Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mongi_


mongi_
aktív tag

Igen, igen, szegény nagyapámnak is volt egy borospincéje ahol ő volt az egyetlen termelő és fogyasztó is. Bor onnan nem jött ki. ;] A cikk klassz lett, gratulálok. Csak igy tovább... ;) :R

[Szerkesztve]

booty time booty time across the USA

(#2) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Az ember tényleg kedvet kap egy ilyen borkóstoláshoz, ahogy olvassa a cikked s nézi a képeid...
Egyszer össze kéne szedni egy csapatot és elmenni.

(#3) mongi_ válasza (Kolombusz) (#2) üzenetére


mongi_
aktív tag

Egyszer össze kéne szedni egy csapatot és elmenni.

A borkóstolás után lenne nagy feladat összeszedni a csapatot. :P :)

booty time booty time across the USA

(#4) bambano válasza mongi_ (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Miér, akkor már nem mászkál senki sehova. Sőt, mivel a pincéből általában fel vezet a lépcső, pár négyzetméteren megtalálnál mindenkit :)

Én egyébként előbb tudtam Tokajról, Egerről meg Badacsonyról, mint Villányról...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Móci


Móci
addikt

Jó cikk lett, grat.
Valóban nem csak Villányban van jó bor. Például a Balaton melletti pincészetek is igencsak minőségi italokat palackoznak. Például egy Varga vagy Bujdosó bor azért nem egyszerű lőre...
A Tokaji Aszút meg kár említeni, az amúgyis nagy kedvenc.
Egert nem ismerem még bor vonatkozásban, de ezek után ráhasalok a témára. :D
Augusztusban egy hétre megyek nyaralni Zamárdiba, onnan valószínűleg elnézünk pár pincészethez. Ha sikerül, lehet firkantok egy kis beszámolót.

[Szerkesztve]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

remélem 1%-nyi célzás sem volt a cikkben rám nézve... :)

egerről senki sem mondja, hogy nem komoly vidék, vincze béla például mindent visz, de a gál pincészet is ismert, elismert. szóval, még a sznobok sem állítják, hogy eger nem ugyanolyan komoly hely, mint villány. vagy szekszárd. vagy sopron. vagy...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Agyasima


Agyasima
senior tag

Jövő héten megyünk Egerbe, de csak 2-esben. 2-en is el lehet menni egy ilyenre? Mibe fáj/kopf?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#8) Gubro válasza Parci (#6) üzenetére


Gubro
senior tag

Semmi célzás nem volt, leírtam a tapasztalataimat. :)

Gálék sajna nem értek rá, Lőrincék (St.Andrea) szintén nem, Vargáékhoz meg inkább nem mentünk, így maradt a Simon pince. Nem bántuk meg.
A cikk írására az késztetett, hogy akár így is segíthessek az egri borászoknak. Villány indokolatlan túlsúlya nem kitaláció, elég, ha körülnézünk bárhol, 20 borból 15 villányi, a maradékon osztozik a többi borvidék. A bikavér lejáratása az orosz piac mennyiségi kiszolgálására és a felelőtlen termelésre vezethető vissza, szerencsére ma már Egerben is nagyon szigorú a szabályozás.
Csalók mindig lesznek, de az összkép azért csak javulni fog.
Érdekes, hogy Simon nem volt nagy véleménnyel a divatos (és általam is nagyon kedvelt) shirazról (hozzá kell tenni, hogy bikavérbe nem is jó, simán elnyomja a többi ízét, úgy meg nem az igazi), igaz azért azt tudni kell, hogy a legrégebbi ültetvények is 2003-ban adtak először bort, és bizony az első borok nem tartósak. Még Villányban sem.

(#9) Gubro válasza Agyasima (#7) üzenetére


Gubro
senior tag

Mi nyolcan voltunk, a hosszú-kóstolást csináltuk, ez papíron 20 fajta kóstolása, a valóság kb 30 volt, mivel a tulaj a hordókból is ki-kivett pipettával.
Így fejenként 6 ezer volt az ára, ami szerintem korrekt. Ebben természetesen minden (a kaja is) benne volt.
Nem tudom, hogy hozzájuk lehet-e ketten menni, fel kell őket hívni.

(#10) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Simon úrnak sörfőzdéje nincs? :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#11) Kephamos válasza bambano (#4) üzenetére


Kephamos
addikt

DEhogynem! Akkor cska za igazán nehéz, mert olyankor már sokan teleportálnak. :DDD

(#12) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én májusba terveztem egy egri utat, de sajnos elmaradt.Játszottam a jumurdzsák gyűrűjével, ami egerben játszódik és megtetszett a város .De majd későbbre halasztom a kirándulást.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13) bolondember válasza Jégkokó (#12) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Eger kicsi város (ha jól tévedek vagy 35k ember max), de cserébe nagyon szép és hangulatos... Én Pécs után Mo. 2.ik legszebb városának tartom (persze SZIGORÚAN szvsz)...

Tehát autóra/vonatra/buszra fel és nem kihagyni! :R (étterem: Zöld elefánt vagy mi - a piacnál, pontosabban a vásárcsarnok tetején, jobboldalt - jó, korrket ár, normális kiszolgálás, nagy adag)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#14) Jégkokó válasza bolondember (#13) üzenetére


Jégkokó
veterán

Egerből eddig csak a várat láttam, meg talán egy utcába sétáltunk végig.De ahogy játszottam a játékkal szinte megelevenedett a város elöttem, és olyan helyekre is eljutottam ahova a valóságban még nem.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#15) (Kolombusz) válasza bolondember (#13) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Miskolc a legszebb. :)

(#16) bolondember válasza (Kolombusz) (#15) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, nem tudom. sík. lapos. Én a domborulatokat szeretem.. :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.