Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szabtom


Szabtom
senior tag

Jó írás, kíváncsian várom a folytatást. Ami engem érdekel, az a munkavállalás. Hogyan lehet itthonról szponzort találni? Mi kell még a szponzoron kívül? Mit ér náluk a magyar diploma? Milyen munkát lehet találni, ha nincs diplomád, vagy nem a szakmádban keresel munkát (mert mondjuk nem ér semmit ott a diplomád) ? Milyen nyelvre jó készülni az angol mellett (mint pl USA-ban a spanyol)?

(#2) dabadab


dabadab
titán

Az orvosi fizetest nem irtad el? Mert az ugy 170k USD/ev, ami meg az USA-ban is hihetetlenul messze van a rosszul fizetettol.

Egyebkent ott tenyleg mindenki fejjel lefele log? :D

DRM is theft

(#3) pubwart válasza Szabtom (#1) üzenetére


pubwart
aktív tag

A következő rész(ek)ben mindent le fogok írni, és ki fogok térni rá, hogy ez hogyan is működik. A pontrendszerre, munkakeresére, mindenre.

Most csak bemutattam a vízumtípusokat nagyvonalakban.

mod: kint CSAK az angol nyelv játszik. Ha valami mást akarsz ezen kívül javaslom az ázsai nyelveket... És ez nem vicc. Angol elég, bőven

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#4) dr faustus


dr faustus
senior tag

G'day mate! :D

Warning: Explicit Content

(#5) pubwart válasza dabadab (#2) üzenetére


pubwart
aktív tag

Orvosok ott királyok. Hogy ez mit jelent?

Én Adelaide-ben voltam és Sydneybe kerestek orvos valami korházba 1200-1800au$/nap. :R :Y

Naponta!

A lógással kapcsolatban ők ugyan ezt kérdezték az európaiaktól :P

Where you go how is up to you

(#6) pubwart válasza dr faustus (#4) üzenetére


pubwart
aktív tag

Cheers mate

Where you go how is up to you

(#7) tiv83us válasza pubwart (#6) üzenetére


tiv83us
veterán

Yo Buddy!!
Jah, hogy ez nem az a topic? :D


Kivancsian varom a folytatast, mindig is vonzott a szepsege, az allatvilaga meg minden, csak ne lenne olyan kurva messze...:(
Dolgozni semmikepp nem akarnek, ugyhogy tok mindegy milyen vizumot adnak, csak adjanak :) Nah, majd talan jovore... Az utobbi idokben igy is sok volt mar az allando utazgatasbol, usa-eu, eu-usa, eu-n belul meg egy szigetre...jhajj oregszem man.
Jah, meg egy kerdes. Ott is forditva vezetnek, mint a britisek? :/

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#8) gregorik


gregorik
senior tag

már megint ez a szöveg, hogy ''csóró magyarok'' meg hogy ''ez az az ország, ahonnan mindenhova kell vízum''.
te lehet, hogy csóró magyarnak tartod magad, én EU-konform magyarnak tartom magam, aki megengedhet egy ausztrál utat, nem csak a nyálát csorgatja a ''gazdagabb német, francia turistákra''.
azonkívül csak Kanada, USA és Ausztrália kér vízumot (meg Kuba és Oroszország, de ez nem tartozik ide) a magyaroktól, ahogy az összes visegrádi országtól is. ez azért nem ''mindenhova''.

elnézést kérek, nem kötözködöm.

(#9) pubwart válasza tiv83us (#7) üzenetére


pubwart
aktív tag

ja, jobbkormányosak a kocsik.
szegény gyerek, mennyit utazik... ;] :B

Where you go how is up to you

(#10) pubwart válasza gregorik (#8) üzenetére


pubwart
aktív tag

nagyon nagyon sokan nem tartoznak bele az EU konform magyarok szűk körébe. Én sem mehettem volna ki, hogyha előtte nem Belgiumban dolgozom 3 hónapot.

És még kell vízum Kínába, Új Zélandra, az arab országok nagy részébe és még kitudja hova... Az EUba csak azért nem kell, mert tagok vagyunk.

Where you go how is up to you

(#11) gregorik válasza pubwart (#10) üzenetére


gregorik
senior tag

dehogy kell vízum Új-Zélandra, ők jó fejek. Ausztrália pedig eltörli a HU-nak kirótt vízumdíjakat 2007 júl 1-től, kb 2008 közepén megszűnik a vízum is.

(#12) pubwart válasza gregorik (#11) üzenetére


pubwart
aktív tag

én azért nem ruccantam át, mert kellett vízum, nekem ezt mondta a nagykövetség, bár lehet rossz embert hívtam.

A többinek pedig csak örülni kell. Vízum pedig tuti lesz. Minden országból kell vízum oda, ez egyfajta nyilványtartás is, hogy ki merre hány méter.Nem akarnak ilyen elveszettek földja lenni. Ennyi

Where you go how is up to you

(#13) kraftxld válasza gregorik (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

NZ-re 90 nap után kell vízum.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) gregorik válasza pubwart (#12) üzenetére


gregorik
senior tag

kraft: 90 nap után a világ kb. összes országába kell vízum (HU-ba is), ez nem újdonság.
a nagykövetségen pedig tényleg rossz embert hívtál. ha NZ-be kéne vízum, már csak elvből se terveznék idén odamenni.

''Vízum pedig tuti lesz.''
vízum pedig tuti nem lesz nekünk oda, csak az elektronikus bejelentkezés a külügy honlapján (Electronic Travel Authority, szerintem azzal kevered), amit az amerikai turistáktól is elvárnak.

(#15) pubwart válasza gregorik (#14) üzenetére


pubwart
aktív tag

Hát akkor ez van, ott is volt mit nézni.

Az ETA az csak a turista vízumot váltja ki, e felett kell vízum. És az is tuti hogy fizetni kell érte, mert ez elég dúrva bevétel az országnak, persze nem a magyaroktól, de pont olvastam kint erről egy cikket, hogy ez mekkora nagy pénz.

És ha megszünne a vízum, akkor éhen halnának a bevándorlási ügyökök, de neked legyen igazad!

Where you go how is up to you

(#16) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Köszi az írást!
Várom a folytatást - bár engem sokkal jobban érdekelne hogy milyen is Ausztráliában élni - különbségek,hasonlóságok,érdekességek,stb....
( Én nem tervezem a kiutazást, de az igazat megvalva ezzel az első írásoddal nem is hoztad meg a kedvemet rá - bár tudom nem ez volt a cél ;) )

have a good day!

bye!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#17) Szabtom válasza gregorik (#11) üzenetére


Szabtom
senior tag


kb 2008 közepén megszűnik a vízum is

vízum pedig tuti nem lesz nekünk oda, csak az elektronikus bejelentkezés a külügy honlapján (Electronic Travel Authority, szerintem azzal kevered), amit az amerikai turistáktól is elvárnak.

Ezeket az infókat hivatalos forrásból tudod? Azért kérdezem, mert akkor nem lakásra spórolok, hanem repjegyre. :DDD

(#18) gregorik válasza Szabtom (#17) üzenetére


gregorik
senior tag

itt egy link pl., elég hivatalos? :) [link]

(#19) pubwart válasza gregorik (#18) üzenetére


pubwart
aktív tag

ez csak a kölcsönös vízumeltörlés vagy mi a szösz, nem tudom mi a magyar neve.

Ennek az a lényege, hogy nem lesz vízum, hogyha túristaként méssz oda, ugyanaz híres amerikai vízummentesség amit annyira reklámoznak a sajtóban. Ez csak arra jó, hogy ha odalátogatsz akkor nem kell semmi extra papírt kérned, viszont csak 3 hónapig maradhatsz és és minden más esetben KELL vízum, munkavállalás, tanulmányok, betelepedés stb esetén.

Hogy miért? Mert az UKbe nem kell semmiféle vízum az ausztrálok, ott dolgozhatnak is, nálunk meg csak látogahatnak a kontinensen, és ennyi. És az EU elvárta tőlük ugyanezt, hogyha az aussiek jöhetnek ide akkor mi is mehessünk, de ettől még nem dolgozhatunk, ahogy ők sem.

Csak egy kis érdekesség, amíg a csóri magyarok nem voltak tagjai az Uniónak Ausztrália vízumköteles ország volt. Egy két kint munkatársam mesélte, hogy meg akarta nézni az országot, de az osztrák határon visszafordították őket. Nesze vendégszeretet

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#20) dabadab válasza pubwart (#19) üzenetére


dabadab
titán

Ausztralianak mi koze van az osztrak hatarhoz?... :F

DRM is theft

(#21) pubwart válasza dabadab (#20) üzenetére


pubwart
aktív tag

az ausztálok csak annyi közük van az osztrál határhoz, hogy mikor európai látogatáson voltak, be akart jönni hozzánk megnézni Budapestet, de nem tudták, mert visszafordították az őket az osztrák határon, mert nem volt vízumuk ide.

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#22) gregorik válasza pubwart (#19) üzenetére


gregorik
senior tag

''ez csak a kölcsönös vízumeltörlés vagy mi a szösz''

és ez miért 'csak'?.. mert mi másról beszéltünk itt, ha nem erről? totál ugyanúgy mehetünk oda turistaként 3 hónapra visa nélkül, mint az amcsik/angolok stb., ennek miért nem lehet örülni?

de előbb még vízumdíjeltörlés:
''From 1 July 2007, the elimination of the visa application charge for three-month e676 and short stay business visitor visas for new EU member states.''

[Szerkesztve]

(#23) pubwart válasza gregorik (#22) üzenetére


pubwart
aktív tag

Az emberek nagy% nem úgy gondolom Amerikára meg Ausztráliára, hogy kiruccanunk elvagyunk ott pár hónapot és akkor irány haza, hanem nagyrészt kint akarnak maradni örökre.

Nah én arra a vízumra gondoltam, amivel dolgozni, letelepedni lehet ergo örökre kint lehet maradni.

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#24) gregorik válasza pubwart (#23) üzenetére


gregorik
senior tag

''Az emberek nagy% nem úgy gondolom Amerikára meg Ausztráliára, hogy kiruccanunk elvagyunk ott pár hónapot és akkor irány haza, hanem nagyrészt kint akarnak maradni örökre.''

az emberek nagy százaléka úgy gondol USÁ-ra meg AUS-ra, hogy kiruccanunk pár hétre és irány haza. egy kis százalék akar kint maradni örökre.
és az írásod is részben a turistavízumról szólt, de mindegy. engem és a ''nagy százalékot'' csak ez a turistavízum izgatja, ami pedig meg fog szűnni.

[Szerkesztve]

(#25) pubwart válasza gregorik (#24) üzenetére


pubwart
aktív tag

Hozzám nagyon sokan fordultak, hogy örökra el akarják hagyni az országot.

Nagyon örülök annak, hogy ilyen jól alakulnak az ország dolgai és a jövőben nem kell vízum, de azt vedd figyelembe, hogy én mikor jelentkeztem egy éve, akkor még fizetni kellett, igaz nem sokat, azóta változtak a dolgok, de amit írtál az csak fél év múlva fog életbe lépni.

Sajnálom, ennyire nem vagyok képbe a vízumrendszerrel kapcsolatban, kint ez egy külön szakma és a cikksorozat sem erről fog szólni, ez csak egy bemelegítő rész volt,a keserű valóság.

Az én szerény véleményem pedig az, hogy akinek telik minimum 300 (van az 400is legitársaságtól függően) ezres repülőjegyre meg hozzá egy minimum 100 ezres biztosításra, annak szerintem a turistavízum díja -ami talán 5-15k forint között van- nem egy egetverő összeg.

A további cikkekben már nem lesz eféle pontatlanság

Where you go how is up to you

(#26) dabadab válasza pubwart (#21) üzenetére


dabadab
titán

Ach so, hogy a Mo-ra jovetelre kellett vizum.

DRM is theft

(#27) MobilosFeca


MobilosFeca
tag

Megint egy remek blog! :R :R :R Tiv61US és ez... esküszöm már csak egy ''japán'' kéne, bár oda csak körülnézni mennék :), dolgozni semmiképpen sem:U ... Kérdeznék 1000+1 dolgot, de nem teszem hiszen úgyis írsz... Amerika az igazi álmom, de azért egy Ausztráliával is meg bírnák birkózni... Előre is: :R :R :R

(#28) MobilosFeca válasza MobilosFeca (#27) üzenetére


MobilosFeca
tag

Igazából bármilyen országot elviselnék, ahol meleg van és jól lehet keresni :DDD és Ausztrália bizonyos szempontból sokkal jobb mint az US... főleg vízum+állampolgárság. Most hogy írtad, hogy ilyen könnyedén meg lehet szerezni, nem úgy mint Amerikában így már igazán elgondolkodtató. Egy ottani fizetésből lazán megengedhetek magamnak minden évben egy hosszú Amerikai nyaralást, ami nekem már elég lenne Amerikából... meglátjuk :U

SI-ről majdan írnál bővebben? :R

[Szerkesztve]

(#29) pubwart válasza MobilosFeca (#28) üzenetére


pubwart
aktív tag

a munkalehetőségek kapcsán fogok majd

Where you go how is up to you

(#30) SLYM válasza pubwart (#29) üzenetére


SLYM
veterán

épp akartam kérni :D

(#31) Rover623 válasza pubwart (#29) üzenetére


Rover623
félisten

Várjuk...:R

primus inter pares

(#32) Komplikato válasza pubwart (#5) üzenetére


Komplikato
veterán

''Orvosok ott királyok. Hogy ez mit jelent?''

Ehhez képest amikor mi néztük asszonnyal, a pontrendszerben az orvosokat negatívan értékelik! Ez miért? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#33) pubwart válasza Komplikato (#32) üzenetére


pubwart
aktív tag

erről majd fogok írni, emrt ez érdekes történet

Where you go how is up to you

(#34) tiv83us válasza Komplikato (#32) üzenetére


tiv83us
veterán

Az orvosokat minden kulturaltabb nyugati orszagban ertekelik, csak egyes helyeken nem. Pl. Magyarorszag. Nem csoda, hogy huznak is ki kufoldre, ahol a tudasuknak megfeleloen fizetik oket es emberi korulmenyek kozt, megfelelo felszerelessel tudnak dolgozni, nem pedig egy koszos lerobbant korhazban, szaros penzekert. 100%-ig megertem oket. /Es csodalkoznak a magyarok, hogy ''nemma, orvos hiany van...:F/.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#35) pubwart válasza tiv83us (#34) üzenetére


pubwart
aktív tag

Patriotism has not have a four year self life, unfortunately politics do.

Where you go how is up to you

(#36) sovány


sovány
újonc

Szia köszönjük a sok hasznos infót!
ahogy írod kéne találni egy bevándorlási menegert aki keresne valami melót.
kező (de nem teljesen tehát némi gyakorlat van ) fogorvos vok és családostúl kimennénk és nem akarok meggazdagodni csupán normálisan élni, és a gyerekeket taníttatni ahogy itt.
hol let ezeket a bevándorlási menegereket elérni?
mi lenne ha Téged bíználak meg? jó pénzért?

köszönettel előre is
sovány gyuri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.