Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

várom a hozzászólásokat és a kritikákat...

Harrrr!!!!

(#2) Stiky


Stiky
senior tag

''Ami másnak szemét, valakinek lehet kincs.''

Ezt a takarítósdit énis eljátszom kb. félévente.
Muszáj, hisz csupa retek lesz a bill. is, meg az egér is.

A tisztításon felül én még az ezüst részeket is leszoktam fújni sprayel. És mintha új lenne. :DD
Régi bill. -em és a cincogó mellé:
[link]
[link] (* az alsó ív és a scroll körül ezüst)
Annyi hogy a márkajelzés és a num,caps,scroll felírat már nem látszik a klavin. :D

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#3) Eagle16


Eagle16
addikt

Nagyon tetszik az írás, gratulálok hozzá! :R
A festékes dologhoz: szerintem mindenképp valami zománc alapú festéket válassz, jól bírják az igénybevételt! (modell-makett boltokban kis kiszerelésben is lehet kapni, pár száz forintért, vagy veszel palackozott változatban, az meg azonnal fújható is)

MOD: bár kétségkívül egyszerűbb lenne, ha a Logitech küldene új gombokat...

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4) tob!as válasza Stiky (#2) üzenetére


tob!as
tag

Nekem G11 em van, nem is olyan rég láttam egy hasonló állapotban lévő szintén lekopott gombos G15 öt, remélem a G11 el nem lesz ilyen probléma. Sokan jelezték már hogy ilyen szempontból a G15 nem túl ''minőségi''

(#5) Newneo


Newneo
csendes tag

Grat jo irás. :Y
Nekem is G15 van de semi betu kopás nicsen nálam pedig amint meg jelent akkor vettem szoval már jo régi ami van kopás az csak a CRTL alatt egy kicsi elszinezodés azt annyi :D Gondoltam majd en is meg csinalom ezt a modot mert nagyon jolnezki tudja valaki hol lehet kapni olyan matricát mint ami ebben a videoban van ?
[link]

AMD AM2 X2 4000+| DDR2 2x1024Mb Corsair XMS2 | Sapphire X1950Pro 512MB | Logitech G15+MX518 | X-Fi Xtreme Gamer 7.1 | MSI K9n Neo-F

(#6) Jenő válasza Ndruu (#1) üzenetére


Jenő
aktív tag

Hülye kérdés, de minden billentyűzeten bejön ez a lepattintós dolog? Csak azért kérdezem, mert nem merem letörni a gombokat. :D

(#7) Ndruu válasza Jenő (#6) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

slim billentyűzeteknél nem biztos hogy működik, olyat még nem szedtem szét...
geniust és logitechet viszont már igen, azoknál működött...

beleirjam, hogy CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!!! ?

Harrrr!!!!

(#8) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Stiky: ''Ami másnak szemét, valakinek lehet kincs.'' - ez bizony igy van esetemben is... :)

Eagle16: először is köszönöm! másrészt jó ötletet adtál. :R ez a modell-makett bolt eszembe sem jutott... még a héten benézek egybe, remélem időtálló az a festék

tob!as: az első szériás G15-ök ilyen ''kopósak''... a második szérián ezt a hibát már javitották.

Newneo: elgondolkodtató ez a carbon matrica... nekem is tetszik... a ház matricázás topikban láttam a múltkor ilyen carbon matricát... ott meg kell kérdezni, és ha van, akkor majd osztozunk egy nagyobb darabon

[Szerkesztve]

Harrrr!!!!

(#9) Eagle16 válasza Ndruu (#8) üzenetére


Eagle16
addikt

Szívesen :R
Még annyival kiegészíteném, hogy ha ezt a zománc festékes dolgot választod, utána mindenképpen kerüljön rá 3-4 réteg (szintén) zománc alapú lakkréteg is, mert anélkül nem ér semmit az egész.(modell-makett boltban szoktak még vízbázisú festéket is árulni, na olyat ne vegyél, mert az nagyon hamar lekopik) ha ez is megvan, akkor ezt az egészet maximum a nitrohigító tudja feloldani. (De ugye normális esetben egy G15-ös billentyűzet élete során soha nem kerül közeli kapcsolatba semmilyen higítóval :D)

Várjuk a további fejleményeket :R

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#10) Ndruu válasza Eagle16 (#9) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

zománc alapú lakkréteg?? na ennek a festét témának jobban utána kell járnom... van ilyen topik, ha jól emlékszem, majd kérdezősködöm...
(olyat is lehet kapni a makett boltban?)

Jövő héten várhatóak a fejlemények (persze ha nem lesz túl drága a festék meg a lakk :)) )

Harrrr!!!!

(#11) Eagle16 válasza Ndruu (#10) üzenetére


Eagle16
addikt

Aha, szerintem ott is árulnak. Vagy bemész egy mezei festékboltba, ott tuti hogy kapsz ilyen flakonos/fújós verziót( 800-900Ft körül van egy palack festék-lakk --- márka szerint én a PrismaColor termékeit ajánlom, nekem is olyan van). Az ilyennel még jobban is jársz szerintem, mert nem kell festegetni, és a festékréteg is sokkal vékonyabb, egyenletesebb lesz. Szokták még acryl-festéknek is hívni. Én is ilyennel festettem le a DVD-írómat feketére, már jó pár hónapja, és még mindíg bírja :) (még csak meg sem kopott, van rajta 3 réteg lakk is).

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12) R a y


R a y
senior tag

Grat:)
n1 iromány! :DD

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#13) 7


7
addikt

Barcsak meglenne meg valahol az a kep, amit a regi billem tisztitasakor csinaltam. Ahhoz kepest a tied patyolat :D

(#14) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Köszönöm a gratulációkat! :R

Eagle16: igazából az lesz a baj, hogy ha a kopottakat lefestem és lelakkozom, akkor már nem hagyhatom ki a nem kopottakat sem... mert akkor furán nézne ki...
arrra gondoltam, hogy ezeket a ''betűs'' gombokat mindet lefesteném és lelakkoznám (úgyis át kell irni angolról magyarra :) ) plusz még az entert és a jobb shiftet mindenképpen fel kell újitani... ja és a lefelé billentyűt...

Karbon matricát néztem a neten, hát én kicsit ''ócsóbbér' '' gondoltam... 60x40-es darabot láttam 3000 Huf-ért... én a felére gondoltam árban... Lehet hogy csak egy sima fekete, vagy sötétszürke matrica lesz belőle a foliavagas.hu-ról... de ez még a jövő zenéje...

a gombok festésést meg a jövő hétre időzitem, mert a hétvégén nem lesz időm rá...

Ha esetleg sikerülne valakinek carbon mintázatú matricát szerezni, akkor hagyjon nekem is egy kb. 60*40-es darabot :);)

[Szerkesztve]

Harrrr!!!!

(#15) Swind válasza Ndruu (#1) üzenetére


Swind
csendes tag

Szia,

Enis egy G-15 boldog hasznaloja vagyok, immar majdnem 2 eve.
Nekem is kopott az elso nagyon, szinte az ossze szambillentyu felismerhetlen lett 3 honap utan. Kulonosen zavaro, mivel itt a betuk ''ablakokkent funkcionalnak, azon jon at a feny, ha szetkopik akkor a betuk helyen erosen fenylo negyzetek maradnak.
Csak az elso szerias G-15-nel van igy, mint kesobb megtudtam (felesegem szulinapomra vette nekem 2005 novembereben amcsiban, itthon meg nem lehetett kapni, csak karacsony korul). 2006 februarjaban mar javitottak a hibat, a februartol kiadott billek mar nem kopnak.
Szoval szomorkodtam a kopas miatt, elis telt egy ev (lusta vagyok), aztan most 2007 marciusaban felhivtam a Logitech magyar ugyfelszolgalatat. Megkerdeztem toluk, hogy tudnak-e javasolni valamilyen szervizt ahol esetleg kicserelnek nekem a gombokat.

Oriasi meglepetesemre az ugyfelszolgalatos csaj megkert, hogy forditsam meg a billentyuzetet es olvassam be a gyartasi szamot. Megtettem, aztan kozolte, hogy ok, adjam meg a postacimemet, 1 het mulva kuldik a cseret. Kifejezetten udvariasan megkert, hogyha mar kezhezvettem az ujat, akkor vagjam le a reginek az usb csatlakozojat (''tegyem tonkre''), es kuldjem vissza a cimukre. Kopni nyelni nem tudtam (magyar ember nem ilyen kiszolgalashoz van szokva).
5 nap mulva jott a postas egy csomaggal Svajcbol, benne a vadiuj g-15.
Ugyanolyan hasznalat mellett mint az elozo, marcius ota semmit sem kopott.

Szoval, logitech support elott le a kalappal, en a jovoben ha egerrol, billetyuzetrol lesz szo, megse fontolok mas markat. :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#16) maskimx


maskimx
őstag

Gyári gombokat nem valószínű, hogy tudsz majd szerezni. Én egy mx5000 hez akartam, fel is hívtam a logi üfsz.-t, de azt mondta a hölgy, hogy ''az mx5000 es bill gombjai beépítettek, ne is próbáljam őket lecserélni'' :F
Jó a cikk, hasznosak a takarítási ötletek.

www.tacticalgamer.com

(#17) mobal


mobal
MODERÁTOR

''hajszálakat és barátait''

ez a szomorú valóság :D és az igazi piszkos munka :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Swind: na akkor ezzel az ügyfélszolgálattal bepróbálkozom én is, hátha... e-mailben megpróbálom először, aztán ha nem válaszolnak úgy, akkor felhivom őket...
a Z-5500 topikban láttam ilyet, hogy a srácnak volt egy Z-5500-as hangfalszettje, és vmi hibás volt benne/rajta... felhivta az ügyfélszolgálatot leszallitották neki az újat, és megkérték hogy a régit semmisitse meg... gondoltahatod ő mit érzett... egy 70-80ezres cuccot széttdarabolni.. én nem tettem volna meg... sztem ő sem (inkább eladta...)

te feltétlenül visszaküldted a ''hibás'' darabot?

mivel nem én vagyok az első tulajdonosa a G15-nek, remélem nem lesz belőle porbléma... még él a gari (2év ha jól tudom) és a számla megvan róla...

maskimx: de a G15 szétszedhető... gondoltam én hogy nem minden billentyűzet szedhető szét ilyen egyszerűen... hangsúlyoztam is később hogy CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE... nehogy már én legyek a hibás...
kösz a gratulációt :R

mobal: túléltem, nem volt vészes... szabad kézzel azért nem értem hozzá, inkább csak zsepivel meg a tisztitópálcikával :)

Harrrr!!!!

(#19) Jenő válasza Ndruu (#7) üzenetére


Jenő
aktív tag

Hát végülis tényleg nem volt gond. Csak a néhány billentyűnél (space, backspace, nagyenter, balshift) van ilyen kis fém akármi, amit nem tudom, hogy kell szabályosan visszailleszteni. Vagyishát megvan, hogy mi, hova, csak hogy milyen sorrendben kéne pattintani, azt nem tudom, így meg nincsenek normálisan visszarakva, elég kemény is a nyomásuk. :D

(#20) Ndruu válasza Jenő (#19) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

igen az egy külön tortúra... úgy kell elvileg, hogy a kis fémizét beteszed a helyére, úgy ahogy eredetileg állt és utána be kell nyomni a billentyűt a helyére úgy hogy a gombon lévő pöcökbe a fém belepattanjon (csak finoman azért, nehogy eltörd...)

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

remélem ez segit...

Harrrr!!!!

(#21) Jenő válasza Ndruu (#20) üzenetére


Jenő
aktív tag

Hmm, ez nagyon jó, sikerült. Köszi szépen!

(#22) Motyi válasza Swind (#15) üzenetére


Motyi
senior tag

Csak megerősíteni tudom.
Pont most gariztattam faterom G15-s billentyűzetét kopás miatt.
Felhívtam őket, elmondtam mi a probléma, bediktáltam a billentyűzet azonosítóit és kész is.
1 hét és itt az új billentyűzet, csak a régi levágott USB csati végét kell majd utólag visszaküldeni.
Tehát:
Akinek kopik/kopott a G15-s billentyűzete ne festegessen meg hasonló baromságok, hanem hívja fel a Logitech supportot és cseréltesse ki újra.
Logitech magyar support: [link]
Ezt a számot kell hívni: Technikai támogatás
+36-1-777-48-53

(#23) Ndruu válasza Motyi (#22) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

csak a csati végét kell visszaküldeni? ez még jó jöhet?

Harrrr!!!!

(#24) Ndruu válasza Ndruu (#23) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

de hülye vagyok... ''ez még jó jöhet?'' - nemcsak hogy elirtam, hanem kérdőjel is...:W barom barom barom vagyok :DDD

szóval - ez még jól jöhet!

felhivom őket, csak nem küldenek el az anyjukba...:U

Harrrr!!!!

(#25) Ndruu válasza Ndruu (#24) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

egyelőre foglalt volt a vonal (10 perccel 6 előtt)
6 után meg már zárva vannak, magyarul nincs ott senki...

majd holnap

Harrrr!!!!

(#26) Eagle16 válasza Ndruu (#25) üzenetére


Eagle16
addikt

Mire én legariztattam a G5-ös egeremet,( Motyi segítségével :)) ) körülbelül 10-szer próbáltam őket hívni, szóval van tapasztalatom e téren: délután 4-kor vették fel a telefont mindig, szóval te is akkor próbálkozz szerintem :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#27) Motyi válasza Eagle16 (#26) üzenetére


Motyi
senior tag

Jól beszélsz.Tényleg délután érdemes őket hívni, de megéri az a kis várakozás. :D

(#28) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

hát ma sem sikerült, mert volt egy kis dolgom...
holnap ha törik, ha szakad felhivom őket!

Harrrr!!!!

(#29) Ndruu válasza Ndruu (#28) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

beszéltem velük...
rendesek voltak...

az most a szitu, hogy:
Kicserélik ezt a G15-öt, de ebből az első szériából (azaz inkább ebből a fajtából) már nem tudnak újat biztositani - nincs raktáron már. Ezért azt kérdezték, hogy elfogadok-e cserébe egy újfajta G15-öt (ami a képen van), mondtam, hogy rendben van... Erre még azt is mondja, hogy hát tudok-e várni, mert 3-4 hét múlva jön a magyar kiosztású verzió belőle... mondtam, hogy azt megvárom...
Kb. 1 hónap múlva fel kell őket hivnom, és akkor majd küldik is...
jó lesz:))
Ez a G15 meg ha megmarad, akkor felújitom és akkor újra jelentkezem. ;)

Harrrr!!!!

(#30) Sheol válasza Ndruu (#29) üzenetére


Sheol
aktív tag

Szia!

Ezek szerint az új G-15-ből lesz magyar kiosztású, ez jó hír.
Jól tudom én azt, hogy a régebbi típusból csak angol volt?
Vagy legalábbis magyar nem.
Engem ez tartott vissza a vásárlásától.
Akik ilyet használtak nem zavarta őket, hogy nincsenek magyar betűk, vagy volt valami fortély rá amivel ez nem is volt probléma? :F

(#31) szjoci válasza Ndruu (#29) üzenetére


szjoci
őstag

ahogy alakulnak a dolgok ezzel a billával, kezdem méginkább sajnálni lepence fórumtársat

nem rossz ez az új G15, de nekem hiányozna a rengeteg makró gomb. Egyetlen pozitívum ami miatt lehet megfontolom majd erre a cserét a magyar billentyűkiosztás. A kijelzője is mintha kisebb lenne...

Sheol: könnyen meg lehet szokni az angol kiosztást, nem zavaró. Annyit tettem vele hogy felcseréltem az y-t és a z-t. Ezt is csak optikai okokból ;)

(#32) Ndruu válasza szjoci (#31) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Sheol: Nem készült belőle magyar kiosztású... A Logitech-nél is mondták az ügyfélszolgálaton, de az újból már lesz :DD

szjoci:
Én is felcseréltem a Z-t meg az Y-t
Ha jól alakulnak a dolgok, akkor lepence is jól fog járni. bizony ám:K A többit megirom pirvátban;)

Harrrr!!!!

(#33) Sheol válasza szjoci (#31) üzenetére


Sheol
aktív tag

Köszi a választ! (neked is Ndruu)
Akkor egyszerűen csak megjegezted, hogy melyik gombot kell lenyomni pl. az ő betű eléréséhez?
Csak én látom úgy, hogy a régebbi G-15 szebb, és nagyobb tudású volt?
Vajon a kis programocskák amiket lehetett használni az LCD kijelzőhöz, azok kompatibilisek lesznek ezzel az újjal?

(#34) Ndruu válasza Sheol (#33) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

kompatibilis, csak a kijelző felépitése változott (ha jól tudom nem monokróm LCD van az újban, hanem egy ilyen OLED szerű képződmény... sajna a JOG tekerentyű eltűnt belőle :( )
a méret ugyanakkora 140*63 pixel ha jól emlékszem...

Harrrr!!!!

(#35) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Hamarosan érkezik az új rész...

Carbon modding először (ez lesz a 2. rész), aztán a festés (3. rész)

Harrrr!!!!

(#36) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Az eredeti g15 bill-en már kijavították a billkopást azóta vagy csak azzal a kopós fesstékkel árulják?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#37) Ndruu válasza lakatosturbo (#36) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Persze. Kijavították. Már legalább egy éve csak a javított verzió kapható a boltokban.

Harrrr!!!!

(#38) Kingfisher1


Kingfisher1
tag

Sz.asztok! Leesett egy gomb a b.llentyűzetről (Dell :nsp.ron 1545) Ezek után rájöttetek, mely.k h.ányz.k? Lényegtelen, de hogyan tudom v.sszatenn.?????? Nem pattan a helyére!

(#39) ESP


ESP
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem:
Van egy G15-öm (német) és először semmire sem reagált (nem vitt be karaktereket)...
Szétszedtem, kitisztítottam a retket belőle, s most jobb, de nem tökéletes...
Vannak karakterek amiket rosszul visz be...
pl. az 'f' helyett 'f2'-t ír...
Fura, ha valaki találkoziott iléyennel segítsen pls.

Egyébként eladó egy MX518-al együtt, ha valakit érdekel!!!

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#40) ESP


ESP
senior tag

Kitisztítottam: TÖKÉLETES

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.