom a vérvételt. mindig mondják ne nézz oda, de nem lehet közbe nem oda nézni :D szóval a végére már idencsak leesik a vérnyomásom (előtte 140 a vérnyomás meg a 100 a pulzus, utána lemegy alapra) és utána mindig falfehér vagyok. kell innom vagy ennem valamit, különben percekig szarul vagyok utána

(#19) kymco válasza moma (#15) üzenetére


kymco
veterán

Egyszer én is elájultam, egyszer pedig rosszul lettem. Az ájulás még katona koromban volt. Életre szóló élmény. Beszükült a látóterem. Hallottam mindent, de nem volt erőm megszólalni, de még mozdulni sem nagyon.... elég kellemetlen ez a ''befelé fordlás''. :)
Azóta sem ájultam el soha, pedig azóta kb 50-szer adtam vért.

www.refujvaros.hu

(#20) Eastman


Eastman
őstag

Itt és most a nagy nyilvánosság előtt fogadom, hogy ha '07. 06. 22-én pénteken a kezembe egy szép Gyógymasszőr bizonyítványt kapok (és az én nevem lesz beleírva :) ), elmegyek és a véremet adom! :U

...és csak utána rugok be! :DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21) Eastman válasza Eastman (#20) üzenetére


Eastman
őstag

Ma '07. 06. 22-én egy szép Gyógymasszőr bizonyítvány van a kezemben.

''Szakmai elméletből: JELES (5) ''
''Szakmai gyakorlatból: JELES (5) ''


...ez van beleírva.

Holnap Szigetmonostoron lesz a Véradó kamion. [link]
...azt, hogy hogyan jutok oda, még nem tudom.
Még soha nem adtam vért. Holnap megteszem!

[Szerkesztve]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) ollie válasza Eastman (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sikerűlt? :)

***

(#23) Eastman válasza ollie (#22) üzenetére


Eastman
őstag

Szombaton nem. Remélem, hogy a héten összejön.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24) Eastman válasza ollie (#22) üzenetére


Eastman
őstag

Ma sikerült! Megvolt az első véradásom!

Az Ojroparkban voltam a Határ útnál. Nagy élmény volt. Kaptam csokit, meg ásványvizet (régen nem sört adtak???), meg ''Sziget Rulez!'' könyvet, meg 2 doboz fogkrémet, meg segítettem 3 emberen.

Utána vettem egy üveg jó vörösbort, hogy megfelelően pótoljam a vörösvértesteket :) , meghát még meg sem ünnepeltem a szép bizit rendesen...
De sajna reggel lesz egy fontos megbeszélésem és ma nem nyitom ki. :(

Nembaj! Holnap kiengedem a szellemet a palackból! ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok tegnap elmentünk vértadni.
Jó érzés volt,hogy tudtam segiteni,és jó a vérem egészséges vagyok.
Végig kedvesek voltak adtak ásványvízet nápolyit.
Aznap gyengének levetnek éreztem magam,és még másnap is (ma) ez normális,hogy másnap is megmarad a fáradékonyság ,levertség ?

(#26) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hehehe, én egyszer elmentem, gondoltam, már egy ideje úgysem volt vérvételem vizsgálatok miatt, meg sem fog kottyanni. Aztán kiderült, hogy én nem adhatok, mert már voltam Lyme-kóros. :D (Furcsa, ezek szerint az emberek többsége nem volt? Vagy ez emberek többsége nem is jár erdőbe, vagy tetőtől talpig befújja magát ezer forintos kullancsriasztóval? :) )

(#27) Csemike válasza dunc (#25) üzenetére


Csemike
csendes tag

Persze, a levett vért 1-1,5 hónap alatt pótolja a szervezet. A férfiak évente 5x, a nők 4x adhatnak vért.

(#28) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Én rendszeres véradó vagyok. Persze tekintve, hogy 0 RH- (nulla rh negatív) vércsoportom van, ezen nem is kell csodálkozni. Ugyebár ez a legritkább, de ebből kellene a legtöbb. Ráadásul elmondhatom, hogy folyamatos orvosi felügyelet/ellenőrzés alatt vagyok, mivel ugye mindig leveszik a két ampulla vért az előzetes vizsgálatokhoz... :K
Anno az említett sörös/kolbászos módit sajna a Köjál (Közegészségi és Járványügyi állomás) törölte el, mondván, hogy nem felel meg a higiéniai előírásoknak. :O
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#29) Tv


Tv
senior tag

Sajnos én nem tudnék adni. Már sima vérvételtől is rosszul vagyok. Érdekes, hogy nem előtte vagy közben van a gond, hanem miután levették a vért, kb. 3-4perccel kezdek szédülni, de úgy, hogy le kell feküdnöm :( Szóval amennyit véradáson vesznek le, attól lehet végem is lenne. Pedig oly szivesen mennék. Jó érzés lehet, hogy így is segíthet az ember másokon.

[ Szerkesztve ]

(#30) orbitug


orbitug
csendes tag

Én rendszeresen plazmát adok, ezért még pénzt is adnak és kb 40-50 perc, nekem ennyit megér. Mondjuk nyáron úgy tud kinézni az ember mint egy drogos a sok tűszúrás miatt :D

(#31) elfelejtette válasza orbitug (#30) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ja igen, az biztos. :B
Én is úgy jártam a múlt hónapban, hogy egyik héten voltam vért adni (bal kar), a másik héten pedig jelentkeztem őssejt donornak, ahhoz is levették az első tesztekhez való adagot (jobb kar). :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32) hfrankee


hfrankee
senior tag

Egyszer voltam sajnos csak és annak sem lett jó vége.
Előtte aludtam vagy 2 órát,nem ettem,nem ittam jó ideje semmit.Már majdnem tele volt a zsák,mikor homályosult el minden,rettentő alhatnékom támadt.Látta rajtam az ápoló,hogy gáz van és egyből "fejre állítottak" avval a spéci ággyal.Heverésztem vagy egy 20 percet mire lábra tudtam állni.Tök égőnek éreztem,hogy milyen puding vagyok :B
Pedig csak hülye voltam.Így nem lehet véradásra menni.

(#33) dunc válasza orbitug (#30) üzenetére


dunc
nagyúr

Mennyi zsét adnak ? :DD Megyek én is :)

(#34) looser válasza dunc (#33) üzenetére


looser
addikt

Semennyit, sőt még Te adsz :D
De megéri. A tudat legalábbis. vedd megtisztulásnak. Mint a lányok 28 naponta. Egyesek szerint ez a hosszú (férfi) élet titka.
Magam 2005 óta járok.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#35) dunc válasza looser (#34) üzenetére


dunc
nagyúr

Sajnos Pécsen plazmát nem lehet adni,pedig mennék szívessen.
Ritka vércsoportom van ,tehát ahányszor lehet adok vért,jelentzkezek készenléti véradonak is.

(#36) looser válasza dunc (#35) üzenetére


looser
addikt

Hálás lesz érte az, aki kapja, csak erre gondolj. Ha jó egészségben vagy, meg sem fog kottyanni :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#37) dunc válasza looser (#36) üzenetére


dunc
nagyúr

Szoktam adni tudom,hogy nem kottyan meg,de sokáig kimaradt a dolog,viszont mostantól újra indul a dolog. :))

(#38) looser válasza dunc (#37) üzenetére


looser
addikt

Magam plazmát még adtam, kicsit idegenkedek a dologtól. Gondolom tv-gyártáshoz kell.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#39) elfelejtette válasza looser (#38) üzenetére


elfelejtette
veterán

"Magam plazmát még adtam, kicsit idegenkedek a dologtól. Gondolom tv-gyártáshoz kell." :DDD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#40) dunc válasza looser (#38) üzenetére


dunc
nagyúr

Neee adj LCD-t :D

"Az úgynevezett plazmaferezis emberi vérplazma nyerésére szolgáló eljárás, amely különböző gyógyszerek (hivatalos megfogalmazásban gyógyszergyártási körülmények között tisztított plazmakészítmények) előállításához szolgáltat alapanyagot. Így készítenek a vérplazmából például vérzékenység, immunrendszeri zavarok elleni szereket."

(#41) Forestal


Forestal
tag

Én úgy vettem észre (kb. egy tucatszor adtam) hogy akkor a legjobb ha előtte 1 órával iszom 4-5 dl folyadékot. Leginkább ásványvizet. Hogy előtte eszem vagy sem, nem számított eleddig. De ez lehet persze személy függő is...

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#42) looser


looser
addikt

elfelejtette, dunc: kimaradt a nem szócska, de azért érthető volt a poén :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#43) elfelejtette válasza looser (#42) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én így is értettem! :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Véradás!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.