Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) parandroid válasza venember83 (#50) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hát persze. Öt betű, és szívhez szól. A hegedű nem jó, mer' az hat betű.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52) golyani válasza parandroid (#48) üzenetére


golyani
addikt

ez az köszi, és köszi VladimiR


tudtam én h vmi rakétaszerű lesz..

[Szerkesztve]

(#53) golyani válasza golyani (#52) üzenetére


golyani
addikt

[link]

ez a video jobb :DDD

kicsit hihetelen h koncertet is adnak és sokan vannak :DDD

(#54) VladimirR válasza venember83 (#50) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ez csak azert van, mert a fazo ujjai nem eleg erosek, hogy a suto-ben levo racson pengessen

(#55) moma válasza VladimirR (#54) üzenetére


moma
őstag

Ha már itt tartunk az is tény, hogy a csákónak aki fagyasztótó nyitogatja komoly karjai lehetnek :C

we all deserve a bit of luck.

(#56) REDeath


REDeath
őstag

Belőlünk élnek? A letöltött mp3-akból? abból ugyan nem :DDD

Komolyabbra fordítva, én is utálom az ilyen divatzenészeket, sőt utálom is őket.
Ráadásul némelyiknek még rohadt drága is a lemeze... Én csóró vagyok, és kevés lemezem van (nem bakelitre gondolok:) ), de a nagy kedvenc(ek)et azért megveszem vagy azt kérem ajándékba. bár ez már inkább egy ''drága A zene M.o.-on'' cikbe való... :)

De sajnos beképzelt ''tehetséges előadók'' mindig lesznek. :O

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#57) Renegade88


Renegade88
tag

Na végre vki látja az igazságot, ez a TH nagy parasztvakítás....

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#58) bwoay válasza mongi_ (#42) üzenetére


bwoay
nagyúr

Fekete Pákóval kapcsolatban:
nem tudom, hogy mennyire tehetséges a banánszedésben,
de feltételezem, hogy abból közel nem élne olyan jól,
mint ebből a black-sramliból :U . És teljesen mindegy,
hogy te vagy én ezt mennyire találjuk gagyinak,
azért azt kevesen mondhatják el magukról, hogy amennyiben lehetőségük lenne
valami igazi hüjeségből piszkosul meggazdagodni külföldön,
akkor ők inkább visszajönnének Magyarországra szántani,
mert az aztán annyira nagyon real,
pénzért bohóckodni pedig köztudottan fake :D
Különben is, ki járna jól, ha teszem azt holnap visszavonulna?
Ő maga nem, a rajongói sem (akikből a sikere alapján rengeteg lehet,
bár kíváncsi lennék, ki az, aki valóban megveszi a lemezeit..),
egyedül mi, akik nem szeretjük, eztáltal nem is hallgatjuk,
szóval ennek igazából semmi értelme...

Én pl személy szerint az Eddát rühellem, pedig zenei téren toleránsnak vallom magam,
de valamiért az Edda... ettől függetlenül nem kívánom, hogy tűnjenek el,
abból nekem az égvilágon semmi hasznom nem származna,
emiatt nem is értem az efféle okfejtéseket.


A másik pedig: tudtommal Pákó igenis zenész,
állítólag nagyon jól kongázik, más kérdés,
hogy karriert abból sem tudott volna építeni, legalábbis itt nem.
Engem egyébként inkább szórakoztat, persze nem ''zenészként'',
hanem emberként, és ez is az egyszerűségének tudható be,
Győzikével is kb így vagyok.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#59) #19617792 válasza Renegade88 (#57) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ez az! És ezek ráadásul a TH! rövidítéssel keményen bemocskolják a PH! hírnevét!!!
Ezek megérdemlik, hogy Don Gáttó rájuk parkoljon az úthengerrel...

(#60) Cathfaern válasza venember83 (#35) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A Tokio Hotel pontosan ugyanaz, mint a Microsoft...divat utálni jelenleg :)
(had tegyem hozzá, azért nem kell olyan szinten lejáratnod magad ezért, mint amit most sikerült :U)

Nem vagyok nagy TH rajongó (sőt egyáltalán nem vagyok az), pár számuk tetszik, ennyi. Emelett ugyanúgy hallgatok pl. Stratovarioust, vagy Nightwisth, vagy stb. Szerintem aki utálja a TH-t csak azért mert TH, az semmivel se jobb, mint az elvakult rajongók...
(had tegyem hozzá, TH helyére most nyugodtan be lehetne írni az Apple-t, lásd iPhone)

(#61) adalbert1 válasza Cathfaern (#60) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért a Tokio Hotel egy elég érdekes jelenség, főleg tizenéves közönségnek címezve... De szvsz ezen sose fognak túllépni, sose fognak szerintem zeneileg olyan nagyságokba emelkedni, mint mondjuk egy Iron Maiden, Black Sabbath, Judas Priest, Metallica, Nirvana, Guns 'N' Roses...
Nem utálom őket én se, csak gusztustalannak tartom, hogy mostmár sokkal inkább marketing és ipar a zene is, mint mondjuk 15-20-30 éve volt.

(#62) Cathfaern válasza adalbert1 (#61) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

30 évet aláírom, a 15-20-at nem..Backstreet Boys, valaki? :D Az ugyanez volt, csak akkor az volt a menő, most meg az emo-zás...jelenleg is vannak értéket közvetítő együttesek, és vannak olyanok, akiket max. jó hallgatni (akinek bejön a zenéjük, ez pedig már elég szubjektív, kinek mi). Ez így van most, így volt 30 éve, de így volt több száz éve is. De csak a Mozart és Beethoven maradt fent, az ő koruk ''szórakoztató'' zenéje nem...TH-nek is ez lesz a sorsa.

(#63) adalbert1 válasza Cathfaern (#62) üzenetére


adalbert1
veterán

Hehe... A backstreet boys-ra még emlékszem, asszem olyan 94 környékén törtek be a slágerlistákra. :D De akkor ennyi erővel Take That, vagy Spice Girls? :)
Az viszont nagyon nem tetszik, hogy az átlagos teenager tömeget mindig lekaszálják súlyos dollármilliókkal valami divatos hülyeséggel.
Na ja, csak az a baj, hogy az értékeket közvetítő együttesek nagy részét nagyon kevesen ismerik, nagyrészt megmaradnak egy szűkebb underground közönségnek, nagyon kevés tör fel mainstream szintre, ahol már többen is megismerhetik ezért garantáltabb lesz a fennmaradása.
De valahogy ezt vélem észrevenni a játék és a filmiparban is. Mostanában szerintem kevés olyan szórakoztató, hangulatos, esetleg elgondolkodtató mű készül, mint a kilencvenes években mondjuk (legalábbis kedvenc filmjeim/játékaim nagyrésze onnan való, persze filmekből vannak régebbiek is).

(#64) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Hát igaza van a cikkírónak, h egyre silányabb a zene. én már MTV-t, vivát nem is nézek, mert 95%-ban förmedvény van rajta. inkább vh1. Nekem a rap meg r n' b-vel van tele a tököm, pedig ezeket is lehet jól nyomni (ld House of Pain, Cypress Hill). Ma nincs egy zene amit többször is szívesen meghallgatnék. újabban kántrit hallgatok, na azok tényleg minőségiek, illetve filmzenék közül válogatok (300, Fűrész). A rockzene is igen gyenge manapság, nem tudnék egy kiemelkedően jó együttest mondani, az új angol rocktól egyenesen idegbajt kapok), csak a finneknél és svédeknél vannak jók már.

Resistencia eterna

(#65) adalbert1 válasza bagyulajuve (#64) üzenetére


adalbert1
veterán

A zenecsatornák nagy részét tényleg nem érdemes nézni, hacsak nem arra vagy kíváncsi, hogy kik épp a legpopulárisabbak... Régebben upc directen mintha lett volna mtv2 (rock/metal) és mtv base (hip-hop meg rnb) is (mondjuk lehet hogy még most is van, már évek óta nincs upc directünk). Azokon az adókon még voltak elég színvonalas zenei blokkok is, de azért keverték befele a gagyit is rendesen. Az általad említett vh1-on is el lehet kapni elég jó összeállításokat, habár ezt sem néztem már vagy 3 éve. :)
Filmzenék közül ajánlom a The Departed és az Island ost-ket, nagyon jók azok is.

Hip-hop-ból azok a slágerzenék amiket játszanak a populárisabb zenetévék tényleg 99%-ban szarok, a régebbiek között viszont lehet nagyon jókat találni, ill. underground vonalon is.
Rockzenéből dettó, az oldschool cuccokkal semmi baj sincs...

(#66) adalbert1


adalbert1
veterán

Ezt most találtam a viccrovatban, pont illik a témához: [link]

(#67) polaar


polaar
tag

régen az MTV-n volt némi próbálkozás esténként(23-tól) igényesebb zenére,de manapság mindenütt csak újrafeldolgozott nagyüzemi műanyag megy.nekem manapság a the avalanches a felüdülés nézzétek meg a frontier psychiatrist videóklippét!

(#68) venember83 válasza Cathfaern (#60) üzenetére


venember83
nagyúr

Jo, irassal tevedtem, teny, sry, angolbol indultam ki, nem a magyarositott valtozatbol :B Buntessetek, jogos, csak ne kelljen TH-t hallgassak :DDD

MTV2 kulonben nem olyan rossz, csak az angol rockot eroltetik tulsagosan.

[Szerkesztve]

(#69) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Itt most nagyon rock téma van,de azért minden szinten sűlyed a zene ipar sajnos. Jók eltünnek. Lasgo,Sylver,Milk inc,Alice Deejay- azért szép korszakban nőttem fel,ennek örülök! :) :))

(#70) bambano


bambano
titán

Mekkora csalódás volt, mikor rádöbbentem, hogy miről szól az irigymirigy, mikor azt mondja: ''rég nem számít, hogy miben vagy jó, csak jó nagy legyen a lökhárító''... Pedig Fanni korrekten nézett ki az álomhajón... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#71) Crystalheart válasza bagyulajuve (#64) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem silányabb a zene, csak a népek a silányat hallgatják! :S

Vegyük csak a klasszikus zenét. Filmzenék: A Karib-tenger kalózai ([link]), vagy még előbb Gladiator ([link]), az összes StarWars zenéje, még az újabbak is ([link],[link],[link]), A gyűrűk ura ([link]), esetleg hazai példa, a Honfoglalás ([link]) zenéje :D És még sorolhatnám, de már ennyi link is sok csak ide :D
Klasszikus zenék közül ott van még egy csomó játékzene is. Megint csak pár példa: Fable! ([link]), WarCraft3 ([link]), Heroes 5 ([link]) vagy Dungeon Lords (ebben a játékban csak a zene jó meg az egérkurzor, semmi más :D [link]). Itt is tudnék még egy rakattal.
Azt hiszem, az általánosan elmondható, hogy a mai komolyzenék filmre és játékra készülnek, de ha nem, akkor úgyis lecsap rá egy jó médiagyáros, így az eredmény ugyanaz. :)

Jómagam főleg rock, azon belül metal zenét hallgatok, ezért főleg ebben tudok csak példákat hozni az igényes és viszonylag új zenékre. Említette már itt előttem valaki a Stratovariust, van pár tényleg jó, szinte művészi számuk (már nem a klip képvilága :P [link]), Edguy (sajnos sokmindent csak manga alatt lehet YT-on megtalálni [link]), meg állítólag Rhapsody is jó, csak én nem hallgatom, nem teljesen az én stílusom :DDD de ami nálam a favorit, az a Manowar ([link],[link],[link]), akiknek a marketingszövegük is a ''true heavy metal'', és ezt sok számukkal művészi szinten teljesítik is - és még ma is működnek, azért merem az újak közé írni.

Ha a rocktól mégis elvonatkoztatok, akkor itthon ma csak a ''régiek'' szolgáltatnak igazi színvonalas zenét. Őket viszont méltatlanul alulsztárolják, ellenben a nevenincs ilyenolyan-előadókat meg nyomják ezerrel a médiában. Nem tudom, miért, pedig lehet, hogy a régiekkel még jobban kaszálnának... Bár nem tudom, nem vagyok médiaszakember. Persze lehetne új is és jó is egyben, de nem látok rá sok példát, mind csak sablonzene, szinte egyéniség nélkül.

[Szerkesztve]

(#72) polaar válasza Crystalheart (#71) üzenetére


polaar
tag

A baj az hogy ha bekapcsolod a rádiót 10-ből ha 1 ami nem feldolgozás-ultragagyi-tinizene-hüdearanyos prüntyögés.Az átlagember ezzel a közeggel találkozik,ezt nyomják a tvkben az arcunkba,ami jó meg 22.00 után az álmatlanoknak.Metal fronton tényleg van jó,bár én javíthatatlanul Rammstein rajongó vagyok.

(#73) Crystalheart válasza polaar (#72) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát persze, ízlések és pofonok :P Viszont vannak azok a zenék, amikről a legtöbb ember (a fanatikus agyatlanokon kívül) látja, hogy hulladék :S

Alapvetően az emberek fejében van a baj. Igényes ember nem hallgat igénytelen zenét, még ha a zenetévén az is megy... Mert akkor nem néz zenetévét, hanem a Winampba belepakolja az összes jó cuccot, vagy kiírja DVDre és beteszi a lejátszóba. Bár engem nem zavar közvetlenül, de jó lenne azt tudni, hogy legalább itthon adnak még a zenére, úgy, mint nem is olyan rég. Főleg, hogy nagyon sokan látnak jó példákat - film, játék, ugyebár.

[Szerkesztve]

(#74) polaar válasza Crystalheart (#73) üzenetére


polaar
tag

A média neveli sajnos a tömegeket,itt szabolcsba a mulatós a nyerő,ha atb-t vagy guano apes-t vagy rollins band-et hallgatok azt hiszik hülye vagyok.Amúgy rengeteg féle zenét hallgatok én is anima soundtól sepulturáig mindent ami jó.

(#75) Crystalheart válasza polaar (#74) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na igen, a modern mulatós még kb az a szint, amiről a cikk is ír :D Egyszerűen értetlenül állok a jelenség előtt. Valszeg a ''részegen bármi jöhet'' a szitu, nem tudom. :DDD

(#76) polaar válasza Crystalheart (#75) üzenetére


polaar
tag

A mulatósban az a poén nekem hogy klónozott zene,tökmindegy ki az előadó mind egy kaptafára készült.Részegen bármi jöhet,na igen errefelé sokak szerint józanul nem lehet bulizni,ezt én szívom meg mert nálunk van a detox:(

(#77) mongi_ válasza polaar (#76) üzenetére


mongi_
aktív tag

;]

booty time booty time across the USA

(#78) joergie válasza mongi_ (#77) üzenetére


joergie
őstag

Hát...
Szerencsére aki meg akar élni a zeneiparban manapság annak koncertezni kell mert letöltenek mindent mindenkik. Szerintem ez a kulcsa az egésznek. Töltsön mindenki kedvére ingyen, ha szereti amit szeret, akkor ellátogat a koncertjükre, és azzal támogatja a kedvencét.
Másrészt a fogyasztói társadalom az ilyen. Van egy felszíne a dolgoknak, és sokan csak azt látják. Az alatt sokkal értékesebb zenék vannak, csak ugye ami a felszínen van, az eltakarja a többit. Aki akar, és fogékony a minőségibb zenére, az megtalálja.
Mellesleg szerintem ilyen szempontból a 90es évek a leglegleg. Én nagyon élveztem. Sok sok jóóó zene volt, és nem volt még annyira ''ipar'' a zene. Akkor még ott pont megvolt az egyensúly a kettő között. Művésziesség-ipar feeling.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#79) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

AMúgy meg vannak/voltak olyan együttesek, előadók mindigis, akik egyszerűáen profik. Amihez nyúltak, arannyá vált. Pl. ABBA vagy Queen, csak a jogdíjakból megélnek vígan a tagok... :D Hogy itthonit említsek, Demjén még olyan, hogy szinte minden száma jogosan sláger. Régen meg EDDA volt ilyen jóideig, mostanra kicsit lepukkant ezzel az uccsó 3-4 albummal... :) De el tudom képzelni, hogy még 50 év múlva is hallgatni fogjáka zenéiket, és lehet, hogy keveset mondtam.

(#80) polaar válasza Crystalheart (#79) üzenetére


polaar
tag

Ma már kicsit más a kép,nem sikeres zenészek vannak hanem profi menedzsment,profi háttérgárda,énekelni vagy egyéniségnek lenni nem kell-csinálnak belőled sztárt.50 év múlva is szvsz hallgatható lesz a queen meg a többi,csak ultra-mega retronak fog számítani,a Tokio hotel meg csak egy rossz emlék lesz.

(#81) zfarkas


zfarkas
senior tag

Mindenki azt hallgat, amire igénye van.
Mikor bejött említett Pákó, sokat derültem az ''elol u a'' szövegein. Azért hallgattam, mert jót lehetett rajta röhögni, felvidított.
TH-t talán egyszer hallottam, nem tetszett, nem hallgatom.
Folyamatosan keresem, milyen zene az, ami tetszik. Hosszú ideje a Metal vállfajai felé hajlok, mindig van mit felfedezni, legutóbb pl. Devin Townsend és hihetetlen szerteágazó munkássága, ami mélyebben megérintett.
Persze sok minden van, ami megmarad, pl (időrendben): régi Prodigy, Bathory, Immortal, Dimmu Borgir, Windir. Ezek mind olyan zenék, amik sokadik hallgatásra is nyújtanak valami újat, és nem kell az emlékeim között kutatni egy dallam után, mint pl. a Shy Guys esetén.

Raw Dark Pure

(#82) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Nem tudom miért keseregtek annyira (lehet hogy ezért meg fogtok lincselni) de szerintem most határozottan jobb a mainstream felhozatal, mint volt 10-15-20 éve.
Emlékszik valaki Mr Presidentre, Capitain Jackre, Dr. Albanra? A kilencvenes évek elején-közepén ezek mentek a rádióban. Aki nem ismeré őket, ezek olyan zenék voltak, amiket kábé 15 perc alatt összerakott bárki egy Dance E-jayben. A női énekesek leginkább csak a kinézettükkel járultak hozzá a produktum sikeréhez(?) az énekhangok legtöbbször vagy sample librarykból jöttek, vagy valami ismeretlen (ronda) énekesnő énekelte fel, amire a 150es mellbőségű szétszolizott pics@k tátogtak. Manapság azért nem az ilyenek vannak többségben, valamennyire visszatért a rock is a fősodorba, és tényleg nem jó zene a tokio hotel, de legalább játszanak valamilyen hangszeren (még ha szarul is) az énekes a saját hangján szólal meg, sőt esetenként élő fellépéseket is vállalnak. Az rnb meg tényleg idegesítő egy idő után, de pl beyoncének (nemtudom így írják-e) igenies van hangja. A britpop/indie előadók is legalább önállóan írják a számaikat és elő is tudják adni őket élőben. És inkább Coldplay (hiába egy hangnem az egész XY album) vagy kaiser Chiefs, mint Dj Bobo.

mod: ja és szar mindig is volt, mindig is lesz. A Fekete Pákónak sem azok veszik meg a lemezét, akik korábban KFT-t hallgattak, hanem azok akik mondjuk feljuttatták a mahasz lista élére a Big Brother remixlemezt. Vannak emberek, akik egyszerűen reménytelenek.

[Szerkesztve]

(#83) Crystalheart válasza KilgoreTrout (#82) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Van ma is jó felhozatal, linkeltem fentebb is párat (bár nem itthon nagy, sajna), csak sok a gyík világszerte .D

(#84) Chandler


Chandler
senior tag

ketszer ment el

[ Szerkesztve ]

(#85) Chandler


Chandler
senior tag

az írásra reagálva, nos ez tény és való hogy borzasztó sok az igénytelen szar zene, de mellette rengeteg (egyébként nagyrészt nem annyira ismert) együttes, zenész, stb van...
és ha valaki nem tudja mit hallgasson akkor pl innen válogathat (persze ha tetszik neki a stílus) [link] nagyon színvonalas az összes ember aki ennél a kiadónál van, a legjobbak tán Bonobo, Dj Food, The Cinematic Orchestra, stb, válogassatok ha tetszik :)

(#86) enddav


enddav
aktív tag

Én is inkább már csak VH1-et nézek, de amióta magyar MTV van, azóta szerintem vannak nézhetőbb klippek is rajta, főleg a Greatest Hits, ami még nézhető, na meg a Headbangers Ball. Na mondjuk szerintem az MTV már rég nem az a "régi MTV". Anno nekünk '95-ig volt aztán lekódolták, de akkor nagyon jó volt! Beavis and Butt-head, Nirvana, Metallica, na meg a többi nagy együttes klippjei mentek :K :C Azok voltak a szép idők. :O

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#87) Retro11


Retro11
senior tag

Teljes mértékben így gondolom én is.Annyira jó volt annó a Wu-Tang Clan-os idő.A kilencvenes disco zenék se voltak semmik. :O

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.