Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eddie17


eddie17
addikt

Sörnyitót akarok, öngyújtót, bicskát, kis propellert a telefon seggére, hogy repülhessen, mindegy, de valami előrelépés legyen már.
Ez mekkora:D
Amugy teljesen egyet értek, nagyon nagy pangás van, és nem hiszem, hogy a közeljövőben valami hatalmas durranás lesz mobilok terén...
Az idézet mehet aláírásnak?

(#2) Bog válasza eddie17 (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ha gondolod...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#3) #54715584


#54715584
törölt tag

babyboom? :)
eppen most van egy hir a jovobeni koncepciorol, az nvidias cikket olvastatok? :)

(#4) I_Am


I_Am
veterán

:C

Nem tudok mást írni, összefoglaltad az én igényeimet is. :R

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5) Bog válasza #54715584 (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem. Írtuk. :)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#6) Notes


Notes
senior tag

Szerintem már ez is sok ami most van. Lassan már alig tudok olyan mobiltelefont venni, amibe nem nyomorítottak bele egy pöcsköszörű kamerát. Nem akarok játékokat, meg touch-screen-t. Annyit akarok, hogy ha hívnak akkor csörögjön, és ha feltöltöm akkor legalább egy hétig ne merüljön le. Ennyi. Ezt meg már most is tudja a telefonom.
A többi hülyeség csak arra való, hogy kiszedjék az emberekből a pénzt olyan fícsörökért cserébe amit aztán a kutya sem használ. Úgy kell agitálni a usereket, hogy küldjenek már MMS-t! LOL.

Romanes eunt domus!

(#7) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nekem is lenne koncepcióm: a PC elvre alapuló telefon. Minden adott hozzá, hogy megcsinálják a gyártók és nekem engedjék összeválogatni az alkatrészeket, legyen bővíthető, az én igényeimnek megfelelően. Kell nagysebességű adatátvitel? Milyet parancsolsz, kisgazdám? Válassz! Nem kell bele kamera? Tessék! stb.
Az a baj, hogy csak olyan cucc van a piacon, ami nem igazán 100%. Vadászom arra a tipusra, amiben minden benne van, amit szeretnék, de ha kijön egy olyan, kiderül, hogy nincs jó minőségben összerakva, és egy csomó, nekem felesleges funkciója is van.
Szóval teljesen egyetértek a cikkel, köszi.

42

(#8) bLL^


bLL^
senior tag

Az iPhone nem ezt a technológiai stoppot akarja átlépni illetve nem lesz akkor előrlépés ami húzhatja majd a többieket?

(#9) moma


moma
őstag

és az iPhone? Arra nem lehet azt mondnai, hogy ne lenne látványosan más, mint az eddigi telók.

Egyébként a többség számára már ott megállt a fejlődés amikor a féltégla telefonokat sikerült lecsökkenteni elfogadható méretűre. Onnantól kezdve már semmi fontos nem született :DDD Szerintem egyébként amíg a képernyő méret és a szövegbevitel limitált, nem sok valódi lehetőség van. Addig meg éljen a marketing :DDD Lehet tényleg az kéne amit említesz, hogy kivetített képernyő (és akkor már vetít rendes billentyázetet is), de ez pokoli energia éhes lenne, szóval én nem reménykedem.

we all deserve a bit of luck.

(#10) divot


divot
veterán

Hát én inkább megfordítanám a kérdést: szóval mi az, ami még hiányzik a mai mobiltelefonokból?
Nekem speciel semmi, pedig kamerátlan M600i-m van.

(#11) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

iPhone? Előbb várjuk meg az első teszteket...

Mi hiányzik a mai telefonokból? Nem tudom. Én igazából egy csodaeszközre várok, ami akkora normál esetben, mint egy 6310, de valami trükkel ki tudom hajtogatni, vetíteni, terjeszteni, hogy kényelmes PDA is lehessen:)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) DarkByte


DarkByte
addikt

Meg tudlak érteni Bog. Sablon sablon után.. :( Tényleg unalmas lehet olyasmiről cikket írni, amiről már az első neten terjengő kép után el lehet mondani hogy na ez is csak kicsit máshogy néz ki, amúgy dettó ugyanazt tudja mint az x modell. A gyártók részéről is megértem a dolgot: amíg veszik, amíg tömegesen nincs igény az újra, addig minek próbálkozzanak olyannal ami nem biztos.

Személy szerint jómagam jelenleg SE párti vagyok, és szomorú pl. azt látni hogy minden cikk végére oda kell illeszteni az egérmozi jelzőt (pedig már egy 320x240 vagy 384x288 is jobb volna), illetve látni hogy most pl. fogta a gyártó a k750i-t, vágott neki egy új ruhát, meg ellátta a Cybershot jelzővel (mellesleg sztem ezt már annó a k750i bőven megérdemelhette volna) és lám lám, a két éves modellből elkészült a ''vadiúj'' k550i. :((( Pár éve úgy gondoltam: na a Sony Ericsson pont abba az irányba tereli a telefóniát amire jómagam vártam, de most hiába várom az újabb forradalmi technikai újjításokat.

Kijelző terén egyetérek, hogy a 320x240 elég optimális jelenleg, bár azt mondani hogy videóra jó ideig elég lesz nehéz kijelenteni, mikor az 1920x1080 felbontású HD videók korszaka most vette kezdetét ;]

(#13) Zoltanfi


Zoltanfi
senior tag

Az iphone szerintem is áttörés lehet.
Kéne minden mobiltelefonba egy 3,5''-os kijelző olyan felbontással, hogy kiférjen a weblapok nagy része (800×480) wlan-nal és 2000Ft-nál nem drágább korlátlan mobilinternettel, országos 3g lefedettséggel. Van azért még hova fejlődni. A fotó és videóképességek is fejlődnek szépen (D900, N95) csak így tovább!!

(#14) ftc


ftc
nagyúr

megtorpant igen szerencsére.Végre jó lenne a polcokon olyan mobilokat látni amik csak telefonálásra és sms-re lehetne alkalmazni semmi extra ficsőr amit sosem kapcsol be az ember.

Legyen benne olyan aksi ami 2 hetet kibir töltés nélkül.

(#15) moma válasza Bog (#11) üzenetére


moma
őstag

de könynen lehet, hogy ez a várakozás olyan lesz, mint az olyan kütyü vágya ami autómatikusan kitakarít... jó lenne, de elég esélytelen.
Lehet az lesz a vége, hogy a mobil is ugyan úgy beáll egy standard terméknek mint a porszívó, annyi különbséggel, hogy ettől még divat cikk voltából fakadóan, lesz igény újabbakra. Viszont lehet ekkor tech helyett esztétikából kell képeznektek magatokat és felvenni egy lány tesztelőt, ha felkészülten akarjátok várni a holnapot :P

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#16) cousin333 válasza ftc (#14) üzenetére


cousin333
addikt

Nokia 3310-es, 1600 mAh-s Li-Polimer akksival... ;)

Egyébként meg konstans fejlődés van. Néha jön egy nagyobb, robbanásszerű újítás, mint anno a színes kijelző (bár sokan visszasírják a monochrome-ot...), vagy az SMS. És ez így van jól. Majd lesznek újítások, most egy kis pangás van. A processzoroknál is volt, olyan 3GHz környékén, de most már újra ''sínen'' vannak. Nem lehet mindig forradalom, mert azt senki nem bírja követni. Amúgy meg nem csak azért nincsenek új funkciók, mert a gyártóknak nincs ötlete, hanem azért is, mert a usererk az eddigieket sem használják ki (ebben a topikban is minden 3. hsz nyavajgás, hogy már ez is sok). Például MMS, videotelefonálás.

"We spared no expense"

(#17) divot


divot
veterán

Amikor megvettem az M600i-t, és próbálgattam mindenfélét első nap mámorosan :DDD, letöltöttem valami mobil tesztprogramot. Aztán rájöttem, micsoda hülyeség, hát minden egyes mobil telefon ugyanannyi pontot fog szerezni, mint márkatársa, ugyebár, olyan nincs, hogy ez a Motorola K1 gyorsabb, mint a szomszéd K1-e. :W

Na most akkor jutott eszembe az is, hogy milyen jó lenne, ha ugyanúgy, mint a PC-nél az ember összeválogathatná magának az alkatrészeket, és az üzletben szépen összehegesztenék a cuccot. Na akkor már lenne értelme tesztelgetni. :)

(#18) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Végül is nem gond, hogy megtorpan, a mobilgyártók most arra ügyelhetnének, hogy a termékeik tartósak legyenek és a régebbi darabokat is lehessen feljavítani.

Nekem perpillanat, két 5 éves Nokia 6510-esem van. Ragyog a szemem, mikor kézben tartom őket, számomra a TELEFON megtestesítői, szépek, elegánsak, és idős koruk ellenére megbízhatóan működnek.

Ez az igazi!

Oké, bennem is ott a multimédiás kisördög, mely unszol, hogy éljem ki a kütyü-mániát.
Te, jó, ég, tényleg nagyra nőtt gyerek az ember!
Az a sok ficsőr... el/megbolondít minket.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#19) ftc válasza cousin333 (#16) üzenetére


ftc
nagyúr

kapj le egyet a polcról :DDD

Most K700-m van

van benne :játék,rádio,kamera,media player...épp nem használom ki ezeket a funkciokat..
MMS ez egy érdekes eset...hiába küldöm ha sokszor a másik fél nem tudja fogadni vagy a szolgáltatónál nincs előfizetve a másik félnek...Nálunk Orange ezt csinálja...nem tom,hogy MO-n hogy megy.

SMS legtöbször gyorsabb a hivás ,de pl gyakorlaton mégsem mehetek ki óráról telefonálni...máskor nem használom..hivással gyorsabban le lehet rendezni mindent..

internet ez csak azért van jelenleg nekem a telon mert igy csak 1,5 év lett a hűségnyilatkozat..hamarabb válthatok csomagot. kb minden 2 hónapban eszembe jut,hogy ilyenm is van akkor elolvasom a hireket buszra várva...

Egy ilyen telora vágyom amugy:
[link]
[link] ebből lehet kapok egyet ;]

(#20) #53246592 válasza Algieba (#18) üzenetére


#53246592
törölt tag

Végül is nem gond, hogy megtorpan, a mobilgyártók most arra ügyelhetnének, hogy a termékeik tartósak legyenek és a régebbi darabokat is lehessen feljavítani.

Ez kisse naiv :) Mit adjanak el jövöre neked a gyartok (= miböl legyen növekedes), ha 5 evig nem romlik el egy telefon, majd ha vegul megis elromlik, meg lehet javitani?

[Szerkesztve]

(#21) ollie válasza Bog (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor vegyél PDA.

***

(#22) ollie válasza ftc (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Olyan mint a 6080, csak gondolom olcsóbb lesz.

***

(#23) Algieba válasza #53246592 (#20) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

De az sem megoldás, hogy ontják ki magukból az egy kaptafára készülő tucat''szemetet''.
Olyan, hogy fenntartható fejlődés, egyszerűen nem létezik! Tessék megnézni akár az élővilág történetét, ott is mindig és mindig faj-bummok és kihalások váltogatják egymást.

Az emberi piac is engedelmeskedik ennek a látszólag érthetetlen váltakozásnak. Lesz új gazdasági válság és a többi ezzel járó kellemetlenség.

Na, szóval, a mobilkütyükre visszatérve, ami most megy, az túltermelés és parasztvakítás. Egyik sem kedves a szívemnek. :W

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#24) róland válasza Algieba (#23) üzenetére


róland
veterán

Legalább egy 1 hétig kitartó akkut rakhatnának minden telefonba. (De még jobb lenne, ha csak 2 hetente kellene tölteni.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#25) raver


raver
aktív tag

Igen. Volt egy nagy boooommm a színes kijelzővel. Akkor még én is nagyon örűltem neki. Aztán jött a kamera. az is nagyon nagy szám volt. És még sorolhatnánk a kissebb nagyobb újításokat.
Ma viszont a hátam közepére sem kívánom a színes kijelzőt, a kamerát. BT-re nincs szükségem, kamera ló***szt sem ér.

Számomra az ideális telefon:
Design-ra valahol a 3210 és a 2610 között. no színes kijelző, no kamera. Nem kell h vékony legyen, sőt még az sem baj ha érzem a súlyát. Viszont bírjon anyit az akku, hogy tuggyam elfelejteni hogy hol is van a töltő. Tudjam elolvasni a leveleimet. Legyen benne egy normális, megfelelő hangerejű hangszóró.

Ha a motorola F3-ba normális monokrom kijelzőt tesznek, biztos vagyok bent h vettem volna egyet. Bár az is túl vékony....

Hogy hova érdemes fejlődni? Nem tudom. Majd az okosok megmondják. De abban biztos vagyok, hogy addíg nagy előrelépés nem lesz, amíg a nép veszi a különböző külsővel ellátott egyentelefonokat.

(#26) Alukard


Alukard
senior tag

Valóban elég lesújtó, hogy miket csinálnak a mobilgyártók :O

Viszont lenne 2 hozzáfűzni valóm.
1. az OLED élettartam 1 max 1,5 év (a sárga él a legtovább)
2. a motorola F3, pedíg amennyire én tom az 1etlen teló papír LCD kijelzővel, ha megelesz a szines változat is mindenki csak fel fogja csavarni a telóját 1 orrfújás után mert összetévesztette a pzsjével :DDD

Az igazi az lenne a SED kijelzős telókat csinálnának, főleg érintőképernyős kivitelben egy UMPC tudásával (direkt nem PDA-t írtam), és 10 óra aktív élettartammal.
Viszont ez, vagy az ehhez igencsak hasonló vélemények az országban nem tesznek ki döntő többséget :(
És sajnos más országban sem.

(mérnök informatikus srác azt mondja a 3210esére, hogy tudja azt ami neki kell.... :W )

[Szerkesztve]

https://blackfyre.ninja

(#27) #53246592 válasza Algieba (#23) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ertelek, söt egyetertek. Az evi 1 milliard eladott mobil mar kezd nagyon ertelmetlen lenni. De a mobilgyartok ezt nem fogjak igy ebben a formaban belatni, amig az elet ra nem kenyszeriti öket.

(#28) ngabor2 válasza #53246592 (#27) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mert nem az számít, hogy hány darabot adtak el, hanem hogy hány %-kal többet, mint az előző évben. és ez a százalék nagyobb kell legyen, mint az előző évben. bármi áron.

de elhatároztam, hogy a 6230-asomat majd akkor cserélem le, ha elhalálozik. jelenleg elég jól bírja a gyűrődést.

(#29) Szabesz válasza Alukard (#26) üzenetére


Szabesz
őstag

Csak nem telefonál rajta?

¯\_(ツ)_/¯

(#30) PazsitZ válasza Bog (#11) üzenetére


PazsitZ
addikt

Igen a cikket olvasva én is azon gondolkozok, hogy hova fejlődhetnének a telók?
Lassan már így is szinte összeér a PDA-val.
És elgondolkoztató minek lehet már nevezni aha meg is van ''okostelefont'', mert már annyi funkciót tudnak, hogy odáig jutunk az emberek a telefonálásra használják kevesebbet. :D

Egyébként van valami abban amit írsz, de szerintem (bár lehet én vagyok elmaradott) még rengeteg funkció van ami még nem igazán ért el az átlagemberhez, lásd: megfizethető.

- http://pazsitz.hu -

(#31) eziskamu


eziskamu
addikt

Szerintem a következő dolgok dobhatnának valamit a mai telefonokon:
-Szénmikrocsöves kondenzátorok, ha jól emléxem nagyobb kapacitást és gyors töltést biztosít, valamint szinte ( :) tömegtermelés rulez) örök élettartamot.
- Levegőbe / vagy legalább falra vetítés : az előző még csak kisérleti szinten, az utóbbi, a lézerprojektoroknak köszönhetően talán már jövőre :) (itt is volt egy cikk a PH-n, hogy hordozható eszközökbe építhető az új lézeres projektortechnika). Mindez azért mert a kijelzőnek minél nagyobbnak kell lennie a készüléktestnek meg minél kisebbnek.
- Teljes kábelmentesség: vannak már elképzelések és kész technikák a vezetéknélküli töltéshez, valamint tervezik, hogy már az is elég legyen az áramellátáshoz, ha 3 méteren belül van a készülék az energiaellátóhoz.

Az én álmom oly szerény, mindezeket valósítsák meg + még legyen x86-64 -es IBM PC kompatibilis is :D 1 giga memóval és 20 gigás flash alapú HDD-vel. A bluetooth és a wlan már úgy is alap, a billentyűzet/egér és az otthoni/munkahelyi lan eléréséhez.

(#32) BloodRay


BloodRay
veterán

Ezért veszek magamnak pda telót. ;]
Kihúzom míg mindezeket kifejlesztik, meghegesztik. :DD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#34) róland


róland
veterán

Bug mentes szoftvert/firmware-t a telefonokra!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35) Peet210


Peet210
őstag

A mai mobiltelefon választékból mindenki igénye és pénztárcája szerint megkaphatja a számára legmegfelelőbbet, azthiszem.
Az új technológiákra én is nyitott vagyok, csak mindíg megijedek mikor meglátom a hozzá kapcsolt árcédulát :)
Kezdésnek én akkumulátorokat izmosítanám méghozzá nem is akárhogy.Aztán a vezetéknélküliséget tenném még jobbá, gyorsabbá.A külső annyira nem izgat a jelenlegi nokia formákkal meg vagyok elégedve(persze nem azt mondom hogy semmi extravagáns nem jöhet).
Kíváncsi lennék egy hajlékony teljesen vízálló és törhetetlen mobiltelefonra, az tetszene :D

[Szerkesztve]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#36) 3psilon


3psilon
aktív tag

Most komolyan, hova fejlesszenek a gyártók, ha ezt is veszik? Minek?

Hogy neked jó legyen? Áh. ;]
Majd jövőre kijön egy picit jobb, 2 év múlva talán lesz újítás... az meg 2 új telefont jelent.
(még ha nem is itt, hanem mondjuk amcsiban)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#37) zdanee


zdanee
őstag

Kifingott az egesz IT. Veszem is a csuhamat es meg idejeben beallok szerzetesnek.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#38) ALI_G


ALI_G
veterán

én is OLED kijelzőt akarok, meg propellert!!!! De az elsőben nem vagyok biztos.

Komolyra fordítva, én se látok semmit. Főleg az akksik torpantak meg ezzel a li-ionnal, de ez meg nehéz dolog.
Az OLED már kész van, csak használni kéne, sokat gyártani, hogy olcsó is legyen, sok touchscreen-t a népnek mini fogyasztással.

Megmondom őszintén, épp vásárlás előtt vagyok (k700i 2 éves, akkor nagy szám volt), de hónapok óta nem tudom mit lenne érdemes venenm, mert szeretnék oprendszert, hogy sokmindenre lehessen használni, és kellőképpen bővíthető legyen, meg sokat bírjon, mert drága az áram (:) ) meg sötöbö, amit írtál te is.

A kérdésem: Most mivan?! Motorola, nokia virítsátok a lóvét a technikával!

én nekem tetszett a motoban az 5 perces pittyogás, ha valamit elmulasztottam, egyedül éjszaka lehet zavaró, de akkor meg kikapcsolom mindig. éjjel engem ne keressen senki - max a kaszás, de az meg nem szól ide, mielőtt elvisz :))

(#39) ALI_G válasza ftc (#19) üzenetére


ALI_G
veterán

az a philips egész jó, ott is üdvözítettem az OLED kijelzőt a topicban. Abból mikorra lesz a kezemben egy? Mikorra lehet...?

(#40) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Szeretném először is mondani, hogy amit írok senki, ne vegye magára, csak egy vélemény! :R

Tehát... rengeteg feature, amit nem használok, nem kell, értelmetlen, mert minek.......... Kérdezem, akinek nem kell, minek vesz olyan telefont? :F Vegyen vmi 10 éves nokiát és indítson kinek nagyobb a ... mobilja versenyt... ennyi...

Nem értem miért sírnak az emberek, akinek nem kell, vagy nincs rá pénze, ne vegye...

Én a részemről igen igen elégedett vagyok a :R K750i :R -vel és igyekszem felfedezni minden tudását.

Pl.:
- 2 Mpixeles kamera (szinte hallom ahogy a csőcselék: fújjj parasztvakítás, le vele le vele, mondjon le!!!... ) én igenis használom, és sztem abszolút élvezhető dolgokat lehet vele produkálni ha nincs nálam éppen az xyz fényképezőgépem... Igen a kamera része szánalmas tényleg… nem is használom, mert ebben a formában értelmetlen :(

- játékok (3D-s játékok!!!! itt nem a J@mbás szánalmas baromságokra gondolok!) Tudjátok, mit csinálnék én játék nélkül az 5 órás vonat úton hazafelé???? Megőrülnék...

- mp3 lejátszás... ugyan az, mint amit a játékokhoz írtam... főleg, hogy megy a kettő együtt ;]

- Könyvek olvasása mobilon... szintén hosszú utakra... ;) ( igen én ilyen hülye vok, hogy ilyet csinálok!)

Egy szó, mint száz én használom, és szeretem a mobilom, azért spóroltam rá szinte megjelenése óta, hogy megvehessem és használjam azokat a dolgokat amit a 3310-esem nem tudott...

Ez lett volna a mondani valóm, várom az építő hozzámszólásokat, hogy miért is vok én ilyen?

Köszönöm, hogy elolvastad, sziasztok!

(#41) pink75


pink75
aktív tag

én most fogok olcsóér megválni a k750i-től, és már beszereztem a jó öreg 6310i-ből egy példányt, szép új ruhával
gondolkodtam egy k800i-ben, de nem! Úgy döntöttem, elég volt! Köpni kell, phű...
Általános csömör technikafronton.

xxx

(#42) EQMontoya


EQMontoya
veterán

A cikk abszolút helyes. Samsungnál meg kell nézni, u600 = D900 GT, U700 meg ugyanaz hsdpa-val. Ez a nagy fejlesztés? d900at egy éve jelentették be...

Másik: a li-polimer aksi ennyire nem jött be, h mindenki li-iont használ?

Same rules apply!

(#43) cidalain


cidalain
veterán

a lithium polimer az nekem bejött :)
egy régi telómnál olyanra cseréletm le az eredeti nimh akksit.
ujkorában veszettül jó volt 7 napig is bírta pedig az eredeti csak 3-4ig... ennek már 3 éve.
azóta megmurdelt az is. csak 2 napos... meg már nem is használom...

csak azt nem értem ha minden telóban ugyanaz vag akkor már nincs fejlesztési költség. és ha kijön egy új modell uj külsővel régi béllel, akkor mi a francért fizetek olyan sok lóvét? a műanyag burkolatra????

mondjuk én spec 4900-ért vettem tavaj a telómat, C75, ami nekem elég. sőt még sok is, de ennél kevesebbért már nem igen lehetett volna venni :)

tesóm eg most vett k750i-t. na rajta is kibuktam, hogy egy régi 2 éve megjelent modell miért olyan drága még. bár ennek is meg lehet az előnye, hogy a szoftver már biztos jól kiforrott, meg minden egyéb...

én nagyon szerettem anno a 2618s ericssonomat :):) kár hogy valami hiba miatt már nem megy :(

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#44) Sipi16


Sipi16
senior tag

Előre is mindenkitől bocsi ez lehet hogy hosszú lesz.
Nem is olyan rég vettem egy P910i-t (SE). Amikor meglátták az ismerőseim mindenki azt mondta ''Csak VGA kamera???'' én meg mondtam büszkén hogy igen. Érdekesen néztek rám. 10perc alatt elmagyaráztam, hogy nem azért vettek szülem 5megapixeles fényképezőt, hogy telefonnal fényképezgessek. Furcsa arcok furcsa szavak rólam a legtöbben ''Ez hülye!!'' Engem túlzottan nem érdekelt. Ilyen emberek véleménye nem igazán érdekel. Nekem megtetszett ez a teló és ezt választottam. Ha minden jól megy holnap veszek egy 5140i-t. Igen, VGA kamera. Senki sem érti meg, hogy ez nem fényképező, sem mp3 lejátszó. Ez a készülék tökéletes telefonálásra esetleg én is beleesek a hibába és rádiózni is fogok rajta, de lehet hogy nem mert az ilyen extrák igazán zabálják az aksit. Visszatérve a P910i-re ha sokat nyomogatom, szórakozok vele akkor az akksia 1 esetleg 2 napot bír. Mire valaki felhívna lemerül. Ennyit a csúcsszuper kamerás, mp3-as, videófelvevős, bluetooth-os telefonokról...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#45) blackmoto válasza cidalain (#43) üzenetére


blackmoto
senior tag

Persze, szoftver kiforott. Én épp ezen csalódtam hatalmasat. Októberben vettem egyet, aztán rá két hétre fater is, és mind2 uganazokat a hibákat produkálja, szóval egy bughalom. De ezt írtam a k750i Clara topikban is.

Egyébként a cikkel egyet kell értenem, ha a fejlődés részét nézem.
De az is igaz, hgoy mia francnak egy csomó olyan fícsör amit nem is használok. Csak bonyolultabb a szoft tőle, és több a hibalehetőség is.

Szóval hibamentes működés kéne először a telefonokba, aztán elgondolkozhatnak a pc-szerű összeépíthetőségről. Bár jó gondolatnak tűnik, de szerintem igen nehéz lenne a kivitelezése. Gondoljatok csak bele. Muszály lenne vmi egyen oprendszer, aztán driverkompatibilitás. Nem hinném, hgoy mindenkinek hiányoznának a PC-szerű problémák a mindennapi használatban. A legtöbb ember csak telefonálni akar. Személy szerint nekem a telefonáláson és sms-en kívül egy elfogadható minőségű és a maiaktól jelentősen gyorsabb kamera ami fontos lenne egy telcsiben. Nem kell 10 MP, mert nekem a 2 is elég, de nem lenne rossz ha a normál kamerák minden tudását felvonultatnák (kivéve az optikai zoom, bár már abból is van egyes telcsikben) Ennyi.

(#46) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mehetett volna a cikk Mobilaréna főoldalra is nyugodtan...

Egy teoretikus kérdés: ha most a Nokia kiadná változatlan formában a 6310i-t, szerintetek hányan vennék? Sikertermék lenne? Mi hiányzik belőle? Ti mit tennétek még bele?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47) Adrian Mole válasza ilyen_85 (#40) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Mégis magamra veszem, mert érdekes a vita. Pont erről beszélek a PC felfogású telefonnál. Neked kell a kamera, szines kijelző, 3d játék, mp3 lejátszás. Könnyű helyzetben vagy, mert kapható ilyen. De ha én szeretnék egy olyan telefont (pontosabban pda-t), amivel sokat lehet telefonálni, megy rajta WiFi (akár telefonálásra is), van benne GPS (nem kell a navigáció, csak lehessen helymeghatározásra használni), viszont nem feltétlenül kellene bele kamera, meg a jelenlegi árak miatt mindenféle mobil szélessáv, ezen felül jó minőségű összeszerelésűt és ergonomikusat szeretnék, na akkor olyan nincs a piacon (ergonomikusan bővíthető memória, mp3 alap ezeknél a telefonoknál, ezért nem említettem). Pedig minden lehetőség (értsd technológia) megvan, hogy lehessen ilyen telefont csinálni.

42

(#48) twollah


twollah
nagyúr

Orulok neki, hogy a konyvespolcon megtalaltad az ''Idegenszavak, es kifejezesek szotarat'', de jobb lett volna ha a ''nihil'' helyett a ''semmi'' szot hasznalod.

(#49) Bog válasza twollah (#48) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nincs ilyen szótáram. A nihil jutott először eszembe. Ezért írtam ezt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#50) dabadab válasza parandroid (#46) üzenetére


dabadab
titán

A 6310i-bol szerintem az hianyzik, amit ''beleraktak'' a 6230-ba: szines kijelzo (paszianszhoz fontos), mp3 lejatszo (amin azert meg lehetne csiszolni) + memkartya (amit rakhattak volna vmi epeszu helyre is, nem az akksi ala).
Ezen kivul csak aprobb finomitasok kellenenek: vmivel kisebb meret es tomeg, a pop-port helyett vmi stabilabb megoldas, a SW-be aprobb feature-ocskek (pl SMS-ek automatikus folderezese, hogy a napi bankjelentesek kezelhetoek maradjanak).

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.