Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) biga válasza kano (#130) üzenetére


biga
senior tag

Nézd már meg az előzményemet, amire azt írtam :) Én épp a mellett protestáltam, hogy jó a kétkulcsos rendszer pillanatnyilag. ;)

bambano #132: én ezt egy percig sem vitattam :)

Szerk.: OFF

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#152) kano válasza biga (#151) üzenetére


kano
nagyúr

Bocsáss meg, csak az elejét olvastam. :R

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#153) belixxx válasza kano (#149) üzenetére


belixxx
csendes tag

Valóban nem mondtad és gondoltad, hanem írtad :). Nem magyaráz bambano bele semmit, nekem is pontosan ez jött le. Nem véletlenül írtam, h az egy másik rendszer, nem a kapitalizmus...

Egyébként az egyenló teherviselés a te értelmezésed szerint az, hogy aki gazdag attól többet veszel el. Ebben hol az egyenlő ? Mert én nem látom. Ezt Robin Hood-nak hívják, nem egyenlőnek...

Andie emlegetett A4-es haverja :)

(#154) kano válasza belixxx (#153) üzenetére


kano
nagyúr

Aki többet keres annak nem kellene szerinted többet befizetni az államkasszába? Szerinted az, hogy ebben az államban 2 különböző keresettel egyenlő adót fizet valaki az igazságos? Valószínű te sem 120k bruttót kapsz különben nem beszélnél ekkora marhaságokat.
Na hagyjuk, nem értünk egyet és nem fecsérlem az időmet.

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#155) #53246592 válasza belixxx (#153) üzenetére


#53246592
törölt tag

Nem egyenlö. Nevezhetjuk igazsagosnak - ezzel sokan nem ertenek egyet. Nevezhetjuk szolidarisnak. Aki gazdag, nevezheti igazsagtalannak.
Nezzuk egy masfajta hozzaallassal: az ember eletminöseget sok minden meghatarozza. Peldaul a birtokolt javak - hany köbcentis motor, hany negyzetmeteres lakas, stb. De ez csak egy dolog. A masik dolog a környezet. Ha gazdag vagyok, es több adot fizetek, akkor több jut a környezetre vagy mondjuk a szegenyebbek megsegitesere - jobb esetben ugy hogy kevesebb adot kell fizetniuk, rosszabb esetben segelyekkel. Es ha mar nem olyan szegenyek, akkor peldaul kevesebb kesztetesuk lesz hogy kiraboljanak. Arrol szo sincs hogy egyenlö legyen mindenki, csak egyenlöbb, ami altal kevesebb a feszultseg.
Persze nem muszaj igy latni a dolgokat, de igy is lehet.

(#156) Andie válasza kano (#154) üzenetére


Andie
őstag

Aki többet keres annak nem kellene szerinted többet befizetni az államkasszába?
Dehogynem, többet is fizet. Csak számold ki.
100 x 45% = 45ezer adó
500 x 45% = 225 ezer adó. Pontosan 5x többet fizet be. Nem elég?

Szerinted az, hogy ebben az államban 2 különböző keresettel egyenlő adót fizet valaki az igazságos?
''Egyenlő'' alatt ugye mindketten a %-os értéket értjük? Mert itt senki nem beszélt egyenlő _összegű_ adóról. Az télleg nem lenne igazságos. A fenti. Az az lenne.

Valószínű te sem 120k bruttót kapsz különben nem beszélnél ekkora marhaságokat.
Kivánom, hogy viszont te kimaharabb kerülj a felsőbb rétegbe. Sajnos ennek előnye mellett megtapasztalod majd, hogy milyen szar érzés kemény munkával, tanulással, stb megkeresett felsőkategóriás fizetésedből extrán adózni. És akkor te is igy fogod gondolni, mint mi - legalábbis ha hajlandó vagy a tények miatt szemléletet váltani.

Na hagyjuk, nem értünk egyet és nem fecsérlem az időmet.
Ezt má nekem is irtad :) De akkor miért jársz ide fórumozni? A fórum arról szól, hogy megosztjuk egymással a gondolatainkat. Ha a másik tökfej, nehéz felfogású, hüje, vagy pusztán más a világnézete, akkor magyarázd el neki a sajátodat. Nemérti? Magyarázd el újra. Megértette? Nem fogadja el? Elérted a célod. Megváltoztatni nem akarjuk egymást, csak pusztán megértetni vele a saját gondolatainkat.
Ha az, hogy itt velünk beszélgetsz, neked időfecsérlés, akkor kérlek kapcsold ki a gépet, és végezz hasznosabb munkát.
Ha viszont azért vagy itt, hogy megismerjük a gondolataidat, akkor én továbbra is szivesen olvasnám a véleményed - még ha az hót ellentétes is az enyémmel. (csak nyelvészeti kérdésekbe ne menjünk bele :D )

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#157) God Vazzeg válasza bambano (#70) üzenetére


God Vazzeg
veterán

''az én esetemben biztosan úgy zajlana, hogy megkapod a számlát, fizesd ki, majd vasald be te a biztosítódon''
Ez egyáltalán nem így működik, a biztosító ugyanis nem nekem fizet, hanem neked, persze gondolom te lennél olyan jószándékú hogy utána átutalod a lét ugye? Hát tuti nem :D

''Megoldod, hogy megkapjam a pénzt normális idő alatt, vagy jön a bíróság, de akkor bevasalom rajtad napidíjastul kimaradt munkaidőstül mindenestül az egész kócerájt és abba belerokkansz te is meg a köbe is''
Te beteg vagy ember, jogilag innentől engem hogy fogsz meg? 2 dolog lehetséges: kitöltjük a baleseti jelentő ívet és átadjuk a biztosítónak, vagy helyben megegyezünk a biztosítót kihagyva, és beleverhetsz a betonba/bíróságra mehetsz ha nem fizetek, de csak akkor ha erről papírod van ;)

''A biztosítót azért fizeted, hogy helytálljon helyetted, ha balhét okoztál. Ha nem áll helyt, következel te''
Egyáltalán nem így van, jogilag ha átveszi a biztosító a felelősséget (márpedig átveszi onnantól hogy le van adva a papír) akkor vele pereskedhetsz, velem tuti nem. Mellesleg el is hajtanálak a véresbe :D

(#158) bambano válasza God Vazzeg (#157) üzenetére


bambano
titán

Miért ne utalnám át, ha kétszer kaptam meg? Nekem nem kell a pénzed, nekem az kell, hogy a baleset előtti állapotot elfogadható időn belül visszaállítsa a károkozó és/vagy vele partnerségben a szerviz.

Azt ne mondd, hogy én köteles vagyok busszal járni, a munkámat fel kell adnom, veszteséget vagyok köteles elkönyvelni, mert te töketlen biztosítóhoz mentél és neked ebben semmi felelősséged. Mert ez csak afelé viszi a dolgot, hogyha baj van és közlöd, hogy köbés vagy, alá sem írom a bejelentőt, hanem rögtön bíróság.

Engem elhajthatsz, ha pereskedni kezdek, a bírósági idézést nem hiszem.

Meg kellene futtatni egy próbapert a témában...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#159) belixxx válasza kano (#154) üzenetére


belixxx
csendes tag

Szerinted az, hogy ebben az államban 2 különböző keresettel egyenlő adót fizet valaki az igazságos?

Ha egyenlő %-ot fizetNE az igazságos LENNE. De per pillanat „ebben az államban” ez nem így van, és ez nem igazságos. Mégis ez az a rendszer, ami mellett te kardoskodsz, sőt saját bevallásod szerint tovább sarkítanál (amivel annyit érnél el, hogy a gazdagok közül még többen hazudnák bele magukat az alacsonyabb kategóriába, amiért te még jobban utálhatnád őket – lásd később ).

Aki többet keres annak nem kellene szerinted többet befizetni az államkasszába?

Itt most ugye végig az SZJA-ról beszéltünk. Ha az egykulcsos lenne, attól még a gazdagabb ember LÉNYEGESEN több adót fizetne be az államkasszába, tekintve egyrészt, hogy több pénznek az X%-a az több pénz. Valamint azt, hogy a gazdagabb embernek sajátossága, hogy drágább dolgokat vásárol meg, illetve tart fenn drágábban. Ami, ha mást nem is, de legalábbis magasabb ÁFA-k fizetését jelenti, magyarul itt is többet tesz be az államkasszába. Ekkor pedig még más tényezőkről nem is beszéltünk: pl. arról, hogy többet fogyaszt a benzinnek nevezett adótömegből a kocsija, vagy hogy a drágább cuccokon gyakran nagyobb az eladó haszonkulcsa, ami megint csak %-osan is több benne foglalt adót eredményez. Ennek te mégsem örülsz, hanem utálod érte, - ahogy az az alábbi mondatodból is kiderül - és azt nevezed igazságosnak, ha ehelyett egyszerűen elveszik tőle.

Valószínű te sem 120k bruttót kapsz különben nem beszélnél ekkora marhaságokat.

Na! Itt lehet a kutya elásva :)
Erre a mondatodra igazából azt tudnám reagálni, hogy:
Valószínű téged is arra neveltek, hogy akinek többje van nálad, azt utálni kell zsigerből, különben nem beszélnél ekkora marhaságokat.

Illetve még egy apró dolgot, ami egyúttal szerintem summázza is az egészet: Nem KAPOM, hanem MEGKERESEM!
KAPNI ellenben az kap, akinek kevesebbet kell befizetnie annyival, amennyit az ÁLTALAD preferált ''extra sarcokkal” tarkított többkulcsos adórendszeredben ELVESZEL attól, akitől elveszed.

Ha azért még engedi kicsit az időd, szívesen olvasnék egy kicsit bővebb, és az eddigieknél logikusabb levezetést a te oldaladról is! Ha esetleg úgy érzed, hogy félreértettelek, vagy hasonló. Mert egy dolog, ha nem értünk egyet, attól még szerintem nem biztos, hogy úgy kell nekiállni, h a másik marhaságokat beszél, max nem látjuk egymás összes szempontját...

Andie emlegetett A4-es haverja :)

(#160) biga válasza belixxx (#159) üzenetére


biga
senior tag

Javaslom, hogy ez ügyben inkább nyissunk egy új topicot, vagy menjünk egy olyanba, amibe valamennyire belefér. Szerintem is érdemes kitárgyalni a témát, de ne ezt a topicot verjük szét teljesen. Andie-vel is el tudtunk beszélni privátban erröl pro és kontra, de az nem ugyanaz. Mindenkinek van igaza a témában, de mindenki csak egy oldalrol látja a témát, ezért esélye sincs senkinek valódi véleményt alkotni a nélkül, hogy a másik embert - kúltúráltan (!) - meg ne hallgassa. De kérek mindenkit, ne itt OFF-oljunk ez ügyben.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#161) God Vazzeg válasza bambano (#158) üzenetére


God Vazzeg
veterán

És én miért vagyok köteles százezreket zsebből kifizetni neked puszira? Ébredj már fel.. Biztosító választásom egyéni dolog, szuverén jogom azt választani amelyiket akarom ;) Neked (senkinek se) semmi köze hozzá. Beperelni persze van jogod, de rendőrt kell hívni és jegyzőkönyvezni a tényeket, ha pereskedni akarsz, én meg úgyis belevetetem hogy a biztosítást felajánlottam, te meg nem fogadtad el.

Amúgy ha azt hiszed hogy akárki kifizet neked százezreket zsebből, hát nagyon tévedsz. Jó köcsög lehetsz az életben, ha te tényleg így gondolod a dolgokat, szerencsémre eddig mindig normális emberekkel találkoztam balesetkor, lehet ám normálisan is hozzáállni a dolgokhoz ;)

''Miért ne utalnám át, ha kétszer kaptam meg? Nekem nem kell a pénzed''
Szinte látom ahogy megfélemlítesz, és rögtön hasadraütve kifizettetsz velem mondjuk 1 millát, aztán a biztosító utal neked másik 1 millát, te meg baráti szeretetből (miután köcsögöltél) átutalod nekem :DDD Ez akkora LOL hogy be se fér ide :D ;]

(#162) jerry311 válasza God Vazzeg (#157) üzenetére


jerry311
nagyúr

A biztosítód a szerződésben jelölt eseményekre és kárösszegekre vállalt felelősséget.
Minden más, ami abban nincs benne, polgári peres úton követelhető a hibás félen.
Pl: összetörsz egy taxit, akkor ott ugye teljesen érthetően az autóban keletkező kárt a biztosító fizeti. Ezek mellett aztán nagyon sok dolog van / lehet, amit a biztosító nem fizet. Pl: (kórházi) napidíj, orvosi segédeszközök (mankó, kerekesszék...), elmaradt haszon, törött autó értékcsökkenése, súlyosabb esetben ha maradandó egészségkárosodást okozol, akkor életjáradék... (és még kismillió dolgo) Nem nehéz anyagilag elcsúszni egy súlyos balesetben ahol téged hoznak ki hibásnak.

(#163) God Vazzeg válasza jerry311 (#162) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én mindezeket értem, de olvass vissza, arról van szó, hogy ő megtudja hogy én köbe-s vagyok, erre nyakon vág, majd zsebből kifizetteti a kárt velem, majd miután a biztosító neki utalja a pénzt majd jól visszautalja nekem, mer ő fasza csávó :D

:))

(#164) biga válasza jerry311 (#162) üzenetére


biga
senior tag

Az autó értékcsökkenését természetesen kérheted a biztosítótol, ki kell neki fizetnie. De ez nem automatikus, neked kell kérned! Nyugodt lehetsz benne, hogy ezt viszont ők nem fogják neked elmondani. Ha te tudsz róla kéred, és megkapod. Ha nem, akkor nem kéred és nem kapsz.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#165) jerry311 válasza God Vazzeg (#163) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mindenféle jogviták elkerülésére találták ki, hogy ki kell hívni a rendőrséget, akik majd helyszínelnek. Ezt általában több kevesebb sikerrel jól el is végzik.
Nyilván, követelheti rajtad is a kárösszeg megtérítését, csak ez nem fog menni, amíg olyat követel, amiért a biztosító vállalt anyagi felelősséget.
Ha olyan fasza csávó valaki, hogy fenyegetőzzön, le lehet szarni. Ha tetlegességig fajul a dolog az már egy másik jogszabály. :)

(#166) jerry311 válasza biga (#164) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akkor az még a biztosító... Apró tévedések...
Az ilyet úgysem az egyszerű alandó intézi, hanem az ügyvédje, másképpen elég esélytelen a biztosítókkal szemben eredményesen fellépni... Volt elég idejük, hogy megtanulják hivatalos hangzású lerázós dumákat, amitől az egyszerű jogtudományokban / biztosításokban járatlan ember rögtön feladja...

(#167) God Vazzeg válasza jerry311 (#165) üzenetére


God Vazzeg
veterán

''követelheti rajtad is a kárösszeg megtérítését, csak ez nem fog menni, amíg olyat követel, amiért a biztosító vállalt anyagi felelősséget''
Ezt próbálom én is magyarázni neki, de nem érti meg :DDD

''Mindenféle jogviták elkerülésére találták ki, hogy ki kell hívni a rendőrséget, akik majd helyszínelnek.''
Így van, ha polgári perre akarja vinni, akkor pontosan erre lesz szüksége ;)

''Ha olyan fasza csávó valaki, hogy fenyegetőzzön, le lehet szarni''
Hát én is ezt helyeztem kilátásba :D

''Ha tetlegességig fajul a dolog az már egy másik jogszabály. ''
Ez így van, én nem szeretnék börtönbe menni súlyos testi sértésért, mert az lenne belőle, még nem ismer ;]

Akkó mostmá csak azt nem értem miért nekem írtad, mikor ő nem érti :D :R

(#168) jerry311 válasza God Vazzeg (#167) üzenetére


jerry311
nagyúr

Há' mer akkor az adott témára a topicon belül a te hsz-ed volt az utolsó. Rossz szokás... :DDD

(#169) bambano válasza God Vazzeg (#163) üzenetére


bambano
titán

Olvass vissza, nem erről van szó. Arról van szó, hogy vannak kultúrkörök, akik így fogják veled intézni a dolgot. Én nem tartozom azok közé, akik ilyenek, de ettől még nem fogom hagyni, hogy hónapokat álljon az autóm, mert olyan a biztosítód, amilyen.
Rendőrt meg akkor kell hívni a mai szokásjog szerint, ha senki nem ismeri el a hibáját. Ha te elismered, akkor nem kell rendőr. A vita nem erről szól, hanem arról, hogy miután elismerted, hogyan történik a kármentés.

Az meg téged minősít, hogy milyen jelzőket használsz a vitapartneredre. Nyilván egyszerűbb marhaságokat beszélni, mint végiggondolni a kérdés lényegét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#170) bambano válasza God Vazzeg (#167) üzenetére


bambano
titán

Megint összemosod azt, hogy ki mit tenne veled. Akár tetszik, akár nem, jobb, ha elfogadod, hogy ténylegesen vannak olyanok, akiktől megkapod a nyaklevesed, ha nem jól mennek a dolgok. Azt is kénytelen vagy elfogadni (ellenkező irányú bizonyíték hiányában), hogy én nem sorolom magam ezek közé, én biztosan nem foglak fizikailag bántalmazni.

Azt is be kellene látnod, hogy a kárért elfogadható időn belül felelnie kell valakinek, ez vagy a biztosítód lesz, vagy te. Majd bíróság megoldja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#171) God Vazzeg válasza bambano (#169) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Neked kell a rendőr, hogy helyszíneljen, mert csak arra tudod verni a nyálad a bíróságon, ami papírozva van, mer mivan akkor ha én 2 hét alatt megjavítom az autóm és azt mondom életemben nem láttalak? Érted? :U

Másrészt nem véletlenül ''kötelező gépjármű felelősségbiztosítás'', hiszen azért van, hogy ne nekem kelljen kitojni a zsét, hanem fizetgetem, és ha baj van, akkor az okozott kárt állja. Ezután be is perelhetsz, én meg beperelem a biztosítót, oszt kalap-kabát, de ebből egyikünknek se lesz pénze :D

Ha valamilyen jelzővel megsértettelek, ezúton megkövetlek :R

(#172) jerry311 válasza bambano (#169) üzenetére


jerry311
nagyúr

Rendőrt hívni mindenképpen ajánlott, hogy legyen hivatalos jegyzőkönyv. Mert ugyan a jelenlegi szokások szerint csak akkor hívnak rendőrt ha senki sem ismeri el a balfaszságát. Viszont az is nagy szokás, hogy a helyszínen elismeri, aztán az egészet letagadja, mert megteheti.
Úgyhogy, dolgozzon csak a rendőrség, többek közt azért is fizetek adót, hogy szolgáljon és védjen, ne csak szondázzon és mérjen.

(#173) God Vazzeg válasza bambano (#158) üzenetére


God Vazzeg
veterán

''hogyha baj van és közlöd, hogy köbés vagy, alá sem írom a bejelentőt, hanem rögtön bíróság.''
Ezt nem értem :F Miért nem írod alá? Így tuti nem kapsz pénzt, még csak esélyed se lesz :U

(#174) kano válasza Andie (#156) üzenetére


kano
nagyúr

Szerinted az éhbérért dolgozó is fizessen 45% adót és aki 500k-t keres az is? No igen, csak ezzel egy probléma van. Összegszerűen tényleg nem egyenlő a befizetett adó, de a sokkal kevesebbet keresőt nagyon megterheli az a 45% SZJA az 500k-t kereső meg csak csettint egyet, hogy de jó volna, ha az is megmaradna nekem.

''Kivánom, hogy viszont te kimaharabb kerülj a felsőbb rétegbe. Sajnos ennek előnye mellett megtapasztalod majd, hogy milyen szar érzés kemény munkával, tanulással, stb megkeresett felsőkategóriás fizetésedből extrán adózni. És akkor te is igy fogod gondolni, mint mi - legalábbis ha hajlandó vagy a tények miatt szemléletet váltani.''
Képzeld el én is keményen tanultam és dolgozom is, de nem keresek 500k bruttót(pedig 2 diplomám van).


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#175) kano válasza belixxx (#159) üzenetére


kano
nagyúr

Nem hiszem, hogy utálnám a gazdagokat. :F Max. azokat a 4 álltalánossal rendelkezőeket akik jeeppel járkálva azt hiszik, hogy ők az Istenek, mert pénzük van. Na őket tényleg utálom.
Szerintem akkor sincs rendjén az egykulcsos adósáv(az előző hsz.-ban említettek miatt).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#176) Andie válasza kano (#174) üzenetére


Andie
őstag

Hát akármennyire is fájó ez a dolog, igy lenne igazságos, vagy arányos. És szerintem egyformán fájna. Hidd el, mikor 500ból elviszik a felét (sajna többet is), akkor elég rémisztö dolog. Belegondolsz, hogy félmillát keresNÉL, de nem, 250 (se) marad. Hát sztem dúrva. A 100ból meg maradna 50. Ezis dúrva, mert 50böl már megélni sem lehet. Ezért támogatják őket. De ö is olyan ember, mint én. Csak valami, valamikor rosszul csinált. Vagy nem is akart...

Képzeld el én is keményen tanultam és dolgozom is, de nem keresek 500k bruttót(pedig 2 diplomám van).
Nem képzettségi szintre értettem, hogy ''Kivánom, hogy viszont te kimaharabb kerülj a felsőbb rétegbe'', hanem anyagilag! Az idézett mondatom nem ironikus volt, hanem tényleg jókivánság. Ne értsd félre.
Ellenben ha 2 diplomával, kemény melóval nem keresel 500at (vagy közel annyit), akkor ott valamelyik oldalon nagy gond van. És azt is sejtem, hogy nem a te oldaladon... :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#177) bambano válasza God Vazzeg (#173) üzenetére


bambano
titán

Rendben, ebben meg a rendőrben legyen igazatok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#178) kano válasza Andie (#176) üzenetére


kano
nagyúr

A 100ból meg maradna 50. Ezis dúrva, mert 50böl már megélni sem lehet.
Na ezért mondom, hogy a kis keresetből élők jobban sarcoltatanak. :)
Ellenben ha 2 diplomával, kemény melóval nem keresel 500at (vagy közel annyit), akkor ott valamelyik oldalon nagy gond van. És azt is sejtem, hogy nem a te oldaladon...
Az a probléma, hogy délen lakom(Pécs). Itt pedig a legnagyobb bruttó fizetés a 250k-300k. Most gondolkodom a Pestre költözésről. (Az egyik diplomám info a másik meg egy matematika. Talán az elsővel többet tudok kezdeni, de még ott az angol is amit még csak csak török. Úgyhogy rajtam kívülálló okok miatt(nem lehetett akkor pont angolt tanulni a suliban) talán egy kicsit én is hibás vagyok ebben. Na meg, hogy nem mentem a pécsi Pollackra mérnöknek, de akkor olyan sz*r volt, hogy nem igaz. Így kerültem Szegedre.)
Tényleg jobb lenne a Fáradt gőzben nyitni egy ilyen topicot.) :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#179) viharhozo válasza Andie (#176) üzenetére


viharhozo
addikt

Hát akármennyire is fájó ez a dolog, igy lenne igazságos, vagy arányos.

Maximum az utobbi lehet. Az igazsag meglehetosen relativ fogalom.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#180) biga válasza Andie (#176) üzenetére


biga
senior tag

Ezt a ''valamikor valamit rosszul csinált. Vagy nem is akart...'' dolgot asszem kibeszéltük privátban. Szerintem mellőzzük, mert nem ettöl függ. Neked szerencséd van, hogy ennyit keresel. Hidd el, hogy az. Ha mindenki téged követne, akkor sokan értenének ahhoz, amit te csinálsz, és akkor te sem ennyit keresnél. De a nagy többség, aki esetleg hasonló dolgot csinál, mint te, az se keres ennyit, jó esetben a felét. (Budapesten kívül is van élet ám! És ott az 500k kereset több mint utópia...) Nem elég pusztán a jó szakértelem, hogy valaki jól keressen, ehhez kell az, hogy iszonyú nagy szerencséje is legyen, és nem utolsó sorban jó helyre szülessen (nem költözhet mindenki Pestre). Ezt el kellene fogadnod. Egyszerűen a mostani helyzetben nem megoldható az, amit ajánlasz (nem részletezem itt újra), még ha egyébként a javaslat elfogadható is lenne.

Egyébként én nagyon örülnék, ha végre Mo. is felnőne ahhoz, mint amival gyakran találkoztam külföldön, hogy az átlagember ha beszélgettünk büszke volt arra, hogy ő mennyit adózik, és hogy ő nem szorul az állam segítségére. Érdekes nézőpont nem? És ha belegondoltok ugye mennyivel normálisabb (optimistább) hozzáállás?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#181) knajf válasza tildy (#22) üzenetére


knajf
senior tag

hát igen igen... de ezt kormányrendelet szabályozza... NÁT?

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#182) knajf válasza Andie (#55) üzenetére


knajf
senior tag

ez olyan szinten igaz, hogy aki tagadja, az nem KÖZUTAKON vezet :>

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#183) knajf válasza blunt (#61) üzenetére


knajf
senior tag

ehez én annyit fűznék hozzá, hogy a téligumi mind a trabin, mint a vectrán nyikorog és rosszabb a tapadása + jobban kopik nyáron... télen viszont ABSZOLUT nem száguldozok... nem ér annyit az egész!

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#184) knajf válasza tothl (#76) üzenetére


knajf
senior tag

abban is igazat adok hogy a színfalak mögött (párttól teljes mértékben függetlenül) zajlanak a bizniszek... amúgy a Posta elméletileg nem is a legolcsóbb és nem is a legrosszabb biztosító.

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#185) knajf válasza kano (#128) üzenetére


knajf
senior tag

annyit hozzáfűznék hogy egy nem gyengén (önhibán kívül) lestrapált kétütemü trabantal ugyanúgy és gyorsan foglalkoztak (károsult voltam) mint a mellettem megtört accord tdci-vel vagy az éppen előttem várakozó romák ladájával. úgyhogy alianz 5*

igaz az ajánlat amit kaptunk az összeget tekintve jó csak az autó ugye gazdasági totálkár (mimás) és forgalomból kivonást kellett volna csinálni és megfizették volna az autó ''árát''

(ezt mondjuk nem értem, így nem foglalkoztam az egésszel)

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#186) knajf válasza belixxx (#137) üzenetére


knajf
senior tag

1.3as suzuki swift meg 1.4es fiat punto gt egy kategória? egyik 70 (régi swift) a másik 130 ló... hmm... érdekes :)

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#187) knajf


knajf
senior tag

végszó: végigolvastam a topicot és mindenre próbáltam reagálni -az én szemszögemből- és amit még hozzáfűznék: kína kommunizmusban él... de nem gazdaságilag, olyan szempontból nagyonis nyitott (nyitottabb mint bármelyik más ország).

FONTOS: NE OFFOLJÁTOK SZÉT A TOPICOT! :o

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#188) belixxx válasza biga (#180) üzenetére


belixxx
csendes tag

Budapesten kívül is van élet ám! És ott az 500k kereset több mint utópia...

Andie komámnak ezt nem kell magyarázni, 170km-ről költözött fel Pestre, (nem pedig szerencsés helyre született), némi átmeneti szakasz után assszonyostul mindenestül. Méghozzá albérletbe. Munkahelyet pedig hátszél nélkül keresett és talált. Szóval maximum balszerencsés nem volt. De különösebben szerencsés semmiképpen se. De nem csak ez a variáció van. Létezik olyan munka is ám, amit a technikának hála távolról is lehet végezni, úgy, hogy a megbízások 90%-a mégis pesti, pesti áron. Ilyenre több példa is van, például az építőiparból. Mindazonáltal én nem karriertanácsadó vagyok, ha azt eltalálom, hogy én magam miből tudok meggazdagodni, akkor 100%-os munkát végeztem, másoknak nem feladatom megmondani, hogy mit kezdjenek magukkal. Egy biztos a jelenlegi rendszerben, attól elvesznek, aki halad, fejlődik és annak adják, aki sehova sem halad előre (olyan meg nincsen, aki MINDENT meg tesz, de semmi eredménye...)

Andie emlegetett A4-es haverja :)

(#189) belixxx válasza knajf (#186) üzenetére


belixxx
csendes tag

Szia!

Ha elolvastad a 137-est, mivel arra írtad válaszul elég valószínű:) , akkor látod, h abból a szempontból teljesen. Mindkettő olcsó kategória. Egyiket se azok veszik globálisan, akik komoly pénzeket lennének hajlandóak áldozni a kocsira. Ha emlékszel én erről beszéltem. Tök mindegy, hogy hány lovas...

Andie emlegetett A4-es haverja :)

(#190) biga válasza belixxx (#188) üzenetére


biga
senior tag

Ezt Andie-val megbeszéltük már korábban (sajnos csak privátban), és nem meggyőzni akarlak (mint ahogy őt sem), csak felvázoltam, hogy sajnos mindenki egy oldalrol látja a dolgokat. Máshogy fogalmazok akkor és kicsit sarkítva inkább azt mondom: a nagyon sok adót fizetőknek azt kell pluszban megfizetnie, hogy a nagy többség nem keres annyit mint ők, nem talált olyan kiváló munkát, mint ők, nem értenek ahhoz, amihez ők, ezáltal nem konkurensei nekik. :DDD Ha mindenki olyan lenne, mint te pl, vagy Andie, akkor te sem keresnél annyit, és te sem találtál volna magadnak ilyen jó munkahelyet. Nem lehet mindenki diplomás, mert akkor te éhen halnál.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#191) kano válasza knajf (#185) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem volt rossz tapasztalatom az Allianz biztosítóval(szerencsére nem autó biztosítás ügyén). A kötekedésük és a hülyeségeik határtalanok.
OFF
Knajf: Régen hallottunk felőled a Digi-s topicban? Igaz, hogy már nem dolgozol ott?
Jöhet priviben is. :)


[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#192) Andie válasza biga (#190) üzenetére


Andie
őstag

biga, becopyzhatod ám a prividet nyugodtan, ennek a topicnak má úgyis mindegy, viszont a hsz-edben okos gondolatok vannak.

Sajna nem tudtam napközben itt lenni veletek, mert a cégtöl nem volt elérhetö a ph valamiért :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#193) Gabró válasza bambano (#143) üzenetére


Gabró
tag

1989-ben kiáltottkák ki a 3. köztársaságot.

A progresszív adórendszer pedig korántsem a kommunizmusra jellemző. Sokkal inkább a társadalmi különbségekre érzékenyebb Nyugat-Európára igaz az eltérő mértékű jövedelemadóztatás.
Az egykulcsos és a jövedelemarányosan növekvő adórendszer mellett és ellen is lehet felhozni érveket. Nen hiszem, hogy bárki meg tudná mondani a frankót a témában. Márcsak azért sem, mert a legtöbben a saját szempontjukból nézik a dolgokat - amiben nincs is semmi rossz, ameddig ezt magánemberként tesszük és nem az állami hatalom képviselőjeként.

Más.
Valakinél olvastam, hogy a biztosítók csak beszedik a nagy lét, és semmit nem nyújtanak cserébe. Dehogynem. Kapunk egy kötelező biztosítást, ami nélkül elvileg nem közlekedhetnénk járműveinkkel. (Ha más nem, már csak ezért is érdemes megkötni :) ). Ráadásul biztosítva vagyunk károkozás esetére. Ha balesetet okozunk, aminek van esélye, a biztosító megtéríti az okozott kárt.
Ugyanolyan szolgáltatás, mint bármelyik másik, csak épp kötelező igénybe venni. Nem ez az egyetlen muszáj ezen a világon, de azt hiszem, hogy érdemesebb arról az oldaláról megközelíteni a dolgot, hogy közvetlen hasznod származik a biztosításból.

(#194) Gabró válasza Gabró (#193) üzenetére


Gabró
tag

A progresszív adórendszer szerintem egyáltalán nem ördögi találmány. Az egész jellegét európainak érzem. Főérvként mellette szól az, hogy a pénznek csökkenő a határhasznossága. (+1 Ft kevesebbet ér annak akinek 10 milliója van, mint annak akinek csak 1 milliója). Ezáltal lehet alkalmasabb az egyenlő közteherviselés megvalósítására.
Magyaroszágon a mértékét érzem eltúlzottnak, de főleg a sávhatárokat túlságosan alacsonynak.

A biztosítóknál pedig pont ugyanaz a helyzet, mint a sonka piacon. Van jó sonka, és kevésbé jó olcsóbban. Még a legolcsóbb is emberi fogyasztásra alkalmas. Ha nem lenne az fogyasztóvédelem (PSZÁF) betiltaná, amint az a tudomására jutna.
Az ''olcsó húsnak híg a leve'' mondás itt is igaz. Nem kell ugyanazt a szolgáltatást nyújtania az olcsó és a drága biztosítónak. Hiszen épp a jobb (gyorsabb, kényelmesebb, stressz mentesebb stb.) szolgáltatásért fizetem meg a felárat. A minimumot persze a legolcsóbbnak is hoznia kell, mert ha nem, még a végén fogyasztásra alkalmatlanná nyilvánítják.

(#195) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Én még az eredeti íráshoz szólnék hozzá (bár lehet hogy ehhez már késő :D).

Én az Uniqánál vagyok, és nekem, mikor szerződtem velük, alá kellett írni egy olyat, hogy ha 90 napon belül nem csatolom a szerződéshez a kártörténeti igazolásomat, amin rajta van hogy nekem tényleg jár az ''ajánlatomba'' beírt pl. B06 fokozat, akkor visszasorolnak M04-be. És ott volt valami törvény, ami miatt ennek így kell lennie.
Na most az írás szerint a szerződés december elején lett megkötve, tehát a 90 nap lejárta március elejére tehető. Határidőn belül odaért még az igazolás eredetije? :F Mert ha nem, az nagy gáz is lehet... :(

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#196) Andie válasza Panther (#195) üzenetére


Andie
őstag

Nekem ilyenröl nem beszéltek, megnyugtattak, hogy bármikor is viszem be az igazolást, visszamenölegesen is jóváirják. Na ez az, amire nem hajlandóak :)
Határidőről nem volt szó, M04-röl meg főleg nem! Miylen jogon sorolnak a büntetö-kategóriába? Hisz pl ha ez az életed első szerzödése, akkor nemis tudsz ilyen igazolást vinni. Akkor ugye A00ból indulsz. Szép is volna, ha mingyár M04-be vágnának vissza :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#197) Panther válasza Andie (#196) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nos, az ''ajánlat''-on volt egy ilyen:
-----------

Az ajánlaton szereplő gépjármű üzembentartója, a 190/2004. (VI.8) Kormányrendelet (továbbiakban: Rendelet) szabályai alapján az alábbi nyilatkozatot teszem:

■ 1. opció) Kijelentem, hogy a mai napot megelőzően két éven belül nem voltam szerződője ugyanezen gépjárműkategóriába tartozó gépjármű felelősségbiztosításnak, így a Rendelet 3.sz.melléklet 6. pontjának (1) bekezdése alapján a rendszerbe ''új belépőnek'' minősülök. Ennek értelmében ''kártörténeti igazolást'' nem csatolok az ajánlatomhoz. Amennyiben a biztosító a későbbiekben ellentétes bizonyítékkal rendelkezne, úgy a Rendelet 3.sz. melléklete 7. pontjának (3) bekezdése alapján szerződésemet köteles visszamenőleges hatállyal M04-es osztályba sorolni.
■ 2. opció) Kijelentem, hogy a mai napot megelőzően két éven belül már voltam szerződője ugyanezen gépjárműkategóriába tartozó gépjármű felelősségbiztosításnak, így a Rendelet 3.sz. melléklet 6. pontjának (1) bekezdése alapján nem minősülök a rendszerbe új belépőnek. Tudomásul veszem, hogy amennyiben legkésőbb 90 napon belül nem csatolok ''kártörténeti igazolást'' ajánlatomhoz, úgy a biztosító a Rendelet 3.sz. melléklet 7. pontjának (3) bekezdése alapján szerződésemet köteles visszamenőleges hatállyal M04-es osztályba sorolni.
■ 3. opció) A Rendelet 3. sz. melléklet 6. pontjának (6) bekezdése alapján kijelentem, hogy ugyanezen járműkategóriában már rendelkezem érvényes szerződéssel egy másik gépjárműre, és ennek megfelelően ''kártörténeti igazolást'' nem csatolok az ajánlatomhoz. Párhuzamosan üzemeltetett gépjármű rendszáma: □□□□□□. Amennyiben a biztosító a későbbiekben ellentétes bizonyítékkal rendelkezne, úgy a rendelet 3. sz. melléklet 7. pontjának (3) bekezdése alapján szerződésemet köteles visszamenőleges hatállyal M04-es osztályba sorolni.

-----------
Ebből a háromból lehetett választani, tehát ha még nem volt szerződésed/autód, akkor A00, igazolás nem kell.

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#198) Andie válasza Panther (#197) üzenetére


Andie
őstag

Értem. Hát utánna fogok járni, de remélem most meg nem ezzel fognak jönni...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#199) Panther válasza Andie (#198) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Én is remélem. :) Több szerencsét, mint eddig!

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#200) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
Kicsit off, de hátha elfér itt.
Ma szerettem volna a Casco-t lemondani, (lejárt a hitel kocsiról).
Állítólag évfordulónál lehet csak felmondani a szerződést (majd novemberben) , nem megy csak úgy, mert a rendszer nem fogja elfogadni.
Mivel számláról megy a levonás, rákérdeztem, mi van akkor ha nem hagyok rajta annyi pénzt hogy le tudják vonni a díjat, és akkor a 30 napon túli nemfizetéssel megszűnik a szerződés. Ezt sem ajánlotta, mert állítólag bírósági ügy is lehet belőle, bírság stb... Létezik ilyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.