Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kozmate


kozmate
tag

''vidéki nyomor'' ?

(#2) lorcsi válasza kozmate (#1) üzenetére


lorcsi
veterán

nem, mert nyomorban enni sincs pénz. ők pedig árultak is
ez egy igazán nyugis falusi hét :)
jó lehet ilyennel tölteni az időt a városi robot után

(#3) Makaveli válasza kozmate (#1) üzenetére


Makaveli
senior tag

Vidéki nyomor alatt azt értettem, hogy nem Panasonic tv-t nézünk, meg nem Pedigree-vel etetjük a kutyát stb.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#4) tildy válasza Makaveli (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem cseréld le a vidéki nyomor szót, nem illik ide. ;)

Hétvégén én is voltam odalenn, szüleimnél . :D Ne sértődjön meg senki, a térképen lentebb lakunk, mint Bp. Ha mondjuk elmegyünk Esztergomba, akkor azt mondom , felmegyünk Esztergomba....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) spirit007


spirit007
senior tag

Na , ha azt a háztájit (nem háztái :) ) rendbe szedtétek volna akkor tuti nincs vasárnapi unatkozós motorozás :DDD
(gondolok itt kapálás/gyomlálás/permetezés stb. műveletekre)

(#6) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ha az ember jobban belegondol, akkor sokkal inkább a városi életet lehet nyomornak nevezni, mint a falusit :) (és most nem a ''tömegnyomor'' kifejezésre gondolok)

(#7) kozmate válasza Makaveli (#3) üzenetére


kozmate
tag

Mert Pananasonic TV-t csak Pesten árulnak szerinted? Most jártál először a BP táblán túl?

Megválogathatnád a szavaidat.

(#8) Franticfox válasza kozmate (#7) üzenetére


Franticfox
tag

Egyszerűen csak nem nem tudja a ''nyomor'' szót jól értelmezni:)

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#9) Makaveli válasza kozmate (#7) üzenetére


Makaveli
senior tag

Addig te se szólaljál meg míg nem trágyáztál ki egy ólat mert nem olyan könnyű mint hiszed, hogy bemész és kijössz, hanem amikor már 120 kg-osak a disznók, egyik ideges lesz a ruhád miatt neked megy könnyet ott maradsz a sz*rban....
De én erről nem szeretnék vitatkozni, meg szerinted az Isten háta mögött van Panasonic bolt, nem, még nem is voltál ebben a faluban... De ááá nem a Panasonic-ról van szó hanem arról, hogy nem olyanok a körülmények a faluban, de azt nem tudom, hogy hogyan lehet eljutni egy kellemes héttől ekkora veszekedésig??
Mellesleg egy érdekesség: A nagypapám apukája Harangozó Ferencz nemesítette a fűszerpaprikát, úgy is lehet, mondani, hogy ő találta fel


[Szerkesztve]

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#10) 7 válasza Makaveli (#9) üzenetére


7
addikt

Feltalálni egy új eszközt szoktak.
Felfedezni egy addig ismeretlen területet.
Kitalálni ötletet.
Megtalálni egy elveszett dolgot.
Kitenyészteni állatot.

Növénnyel pontosan nem tudom, mit csinálnak, de ''feltalálni'' biztos nem szokták. :)

(#11) jerry311 válasza 7 (#10) üzenetére


jerry311
nagyúr

Növényt nemesíteni szoktak. :)

(#12) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Ez most mitől is közérdekű írás? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#15) Makaveli válasza Kalandor (#14) üzenetére


Makaveli
senior tag

Ha jobban tudod akkor ok, de legközelebb belinkelem az oklevelet arról, Harangozó Ferencz nemesítette a fűszerpaprikát és akkor majd meglátod! ;)

Másrészt nem így nemesítették, hanem a paprikának kivágták az erét és a magját kiszedték ezért lett belőle édes paprika... De mind1, mondom holnap a képet is belinkelem.

[Szerkesztve]

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#16) jerry311 válasza Kalandor (#14) üzenetére


jerry311
nagyúr

Horváth Ferenc, vitéz? [link]

(#17) gerus1981 válasza Kalandor (#14) üzenetére


gerus1981
csendes tag

ez jó, én is kalocsai vagyok és itt is élek.
hogy on is legyek:
Bátya miért lenne nyomor? nagyon''takaros'' község, sok fiatal költözik ki. Örülök,h megváltoztattad a címet.
Unatkozás helyett felfedezhetted volna a környéket, mehettél volna a Szelídi tóra fürdeni, múlt héten még jó volt az idő. vagy ott van a Duna (kb 2 km Bátyától) , mehettél volna oda is pecázni, fürdeni, stb...

[Szerkesztve]

(#18) jerry311 válasza gerus1981 (#17) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hááát, Dunába nem nagyon mennék fürdeni. 10 évvel ezelőtt még metettem, akkor is csak Budapest meg Esztergom felett... :DDD
Hogy is fogalmazzak finoman? Nem túl tiszta, már akkor sem amikor az országba érkezik... :U

(#19) gerus1981 válasza jerry311 (#18) üzenetére


gerus1981
csendes tag

De vannak olyan elvetemültek, akik igen! :DDD

(#20) jerry311 válasza gerus1981 (#19) üzenetére


jerry311
nagyúr

Gyorsabban barnulsz mintha napoznál, nem? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.