Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) talmida válasza TheVeryGuest (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő


Igen, ez valóban csak egy étel, de nem is gondoltam egy egész szakácskönyvet fölvonultatni. :D


Az egészséges ételekkel legtöbbször az a ''gond'', hogy sokszor nem olyan kívánatosak, mint az egészségre ártalmas édességek. Ha pl. egy gyerek elé ilyen zöldséges fogást teszünk, és mellé egy fagyit is, -- ha választania lehet, akkor biztos, hogy a másodikat választja.

Felnőttek is gyakran így vannak. Viszont a józanság azt diktálja, hogy inkább most kell az egészséges táplálkozásra több pénzt is meg figyelmet is fordítanunk, mint később a kórházi kezelésre.

Meg ha belefigyel az uborka és a paradicsom, akkor már nem olyan olcsó. Amit hangsúlyozni szerettem volna, az az, hogy a petrezselyemnek előkelőbb helyet adhatunk az étrendünkben annál, hogy csak díszként vagy csak ízesítőként használjuk. És ami még lényeges, hogy ez a recept a laposabb pénztárcájúaknak is érdekes megoldást nyújthat az egészégük megőrzéséhez, ui a petrezselyem tudtommal még mindig az olcsóbb zöldségfélék közé tartozik.....még akkor is, ''ha belefigyel az uborka és a paradicsom'' :)

A betegség-megelőzés mindig kifizetődőbb, mint a kórházi kezelés.


Én személy szerint hús nélkül nem enném meg, de talán egy 150Ft-os 180g-os tonhalkonzerv feldobná. Egyrészt lenne rajta olaj, meg egy kis ízt is kapna. És még mindig egészséges lenne.A tuna lehet, hogy tényleg jó 5let! :DDD
De olajat eredetileg is tartalmaz ez a saláta, mégpedig a legegészségesebb ''extra virgin'' oliva olajat. ( A ''sima''mezei'' és az ''extra virgin'' oliva olaj között az a különbség, hogy ez utóbbit hidegen préselik, tehát minden értékes vitamin és enzim sértetlenül -- mindenféle átalakulás nélkül-- kerül az asztalunkra.)


Egyébként mennyi most egy kis csokor petrezselyem zöldje a piacon 50/100Ft?

Sajnos én nem tudom, h most mennyi nálatok, de itt 69 cent egy jó nagy csokornyi, amiből én 2-3-at szoktam venni ..a létszámra való tekintettel.
Talán valaki meg tudja mondani, aki szokott piacra járni....

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.