Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szvsz mielőtt politikáról írsz, kellene tájékozódni bizonyos dolgokról (költségvetési helyzet, eü. finanszírozása stb.). Nem, véletlenül sem azt állítom, hogy amit a kormány csinál ''reform'' címszó alatt, az kóser, csak azt, hogy a kép se nem fehér (kormányoldal), se nem fekete (ellenzék). A valóság most is valahol a kettő között leledzik...

A többi mondandóddal nagyjából egyetértek. Sok mindenen kellene változtatni, de amíg a vadkapitalizmus idejének nincs vége, nehezen fognak változni bizonyos ésszerűteln dolgok.

https://www.coreinfinity.tech

(#2) V.Stryker válasza sh4d0w (#1) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tudod, az itt egy nagy probléma, hogy mivel bíráltam a dolgokat, akkor már egyből jobbos vagyok. Pedig nem vagyok meggyőződve,hogy ők megváltottak volna... Ez is a média miatt van...ha az egyiket leugatom, akkor rögtön a másikhoz tartozom? Egy szóval nem állítottam, hogy a jobb oldal jobb lett volna. (max remélhetem csak, de igyekszem pártatlan maradni

Tehát csak akkor bírálhatom a kormányt, ha jobboldali vagyok és ők felfűtötték az agyam? Hihetetlen,hogy elképzelhetetlen az,hogy lehet az embernek önálló véleménye, amely esetlegesen független. Ha nem tetszik megmondom, de ne az legyen, hogy akkor automatikusan meg a másiknak igazat adok. Nem! Nem! Nem!



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3) luciferc


luciferc
őstag

A főtáv télen-nyáron kiszámláz 7300 forint fűtés készenléti díjat. Pontosítok, hogy ez nem általány. Ez készenléti díj. Mert ha hideg lett volna, akkor fűtöttek volna.

Hm, igen, első körben tényleg felháborító. DE! Ha belegondolsz, hogy ha a családi házadban, vagy a társasházadban feladja a harcot a kazán, elrohad a cső, akkor kőkeményen fizetsz. ha tudsz. vagy lukas marad a cső, és hibás a kazán. ezt a díjat azért fizeted, hogy ha lukad a cső amin kapod a meleget, akkor legyen miből kijavítani, és ne az legyen, hogy szólnak, lukas a cső, 100.000+áfa lesz, tetszik kérni a javítást? szóval lehet hőbörögni, de ésszel. a mértékén lehet vitatkozni, de az indokoltságán nehéz.

mod: mielőtt megkapom, hogy főtávos vagyok. nem. még csak pesti sem. csak annak idején engem is zavart a dolog, mert én is távfűtést kapok, csak aztán elgondolkoztam rajta... néha nem árt az, még ha fáj is ;]

[Szerkesztve]

(#4) V.Stryker válasza luciferc (#3) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nézd. A Pannonál lebeszélhetem teljesen az előfizetési díjat. És nem kérnek havi 3000-et azért, hogy ha esetleg a vihar kidönti az antennát, akkor legyen miből megjavítani.

Egy másfélszobás lakás fűtése ezen a télen,amikor nem igazán voltak fagyok, 22.000 forintba fájt...mert fájt. Ráadásul múlthónapban,amikor bőven 10 fok felett volt a hőmérséklet, akkor is ennyit számláztak ki...ne már,hogy nem fér ki ebből az esetleges csőjavítás.

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5) luciferc válasza V.Stryker (#4) üzenetére


luciferc
őstag

nézd, beszéld meg a főtávval, hogy emeljék meg a hődíjat.

ennyire nem érted a világot? a pannonnál azért beszélheted le az előfiz díjat, mert tudják, hogy így gondolkodsz, ezért ezzel etetnek. a percdíjakban vastagon benne van az antenna ledőlésének költsége. és még mennyi minden!

(#6) V.Stryker válasza luciferc (#5) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A főtáv is beletehetné.... Egy másfélszobás lakás fűtése ezen a télen,amikor nem igazán voltak fagyok, 22.000 forintba fájt...mert fájt. Ráadásul múlthónapban,amikor bőven 10 fok felett volt a hőmérséklet, akkor is ennyit számláztak ki...ne már,hogy nem fér ki ebből az esetleges csőjavítás.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

És amennyiben nem lesz csőrepedés...mert nem minden nap van, hanem mondjuk 10 évet bír a cső...akkor csak én 10 év alatt 876.000-et fizetek ki.(Nem számoltam az évenkénti áremelésekről) Miközben mondjuk érint 10 lakást a csőtörés...az már 8.760.000 és a javítása..nagyvonalu leszek, legyen 1 millió. Kicsit húzósan növekszik az úgynevezett '' fedezeti alapjuk''.

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8) luciferc válasza V.Stryker (#6) üzenetére


luciferc
őstag

akkor meg azon sírnál, hogy miért olyan sok a hődíj. mondom, az összegről van értelme vitázni, ha belelátsz, hogy milyen költség egy ilyen rendszert fenntartani, de a léte miért fáj? nem mindegy, hogy beletosszák a hődíjba és télen fizeted ki a gatyád is, vagy elosztják egy évre? mert ki kell fizetni valamikor. ezt kellene megérteni. ha nem akarod nem fűtési szezonban fizetni, akkor ad hozzá ekkora összeget a téli számláidhoz. tetszik? naugye.

(#9) luciferc válasza V.Stryker (#7) üzenetére


luciferc
őstag

látom a gazdaság nem az erősséged. remélem jönnek mások és felvilágosítanak, mert most nincs erre időm. majd később.

(#10) V.Stryker válasza luciferc (#8) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nézd...legyen általány, kifizetem a hődíjat. De az ''esetleges dolgokért'' hadd ne fizessek ilyen húzósan. Ha 3000 lenne, akkor nem sírna a szám, de ez már kicsit túlzás. Ma már mindenkire rátukmálják a hitelt, így a főtáv is kaphatna, ha szegénynek nincs pénze.

Ha nem a lehúzásra menne ki, akkor talán azt is meglehetne oldani,hogy azt mondják,hogy ez és ez tönkrement, ki kellett cserélni...havi részletbe ennyit kell fizetned,mert ennyi volt a javítás és ebből ennyi rád esik. Ne azért fizessek,ami megtörténhet és nem megtörtént. Egyébként,akkor mit tartalmaz maga a fűtés ára?Az anyagköltséget,amivel tüzeltek? Miből áll össze az az összeg? Nem kell nagy gazdasági levezetésket írni ide. Elárulnám neked,hogy közgáz szakon végeztem és nem idegen a gazdaság tőlem. Pont ezért hőbörgök,hogy megvezetnek. Ezt én is tudom és ők is tudják, de azt is tudjuk,hogy nem tehetek semmit.

Lehet,hogy neked mondanak pár gazdasági idegenszót és azzal elvagy. Én nem...


[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11) #51736960 válasza luciferc (#9) üzenetére


#51736960
törölt tag

az fel sem merült benned, hogy esetleg te látod rosszul a dolgokat? lefogadom, nálatok nem távfűtés van (nálam igen).
további dolgokban is egyetértek a topiknyitóval, ellenben a te fejtegetéseid helyenként igen gyenge lábakon állnak... szvsz.

(#12) edipqe válasza #51736960 (#11) üzenetére


edipqe
senior tag

V.strykernek adok igazat.

jó kis írás.

[Szerkesztve]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#13) fLeSs


fLeSs
nagyúr

nálam 39k volt télen a fűtés 3 hónapon keresztül, lehetne nyavajogni, de felesleges.
az egész lakótömb átvált gázfűtésre, a főtáv így járt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) Egon válasza fLeSs (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó neked. Nálunk a 44 lakásból kb. 20 szexuál bármilyen változtatásba belemenni (ilyen a közös képviselő is: kifejezetten _lebeszélt_ mindenkit a panelprogramról is...), ergo marad a távfűtés. Marad a ''nyavajgás''.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) V.Stryker válasza fLeSs (#13) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sajna nálunk ez nem kivitelezhető.De szerencsére nem örökre terveztem itt maradni, még max egy év.

Igazából az a probléma,hogy számtalan helyre fizetünk ilyen készenléti dolgokra, melyek nagyon ügyesen meg és be vannak magyarázva. Mi több, a jogi háttér is őket védi. Csak akkor most ki van kiért?

A másik borzasztó dolog,hogy az emberek félnek. Félnek a változtatástól. Jogosan valamilyen szinten és úgy vannak vele, hogy ezt a rosszat ismerik, a másikat meg nem.

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16) fLeSs válasza Egon (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én is féltem, hogy a lakók majd nem tudják felfogni, hogy mi annak a gázfűtéses papírnak a lényege. És a félelmem be is igazolódott! A gondnoknak lakásról-lakásra kellett járnia, és el kellett magyaráznia az embereknek, hogy miről is van szó. :D (tényleg elég gyenge Mo.-on a szövegértés, sajna a sok Győzike/Barátok közt-agymosott átlagpolgár ilyen problémákkal néz szembe, remélem azért az Idiocracy című filmben látott dolgok nem fognak megtörténni).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Miért loreál? Ez is valami hülye tévéreklámból jön? És ebből most szállóige lett?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) V.Stryker válasza parandroid (#17) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem reklámnak szántam,csak kicsit megpróbáltam feldobni és nem közhelyessé tenni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#19) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Egész egyszerűen nevetséges amit a Főtáv művel. Éves szinten minimum 150 e Ft egy 50 nm-es 1,5 szobás panel kifűtése. És még lehet hogy keveset mondtam.
Nem az általánnyal van a gond, hanem a mértékével. De már nem csak az általány szúrja a szemem, hanem a pofátlanul magas hődíjak. Még most is jönnek a közel 20 e Ft-os számlák, holott olyan enyhe tavaszunk volt, hogy fűteni nem kellett.

Összevetve az egyedi gázas fűtéssel ég és föld a különbség. Egész egyszerűen arról van szó, hogy a változtatásokba egy teljes lakóközösségnek bele kellene egyeznie. Az meg ugye idő, kellemetlenség, macera, tehát addig is jól meg lehet vasalni a hülye lakókat.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#20) V.Stryker válasza Gh0sT (#19) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na igen. Lakóközösség. Nem akarok bántani senkit, de a középkorúak, családosok, stb. belátják,hogy hosszútávon jó ha hagyják a főtávot. A nyugdíjas is látja talán, csak ő meg azzal van elfoglalva és azért mond nemet, mert a kis nyugdíjából marhára nem tellik neki arra, hogy támogassa a függetlenedést.És az ő szemszögéből igaza is van. Hiszen dolgozott egész életében és még nyugdíjas korában is szűkölködjön hatványozottan,hogy a többinek is jó legyen. Viszont a családosok sem jutnak előbbre ebből kifolyólag.

Erre én azt a megoldást látom, hogy valamivel magasabb közösköltség és az ezzel való jó gazdálkodás pár év alatt meghozhatja a gyümölcsét. Persze ha a közösképviselő is úgy akarja....

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#21) stangli válasza luciferc (#9) üzenetére


stangli
senior tag

Gazdasági erősség? ejnye bejnye :)
Figyu azért, lehet számolgatni, ha gazdaságilag annyira pöpec vagy akkor gondolom azt is tudod, hogy statisztikailag bármit ki lehet hozni... sőt nemhogy statisztikailag de könyvelésileg is... lásd tavaly nyáron amikor az Eu befenyitette a magya államot hogy ''Nem, nem, így nem lehet elkönyvelni dolgokoat mert az EU tiltja...'' na szóval, ki ver át kit? amikor a kedves államunk azon van, hogy az emberekből kipréselje az utolsó szuszt is...

Egészségügy, ami az utóbi időben nagy port kavart... na szóval, mióta is akarják átalakitani? ha az emlékezetem nem csal, a Fidesz éra óta, akkor el is kezdték csak mivel nem volt meg a szavazatok 3/4-e így bukta volt... ki szavazta le? egyet lehet találni (súgok, nem a narancsos színűek). és most Ök verik a mellüket hogy elkezdtél és stb...


[Szerkesztve]

(#22) Loha


Loha
veterán

Az a vicces az egészben, hogy a rendszerváltás óta ez így megy folyamatosan (lehet elötte is, azt nem tom :) ) szóval már meg sem tudok lepődni ilyen dolgokon, és nem is érdekel, mert semmit sem tudok tenni ellene...

(#23) V.Stryker válasza Loha (#22) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És a gond az, hogy 9 millió ember így gondolkodik. Mi lenne, ha ez az embertömeg elkezdeni kérdezősködni a dolgok milyértjéről? Esély.... De mivel ez nem így van és ezt ŐK is tudják, ezért loreal.

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24) stangli válasza V.Stryker (#23) üzenetére


stangli
senior tag

Korrigálnék :)
a 9millió fölötti rész visszakérdez és elmegy külföldre, mert megfogatta a miniszterelnökünk tanácsát: ''Kérem szépen, Ellehet menni, El lehet menni!!!” :DDD

(#25) fLeSs válasza V.Stryker (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Miért is jó, ha hagyjuk a főtávot? Nálunk a lakótömb egy olyan koncepciót dolgozott ki, hogy az első három évben befizeted a kiépítés törlesztőrészleteit, és a fűtési díj még ezzel együtt is kb. fele havi szinten a főtávos árnak. Ebből következik, hogy miután letelt a három év törlesztés, mégjobb lesz az arány. A családoknak ez semmilyen macerával nem jár, nem ők építik ki a gázfűtést.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) moma válasza fLeSs (#25) üzenetére


moma
őstag

wow, ez elég durván hangzik... milyen típusú házról van szó?

we all deserve a bit of luck.

(#27) dabadab válasza V.Stryker (#2) üzenetére


dabadab
titán

''Tudod, az itt egy nagy probléma, hogy mivel bíráltam a dolgokat, akkor már egyből jobbos vagyok.''

Nem, az a nagy problema, hogy amit eloadtal, az mindenfele kulonosebb tenyismerettol, gondolkodastol es egyebtol mentes hoborges volt. Marpedig amig a valasztok ilyenek (nem tajekozodnak es nem gondolkodnak, csak hoborognek), addig a politikai elit is olyan, amit megerdemelnek.

Nem az a gond, hogy biralsz: hanem az, hogy nem tudsz erdemben biralni. Nem erted a folyamatokat, nem latod at a gazdasagot, nem latod az ok-okozati osszefuggeseket, igy meg azt etetnek meg veled a politikusok, amit akarnak.

(Ezt nem igazan szemelyeskedesnek szantam, mert nem csak te egyedul vagy ilyen, hanem ez igaz a honfitarsaink elsoproen nagy reszere is, csak eppen remek illusztraciokent szolgalsz.)

DRM is theft

(#28) dabadab válasza stangli (#21) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, az utolso bekezdesed merhetetlen tajekozatlansagrol arulkodik.

Az egeszsegugy atalakitasa a rendszervaltas ota tobbe-kevesbe allandoan tema volt, ennek ellenere senki nem tett erdemben semmit. A 3/4 nem tudom, hogy jon ide, a legtobb torvenyhez a szavazatok 50% + 1 fo, a maradekhoz meg a szavazatok 2/3-a kell, ez olyan alapveto szabaly, aminek a nem ismerete erosen kinos (mindezeken tul eleg sok dolgot meg lehet valtoztatni feles torvenyekkel is, mint azt az elmult honapok tortenete is bizonyitja).

Az elozo hozzaszolasomra utalnek vissza: a fejetol buzlik a hal, ez a fej meg kis demokraciankban maga a nep.

ps: azzal meg gondolom te is tisztaban vagy, hogy a #24-ben emlitett idezet milyen szovegkornyezetben hangzott el, es hogy mit is jelentett ott, es csak viccbol hasznalod ilyen ertelemben.


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#29) stangli válasza dabadab (#28) üzenetére


stangli
senior tag

bocsi igazad van, 2/3os szavazati többség kell...

(#30) fLeSs válasza moma (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

10 emeletes panel. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) stangli válasza dabadab (#28) üzenetére


stangli
senior tag

''Bocs, az utolsó bekezdésed merhetetlen tajekozatlansagrol arulkodik.''
Gondolom az Eü-i átalakításról alkotott véleményemre, gondolsz.
Tudomásom szerint, és ha az emlékezetem nem csal, habár csalhat, de nem hiszem.
Még anno 98-02 között az Orbán kormány vetette fel először a kórház reformot, de az ellenzék leszavazta. És négy évig jegelték e témát, most vették elő. Ha akkor rábólintanak, másképp állna a dolog, csak egy probléma van, éspedig az, hogy ott van a ''Ha'' szócska.

''Az elozo hozzaszolasomra utalnek vissza: a fejetol buzlik a hal, ez a fej meg kis demokraciankban maga a nep.''
Ki informálja a népet? Ki hozza a törvényeket? És még folytathatnám az ilyesfajta kérdéseimet…
Ha Ma Magyarországon sajtó szabadság volna, mert hogy nincs, akkor a hal feje is többet tudna, és nem bűzlene a szavaiddal élve.

(#32) dabadab válasza stangli (#31) üzenetére


dabadab
titán

''Még anno 98-02 között az Orbán kormány vetette fel először a kórház reformot, de az ellenzék leszavazta.''

Gondolom, akkor azt is tudod, hogy konkretan mik is voltak azok a javaslatok es mennyiben javitottak volna a helyzeten (valamint talan arra is van nemi ralatasod, hogy miert volt muszaj 2/3-os torvenyeket hozni az ugy erdekeben).

''Ki informálja a népet?''

Miert, kinek kellene? Sajat maganak. A nep felnott, ertelmes ember, a segget is sajat maga torli ki, informalodni is kellene tudnia sajat magatol. Ott a net, a konyvtarak, ott vannak a szakmai publikaciok, ott van minden, csak olvasni kellene, ertelmezni, meg elgondolkodni rajta. Ha viszont erre nem kepes, ha mindig arra var, hogy mindent valaki mas tegyen meg helyette, akkor ez is lesz, csak akkor ne nagyon csodalkozzon, ha ez a valaki mas nem csak az o erdekeit veszi figyelembe.

''Ha Ma Magyarországon sajtó szabadság volna, mert hogy nincs''

A feneket nincs, ne probald mar megint valaki masra kenni a nep sajat renyheseget.

DRM is theft

(#33) moma válasza fLeSs (#30) üzenetére


moma
őstag

Akkor küldj létszi egy privit kérlek, hogy ki a kivitelező :C

we all deserve a bit of luck.

(#34) luciferc válasza V.Stryker (#10) üzenetére


luciferc
őstag

De az ''esetleges dolgokért'' hadd ne fizessek ilyen húzósan. Ha 3000 lenne, akkor nem sírna a szám, de ez már kicsit túlzás.

Nem pont ezt mondtam én is? Hogy az összeget vitathatod, de a jogcímet nem? csakhogy eddig te a jogcímet is vitattad!

azt is meglehetne oldani,hogy azt mondják,hogy ez és ez tönkrement, ki kellett cserélni...havi részletbe ennyit kell fizetned,mert ennyi volt a javítás és ebből ennyi rád esik.

átgondoltad te ezt vagy csak ötletelsz? vedd már észre, hogy a távfűtésről beszélünk, ami egy iszonyat összetett és komplex dolog. Ha tőled 4km-re tönkremegy egy berendezés, az bizony a te lakáskád melegét is érintheti. meg lehetne tenni, hogy minden meghibásodásnál megnéznék, hogy kiket érint és azok fizetnének, de könnyen kimutatható, hogy átlagban mindenki ugyanannyit fizetne, csak fent kellene tartani egy még nagyobb vízfejet, hogy ezeket a javítás költségeket szétdobja az érintettek között. olcsóbb az átalány.

Egyébként,akkor mit tartalmaz maga a fűtés ára?Az anyagköltséget,amivel tüzeltek? Miből áll össze az az összeg?
ezt komolyan kérdezed? milyen közgázt végeztél??? :Y :Y mindent, az anyagköltséget, a turbina lapátjának gyártási költségét, a turbina javítási költségét, az erőmű portásának fizetését, a takarítónők fizetését a főtávnál, az erőműveknél, a karbantartó kft-knél, de tartalmazza az orosz gázkutaknál dolgozók bérét is és mindent

vedd már észre, hogy a fogyasztó fizet meg mindent!!

az összeg nagyságán lehet vitatkozni, azt lehet sokallni. ezt mondom már mióta. de ne a jogcímet vitasd. érted??

ha kifizetsz 250Ft-ot egy kg kenyérre, akkor abban benne van a malom karbantartási költsége is. ott nincs átalány. lehetne ilyen a távhőnél is, akkor csak hődíj lenne, de a számla ugyanekkora lenne. értsétek meg, a távhő a legdrágább, legpazarlóbb fűtési mód. csodálkoztok, hogy ennyibe kerül?

(#35) luciferc válasza #51736960 (#11) üzenetére


luciferc
őstag

további dolgokban is egyetértek a topiknyitóval, ellenben a te fejtegetéseid helyenként igen gyenge lábakon állnak... szvsz.

na, jöhetnek a konkrétumok, ez így nulla pontos válasz.

(#36) luciferc válasza stangli (#21) üzenetére


luciferc
őstag

Figyu azért, lehet számolgatni, ha gazdaságilag annyira pöpec vagy akkor gondolom azt is tudod, hogy statisztikailag bármit ki lehet hozni... sőt nemhogy statisztikailag de könyvelésileg is...

na mégegyszer, mert úgy látszik, hogy az érettségi szövegértési része túl könnyű. az összeg mértéke vitatható. a jogcíme nem. érthető??

(#37) fLeSs válasza moma (#33) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mittomén, nem én intézem, én csak csengetek. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) stangli válasza dabadab (#32) üzenetére


stangli
senior tag


''A feneket nincs, ne probald mar megint valaki masra kenni a nep sajat renyheseget.''

Nem kenem másra, de amikor egyoldalúan mutatják be az eseményeket és nem kétoldalúan akkor Én azt mondom hogy ez nem sajtó szabadság. Az amikor egy újság író nem meri leírni/kimondani véleményét, mert fél, hogy kirúgják felsőbb utasításra akkor el kellene gondolkodni. Jó, jó van egy pár médisztár/újságíró, jelen pillanatban, Friderikusz, Balló György, Havas Henrik, és talán még Fábry(ha jobban elgondolkodnék, akkor lehet, hogy több név is eszembe jutna, csak most csípőből válaszolnék. De a leglényegesebb hogy nagyon de nagyon kevés ilyem személyiség van) is akik a műsoraikban kimondják a véleményüket... de egy átlag újságíró hol meri papírra vetni gondolatait? De a fent említett nevek már xarnak a politikusokra, mert megvan már a saját kis vagyonuk, birodalmuk és ha ki is kerülnek a médiából, majd érvényesülnek máshol… csak ennyi köze van a médiának a felvilágosítás terén.

''Ki informálja a népet?''

A mai Magyarországon, a média két legnagyobbja, Retek Klub és a Teve 2. Jómagam nem nézem egyiket sem, max heti egy-két órában, de ellenben HVG-t olvasok meg Figyelő, internet stb... de egy átlag ember, aki bemegy a gyárba és kijön az nem fog megvenni egy Hvg-t vagy egy Figyelőt, hamarabb fog a Blikk-hez nyúlni, mint egy minden témát átölelő gazdasági újsághoz... Kérdem Én, hány informatív műsor van e két média műsorán?

(#39) V.Stryker válasza luciferc (#36) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Miért is nem? Egyébként írásodból csak annyit veszek ki,hogy nem velem etettek meg minden szart a politikusok.

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40) luciferc válasza V.Stryker (#39) üzenetére


luciferc
őstag

Ok. vitasd. Egy a lényeg. neked, mint végfelhasználónak mindent ki kell fizetned ami költség addig felmerült. mindent. hogy ezt hogy bontják fel, az lehet vita tárgya. de ki kell fizetned. ennyi. ha kicsit is érted a gazdaságot, akkor ezt eddig is tudtad. akkor mi a baj????

[Szerkesztve]

(#41) luciferc válasza V.Stryker (#39) üzenetére


luciferc
őstag

Még annyit, hogy a te írásaidból az látszik, hogy a gazdaság működéséről halvány lila gőzöd nincs.

Az, hogy van-e rendelkezésre állási átalány vagy nincs, az egy dillemára adott válasz. A dilemma pedig az, hogy ha egy szolgáltatás (jelen esetben a távhő) esetén vannak olyan költségek, amik minden felhasználót egyformán érintenek, vagyis függetlenek a fogyasztástól, akkor ezt egyformán terheljük-e rá minden fogyasztóra. Ilyen az irodaépületek fenntartása, a csövek fenntartásának egy része, a dolgozók bére (vagy annak nagy része), stb. Az egyik oldal azt mondhatja, hogy igen, miért fizessek én a másik helyett. A másik oldal azt mondja, hogy ne egyformán terheljünk, hanem mindent a fogyasztás függvényében. Ekkor aki többet fogyaszt, az nagyobb részt vállal az irodaépület fenntartásából, mint aki kevesebbet. Ez a szegényebbeknek kedvezőbb. Egy harmadik megoldás, hogy a fix költségek egy részét kiterheljük mindenkire (persze ez is csiszolható, lásd pl távhőnél légköbméter alapú a fix díj, legalábbis nálam), a többit fogyasztás arányosan. ezért mondtam, hogy a jogcímet kár vitatni. Ez persze nem jelenti azt, hogy az előbb említett dilemmán nem lehet vitázni. lehet, sőt kell is. Csak te eddig nem ezt tetted.

De ne feledd, a végén, úgyis mi fogunk kifizetni minden költséget, az utolsó vasszögig, legfeljebb más megoszlásban.

(#42) luciferc válasza stangli (#38) üzenetére


luciferc
őstag

... Kérdem Én, hány informatív műsor van e két média műsorán?

kevés. nagyon kevés. nem is kellene velük szerződni, de ez egy másik történet. Ami ide tartozik, az az, hogy ha valaki el akar menni szavazni, hogy beleszóljon az ország dolgaiba, az vegye már a fáradtságot, és tájékozódjon. Vagy ha nem teszi meg és csak bele akar ugatni, akkor persze sajnos megteheti, de ne panaszkodjon, hogy megvezették,

(#43) V.Stryker válasza luciferc (#41) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De ne feledd, a végén, úgyis mi fogunk kifizetni minden költséget, az utolsó vasszögig, legfeljebb más megoszlásban.

Na látod, ebben rohadtul igazad van. Ehetjük egymást reggeltől estig. Vitatkozhatunk,hogy melyikünk hülyébb, de a helyzet változatlan marad.

Viszont nem szeretnék belemenni nagy gazdasági érvelésekbe, mert az megint csak eltérítene a lényegtől és másról beszélnénk, mint kéne.

Nos,beszélsz te itt nekem,hogy bonyolúlt rendszer, irodaházak, alkalmazottak, javítások, csőcserék.... Drága barátom, tudtommal ugyanilyen nagy szolgáltatók és bonyolult rendszerrel rendelkező szolgáltató az ELMŰ és a Fővárosi Gázművek RT. is. Sőt, az utóbbi még veszélyesebb is. A kedvedért elővettem a számlákat és még az éves elszámolást is...egyiknél sincs készenléti díj. Ne gyere azzal,hogy a másik kettő beleintegrálta az árába, mert közhelyes, ha megnézzük a fűtés árát.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Tökéletesen egyetértek az elégedetlenkedő távfűtéses pH!-s kollegákkal, és az a legszörnyűbb, hogy akik veletek kötekednek, azok Titeket hülyére vesznek, mert loreal!

Ilyen nevetséges ellenérveket nem hallottam még. Bár nekünk gázfűtéses az albi, de az se kutya kigazdálkodni. Legalább ha nincs pénz, el tudjuk zárni. :(

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#45) luciferc válasza V.Stryker (#43) üzenetére


luciferc
őstag

1. Nem vagyok a ''Drága barátod''. ők mind értelmesek.

2. A kedvedért elővettem a számlákat és még az éves elszámolást is...egyiknél sincs készenléti díj. Ne gyere azzal,hogy a másik kettő beleintegrálta az árába, mert közhelyes, ha megnézzük a fűtés árát.

Vazze, ennyire tudatlan és buta nem lehetsz. Ha a másik kettő nem integrálta az árba, akkor szerinted ki fizeti ki azokat a költségeket? Válaszolnál erre???? Mégis ki a túró fizeti az elmü és a többiek irodáinak fenntartását?? Hiszen a postod elején te is elismerted, hogy mi. akkor mit hadoválsz itt? A másik kettő beleintegrálta az árakba. pontosabban az állambácsi, mert pl az áram is államilag meghatározott áron kerül eladásra. Szoktál gondolkozni? A másik kettőnél valószínűleg azért nem készenléti átalánnyal oldották meg a dolgot, mert egész évben szolgáltatnak, míg fűteni csak télen kell.

Azt írtad: Elárulnám neked,hogy közgáz szakon végeztem és nem idegen a gazdaság tőlem.

Most hazudtál, vagy csak simán semmit sem sikerült megtanulni??

Egyáltalán felfogtad amit írtam korábban?

(#46) stangli válasza luciferc (#42) üzenetére


stangli
senior tag

Teljeségében egyetértek, de az emberek megfeledkezni arról, hogy minek fényében kire húzták az ''X''-et. Van aki azért mert jó az állása, más azért mert a szomszéd is arra szavaz... de ellenben ha nem úgy mennek a dolgok akkor nyavalyog és anyázik, hogy miért kell meghúzni a nadrágszíjat... Majd belenéz az esti híradóba, a szokásos Anettka Show megy Győzike helyett és jön az anyázás mert a kormány… de már nem emlékszik hogy kire is szavazott mert mélyen elhessegeti a buksijából ezt a fatális tévedést… amúgy ez egy másik sztori. de erre nagyon is hajlamos az átlag ember…

És mielőtt leszólnál, az átlagember alatt azt értem aki szarik a mindennapi politikára, gazdaságra és unalmas perceiben Blikk szerű újságot olvas majd ezután fröcsög a nyála politika meg gazdaság terén és halljuk az idézetek hogy bezzeg az Én időmben amikor Kádár volt a vezér és társai… nem volt ilyen…

(#47) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Pallosjogot a népnek! ;]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#48) bambano válasza V.Stryker (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amíg a közgazdászok nem tudnak felrajzolni egy rendes kereslet-kínálati görbét, addig szerintem a közgáz végzettség nem ad okot dicsekvésre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) #64791808


#64791808
törölt tag

A parkoláshoz:

új figura van a parkolóőröknél. Ha megteheti, megbüntet. Na ez nem új, ezt eddig is tudtuk. De a következő nagyon aranyos: lefotózza a kocsit a büntetéssel (kék/piros zacsi). Majd körülnéz, és leveszi a büntetést. Autós jön ki. Abba most bele sem megyek, hogy önmagában a parkolási rendszer egy gusztustalan dolog. Induljunk ki abból, hogy az autós nem vett jegyet, ezért szabályt szegett. De erről egyrészt nem értesül, másrészt a bütnetést esélye nincs befizetni!

X nap múlva kapja a levelet, általában minősíthetetlen stílusban, mintha legalább is kétszeres anyagyilkos lenne, hogy késedelmi kamattal együtt fizesse be a büntetést. Innen kezdve fejen is állhat, ha beledöglik, akkor is legombolják róla a pénzt.

A végső adalék: állam bácsi ezt támogatja.

Kezdem azt hinni, hogy az egész, ami az országban történik, egy precízen kidolgozott terv része.

(#50) V.Stryker válasza bambano (#48) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Légyszíves ne általánosíts és hasonlíts másokhoz. Továbbá nem dicsekvés volt, hanem szimpla információ.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.