Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shark300


shark300
tag

Firefox alatt Adblock plus is blokkolja a reklámokat.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#2) PazsitZ válasza shark300 (#1) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem is tudtam, hogy a feliratok.hu-n ennyi reklám van! Jaja, adlock plus és nem kell módosítgatni. és még millió dolgot tudsz azzal a ext.-el blokkolni.

- http://pazsitz.hu -

(#3) mrgabriel


mrgabriel
csendes tag

adblockplus, (és) admuncher...

nem kel több trükközés

nan desu ka

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem szép dolog ez a hirdetés letíltás. Vannak ingyenes oldalak (a legtöbb weboldal márpedig az), akik a hirdetéseken kerezstűl tartják fenn magukat.

A cikkíró is biztos örülne neki, ha megszűnne a Prohardver, mert mindenki letíltaná a hirdetéseket, és így senki sem kattintana rájuk.
Én személy szerint sokat kaptam a Prohardvertől, és tartozom annyival, hogy nem tíltom le a hirdetéseket, és néha még kattintgatok is rájuk.

***

(#5) ngabor2


ngabor2
nagyúr

az adblock és eközött a módszer között van egy lényegi különbség: az adblock blokkolja a tartalmat, tehát nem jön le. ez a módszer pedig lehozza a tartalmat, csak nem jeleníti meg. a reklámhordozó szempontjából messze nem ugyan az. ha tiltod, akkor ő se kap a reklámért semmit. ha úgy tűnik, hogy nézed a reklámot, akkor kap.

igazából az volna jó, ha az adblock-ban is lenne ilyen lehetőség, hogy mindössze nem jeleníti meg a cuccot.

ollie: igazad van, de a reklámok mennyisége egy idő után immunissá teszi az embert. hiába van ott a szeme előtt, automatikusan kikerüli őket.

(#6) Winner_hun válasza ollie (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én is tiltom, DE letöltöm. Szóval csak rejtem, mivel meg lehet csinálni ezt is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) Winner_hun válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]
Mi lenne még ami jó lenne és szerinted nincs benne vagy nem lehet megcsinálni?:)

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) ngabor2 válasza Winner_hun (#6) üzenetére


ngabor2
nagyúr

elméleti kérdés: kintről valamilyen módon ki lehet deríteni, hogy a reklámok valóban megjelennek-e? tehát ez display none trükk megfogható? mert ha igen, akkor nem sokáig lesz ellenszer...

(#9) Winner_hun válasza ngabor2 (#8) üzenetére


Winner_hun
félisten

Erről a display none-ről fogalmam sincs, hogy mi, nem hallottam róla. Szerintem nem, mivel a letöltés számláló az így is úgy is megy, az oldalaknak meg az számít. Ezért is engedélyezem hogy a ph-n letöltődjenek a reklámok (viszont sehol máshol nem)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) VladimirR


VladimirR
nagyúr

nem, nem foghato meg, mivel ezt a bongeszo csak azutan ertelmezi, hogy letototte az oldalt, s elkezdi megjeleniteni azt
a szerver ebbol mit sem sejt

btw a cikkironak mondanam, hogy az is is tud hasonlot, bar ott az adott elem class-neve alapjan lehet meghatarozni, hogy mi latszodjon, s mi ne (nev alapjan nem tudom, allithato-e, nekem a fenti sorral nem akart sikerulni)

es nem utolso sorban, ott van meg az ie7pro is, amirol itt nem irok tobbet, mert a multkor tolrolve lett a logout-os irasom
akit erdekel, az szoljon

(#11) VladimirR válasza ollie (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

valoban nem szep dolog
csakugy, mint mindenfele undorito modokon hirdetni
a google meg elmegy, csak egy ujabb banner
de mikor keymedia, layer, meg popup is van, akkor konnyen eldurran az ember agya es feltesz egy adblocker-t (megcsak nem is erolteti meg magat ilyen, kevesbe artalmas trukkozessel, mint a cikkben leirt)

(#12) ollie válasza VladimirR (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyílván van egy határ, amit nem szép dolog átlépni a hirdetőknek.

***

(#13) ollie


ollie
MODERÁTOR

Viszont, tök mindegy, hogy hogyan tíltjuk le a hirdetéseket, az oldal csak akkor lát pénzt belőle, ha valaki rá is kattint a hirdetésekre. Tehát ebből a szempontból irreleváns, hogy megjelennek-e a hirdetések, vagy nem.
Vagy rosszul tudom?

***

(#14) VladimirR válasza VladimirR (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

no, megneztem, ie alatt ez a modszer (attribute selector-os) nem mukodik
viszont a cikkben levo kod valoszinuleg masban sem fog...

(#15) ollie válasza VladimirR (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

IE7-es írásod lett törölve? És miért?

***

(#16) VladimirR válasza ollie (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, az lett
es azert, mert tobbek kozt adblock-rol is voolt benne szo (a ph-t hasznalva illusztracionak)

aztan finomitottam, kiszedtem az ie7pro ballitasanak leirasat, s csak egy, felhaborodasomnak hangot ado iras maradt belole
vegul ez is ugrott, mert a temajaban maradt tovabbra is az adblock, szinten ph-ra vonatkozoan (ha erdekel, at tudom dobni priviben az irast)

(#17) bambano válasza ollie (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

És ahhoz mit szólsz, hogy úgy kapok hirdetést a freemailos postafiókokról, hogy soha nem kértem? Attól, hogy valaki, aki nekem emailt akar küldeni, elfogadta a freemail felhasználási szabályait, én még nem fogadtam el, mégis kapok hirdetést.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Winner_hun válasza ollie (#13) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rosszul. Van olyan hirdetés, ami letöltés után is számít, valamelyik a letöltés/rákattintás alapján. Szóval számít a sima megjelenítés is

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19) ollie válasza bambano (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt nem egészen értem. Van freemail-es postafiókod és kapsz hirdetéseket? Nyílván azért, mert ingyen használod. Vagy ha nem erről van szó, pontosítsd légy szíves, mert nem értem.

***

(#20) #51736960 válasza ollie (#19) üzenetére


#51736960
törölt tag

mindegy...

[Szerkesztve]

(#21) ollie válasza #51736960 (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor nekem is mindegy. :D

[Szerkesztve]

***

(#22) mobal


mobal
MODERÁTOR

ezis egy megoldás... :) bár szerintem az adblock jobb mert lehet updatelni és ''kényelmesebb''

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#23) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Na kipróbáltam ezt az adblock-ot, és jó, csak a használatával már nem a reklámok hanem az üres keretek idegesítenek :) De tényleg. Szóval nem vagyok vele előrébb.
Valami olyan megoldás kellene mint amilyet írtam a cikkben. Ne legyenek hirdetések, még a helyük se.
Nem tudtok adni olyan filtert ami teljesen eltávolítja a hirdetéseket (vagy nem jeleníti meg - nekem édesmindegy) de magyar oldalakra van specializálva? Én nem találtam.
Vagy valahol be lehet állítani hogy a keretek ne maradjanak meg?

Előre is köszi.

(#24) VladimirR válasza Rommel6600 (#23) üzenetére


VladimirR
nagyúr

allitolag az adblock is tud html elemeket blokkolni (ami mar ugyanott van, mint a display: none)

(#25) PazsitZ válasza Rommel6600 (#23) üzenetére


PazsitZ
addikt

Létezik olyan a sima adblock-ban, hogy iFrame tiltás ekkor kiszedi a keretet is. De nem mindenhol működik. Nem vagyok html guru gondolom ahol nem az nem frame :F vagy ilyesmi

- http://pazsitz.hu -

(#26) Rommel6600 válasza PazsitZ (#25) üzenetére


Rommel6600
őstag

aha, és hogy kell?

(#27) Pyton


Pyton
aktív tag

Én az össze-vissza beszúrdosott flash reklámokat szoktam lelövöldözni, jobklikk, és a play mellől kiszedem a pipát. Egyből megáll a rohadék. Persze nem mindegyiknél működik, és csak akkor használom, ha cikket olvasok, mert zavar a sok izgő-mozgó baromság.
Reklámos dologhoz meg annyit: miért nem dönthetném el, hogy mit engedek letölteni a saját gépemre? A telefonos ügynököt is lecsapjuk nem? Vagy van valami törvény, hogy aki letiltja a reklámokat, ahhoz kijön a béessá, meg az ártiszdzsúsz és dádá??!

(#28) Rolly válasza VladimirR (#24) üzenetére


Rolly
veterán

vlad lécci küld már el az ies blockos cikked

szomorú hogy a ph-n már ilyen jellegű cenzúra van :(

egyébként egyre több reklám van a phn :(

[Szerkesztve]

(#29) Maestro85


Maestro85
tag

Hello!

köszi szépen! megcsináltam, és működik. eddig nem is igen foglalkoztam velük, de azért jobb reklámmentesen élni :)

(#30) VladimirR válasza Rommel6600 (#26) üzenetére


VladimirR
nagyúr

adsense eseteben egyebkent asszem eleg a kritikus js-t tiltani, magat az iframe-et is az csinalja meg

(#31) PazsitZ válasza Rommel6600 (#26) üzenetére


PazsitZ
addikt

Annyi, hogy mikor a képen jobb klikket nyomsz ott lesz iFrame tiltás és képtiltás is. Abban az esetben az iFrame-t válaszd és mindenestől eltünik.

- http://pazsitz.hu -

(#32) Cathfaern válasza Rolly (#28) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ha elég ember jelezné, hogy reklámok helyett szivesebben látna fizetős tartalmakat (mondjuk a cikkek csak VIP tagsággal olvashatóak), akkor megoldható lenne ;] Amire ki akarok lyukadni: nem lehet úgy ingyenes, nagyszabású oldalt csinálni, hogy nincsenek reklámok. És a userek egyre többet akarnak, egyre frisebb dolgokat, érdekességeket, olyat amit máshol nem találhatnak meg. Ehhez pedig egyre több pénz kell.

(#33) bambano válasza ollie (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Van egy rendes, normál postafiókom, az isp-mnél. Nem kérek sehonnan se reklámot. Van x.y, akinek viszont freemailes postafiókja van, ő akar nekem emailt küldeni. Ő elfogadta a freemail szabályait, én nem. Ha tőle kapok emailt, az emailja végén van reklám, amit én nem kértem, nem fogadtam el semmilyen szabályban, stb. Ez nem gáz?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) VladimirR válasza Cathfaern (#32) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nekem peldaul konkretan nem a reklamokkal volt bajom, hanem azzal, hogy tul sok lett beloluk es tul pofatlan modon nyomtak a kepembe
amig csak bannerek voltak, egy szavam nem volt
google adsense? jolvan elfer, csak egy ujabb banner, megha csunya is szegenyke
keymedia? ehh, mindegy, akkor kevesebbet olvasgatok bejelentkezes nelkul
baszottnagy hamburgeres layer a hirek kozt? nem olvasom el a hirt, vagy megnezem hwsw-n
rakattintok a valasz link-re*, erre elojon egy popup? ie7pro fel, _minden_ hirdetes tiltasa


*: engedd meg, hogy a fentebb mar emlitett irasbol idezzek
''Ma délután egyik fórumtárs afelől érdeklődött, hogy a fórumban előugró kérdőív okát a saját gépén kell-e keresni, vagy a PH! csinált valami turpisságot. Mivel nálam semmi hasonlónak még csak nyoma sem volt, ezért rákattintottam a válasz linkre, hogy megírjam, a hiba valószínűleg az Ő gépében van. Ekkor azonban olyasmi történt, ami miatt át kényszerültem fogalmazni mondanivalómat: a ''Ne lúzerkedj, biztos beszoptál valami adware-t.'' helyett az lett a válasz, hogy ''Nálam is előugrott valami.''. A válaszba azt is belefűztem, hogy itt érte el nálam a PH!, hogy blokkoljam az oldalon található reklámokat.''

(#35) Mijo


Mijo
tag

Nekem ott borult ki a bili, amikor megjelentek a villogó reklámok. Mindegy, hogy sima gif anim, vagy csili-vili flash, a t.köm tele van, hogy figyelnék a szövegre és a szélen meg valami piros-fehér, lila-zöld, vagy akármi villog. FF-hez feltettem adblock plust, flashblockot, noscriptet. Innentől kezdve lehet tenni egy szivességet! :(((
És igen, gmailben már kattintottam rá reklámra. :P Sima szöveg volt.
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#36) ollie válasza bambano (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, gáz.

***

(#37) Szabtom


Szabtom
senior tag

Csak egy kérdés egy friss Opera usertől: hogy kell css file-t látrehozni? :)

(#38) ollie válasza Szabtom (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sima textfile. Mire vagy kiváncsi egész pontosan? CSS tanfolyást csak nem indítunk ebben a topicban. :DDD

***

(#39) Szabtom válasza ollie (#38) üzenetére


Szabtom
senior tag

A text file ok. Tanfolyamot nem várok, de hát az írásnak volt egy ilyen ''pikk-pakk és kész is van a megoldás'' feelingje, szóval azt gondoltam, nem olyan bonyolult. :)

Akkor notepadben megírom, és a kiterjesztést css-re írom át?

(#40) Peter789


Peter789
senior tag

igaz, hogy néhol túl sok a reklám, de közben meg azt is elvárod ugye persze, hogy ingyenes legyen a tartalom az oldalon, ne legyen fizetős regiszráció vagy hasonló... én inkább elfogadom a tisztességes játékot, az a pár reklám a szélessávú netnél úgysem sokat oszt-szoroz... nyilván ha 56K-s modemmel szívnék mindig, akkor én is próbálnám kiirtani őket... valszeg előbb utóbb csinálnak olyan weblapokat, hogyha letiltod a reklámokat, akkor a többi tartalom se legyen hajlandó megjelenni...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#41) tomazin


tomazin
veterán

Hát lehet én vagyok a béna,de nekem FF alatt nem működik a dolog..

Jaaaa..most jöttem rá,h a 2 db '-t le kell cseréni 1 db ''-re :B

[Szerkesztve]

(#42) Nus


Nus
tag

Én már mindenféle formába beszúrtam mindenhová kezdve ahogy itt levan írva, de nekem akkor se működik :( Firefox 1.5.0.11 Bemásolná valki a html fájl alsó részét, hogy szúrta be?

The sky was pink...

(#43) Rommel6600 válasza Nus (#42) üzenetére


Rommel6600
őstag

...
marquee { -moz-binding: none; }

/* XXX this should not be necessary, we should be stopping blinking
of any kind in print preview, not just the <blink> element */
blink {
text-decoration: none;
}

}
iframe[name=''google_ads_frame'';] { display: none; }


Notepad-ban szerkeszés alatt pedig így néz ki: [link]

#39: .css fájlt igen, elég megírni txt-ben aztán átírni a kiterjesztést.

[Szerkesztve]

(#44) Nus


Nus
tag

Köszi, ugylátszik bamba voltam, mostmár jó lett! :R

The sky was pink...

(#45) Szabtom válasza Rommel6600 (#43) üzenetére


Szabtom
senior tag

Kész, vagyok, működik. :R

(#46) vati válasza Cathfaern (#32) üzenetére


vati
senior tag

világos, hogy ebből él az oldal (ahogy a zenekiadók is a jogdíjakból) de az is világos, hogy nem kényszeríthetitek rá senkire hogy megnézzék a reklámokat, ha nem akarják: eddig is, ezután is meglesznek a módszerek a reklámok leiírtására, amit végső soron nem tudtok kivédeni.
Agresszívebb reklámozási technikákra váltás esetén sokan előbb fognak elpártolni az oldaltól, mint elfogadni a reklámokat.
Esetemben mérhető veszteség sincsen az adblockerek miatt, mert csak kétféleképpen látogatok egy weboldalt: 1/ reklámmentesítve 2/ sehogy.
a TVről mára leszoktam a reklámok miatt, és egy rakás weboldalt pont azért nem látogatok, mert nem tudtam ad-free verzióban is használhatóvá tenni.
A fizetősségről: amíg a gugli és hasonlók ingyen vannak, ilyesmiért soha nem adnék pénzt.
Valószínűleg ezt egyfajta potyautas mentalitásnak látjátok, de az internet ilyen és imádom.

ON:
Hasznos írás :R

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#47) VladimirR válasza Rommel6600 (#43) üzenetére


VladimirR
nagyúr

iframe[name="google_ads_frame"] { display: none; }

igy szebb valamivel, es igy mukodik a copy&paste (az idezojel helyere ird be, hogy &quot;)

[Szerkesztve]

(#48) WN31RD


WN31RD
addikt

[link] (nem akarom magamat ismételni)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#49) bnss válasza Winner_hun (#7) üzenetére


bnss
veterán

Melyik verziójú Adblockot használod? Mert nekem ilyen opció igazán vagy nincs, vagy csak nem látom, pedig jó lenne megtalálni. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#50) Lali1


Lali1
csendes tag

Operásoknak fölösleges ilyesmivel hokuszpokuszozni:
5 másodperc alatt megoldható a google probléma: jobbkatt/tartalom letiltása/ rákattintasz a goggle hirdetésnél lévő google logóra. Nyomsz egy készt és már kész is vagy..
A következő frissitésnél már nem lesz ott a google reklám.
Sőt ha már itt vagyunkj, akkor az etarget hirdetéseket is le lehet tiltani, csak meg kell kukkantani a forráskodot....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.