Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Szia!
Az előző három írásodat még nem olvastam, ez viszont nagyon tetszett. :C Miért van az az érzésem hogy ez tapasztalat és nem kitaláció. :U Ehhez képest az én eddigi nyári munkavégzéseim elbújhatnak valamelyik tavi béka feneke alá. :B Nagyon tetszett az írásmód ahogyan ezt leírtad. :) Gratula!

(#2) Csimasz22


Csimasz22
csendes tag

Aki nem vette volna le, annak mondom, hogy ő ezt egyetem mellett és gyerek mellett végigcsinálta. Szép volt, Csimasz! Voltak igényei, akart venni dolgokat magának, kisgyerkőcöknek, és ezekre meg is kereste a pénzt, nem más segítségére várt, nem sopánkodott.
Nekem is természetesnek tűnt, hogy nappali egyetem mellett esti 4 órás munkát vállaljak egy szállítmányozó multinál, hogy ne az eladó-pénztáros anyám orra alám kelljen dugdosni a markomat... Csináltam is 5 évig, végig az egyetem alatt, emelett ösztöndíjas voltam, nem görgettem semmit. Ez a szeretet kimutatásának egyik módja. Ne dolgozzon ő, aki az anyám, 2-3 órát azért, hogy én azt a 1,5 eFt-ot elköltsem 20 perc alatt kólára meg mozijegyre. Valahogy ez nem fair. Ezen nincs mit ragozni.

(#3) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Bocs, az előzőt én írtam. :P

(#4) Racecam válasza Csimasz22 (#2) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Drága Csimasz!

Még az előző írásod kint van a főoldalon, addig ezt nem kellett volna megjelentetni. ;)
Most már mindegy, az előzőt levettem, marad az új.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5) Pukkancs


Pukkancs
tag

Jó írás grat. :R legjobban a tömény irónia teccik benne :Y

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Nehez az elet es ez pont arrol arrol szol ami a nagy betu elet.
Aki fiatal es jo munkas ember az ezt minden nap ateli.

De legalabb az iromany iroja megtanulta a penz nem a fan vagy a mutter, vater penztarcajaban terem.

(#7) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

ennyiben szerencsésebbek vagyunk mi, hogy segédmunkásra mindig szükség van, ha valaki kemény akkor nem szakad bele a munkába meg a fizetés is ''rendben van'' ált.(minimálbér), persze csak nyáron van ez mivel ált. teljes 8 órás délelőtti munkaidő van...

(#8) Kantorpe


Kantorpe
tag


Hehe, es keves kollegak csodalkoznak, hogy ''mindenhez'' ertek :))

Megmutatom nekik, olvassak el. :C

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#9) Vamp


Vamp
senior tag

Ez van itthon, a diákmunka sz*rt sem ér, és nem megbecsült. Nagyon ritkák a jó helyek. Az vígasztaljon, hogy a cégvezető hegyikretén ugyanúgy bújt ki édesanyjából, mint tetted Te is, és úgy fog elmúlni, mint mindenki más.


Tökmindegy végülis, ebben világban bizony simlizni kell, vagy véged.

(#10) AGE-T


AGE-T
senior tag

Én hat évet töltöttem diákmunkával. Sokszor úgy néztem ki mint ez a szmájli :Y
Leg leg... undorítóbb munkáktól a leg idegesítőbb munkatársakon át, a kőbunkó főnökig. Kajálás targonca tolása közben, kajálás orrom előtt (főnök) a 16óra kamion pakolás után. A frankó multis mókázás dolgozókkal. Meló amire elhívnak de már meg van az ember, 2 év kemény munka után is. 10-15óráig esőben állni a nagy ''gázsiért'' Nyakig sárban dagonyázva. Télidőn hajnali csepeni hével ki Tatabányára -20fokba (shöller). Balatoni cép emlékek,...hmm a 15fokos vízben reklámtáblákat pakolászni, viharban ócska csónakban a Balcsi közepén ringatózni. Irtó nagy ''farok'' főnök vezetőség, akik leugatják a fejed mindenért amit nem találsz ki magadzól, de már tegnapra meg kellett volna csinálni.Kamionozgatásos utazásaim a legsócsodálatosabbak a raktérben :W
Szép is a diákmunka valjuk be :B

De azért sokat tanultam ez tény. Életképesebbé teszi az embert :P

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#11) bambano


bambano
titán

Jó!!! :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) lesaux


lesaux
veterán

Vazze, nem semmi! :D

(#13) FPéter válasza Vamp (#9) üzenetére


FPéter
aktív tag

Azért nem minden cégvezető kretén.

És ha már itt vagyok, felszólalok a romákért is. :DD

(#14) Csimasz22 válasza DarkByte (#1) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Mindenkinek köszönöm szépen! Valóban így történt minden szó szerint, ez tényleg 6 év tapasztalata (és a teljesség igénye nélkül!!!!).

(#15) Csimasz22 válasza FPéter (#13) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Így igaz! Én is csak ezzel az egy rabszolga tartóval futottam össze! Az a fajta, aki hirtelen jött gazdagságában elfelejtette azokat az időket, amikor még neki sem ment olyan jól. Azóta a ''becsület'', ''tisztesség'', ''emberség'' szavak jelentése feledésbe merültek nála...

(#16) Csimasz22 válasza Racecam (#4) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

:B :B :B :B :B :B :B :B :B :B :B

(#17) Csimasz22 válasza AGE-T (#10) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

ÜDV SORSTÁRS! :R

(#18) Biaggio


Biaggio
őstag


Néhány fiatalnak kötelező olvasmánnyá tenném (különösen azoknak, akik 7-8-9 év alatt végeznek el egy sulit és 30 évesen még a család nyakán csücsülnek.. :( )

(#19) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Jó lett, gratula. ;)
És a cukorgyárral mi a probléma? :U

"Csak úgy mondom"

(#20) Csimasz22 válasza Biaggio (#18) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Azt hiszem, ennél kedvesebb elismerést már nem kaphatok... :)) :)) :)) Nagyon köszönöm!! :DD :DD :DD

(#21) Csimasz22 válasza Csapi007 (#19) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

ÓÓÓ! Hát ott csak egy bibi volt. A gazduram folyton nősülni akart. :O De nem nyomult túlzottan, békében váltunk el...Nem hívott többé, amikor a barátom is néhányszor velem jött cukorkázni. (Amit készítettünk az üzemben, rendezvényekre kihordtuk árulni az ország minden tájára. A cégvezető kedvesem mindenhová utánunk jött, és boldog vigyorral árulta velem a kürtös kalácsot; persze fizetést nem fogadott el érte :)) )

(#22) ollie


ollie
MODERÁTOR

Welcome to the real world.

***

(#23) Sipi16


Sipi16
senior tag

Igen, ez van. Én is diákként dolgozok mondjuk szövetkezetnél... De itt is vannak kőbunkók. Vagyis amikor a 21éves ''kisfőnök'' elkezd dirigálni mert 3 napja dolgozik ott én meg fél éve. Én csak bambán néz amikor megkérdezem: ''Ezt komolyan gondoltad?'' és inkább arrébb megyek és had szenvedjen az újoncokkal úgyis akartam enni.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#24) Csimasz22 válasza Sipi16 (#23) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Le a kalappal előtted, hogy a vakációdat erre áldozod! Remélem megéri!!! ;)

(#25) Grizzly79


Grizzly79
tag

BOCSI!! HOSSZÚ LESZ!!!

Jó írás! Tetszik nagyon. Valahogy azt kell látnom, hogy mindenhol kifogtad a parasztokat.

Leírom én miket csináltam, aztán majd egyszer lehet írok én is egy irományt belőle.

1993-ban kezdtem a középiskolát. Szegény családból származom, ezért mikor a középiskola 2. évét egy 51-es cipőben (a lábam 46-os volt) egy farmernadrágban és két ingben voltam kénytelen kihúzni, már nem volt kérdéses számomra, hogy a következő nyarat melóval fogom tölteni.

1994 nyara
McDonald's Siófok. Nem ecsetelném bővebben. Pelyhesseggű falusi gyerek voltam, igazából azt sem tudtam még akkoriban, hogy van főiskola a középiskola után. :DD

1996 nyara
McDonald's Siófok. 17 évesen már kész férfinek éreztem magam. Érdekelni kezdtek az emberek. Nagyon sok értelmes és érdekes arcot ismertem meg a hamburgerhús sütése közben.

1997 nyarától (érettségi után) - 1999 április
IBM Székesfehérvár mérnök asszisztens. Közben elvégeztem az 5. osztályt, illetve a főiskola első félévét. Anyám azt mondta érettségi után, hogy Ő fölöslegesnek tartja a továbbtanulást, elvégre a számítástechnikai programozó és képesített könyvelői végzettségem több, mint elég. Én nem így gondoltam.

1999 nyara
Két asztalos cimborám mellett culágerkedtem. Ez is érdekes volt. Szép dolog fával dolgozni.

2000 nyara
Fehérvári számítástechnikai cég - mindenféle IT dolgok (beszerzés, ajánlatadás...)
Mivel ösztöndíjat nyertem a főiskoláról angliába és egy fehérvári cég támogatott ezért adta magát, hogy náluk dolgozzam le a kiutazásom előtti időszakot.

2000 őszer
Érdkesség. Angliában az egyetemen volt egy időszakos munkalehetőség. Az egyetem területén a tantermek kihasználtságát kellet mérni 5 font/óra (akkoriban 2000Ft) bérért.

És ez nem panaszkodás, sem rálicitálás akárkire. Büszke vagyok rá, hogy ennyi mindent csinálhattam és egy halom érdekes embert ismerhettem meg.

(Már biztos, hogy ebből lesz egy hosszabb írás :DD )

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#26) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hajjaj, én akkor még örülhetek, hogy nekem csak itthon kell a gazdaságot intéznem? :DDD

(#27) Csimasz22 válasza Grizzly79 (#25) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Tényleg sikerült megtalálnom a leghülyébb főnököket! Érzékem volt hozzá, amilyen balek voltam! De mert a negatív élményeimet akartam megosztani veletek, azzól nem szólt az írás, mennyi rendes munkatárasam volt, és hogy barátságok is szép számmal szövődtek e hat év alatt. Márpedig jó tapasztalat is volt!
Talán egyszer ezt is megírom... ;) ;)
Kiváncsian várom azt is, amit te írsz erről!!!! :))

[Szerkesztve]

(#28) Csimasz22 válasza Crystalheart (#26) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Na azért az sem leányálom! Biztos vagyok benne, hogy nem sokat lógathatod a lábadat! :U

(#29) Zewa


Zewa
senior tag

Ez is remek lett, tetszik. Nekem is volt egy kevéske tapasztalatom.
pl.
Lépcsőház takaritás:
''remek'' melo: Belváros (ügyivédi irodával, evvel-avval /sok-sok ember/ )-salétromos vakolat ami folyton hullik és nehéz össze söpörni.- bő 2ora és kész remek ez nem olyan nehéz. nah de vannak különleges helyzetek: a BELVÁROSBAN forgalmas utcán mikor megyünk takaritani látjuk hogy valameik alpári paraszt odasz@rt a bejárati ajto :Y :Y :Y :W
+ Elvárják hogy ad meg a számodat és ha van valami akkor már hivnak hogy hozzál be és tegyél rendet!

Kérdőív.:
Szintén nagy okosság. Laza kérdőív kb fél ora kitölteni valakivel és 500ft/db.. gondolná az ember mien jo is az a cash. Aham Persze! 4 emeletes társosházban 2 embert kérdezhetsz meg (pl 1-3 vagy 2-4emelet), és csak miden 2. házba mehetsz be!!! (természetesen megadott körzeten belül)

Mikrofonos átkötés:
Nem egy bonyorult dolog csak ''kicsit'' droid. Kamion CB mikroonjának a dugoját kell kicserélni.(dobozbol ki- dugo le-másik dugo szét-leonozz-uj dugo rá-dobozba be)
Egy este egy karton (36*45ft) Nem rossz, nem rossz, itt akkor van a buktato ha oda hoznak neked egyszerre 8 kartont(288db) és adnak rá 3 napot akkor csak pislogsz :Y

Teszkó-kasszás-árufeltöltő
Droid egy melo mind2 -1-1hónap és kösszöntem szépem. akinek NEM muszály oda ne menjen!


Sok sikert az elhelyeszkedéshez :)


[Szerkesztve]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#30) Crystalheart válasza Csimasz22 (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''Biztos vagyok benne, hogy nem sokat lógathatod a lábadat!''

Hát csak annyit, amennyi marad utána, és a láblógatás vagy Ph!, vagy méginkább másik munka, programozás :DDD (Szép tartalmas napjaim vannak :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.