Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ste


Ste
addikt

szimpatikus
asszem ki is próbálom (eddig winamp párti voltam)

(#2) cousin333 válasza Ste (#1) üzenetére


cousin333
addikt

Örülök, hogy el tudtam kelteni az érdeklődésedet :).

Majd írj valami rövid beszámolót arról, hogy mik a tapasztalataid.

"We spared no expense"

(#3) dni


dni
őstag

Hali!

A CD író plugin használatáról van valami leírás mert én nem igazán találtam.
(Érdemes vele foglalkozni? Az éppen aktuális playlist tartalmát szeretném audio CDre írni)

(#4) dni válasza dni (#3) üzenetére


dni
őstag

Már rá is találtam :D :C

(#5) heim


heim
tag

én kb egy éve haszálom és nem cserélném másra..

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#6) cousin333 válasza dni (#4) üzenetére


cousin333
addikt

Egy linket tudnál adni esetleg? :)
Az igazat megvallva CD-t még nem írtam vele... :U

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#7) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

nos, igen, foobar. már évek óta. mert (egész a 0.8.3as verzsönig) tud (kell persze hozzá egy megpaprikázott (pbest.hu ;)) http reader plugin) streamet menteni, mert tabbed playlistekkel dolgozik, és mert hyperpuritán. jah, meg bármit lejáccik. :D az új (0.9.3.1 ( - még mindig?)) kiadás ellenben nem ment sztrímet, de sokkal összeszedettebb, ergo most mind a kettő kint van a desktopon. örök kedvenc. :C

cantante di sampietrini

(#8) Chandler


Chandler
senior tag

hali

egyrészt grat a cikkért, másrészt pedig köszi hogy megismertetted velem ezt a progit :DD
a winampot azért nem szerettem mert nem volt benne library, a windows media playert meg azért mert egyszerűen fos :DDD lassu, összevissza akadozik a hang neha, stb...
de ez gyors, szép hang, library, minden van ami kell :)
szerk.: csak annyit hogy ehez nincs msn plugin?

[Szerkesztve]

(#9) Chandler válasza keopsz (#7) üzenetére


Chandler
senior tag

mi az a stream? :S :B

(#10) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Ideje nekem is megnézni mit tud a foobar, sokat hallottam már róla.
Használtam már winampot, jetaudiot, quintessential playert, de mindben találtam valamit, ami nem tetszett. Kíváncsi vagyok hogy kezeli és használja ki az 5.1-et.

(#11) BLiNk3r válasza BLiNk3r (#10) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Az első 10 perc után elég meggyőző a kép. Szépen szól, az 5.1-et nem kellett állítani, már a play megnyomása után szétszórta a zenét az összes hangfalra és a mélynyomóra.
A kezelőfelület elég puritán, de egy zenelejátszótól több nem is kell - nekem legalábbis.

Kicsit furcsa volt, hogy a hangerőt nem találtam hol lehet változtatni, de gyorsan rájöttem, hogy a + és a - segítségével tehető ez meg.

Hosszabb távú tesztelésbe kezdek, a winampot és a jetaudiot leseprem a virtuális asztalról, meglátjuk hogy teljesít a jó öreg foobar ;)

Grat az írásodhoz cousin333, így tovább! ;)

[Szerkesztve]

(#12) dbius válasza Chandler (#8) üzenetére


dbius
veterán

Van msn plugin és live messenger plugin is hozzá! most linket ne kérj, de valahol a hydrogenaudio foobar fórumán bukkantam rá :U - google :) -

(#13) cousin333 válasza dbius (#12) üzenetére


cousin333
addikt

Na, ez nekem is új :).

"We spared no expense"

(#14) cousin333 válasza dbius (#12) üzenetére


cousin333
addikt

Meg is találtam! Innen lehet letölteni, nemcsak Foobar-hoz: [link]

Annyit tennék még hozzá a cikkhez (lehet, hogy bele is írom majd), hogy a Foobar, bár telepíteni kell, nem kötődik szorosan az operációs rendszerhez. Tehát telepítés (azaz inkább kicsomagolás) után simán pendrive-ra is másolható, megjegyzi a beállításokat, sőt, a pendrive-ra MP3-akat rakva bárhol hallgathatunk zenét is. Ráadásul megtehetjük azt, amit én, nevezetesen feltelepítettem XP alá, és Vista alá már nem kellett, elég volt elindítani az XP-s Foobar.exe-t. Viszont arra figyeljünk, hogy administrator-ként indítsuk, mert különben nem tudja irogatni a saját konfig fájlját sem, és azt nem szereti.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#15) cousin333 válasza cousin333 (#14) üzenetére


cousin333
addikt

Na, akkor linkelek egy olyat, ami működik is :). Az előző sajnos csak Foobar 8.3-al volt jó, de ez már OK a legfrissebb verzióval is (más pluginek is vannak itt): [link]

update: működik, kipróbáltam, Vista alatt tuti, hogy jó!

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#16) dbius válasza cousin333 (#15) üzenetére


dbius
veterán

Én nem tudom honnan töltöttem le, 0.9.4-es verzió van jelenleg fent, és live messengert használok. Müxik az a lényeg. ;)

(#17) keopsz válasza Chandler (#9) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

pl. ez: http://somafm-sc.streamguys.com:8206/ :DDD

cantante di sampietrini

(#18) Vamp


Vamp
senior tag

Gyerekek, ez fantasztikus!

Egyszerű AC97-es kártyával úgy megszólal minden a 2 db 30W-os ősrégi passzív hangfalon, hogy arra nem találok szavakat... Mintha itt lennének előttem az előadók.

Rohanok a koliba, elhozom az SB Live!-t! :DDD

(#19) Viktor77


Viktor77
titán

Na, én is kipróbáltam. A minőséghez nem fűznék, techno-hoz jó (ehhez majd mindegyik lejátszó tökéletes), lehet csak bemesélem magamnak a minőségjavulást, tesztelgetni meg nem szeretek.

Annyit tennék hozzá a cikkhez, hogy nekem egy Logitech Internet Navigator Special Edition bill-em van, ez alapból (a saját progija sincs fent) kezeli az összes funkcióját a lejátszónak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) cousin333 válasza Viktor77 (#19) üzenetére


cousin333
addikt

Annyit tennék hozzá a hozzászólásodhoz, hogy nekem teljesen esetlegesen kezeli a gombokat. Ha a Foobar van előtérben, akkor OK, de ha más programokat használok éppen, akkor nem biztos. Ez igaz a telepített (XP), és a nem telepített (Vista) driveres esetre egyaránt. Én is pontosan ugyanolyan billentyűzetet használok, mint te (vezetékeset).

"We spared no expense"

(#21) bzoley


bzoley
veterán

Sokáig Jetaudio-t használtam, aztán belebotlottam a Foobar topic-ba, majd kipróbáltam a programot.
Azóta ezt használom. Elég sok gitárszólót hallgatok, és valahogy jobban tetszik, teltebb a hangzása a Foobar-nak. Tetszik.
Egy dolog hiányzik a Jetaudio-ból, mégpedig, hogy egérgörgővel egyszerűen bele tudtam tekerni a számokba. Ennél még nem tudtam ráhangolni a megfelelő parancsot.

(#22) f_sanyee válasza cousin333 (#20) üzenetére


f_sanyee
senior tag

nekem logitech internet pro bill-em van és simán tudom használni a hotkey-eket rajta, az előző noname billemmel is ment igy. annyit csináltam hogy a foobar-ban beállitottam hogy melykkel mit akarok csinálni és kiválasztottam hogy ''Global Hotkey''. Igy müködik akármilyen program is van elől.

(#23) Wolverine válasza cousin333 (#15) üzenetére


Wolverine
félisten

Láma kérdés: ezt pontosan hová is kell tenni? :B

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#24) cousin333 válasza Wolverine (#23) üzenetére


cousin333
addikt

Foobar/components mappába kell másolni a dll-t.

Újraindítod a Foobart, és már kész is.

File -> Preferences -> Display -> MSN Now Playing (ha nincs ilyen, az baj :) ), itt tudod állogatni, hogy mit írjon ki nekik.

"We spared no expense"

(#25) cousin333 válasza f_sanyee (#22) üzenetére


cousin333
addikt

Na, basszus. Nekifutottam ennek a hotkey-es dolognak, és simán beállítottam :). Nem tudom, a múltkor mit csináltam rosszul :F. Egyelőre jó :R.

"We spared no expense"

(#26) Fooler89 válasza cousin333 (#25) üzenetére


Fooler89
őstag

csak be kell kapcsolni a global hotkeyt mindegyik gombnál
ennyi:)

(#27) cousin333 válasza Fooler89 (#26) üzenetére


cousin333
addikt

Nem az volt a baj. Ezt én is tudtam :).

"We spared no expense"

(#28) Kobe


Kobe
veterán

speciel én is próbálgattam a lejátszót, szépen kinézetre szabható meg minden, egyetlen hátránya volt hgy katasztrófálisan keverte le nekem a mélyeket - szedtem le hzzá preseteket valahonnan külön adott zenei kategóriába, és olyan helyeken olyan mélyen brummogott mindenhogy hogy ment a levesbe

(#29) heim


heim
tag

nekem már ez van egy éve és nagyon meg vagyok elégedve vele...
viszont most újra telepítettem és nem tudom melyik az a beállítás, hogy amikor leteszem az asztalra akis ikon az óra mellet látszodjon...nem tudtok esetleg segíteni?
jól megszokott volt és most kissé zavaró...tudom, hogy én vagyok a láma...
előre is köszi...

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#30) cousin333 válasza heim (#29) üzenetére


cousin333
addikt

File -> Preferences -> Default User Interface -> Minimize To Notification Area-t pipáld ki. Ez a 0.9.4.2-es verzió, de a többi sem különbözhet túlságosan...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#31) heim válasza cousin333 (#30) üzenetére


heim
tag

Köszönöm szépen...
estleg van valmami különleges beállítás ami neked bejött? hang stb valami...
szívesen venném...
Köszi még egyszer...

[Szerkesztve]

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#32) cousin333 válasza heim (#31) üzenetére


cousin333
addikt

Nincs mit...

Alapvetően a design-t és a megjelenítést túrtam át (nem nagyon, csak amennyire szükségét éreztem). Ha érdekel itt megnézheted: [link]

Hangot ne piszkáltam, amíg Audigy-t használtam, addig ment a Kernel Streaming. Most 24 bites kimenetet használok, de nincs semmi DSP beállítva (EQ sem). Mondjuk gondolkodom egy jó hangkarin, akkor majd meglátom... De valószínűleg akkor nem a Foobaron fogok állítgatni...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#33) regent


regent
aktív tag

Csak megjegyezném, hogy nekem a foobar crossover pluginja jobban tetszik, mint a Creativ X-Fi hangkártyájának sokat sztárolt beépített crossoverje a CMSS-3D.
Valahogy annak kopogósabb, zörgöösebb a hangja, a foobar-é pedig egyszerüüen szebb.
Fülessel rendelkezööknek egy próbát megér.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#34) ballington


ballington
addikt

valaki erre? [link]
utsó 2 hsz-t légyszi valaki...előre is :R

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#35) cousin333 válasza ballington (#34) üzenetére


cousin333
addikt

Válasz ment a másik topikban ;)

"We spared no expense"

(#36) Machinima


Machinima
csendes tag

Hogyan kell a foobar-ban a hotkey-eket beállítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#37) dni válasza Machinima (#36) üzenetére


dni
őstag

Inkább itt érdeklődj: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.