Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Hát ez csak 1 étel és a változatos táplálkozás legalább olyan fontos, mint az egészséges alapanyagok. Meg ha belefigyel az uborka és a paradicsom, akkor már nem olyan olcsó. Én személy szerint hús nélkül nem enném meg, de talán egy 150Ft-os 180g-os tonhalkonzerv feldobná. Egyrészt lenne rajta olaj, meg egy kis ízt is kapna. És még mindig egészséges lenne.
Egyébként mennyi most egy kis csokor petrezselyem zöldje a piacon 50/100Ft?

[Szerkesztve]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na, azt hiszem ezt otthon ki si fogjuk próbálni.
Köszönöm a receptet. :)

***

(#3) talmida válasza TheVeryGuest (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Eredetileg egy sülthal recept is benne volt a pakliban, de kiszedtem, mert az nem létminimumos menű. (Legközelebb az jön)

Paradicsomból 1-2 szem is elég bele, de 4 jobbá teszi. (Különben minden zöldségféle helyettesíthető, csak a petrezselyem nem! :)

A méretezést is mindenki maga kikísérletezheti, és a sózást is. (én nagyétkű familiára számoltam.)



[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#4) ftc


ftc
nagyúr

zöldséges spagetti na az létminimumos!

(#5) talmida válasza ftc (#4) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, a spagettihez nem tudom, h hogyan passzol? :D De pl lazanya mellé kitűnő..De szerintem önmagában is laktató

IN GOD WE TRUST!

(#6) talmida válasza ollie (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szívesen! Jó étvágyat hozzá! ;)


Később beszúrok neked majd egy két extra fotót is, de most nincs időm ilyesmire. :)

IN GOD WE TRUST!

(#7) ftc válasza talmida (#5) üzenetére


ftc
nagyúr

zöldségesspagetti egy kicsit más ,de elég laktató

Kell bele

cukkini
karelábi
sárgarépa
borsó
kukorica
igény esetén gomba,brokkoli,karfiol

spagetti
fokhagyma

annyi az egész ,hogy cukkini,karelábi,sárgarépa hosszukásra metélve azt megpárova fokozatossan kukorica borso hozzá és kész a cucc hozzá(izlés szerint izesitünk közben)

megfőzöd a tésztát hagysz egy kis levet belőlle(pohárral).Fokhagymát aprora apritod inkabb reszeled(nem érzed ugy a fogad alatt) ráöntöd a spagetti főzőlevét. Teszel bele ha jol emlékszem bors,majoránna.
Egybekevered a zöldségeket a tésztával és utánna szűrővel rászűröd azt a levet és voala kész a kaja

(#8) talmida válasza ftc (#7) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi, ezt még nem ismertem!

IN GOD WE TRUST!

(#9) talmida válasza TheVeryGuest (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ha kipróbálod, csodálkozni fogsz, hogy milyen üdítő hatása van, mert nagyon sokféle zöldség-gyümölcsöt tartalmaz.

IN GOD WE TRUST!

(#10) talmida válasza TheVeryGuest (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő


Igen, ez valóban csak egy étel, de nem is gondoltam egy egész szakácskönyvet fölvonultatni. :D


Az egészséges ételekkel legtöbbször az a ''gond'', hogy sokszor nem olyan kívánatosak, mint az egészségre ártalmas édességek. Ha pl. egy gyerek elé ilyen zöldséges fogást teszünk, és mellé egy fagyit is, -- ha választania lehet, akkor biztos, hogy a másodikat választja.

Felnőttek is gyakran így vannak. Viszont a józanság azt diktálja, hogy inkább most kell az egészséges táplálkozásra több pénzt is meg figyelmet is fordítanunk, mint később a kórházi kezelésre.

Meg ha belefigyel az uborka és a paradicsom, akkor már nem olyan olcsó. Amit hangsúlyozni szerettem volna, az az, hogy a petrezselyemnek előkelőbb helyet adhatunk az étrendünkben annál, hogy csak díszként vagy csak ízesítőként használjuk. És ami még lényeges, hogy ez a recept a laposabb pénztárcájúaknak is érdekes megoldást nyújthat az egészégük megőrzéséhez, ui a petrezselyem tudtommal még mindig az olcsóbb zöldségfélék közé tartozik.....még akkor is, ''ha belefigyel az uborka és a paradicsom'' :)

A betegség-megelőzés mindig kifizetődőbb, mint a kórházi kezelés.


Én személy szerint hús nélkül nem enném meg, de talán egy 150Ft-os 180g-os tonhalkonzerv feldobná. Egyrészt lenne rajta olaj, meg egy kis ízt is kapna. És még mindig egészséges lenne.A tuna lehet, hogy tényleg jó 5let! :DDD
De olajat eredetileg is tartalmaz ez a saláta, mégpedig a legegészségesebb ''extra virgin'' oliva olajat. ( A ''sima''mezei'' és az ''extra virgin'' oliva olaj között az a különbség, hogy ez utóbbit hidegen préselik, tehát minden értékes vitamin és enzim sértetlenül -- mindenféle átalakulás nélkül-- kerül az asztalunkra.)


Egyébként mennyi most egy kis csokor petrezselyem zöldje a piacon 50/100Ft?

Sajnos én nem tudom, h most mennyi nálatok, de itt 69 cent egy jó nagy csokornyi, amiből én 2-3-at szoktam venni ..a létszámra való tekintettel.
Talán valaki meg tudja mondani, aki szokott piacra járni....

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.